Rimonta w drugiej połowie i trzy punkty jadą do Mediolanu | Sassuolo 1-2 Inter (43)

Źródło: różne
ponad 2 lata temu
3974
43

Inter pokonał Sassuolo i w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną zainkasował komplet punktów. Do przerwy to gospodarze byli bliżej zwycięstwa po golu Berardiego, ale w drugiej części gry Nerazzurri po raz kolejny w tym sezonie odwrócili przebieg rywalizacji i zdołali odnieść piąte ligowe zwycięstwo w sezonie.

Inter w pierwszej części gry nie zaprezentował się korzystnie. Wydawało się, że Nerazzurri weszli dobrze w spotkanie, ale z każdą upływającą minutą Sassuolo przejmowało boiskową inicjatywę. Gospodarze prowadzenie objęli w 22. minucie, a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Berardi. Jedenastka została podyktowana po faulu Milana Skiniara, który nieprzepisowo zatrzymał Jeremiego Bogę.

Tuż przed przerwą gracze Neroverdich domagali się wyrzucenia z boiska Samira Handanovicia, który próbował interweniować przed polem karnym po błędzie de Vrija, ale arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu na Defrelu. Nerazzurri w pierwszej części gry wyglądali słabo i nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych okazji na zdobycie bramki. Najbliżej gola po składnej akcji na początku spotkania był Nicolo Barella, ale jego strzał nie leciał w światło bramki.

Początek drugiej części gry nie zwiastował drastycznej zmiany sposobu gry Nerazzurrich. Nadal to gospodarze byli stroną przeważającą i w pewnym momencie wydawało się, że druga bramka dla podopiecznych trenera Dionisiego jest tylko kwestią czasu. Kluczowa dla przebiegu rywalizacji okazała się jednak 57 minuta. Wtedy aż czterech zmian dokonał Simone Inzaghi, który wprowadził na murawę Dzeko, Vidala, Dimarco i Darmiana. Już minutę później Nerazzurri mogli cieszyć się z bramki wyrównującej, którą zdobył strzałem głową Edin Dzeko. Inter nabrał sił i powrócił do rywalizacji. W 78. minucie podopieczni Simone Inzaghiego wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, który pewnie na gola zamienił Lautaro Martinez. Przy bramce po raz kolejny miał swój udział Dzeko, którego na skraju pola karnego faulował Andrea Consigli.

W końcowej fazie meczu Sassuolo próbowało doprowadzić do wyrównania, a Inter starał się kontrować ofensywne zapędy gospodarzy. Nerazzurri zdołali jeszcze raz wpakować piłkę do siatki, ale Edin Dzeko, który z bliskiej odległości strzelił do bramki był na pozycji spalonej. Inter zdołał odnieść piąte zwycięstwo w sezonie i po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie wygrać, nawet pomimo niekorzystnego rezultatu do przerwy.

SASSUOLO (4-2-3-1): 47 Consigli; 17 Muldur, 21 Chiriches, 31 Ferrari, 6 Rogerio; 8 Lopez, 16 Frattesi; 25 Berardi, 10 Djuricic, 7 Boga; 92 Defrel

Ławka rezerwowych: 56 Pegolo, 3 Goldaniga, 4 Magnanelli, 5 Ayhan, 13 Peluso, 18 Raspadori, 20 Harroui, 22 Toljan, 23 Traoré, 77 Kyriakopoulos, 91 Scamacca, 97 Henrique

Trener: Alessio Dionisi

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 14 Perisic; 10 Lautaro Martinez, 19 Correa

Ławka rezerwowych: 21 Cordaz, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 9 Dzeko, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 22 Vidal, 32 Dimarco, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian

Trener: Simone Inzaghi

Inter mistrzem Włoch 2023/24! 20. Scudetto w historii klubu oraz 6. wygrana z rzędu z Milanem! | Milan 1-2 Inter (133)

22.04
19:46

Inter wygrywa niezwykle trudne starcie z Bologną i pędzi po Scudetto! Bologna 0-1 Inter (67)

09.03
16:49

Komentarze (43)

04.10.2021 o 11:50 przez Est
Est
Dzeko pokazał, że idealnie sprawdza się w roli Jokera. Jak gra od pierwszej minuty to tak dobrze nie wygląda.
Nie wiem w ogóle co się działo z naszym atakiem w pierwszej połowie - zero widoczności. Correa grał tak, jakby go w ogóle nie było na boisku, Lautaro też bardzo słabo. Pomijam, że nie widziałem w ogóle chęci konstruowania jakichkolwiek akcji skierowanych na bramkę Sassuolo. Nie wiem, czy nasi piłkarze byli aż tak zmęczeni, czy po prostu gdzieś w trakcie tego napiętego terminarza zagubiły im się chęci do gry. Hakana chętnie bym w następnym meczu widział na ławce. Jednak dobrze mówili Milaniści po jego świetny meczu inauguracyjnym - kolejny dobry mecz Hakana za kilka miesięcy.
03.10.2021 o 12:34 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Zgadza się,Dzeko super radzi sobie ze średniakami ligi,natomiast na Ligę mistrzów trzeba stawiać na młodszych.
03.10.2021 o 11:55 przez mroowa111
+2
mroowa111
Do przerwy jakbysmy jechali troche na oparach, za to przerwie szymek zrobil szybkie 4 zmiany i ruszylo to troche, dzeko kozak w lidze, brawa za 3 pkt i umiejetnosc odwracania spotkan, to bezcenna cecha by byc mistrzem, jedziemy dalej
03.10.2021 o 11:23 przez Snake86
+1
Snake86
Do zmian nasza gra była tragiczna. DeVrij kolejny mecz śpi i robi jakieś dziwne rzeczy. Handanovic medal za te jedną obronę bo mogło być pozamiatane. Na plus również Perisic, podanie do Dzeko mistrzostwo. Barella znowu bezproduktywny, Hakan i Correa to momentami nie wiem, czy w ogóle są na boisku. Póki co Dzeko zjada Corree bez popijania, i tu nie chodzi nawet o bramki. Niezłą zmianę dał Vidal.

Inzaghi musi coś zrobić bo kiepsko to wygląda od jakiegoś czasu. Zaczęliśmy sezon z impetem i w dobrym stylu, a ostatnie mecze obrona gubi się jak dzieci we mgle, pomoc ciągle kula piłkę do tyłu, a atak nie dojeżdża albo jest totalnie nieskuteczny.
03.10.2021 o 14:56 przez SETE
+2
SETE
Snake nie do końca się zgodzę . Atak nieskuteczny ? Mamy najwiecej bramek w lidze. Nie ma napastników nieomylnych , pudła zawsze będą się zdarzały. Jak narazie to nasz atak tuszuje błędy obrony
05.10.2021 o 10:02 przez Snake86
Snake86
Miałem na myśli mecze takie jak z Realem, gdzie brakuje skuteczności w wykończeniu. Tutaj w meczu z Sass do wejścia Dzeko nie kreowali nawet specjalnie sytuacji.
03.10.2021 o 09:43 przez tytusek25
+2
tytusek25
Jeszcze nie dane mi bylo zobaczyc w tym sezonie naszej dobrej od poczatku do konca dyspozycji na wyjezdzie.
Wyniki zdecydowanie lepsze niz gra.
Martwi to ze kazda ,czesto glupia,niewymuszona strata pilki na polowie rywala,skutkuje zawsze grozna kontrą i niebezpiecznym strzalem.Bardzo slabo asekurujemy wlasne ataki.Po stracie
wogole nie odcinamy rywala od podan.Nie potrafimy przerwac akcji.Do Handy prowadzi wtedy 3 pasmowa autostrada.Dzisiejsze fatalne bledy indywidualne prawie polozyly caly mecz.
Jest co poprawiac.Najwazniejsze jednak 3 punkty .
03.10.2021 o 09:22 przez Gajdzik
+3
Gra daleka od ideału, w szczególności w pierwszej połowie, ale potrafiliśmy wpakować 2 bramki i wywieźć komplet z trudnego terenu, trochę szczęścia też było, ale najważniejsze 3 pkt. 🖤💙
03.10.2021 o 11:24 przez Django
+1
Django
Bo to właśnie takimi meczami zdobywa się mistrzostwo.
03.10.2021 o 06:47 przez ciechan
ciechan
Niczym nasza gra się nie różni od tej sprzed roku o tej samej porze. Problemy były praktycznie te same, ale teraz przynajmniej regularnie punktujemy.
Problem naszej postawy w defensywie leży niestety po stronie 5tki naszych pomocników. Nie potrafimy się skutecznie odbudować po stracie(a robimy ich dużo), przez co przeciwnicy skutecznie kontrują. Nie tracimy praktycznie goli w ataku pozycyjnym przeciwnika. Precyzując, leży organizacja gry po stracie, brak tam pewnych automatyzmów, tudzież taktycznych rozwiązań. U Conte po tej samej przerwie reprezentacyjnej rok temu działało to fenomenalnie, ale odbiło się też na konstrukcji naszych ataków. Jeżeli Inzaghi skutecznie poprawi ten aspekt gry, przy tej jakości którą mamy, to zacznę wierzyć mocno w kolejne mistrzostwo, bo choć uwielbiam Szymona, to nie mam do niego jeszcze takiego zaufania jak do Antonio.
Pressing od bramkarza drużyny przeciwnej też IMO jest polem, na którym powinien skupić się nasz trener.
Trochę człapiemy, ale bardzo często z głową. Przy takim maratonie wynik punktowy w lidze jest wyborny. Napoli wkrótce czuje, że się wykrzaczy i to Milan z Juve będą najgroźniejsi.
03.10.2021 o 09:28 przez Matti
Matti
Juve już się wykrzaczyło, a Milan wykrzaczą kontuzje i zadyszka w styczniu.
03.10.2021 o 03:32 przez Mateusz17
+3
Mateusz17
Bardzo cieszy że po raz kolejny drużyna podnosi się gdy traci jako pierwsza gola i musi to odrobić. Dzisiaj świetne zawody rozegrał krytykowany ostatnio Handanovic który uratował zespół, wykazał się mega inteligencja w sytuacji gdzie De Vrij za słabo wycofał piłkę, tak nie było tam faulu bo sprytnie to Handa wykombinował, 9 na 10 bramkarzy w tej sytuacji - albo kopniak albo pociągnięcie za koszulkę rywala, a tutaj rączki w górę, zablokowana droga dziękuję. Perisic wniósł dużo świeżości w drugiej połowie posłał piękne podanie a Dzeko zrobił robotę, Correa Hakan może i nie widoczni ale będą i takie mecze że to oni będą świecić na jaśniej, cierpliwości. 3punkty są z Sassuolo a jak każdy wie jest to dla nas trudny rywal. FORZA INTER.
03.10.2021 o 01:53 przez bobogol
+1
bobogol
zerkałem kątem oka

czy Korea zmarnował szansę (pierwszy skład) czy było ok ale akurat nie weszło?
03.10.2021 o 06:59 przez ciechan
+3
ciechan
To nie jest kwestia Tucu, Lautaro, czy Sancheza, bo moim zdaniem po prostu potrzebujemy w składzie target man'a obok któregoś z nich i to zawsze tak będzie wyglądać, że nie będziemy wykorzystywać pełni ich potencjału. Dlatego chciałem Belottiego jako vice-Dżeko bardziej niż Tucu. Mam nadzieję, że trener do czasu (tfu) pierwszej kontuzji Bośniaka ogarnie jakieś dobre rozwiązanie na ten problem. Odpowiedź więc brzmi, nie zagrał dobrze, bo nie mógł zagrać dobrze, to samo Toro. Chłopaki grają dobrze jak na boisku jest Dżeko.
03.10.2021 o 01:05 przez Piotrekfci
3 pkty cieszą zwłaszcza przy wygranej jud które widać wracają na stare tory czyli wymęczone ale jednak 1-0... Martwi fakty że znów reprezentacje czyli brak odpoczynku dla większości pierwszego składu a wręcz przeciwnie. W styczniu środek pomocy I atak muszą być wzmocnione. Marotta z Lysym wierzę że już działają. Nandez wymarzony plus ktoś zdolny na atak
03.10.2021 o 00:36 przez Dybuk
Dybuk
Należy przyznać, że mecz uratował nam sędzia. Gdyby Handa dostał czerwoną kartkę, to raczej byłoby po meczu. Z drugiej strony ciekawe kogo by wpuścił doświadczonego czy młodego bramkarza...
Widać zmęczenie u chłopaków. Byłem jednak spokojny o wynik, nawet stawiałem na 3:1.
Ciekawi mnie jedna rzecz czy Conte dokonałby 4 zmian w jednym momencie, i czy byłyby tak szybko. Brawo dla trenera. Jednak powinien bardziej rotować zawodnikami, by mogli złapać oddech. Dżeko mi imponuje, z nim na boisku jesteśmy o półkę wyżej.
03.10.2021 o 07:03 przez ciechan
+1
ciechan
Internet grzmi, że Handa powinien wylecieć, ale tam nie było kontaktu, a sam Słoweniec zachował się po mistrzowsku

Dyl87
17 punktów na 7 spotkań to ekstra wynik nawet jeśli popatrzymy na najmocniejsze ligi.
Pader88
Oczy krwawiły, pierwsza połowa dramat debila po prostu w drugie to samo dopóki doputy Szymon nie zrobił roszady i Perisic posłał piękną piłkę którą ofiarnie wbił Dżeko i to zmieniło obraz spotkania. Brawo za 3 punkty ale tu trzeba wyciągnąć wnioski bo to kryminał był momentami.
Krisu
30 minut drugiej połowy nie widziałem bo wyciągałem kleszcze u psa :D Wygrana cieszy. Jeszcze bardziej ból dupki na typowej typów na typowym żenującym poziomie. Także czekam na dostęp online drugiej połowy meczu :D :D :D
02.10.2021 o 22:58 przez nicolas80
+1
nicolas80
Pewne zwycięstwo mistrzów. Brawo Forza Inter.
02.10.2021 o 22:48 przez Rafał 1976
+2
Rafał 1976
Wymęczone i dużo szczęścia ale kto to będzie pamiętał za parę dni ważne że trzy punkty jadą do Mediolanu
02.10.2021 o 22:47 przez Seba
+1
Seba
Takiego rozgardiaszu taktycznego nie widziałem już dawno. Szymon jutro do kościółka, wyspowiadać się, obiecać poprawę i zapamiętać pierwsze przykazanie Antoniusza "Pamiętaj, aby obronę świętą święcić".
bonjovi100
Bardzo dużo kreujemy fajnych sytuacji, ale duża liczba niedokładności sprawia, że ktoś m.in nie wychodzi sam na sam. Przeciwnik w tym aspekcie był lepszy. Wynika pewnie to ze zmęczenia, bo ilość tych meczów, treningów itp musi się odbijać na energii i precyzji.
Niestety Denzel co występuje w podstawowym składzie to wcale nie pokazuje, ze powinien Inzaghi na niego stawiać.
O Dżeko się nie odzywałem, ale naprawdę wydaje się być ważnym ogniwem w utrzymywaniu się przy piłce. Póki co Correa nie jest zgrany z zespołem. Odgrywa piłki z pierwszej, pietką itp i koledzy nie czytają jeszcze jego gry.
Widać, ze Vidal uwielbia takie mecze bo gdy są tarapaty, emocje to on czuje się jak ryba w wodzie.
Generalnie ważne 3 pkt w tak długiej serii meczów.
02.10.2021 o 22:42 przez Omen
+2
Omen
Boże jak się cieszę. Sassuolo to mega nie wygodny rywal. Jesteśmy wciąż w czołówce. Teraz chwila przerwy i jedziemy dalej!
armin22
Tyle zmarnowanych okazji ale super że wygrali, jest sporo do poprawy każdy wie nie trzeba wymieniać, nowi grają piach, szczególnie turek, módlmy się za powrót Eriksena,
kadrian89
Dzeko i Handa ratują nam mecz. Do momentu zmian jak amatorzy.

Hakan i Correa nie nadają się widocznie na ogarniętych przeciwników.

Wynik dużo lepszy od gry.
02.10.2021 o 21:35 przez bonjovi100
+1
bonjovi100
Ale dzisiaj mamy problemy z dokładnością. Przeciwnik gra do nogi, a my niestety zbyt niedokładnie. W drugiej połowie więcej zdecydowania bo sam Barella powinien nas wyprowadzić na prowadzenie w pierwszej połowie.

broda4991 26.04.2024 15:33

Psg chce zastspic mbappe thuramem i chce zaoferować 55mln. Ja bym go za mniej niż 80 nie puscil.

Dariusz2299 26.04.2024 14:06

W sumie racja. Dzięki. Ja się wybieram co prawda na Lazio i wypatruję momentu kiedy będzie można bilety już kupić.

Orzeu 26.04.2024 14:04

tylko będzie komplet publiczności i feta

Orzeu 26.04.2024 14:03

no ale to nie jest zwykły mecz z Torino

Dariusz2299 26.04.2024 14:01

Hmm, myślałem, że na mecze z Juve czy Milanem takie coś może być, ale z Torino?

Orzeu 26.04.2024 14:00

być może otwarta sprzedaż ruszy dopiero

Dariusz2299 26.04.2024 13:49

Cześć, podpowie ktoś czemu na stroni Inter.it bilety na mecz z Torino są tylko z kartą?

martins2000 26.04.2024 13:38