Zapowiedzi

Uwaga! Będą emocje! (Zapowiedź Derby d'Italia) (13)

Autor:
Źródło: inf. własna
5 miesięcy temu
1584
13
inter juve

Kiedy przed startem sezonu pojawia się terminarz rozgrywek, każdy kibic w pierwszej kolejności patrzy, kiedy ukochany klub rozegra hitowe pojedynki. Jeden z nich właśnie przed nami. Wielkimi krokami zbliżył się czas, w którym Inter na Stadio Giuseppe Meazza podejmie Juventus. W sobotni wieczór na mediolańskiej arenie stanie na przeciwko siebie 22 gladiatorów, którzy zmierzą się w jednym z najbardziej prestiżowych meczów w Europie - Derby d'Italia.

Mistrz największym przegranym?

Juventus z dużym wyprzedzeniem zapewnił sobie kolejny mistrzowski tytuł we Włoszech. Na 6 kolejek przed końcem rozgrywek Bianconeri mogli oficjalnie świętować zdobycie 8 z rzędu Scudetto. Nieoficjalnie wiadomo było o tym od dawna. Na arenie krajowej Stara Dama okazała się być praktycznie nie do zatrzymania. Dlatego wszyscy w ekipie Juventusu liczyli, że wobec praktycznie zaklepanego tytułu, drużyna przede wszystkim skupi się na Lidze Mistrzów. To triumf w tych rozgrywkach był bardziej pożądany. Kibice przesyceni sukcesami w Italii pragnęli w końcu czegoś więcej, tego najcenniejszego pucharu w Europie. Po to przecież ściągany był przed sezonem Cristiano Ronaldo. Dlatego w kontekście mistrzów Włoch można paradoksalnie powiedzieć, że są obecnie jednym z największych przegranych. Nie w taki sposób miała wyglądać ich gra w Lidze Mistrzów. Sensacyjna porażka z Ajaxem dla tego klubu to cios w policzek. Czy Inter zada im kolejny?

Tylko dwa kluby w tym sezonie Serie A znalazły sposób, aby w meczu ze Starą Damą zainkasować pełną pulę. Wbrew pozorom nie był to żaden zespół z czołówki, a Genoa i SPAL. Pomimo tego, że pozostałe pięć ligowych meczów zawodnicy z Turynu mogą potraktować jak o przysłowiową "pietruszkę", na starcie z Interem nikt ich specjalnie motywował nie będzie. To jeden z największych hitów Serie A. Mecz, który zostanie rozegrany praktycznie równo rok po kontrowersyjnym starciu z ubiegłego sezonu na pewno rozgrzeje wszystkich emocjami i boiskowymi wydarzeniami.

 

Walka o Ligę Mistrzów niczym wyścig ślimaków

Inter cały czas w ligowej tabeli zajmuje 3. miejsce, z bezpieczną przewagą nad grupą pościgową. Nie zmienia to faktu, że Nerazzurri na takiej pozycji utrzymują się cały czas z powodu słabej formy rywali, którzy notorycznie gubią punkty. Drużyna Luciano Spallettiego już dawno mogła przypieczętować drugi z rzędu awans do europejskiej elity, ale zamiast odskoczyć reszcie, Inter postanowił solidaryzować się z nimi. Kolejna szansa na przypieczętowanie będzie najtrudniejszym wyzwaniem z możliwych. Mediolański klub udowadniał już nie raz, że potrafi grać z ligową czołówką. Zwycięstw z Juventusem w ostatnich latach jednak jak na lekarstwo. Ostatnia wygrana to wrzesień 2016 i krótka przygoda Franka de Boera na ławce trenerskiej, a wcześniej zamierzchłe czasy Andrei Stramaccioniego za sterami i szalony mecz w Turynie. Czas to zmienić. Jedenastu wojowników w czarno-niebieskich koszulkach wybiegnie w sobotę na murawę Meazza, aby pokonać największego rywala. Wroga, który został potężnie zraniony i ogłuszony przez Ajax. Rok temu po kontrowersjach w Mediolanie triumfował Juventus. Teraz Inter musi zrobić wszystko, aby losy tego pojedynku potoczyły się inaczej.

Na trybunach La Scali futbolu w sobotni wieczór zasiądzie ok. 75 tys. kibiców. Oczy wszystkich będą skierowane na zawodników, którzy będą walczyć do ostatniej kropli potu o każdą piłkę i każdy metr boiska. Kibice Interu, którzy od dłuższego wyczekują tego pojedynku mają w sobie tylko jedno pragnienie: zwycięstwo i przypieczętowanie awansu do Ligi Mistrzów. Wszyscy czarno-niebiescy tifosi z wiarą zasiądą przed telewizorami, by myślami być ze swoimi pupilami. Oby sprawili nam radość. Forza Inter!

 

Transmisja:

Spotkanie na żywo będzie transmitowane na kanale Eleven Sports 1.

Ostatnie pojedynki:

07/12/18 Juventus 1-0 Inter (Mandzukic)

28/04/18 Inter 2-3 Juventus (Icardi, Barzagli sam. - Douglas Costa, Skriniar sam., Higuain)

09/12/17 Juventus 0-0 Inter

05/02/17 Juventus 1-0 Inter (Cuadrado)

18/09/16 Inter 2-1 Juventus (Icardi, Perisic - Lichsteiner)

 

Ostatnie mecze Interu:

Inter 1-1 Roma

Frosinone 1-3 Inter

Inter 0-0 Atalanta

Genoa 0-4 Inter

Inter 0-1 Lazio

 

Ostatnie mecze Juventusu:

Juventus 2-1 Fiorentina

Juventus 1-2 Ajax

SPAL 2-1 Juventus

Ajax 1-1 Juventus

Juventus 2-1 Milan

 

Typ redakcji: 

Under 2.5 - Kurs na to zdarzenie w Totolotku wynosi 1.70

Użytkownicy fcinter.pl dzięki współpracy naszej strony z Totolotkiem mają możliwość uzyskania bonusu bukmacherskiego 100% (do 1000 zł) oraz otrzymują od nas darmowy zakład (za 20 zł) - trzeba tylko przy rejestracji użyć kodu FCINTER

Kartka z kalendarza:

Zawodnicy Interu celebrują zwycięskiego gola Perisicia. To ostatnie zwycięstwo Interu nad Juventusem - wrzesień 2016

Zobacz też

Lugano

Czas na pierwszy sparing! | Zapowiedź Lugano - Inter (2)

13.07
19:30
Inter - Slavia

Debiut Interu Antonio Conte w Lidze Mistrzów | Inter - Slavia (zapowiedź) (9)

16.09
16:08

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.04.2019 o 12:34 przez Gajdzik
+1
Gajdzik
Walczyć Panowie !!
Pokażcie, że potraficie !!
Forza Inter! ⚫️🔵 👊🏻
27.04.2019 o 05:31 przez Bartek-32
+2
Bartek-32
Inter pokazał że jeśli chce wygrać i gra wysokim pressingiem to może być naprawdę groźny. Wygrajmy!
26.04.2019 o 18:25 przez Kondzik
+1
Kondzik
Ogolić złodziei na pełnej. To mecz w którym nie ma odkladania nóg. Nasi o tym wiedzą z Ninja na czele i czekam na kapitalny mecz w naszym wykonaniu bo ich stac na to. Forza Inter !! !
26.04.2019 o 15:46 przez SETE
+3
SETE
No juz dosc dawno nie wygralismy z Juve. 2016 r, z Ederem i Palacio w skladzie :)
Juventus napewno bedzie skoncentrowany w tym meczu , ale nie az tak jak w zeszlym sezonie gdzie byli zagrozeni utrata mistrzostwa. Chocby z tego wzgledu ranga tego meczu jest nieco nizsza. Juve gra o pietruszke.
Licze na zwyciestwo i emocje , tym bardziej ze bede live na GM.
27.04.2019 o 10:02 przez kusy
kusy
Baw się dobrze tam Sete :)
26.04.2019 o 15:19 przez kusy
+2
kusy
Zróbmy to panowie i wygrajmy jutro! Forza Inter <3
26.04.2019 o 13:58 przez danielinter
+1
danielinter
W przypadku porazki i wygranej Milanu i Atalanty moze nam sie zaczac palic grunt pod nogami.Znajac Inter absolutnie nie jestem pewien wygranych z Udinese czy nawet Chievo.Trzeba walczyć o 3 pkt.
26.04.2019 o 14:00 przez Orzeu
+2
Orzeu
danielInter napisał:
W przypadku porazki i wygranej Milanu i Atalanty moze nam sie zaczac palic grunt pod nogami.Znajac Inter absolutnie nie jestem pewien wygranych z Udinese czy nawet Chievo.Trzeba walczyć o 3 pkt.


przecież Milan nie wygra.
26.04.2019 o 13:36 przez IlCapitano
-17
IlCapitano
Pierwsze Derby Włoch, które nie budzą we mnie żadnych emocji. Totalna olewka, nawet nie mam zamiaru oglądać. Spalletti i reszta, dziękujemy!
27.04.2019 o 11:20 przez IlCapitano
-4
IlCapitano
No minusujcie dalej, tylko potem nie sapcie tak mocno po porażce może co
27.04.2019 o 11:33 przez Orzeu
+2
Orzeu
IlCapitano napisał:
No minusujcie dalej, tylko potem nie sapcie tak mocno po porażce może co


beka, przecież nie przegramy
27.04.2019 o 12:51 przez Ibra1908
+1
Ibra1908
Derby to Derby i nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, nieraz już byliśmy spisani na straty a potrafili się nasi jakoś zmotywować na taki mecz. Jak gramy z Milanem czy Juve.

Pierwszy mecz z Juve, mimo przegranej zagraliśmy niezły, a dzisiaj gramy u siebie przy 75 tys. wsparciu, więc wszystko może się wydarzyć, a jak przegramy, to wiadomo wkurw będzie, ale świat się nie zawali. Ja wierzę, że powalczymy, Forza! ;)
26.04.2019 o 06:33 przez jacodj
+2
jacodj
Jazda z nimi! FORZA Inter ⚫ 🔵

Shoutbox

Piter 19.09.2019 21:01

Juan dość stabilny, ale "zimna wojna" z USA może zachwiać tą walutą

Piter 19.09.2019 21:00

kusy szukałem cię wcześniej, co sądzisz o wymianie PLN na Juana?

kusy 19.09.2019 20:58

Klinsi jak przejdzie na emeryture PiS wprowadzi już 20 emeryturę, tak więc luzik

KoBa 19.09.2019 20:58

A on faktycznie wypożyczony został xD

Piter 19.09.2019 20:57

Klinsi jeśli nie masz pomysłu to może łamaczki od zońka?

KoBa 19.09.2019 20:57

Na livescore Defrel

Piter 19.09.2019 20:56

klinsi jak zamierzasz zabezpieczyć swoje oszczędności życia jeśli PiS wygra wybory

Klinsi64 19.09.2019 20:54

jak on w sassuolo

Klinsi64 19.09.2019 20:53

Defrel na szpicy :D

kusy 19.09.2019 20:53

Bo jest Dzeko, graja w mocnym składzie, na luzie win

Piter 19.09.2019 20:52

i podstawowy skład romy generalnie

Piter 19.09.2019 20:52

ja widzę Dżeko w 11

kusy 19.09.2019 20:52

W takich spotkaniach drugi garnitur ma większa motywacje

KoBa 19.09.2019 20:51

Tym bardziej ,e Roma 2 garniturem z Defrelem na szpicy

Piter 19.09.2019 20:50

widzę że na tych przeciwników romy ogromny kurs, a oni nie są takimi cipami, ja bym zaryzykował x2

kusy 19.09.2019 20:49

Taka nie za mocna ta ukraina w siatkówka cała ta

KoBa 19.09.2019 20:48

Za Stramy

Piter 19.09.2019 20:48

chyba wtedy Milito doznał kontuzji kolana

Piter 19.09.2019 20:48

no Kluż, chyba kiedyś ich obiliśmy

KoBa 19.09.2019 20:48

Tak

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    3

    9

  • 2

    Bologna

    Bologna

    3

    7

  • 3

    Juventus

    Juventus

    3

    7

  • 4

    Napoli

    Napoli

    3

    6

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    3

    6

  • 6

    Torino

    Torino

    3

    6

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Domenico Berardi

    5

  • 2

    Dries Mertens

    3

  • 3

    Alfredo Donnarumma

    3

  • 4

    Ciro Immobile

    3

  • 5

    Luis Muriel

    3

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Piątek, 20 września

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    Genoa

Sobota, 21 września

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Brescia

  • 18:00

    Juventus

    ? - ?

    Verona

  • 20:45

    Milan

    ? - ?

    Inter

Niedziela, 22 września

  • 12:30

    Sassuolo

    ? - ?

    SPAL

  • 15:00

    Bologna

    ? - ?

    Roma

  • 15:00

    Sampdoria

    ? - ?

    Torino

  • 15:00

    Lecce

    ? - ?

    Napoli

  • 18:00

    Atalanta

    ? - ?

    Fiorentina

  • 20:45

    Lazio

    ? - ?

    Parma

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Serie A

Z obozu rywali - to jeszcze nie koniec transferowej ofensywy! (5)

13.08
18:24
Archiwum publicystki

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu przeciwko Slavii Praga

Polls answer

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28443

Liczba newsów: 34730