Relacje

Duet Lu-La powrócił, rywal zdominowany na Meazza | Inter 3:0 Spezia (55)

Źródło: en.inter.it
4 miesiące temu
3801
55

To był bardzo udany powrót Nerazzurrich na Stadio Giuseppe Meazza. W pierwszym domowym meczu w nowym sezonie Inter pewnie pokonał Spezię 3-0.

 

Od pierwszych minut podopieczni Simone Inzaghiego starali się dyktować rywalom warunki gry. Choć w pierwszych minutach spotkania w poczynaniach gospodarzy brakowało nieco dokładności, to przewaga optyczna zdawała się rosnąć z minuty na minutę. Efektem naporu piłkarzy Interu była pierwsza bramka w tym spotkaniu autorstwa Lautaro Martineza. Argentyńczyk wykorzystał świetne zgranie Romelu Lukaku i silnym strzałem zza pola karnego pokonał golkipera gości. Kibicom zgromadzonym na obiekcie w Mediolanie przypomnieć się mogły akcje duetu LuLa sprzed transferu Romelu Lukaku do Chelsea. 

 

Zdjęcie

 

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, przebiegała od początku pod dyktando piłkarzy Interu. Kolejne ataki zdawały się zwiastować kolejne bramki. I na ową bramkę kibice Interu nie musieli czekać długo. W 52. minucie piękną akcję zespołową zakończył strzałem Hakan Calhanoglu. Turek pokonał Bartłomieja Drągowskiego i podwyższył prowadzenie na 2-0. Spokojny o wynik Simone Inzaghi postanowił puścić w bój rezerwowych. Szansę na debiut dostał choćby Kristjan Asllani. Na placu gry pojawili się również Edin Dzeko i Joaquin Correa. I to właśnie ten duet wyprowadził ostateczny cios. Bośniak zagrał do Argentyńczyka, a ten - po położeniu obrońćy - pewnie umieścił piłkę w siatce. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Interu. Za tydzień Simone Inzaghiego i spółkę czeka znacznie trudniejsze zadanie - wyjazdowa batalia z Lazio!

 

Image

 

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 32 Dimarco; 90 Lukaku, 10 Lautaro Martinez.

Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 8 Gosens, 9 Dzeko, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 42 Agoumé.

Trener: Simone Inzaghi.

 

SPEZIA (3-5-1-1): 69 Dragowski; 29 Caldara, 14 Kiwior, 43 Nikolaou; 11 Gyasi, 6 Bourabia, 7 Sala, 20 Batuty, 13 Reca; 33 Agudelo; 18 Nzola.

Rezerwowi: 1 Zoet, 40 Zovko, 2 Holm, 8 Ekdal, 15 Hristov, 17 Podgoreanu, 23 Capradossi, 24 Kovalenko, 28 Ellertsson, 30 Maldini, 44 Strelec, 77 Bertola, 89 Balde Sanca.

Trener: Luca Gotti.

 

 

Zobacz też

Porażka bez konsekwencji | Bayern 2:0 Inter (64)

01.11
20:06
Lautaro Martinez Argentyna

Nieskuteczny Lautaro, zwycięska Argentyna (7)

26.11
22:15

Komentarze (55)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.08.2022 o 15:22 przez mroowa111
+4
mroowa111
Mecz pod nasze dyktando, gdzie mogliśmy decydować o tempie akcji w pełni. Cieszy wynik, zero z tyłu i dobra postawa zespołu. Widać chemię między duetem Lula, Dumfries fajnie szarpał, ogólnie mecz na plusik.
21.08.2022 o 11:44 przez VVujek
+3
VVujek
3 pkt po bardzo dobrym meczu, nawet Correa i Dzeko zrobili bramkę. Oby tak dalej.
21.08.2022 o 09:54 przez BJJ_Damian
+3
BJJ_Damian
Wszystko spoko, powoli duet "LuLa" zaczyna funkcjonować, piękna bramka Lautaro... Jedyne do czego można, a wręcz należy się przyczepić to brak Onany w bramce. Siedząc na ławce nie wbije się w tryb meczowy, a Handa to już emeryt, który prawdopodobnie po tym sezonie skończy karierę albo odejdzie.
21.08.2022 o 09:54 przez kadrian89
+4
kadrian89
Przeciwnicy na początek byle jacy, najważniejsze punkty.

Cieszy forma Dumfriesa, widać, że ciężar ataków przesunął się z lewej na prawą stronę znacząco gdy nie ma Perisicia.

B. dobrze, że SdV wraca do profesury w swoim wykonaniu.
21.08.2022 o 09:05 przez Paolo87
+4
Paolo87
Za równo w ubiegłym tygodniu jak i wczoraj graliśmy z zespołami o wiele słabszymi, które raczej będą biły się o utrzymanie ale progres jest widoczny. Mam nadzieję że gra systematycznie będzie wyglądała coraz lepiej. Zobaczymy jak zaprezentujemy się z Lazio które jednak jest o o wiele lepszym zespołem niż Lecce czy Spezia.
21.08.2022 o 10:16 przez ragnar
+1
ragnar
Największe różnica była w stanie murawy :)
21.08.2022 o 21:14 przez Paolo87
+1
Paolo87
Murawa była taka sama dla wszystkich 😁
22.08.2022 o 13:05 przez maverik
maverik
Co nie zmienia faktu, że taki stan murawy pasował Lecce do ostrej i defensywnej gry.
21.08.2022 o 08:53 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Spezia nie istniała,No nie zmienia faktu ze dobrze rozegraliśmy mecz. Liczę na wybieranie innych zawodników z ławki, wachlarz jest ogromny
21.08.2022 o 07:04 przez Balkanczyk
+5
Balkanczyk
Pełna kontrola, pewne zwycięstwo, Spezia w zasadzie nie tworzyła żadnego zagrożenia, bo jej na to nie pozwoliliśmy. Do pełni szczęścia zabrakło mi jeszcze choć jednej bramki Lautaro, bo okazje miał świetne. Mam nadzieję, że poprawi się w tym aspekcie. Po dwóch kolejkach komplet punktów i oby tak dalej, Forza Inter!
21.08.2022 o 06:29 przez oster
-3
oster
Lautaro powinien iść do jakiegoś szamana żeby wypędzić z siebie wewnętrznego Milika który w nim siedzi i przestawia mu celownik po czym pudłuje 😆😆😆 dzisiaj 1/3 wykorzystane ale lepsze by było te 2/3 chociaż...
21.08.2022 o 11:49 przez oster
oster
Widzę że cześć osób jest zadowolona z pudłowania Lautaro i nie chce żeby strzelał częściej... zapewne to są Milaniści tylko co robią na tej stronie ?? ??
21.08.2022 o 01:34 przez Gajdzik
+4
Gajdzik
Ładnie, cieszą 3 pkt i dobra inauguracja na Meazza, ale za tydzień będzie pierwszy poważniejszy sprawdzian, bo mecz z Lazio na wyjeździe. Forza Inter! ⚫🔵
21.08.2022 o 01:17 przez jacodj
+1
jacodj
Potencjał jest. Trzeba wyeliminować głupie błędy które zawsze idą za nami. Takimi meczami jak w zeszłym tygodniu wygrywa się mistrzostwo. Choćby miało grać 6 napastników. Tego było nam trzeba w meczu z Bolonią , gdzie bramkę puścił Radu , i mieli byśmy mistrza. Boli. To boli ,do dziś. FORZA INTER ⚫🔵
20.08.2022 o 23:24 przez pluto11
+9
pluto11
Mecz miły dla oka wygrana pewna, mogło być tych bramek więcej ale 3-0 pełna kontrola Spezia nie oddała strzału jest ok. Denzel mega mecz, obrona pewna LuLa sam miód, mam tylko jedno ale. Kiedy nasza kadra głowa Szymon chce ogrywać młodych i nowych piłkarzy jak nie w takim meczu, przecież to było wiadomo przed meczem ze Spezia nie będzie miała wielu sytuacji więc dlaczego nie wyszedł Onana który powinien być pierwszym bramkarzem, czy on chce znowu tak jak z Radu wstawić go jak już Handa nie będzie domagał i będzie zdziwiony że coś zjebał, dlaczego wchodzi na boisko Gagliardini niech mi to ktoś wytłumaczy mamy Asllaniego Agoume czy niech wejdzie jakiś inny młodzik a nie ten polzawodnik, przede wszystkim on jest tu już tyle lat i wie co grac jak wchodzi niech młodzi się uczą taktyki i zgrywają. Czemu tylko u nas nie jest tak że przy pewnej wygranej wchodzą młodzi którzy mają się ogrywać i być wartościowymi zmiennikami, rozumiem Gosensa bo musi odzyskać rytm meczowy i formę ale co stało na przeszkodzie wpuscic przy 3-0 Bellanova za Denzela, Asllaniego za choćby Barelle czy nawet ok za Brozo ale nie na 5 min, i jeszcze raz powtórzę grajmy Onana bo nawet jak przeciwnik nie oddaje strzałów to ja nie mogę już patrzeć na Hande w bramce i każda piłka wycofana do niego to strach że się nie machnie.
20.08.2022 o 23:59 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Oj mocne+++
20.08.2022 o 23:07 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Oby tak dalej i mam nadzieję że z meczu na mecz będzie ta maszyna działać jeszcze lepiej we wszystkich aspektach Forza Inter💪🖤💙💪
20.08.2022 o 22:45 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Wygrana z pełną dominacja. Cieszy fakt że praktycznie nie było u nas słabego punktu. Nawet wchodzący Dzeko się wykazał. Kto wie może to będzie czarny dżoker ostatnich 15-20 minut - daj Bóg ! Dumfries - Barella niezmordowani - 90 minuta na karku a Ci walczą jak lwy o piłkę. To się kurna ceni ! Lu-La BACK. Gdy widzę jak oni współpracują to ręce same składają się do oklasków. Są niesamowici - za powrót wielkie podziękowania dla całego zarządu ale też i samego Lukaku. Tu jest KROLEM ! Nic tylko zacierać ręce na kolejne spotkania. Forza Inter !! !
20.08.2022 o 22:44 przez cuba
+3
cuba
Bardzo dobry mecz Denzela,chłopak rośnie w siłę
20.08.2022 o 22:43 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Ale coś nikos podobno odrazu do szatni po meczu poszedł. Ciekawe czy jakiegoś focha zawalił czy o coś innego chodzi
20.08.2022 o 22:39 przez Kacpi26tv
+2
Kacpi26tv
Dobry mecz chociaż skuteczność boli w oczy strasznie. W pierwszej połowie już powinniśmy byli zamknąć mecz i przynajmniej z 3:0 do przerwy powinno być. Co do składu na mecz to nie rozumiem kiedy inzhagi chcę stawiać na onane bo jeśli nie w takich meczach to nie wiem kiedy. Dobry mecz dumfrisa i lautaro a także obrony i oby to skriniar dostał opaskę kapitanską. Zamiany średnie bo pierwsi powinni schodzić asllani i correa a dopiero później dzeko z gagą. No i czekamy dalej na odbudowę gosensa. Oby następny mecz z lazio to była pewna wygrana a potem derby i Forza Inter !! !
20.08.2022 o 22:28 przez cuba
+1
cuba
Oba duety dziś się spisały,zwycięstwo nie podlegało dyskusji,BRAWO INTER !! !
20.08.2022 o 22:16 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
No to właśnie inzhagi zabiłeś mecz. Nie rozumiem sensu wpuszczania dzeko i gagy
20.08.2022 o 22:08 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Czemu dzeko a nie correa
20.08.2022 o 22:01 przez cuba
+1
cuba
Widać u chłopaków coraz większą pewność siebie i wchodzą w sezon tak jak powinni
20.08.2022 o 21:54 przez Kaniol
+2
Kaniol
Rozpędzają się chłopaki
20.08.2022 o 21:36 przez cuba
+2
cuba
Pierwsza bramka w tej kokejce i to palce lizać
20.08.2022 o 21:32 przez kadrian89
+2
kadrian89
Spezia nie istnieje. Skuteczność słaba, trochę przewidywalne granie, ale sytuacje sa.

Dumfries elegancko śmiga, za to lewa strona średnio prawdę mówiąc.
20.08.2022 o 21:31 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Jezu tu powinno być 5:0 już. Ależ boli nieskuteczność dzisiaj
20.08.2022 o 21:30 przez cuba
+1
cuba
Pierwsza połowa zgodnie z planem,pełna kontrola,Spezia ma problem wyjść z połowy póki co,trzeba ich dobić i to czym prędzej
20.08.2022 o 21:23 przez cuba
+1
cuba
DUET LULA GRA MA SIE DOBRZE :)
20.08.2022 o 21:21 przez Orrin
Orrin
Brawo Lautaro piękna bramka
20.08.2022 o 21:21 przez cuba
+1
cuba
No taaakie bramy to aż można oglądać i oglądać, brawo LuLa !! !
20.08.2022 o 20:38 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Kurde,liczyłem że nowi młodzi chociaż na zespoły pokroju Spezii będą grali…
20.08.2022 o 20:37 przez pluto11
+2
pluto11
Onana powinien grać w pierwszym składzie a Handa powinien okupować PW a nie na odwrót to jest chore

Shoutbox

Imrahil 06.12.2022 08:09

wszystko dla partii

Nasir 06.12.2022 07:55

witam czy jest juz stanowisko stanowskiego odnosnie podzialu premii od premiera?

Piekarz 05.12.2022 21:53

Może grać Roberto Carlos w następnym meczu ??

HB 05.12.2022 20:59

w studiu jedna pani

HB 05.12.2022 20:46

można wzywać Polaków

HB 05.12.2022 20:45

XD

KibicInteru 05.12.2022 20:41

Można dac znać Japończykom że tutaj już posprzątane

HB 05.12.2022 20:38

niech sędzia już zakończy mecz i ratuje ludzkie istnienia

HB 05.12.2022 20:32

wiec nie rozumiem tego trendu

HB 05.12.2022 20:32

no tylko ze wiekszosc kobiet nie obchodzi pilka, nie gra w pilke

HB 05.12.2022 20:32

X D

HB 05.12.2022 20:32

andyvdm 05.12.2022 20:24 Za parę lat w kładzie każdej drużyny piłkarskiej będzie musiała być kobieta bo to niesprawiedliwe że nie ma i nie zarabiają tyle

FReeFonix 05.12.2022 20:29

Jak psów

FReeFonix 05.12.2022 20:27

Wazne ze Szpaku nadąża

KibicInteru 05.12.2022 20:27

Na tvp nie komentuje żadna

andyvdm 05.12.2022 20:24

Za parę lat w kładzie każdej drużyny piłkarskiej będzie musiała być kobieta bo to niesprawiedliwe że nie ma i nie zarabiają tyle

andyvdm 05.12.2022 20:23

Parytety

HB 05.12.2022 20:21

czemu prawie kazdy mecz musi komentowac jedna kobieta

maverik 05.12.2022 20:19

koniec, Gzira ograna 6:1

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    11

    29

  • 2

    Milan

    Milan

    11

    26

  • 3

    Lazio

    Lazio

    11

    24

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    11

    24

  • 5

    Roma

    Roma

    11

    22

  • 6

    Udinese

    Udinese

    11

    21

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marko Arnautovic

    7

  • 2

    Ciro Immobile

    6

  • 3

    Dusan Vlahovic

    6

  • 4

    Lautaro Martinez

    6

  • 5

    Khvicha Kvaratskhelia

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27598

Liczba newsów: 44072