Relacje

Mediolan jest czarno-niebieski! | Milan 0-2 Inter (61)

Źródło: inf. własna
10 miesięcy temu
5310
61
lukaku derby milan inter

Mediolan jest czarno-niebieski! Inter wygrywa pierwsze w tym sezonie Derby della Madonnina i dalej wiedzie prym w stolicy Lombardii. Podopieczni Antonio Conte pokonali Milan 0-2 po bramkach Marcelo Brozovicia i Romelu Lukaku. 

Od pierwszego gwizdka sędziego Inter rzucił się do gardeł piłkarzy Milanu. Wysoki pressing stosowany przez Nerazzurrich niejednokrotnie zmusił rywala do popełniania błędów. Bliski zdobycia bramki był Lautaro Martinez, który był o włos od wykorzystania pomyłki Ricardo Rodrigueza, który zbyt lekko podawał w kierunku Donnarummy. Z czasem ataki graczy Interu zaczęły nabierać jeszcze wyższego tempa, czego udokumentowaniem były kolejne sytuacje podbramkowe. Po jednej z nich oko w oko z bramkarzem Milanu stanął Lautaro Martinez, do sparowanej przez Donnarummę piłki dopadał jeszcze Danilo D'Ambrosio i trafił jedynie w słupek. Rossoneri od czasu do czasu próbowali się odgryzać za sprawą indywidualnych zrywów pojedynczych zawodników, jednak na niewiele się to zdawało. Do szatni piłkarze obu ekip schodzili z wynikiem remisowym.

 

Wizerunek

Druga połowa rozpoczęła się niemal bliźniaczo do pierwszej. To Inter był stroną zdecydowanie dominującą, a Milan ograniczał się jedynie do defensywy. W końcu jednak mur pękł - Stefano Sensi zagrał do Marcelo Brozovicia, a ten oddał mocny, płaski strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od Rafaela Leao i wpadła do bramki obok bezradnie interweniującego Donnarummy. 1-0 dla Interu!

Nerazzurri nie zwalniali tempa, mając świadomość, jak kruchy jest to wynik. Na boisku pojawili się Matias Vecino i Matteo Politano. W 78. minucie spotkania akcję lewą stroną przeprowadził Nicolo Barella, dośrodkował w pole karne, gdzie idealnie ustawiony znajdował się Lukaku i mamy 2-0 dla Interu! Kapitalna akcja, która zamknęła nam tę rywalizację. Nerazzurri górą nad Milanem. Conte górą nad Giampaolo. Mediolan jest czarno-niebieski!

Wizerunek

W takich składach wystąpiły oba zespoły:

MILAN (4-3-1-2): G. Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Calhanoglu; Suso; Leao, Piatek

Rezerwowi: Reina, A. Donnarumma, Duarte, Gabbia, Hernandez, Bennacer, Krunic, Bonaventura, Paquetà, Castillejo, Borini, Rebic

Trener: Giampaolo

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lukaku, Lautaro Martinez

Rezerwowi: Padelli, Ranocchia, Bastoni, Lazaro, Biraghi, Dimarco, Candreva, Borja Valero, Gagliardini, Vecino, Politano, Sanchez

Trener: Conte

 

 

 

Zobacz też

Sassuolo

Strata punktów na własne życzenie | Inter 3:3 Sassuolo (75)

24.06
18:49
Inter Sampdoria Candreva Lautaro Young Eriksen

Niepotrzebne nerwy, ale trzy punkty zostają w Mediolanie | Inter 2-1 Sampdoria (42)

21.06
20:52

Komentarze (61)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
22.09.2019 o 12:06 przez Jacenty
+1
Jacenty
Btw. warto wspomnieć, że Conte przetestował w roli mezzali najpierw Barellę (po zejściu Sensiego), a następnie Candrevę, który nawet nieźle się tam zaprezentował (a Spalletti bronił się przed tym rozwiązaniem rękami i nogami).
22.09.2019 o 16:41 przez timon
+4
timon
Bo Spalettimu brakowalo tyle do Conte, co Oplowi do Mercedesa ;)
22.09.2019 o 10:47 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Oddane serce na boisku i to się ceni! Chcilabym widzieć w każdym meczu takie zaangażowanie a o wyniki można by było być spokojnym. Dziś wszyscy pochwała poza kolejny raz Lukaku. Byłem jego wielkim zwolennikiem ale jak narazie spore rozczarowanie mimo już 3 goli w meczach. Liczyłem że będzie jak w meczu z Lecce Turem nie do zatrzymania, tym który wygra każda piłkę która zmierza w jego kierunku tymczasem przegrywa praktycznie każde starcie z przeciwnikami i co gorsza po tych stratach staje i patrzy się na resztę zamiast samemu zapierd. po nią 😒. Oby ogarnął się pod tym względem. Szkoda też że Sanchez nie wszedł. Liczę że nie wzięliśmy go tylko jako straszaka na innych.
22.09.2019 o 11:05 przez Dyl87
+1
Dyl87
Lukaku potrzebuje czasu treningi z Anderlechtem mu nie wyszły na dobre, późno dołączył do drużyny jedno jest pewne czas gra na naszą korzyść ,też chciałbym zobaczyć Sancheza może z Lazio wybiegnie :)
22.09.2019 o 10:33 przez Dyl87
Dyl87
W tamtym sezonie mieliśmy 2 porażki , remis i wygrana progres widoczny gołym okiem :)
22.09.2019 o 10:00 przez MK92
+4
MK92
Przykro mi to pisać, ale Mediolan jest zasłużenie czarno-niebieski. Milan został zdeklasowany, po raz kolejny w ostatnim czteroleciu. Jako Milanista czuję się po prostu upokorzony. Ale nadzieja na odzyskanie naszego miejsca nigdy we mnie nie umrze. Czekam już na luty 2020 roku i rewanż z Wami. Być może do tego czasu Milan zacznie coś prezentować w ofensywie, bo wczoraj to był istny dramat.
22.09.2019 o 09:37 przez VVujek
+1
VVujek
Brozović zdecydowanie MVP , ja rozumiem podjarke Barella bo grał momentami bardzo dobrze,ale też głupio tracił piłkę.Tak czy siak ja widzę,że może być z niego pan piłkarz.
Na pewno bliżej mu do "pana piłkarza" niż niegdyś Marchisio z którego Conte zrobił naprawdę bardzo dobrego pomocnika.
22.09.2019 o 11:59 przez Jacenty
+3
Jacenty
Brozovic zagrał jak "pan profesor". Wielukibiców go nie docenia i nie lubi za jego gestykulację, ale w każdym meczu on biega jak maszyna w środku pola. W dodatku wczoraj rozrzucał piłki perfekcyjnie. Brozovic jest zdecydowanie fundamentem tego klubu w ostatnich 3 latach.
22.09.2019 o 13:28 przez el_loco
+2
el_loco
Żeby nie było, że nie doceniam Brozovica jako nieliczny, a może jako jedyny widziałem w nim potencjał i w niego wierzyłem. Fakt, że czasem irytował i musi poprawić sferę mentalną ale grać potrafi.
Zagrał bardzo dobry mecz ale mimo to Barella był tym, który napędzał zespół. Walczył w obronie atakował przy czym popełniał mało błędów.
Dla mnie on był najlepszy, Brozovic tuż za nim.
Oczywiście, każdy ma swoje spostrzeżenia :)
22.09.2019 o 09:10 przez Kazam
+1
Kazam
@Guarin dokł Co też wyrabia ta 5 kolumna turyńska w Interze, niebywałe jak oni nas osłabiają, jak sprowadzają na manowce :D A tak serio, naprawdę dobry mecz, duża intensywność, zaangażowanie i chęć zwycięstwa do ostatniej minuty. 2-0 to najniższy wymiar kary dla nowego (starego) Milanu
22.09.2019 o 08:26 przez IRT
+1
IRT
Bardzo dobry występ! Zdominowaliśmy Milan, byliśmy zdecydowanie lepsi w każdym aspekcie gry. Pojawiają się jeszcze głupie zagrania, poszły chyba ze dwie niebezpieczne kontry Milanu, ale można było wygrać nawet wyżej: dwa słupki, poprzeczka, ręka D'Ambrosio na spalonym... Różnica klas. Bohaterami meczu Godin i Asamoah (totalnie bezbłędni), Barella (takiego poziomu gry od niego oczekiwałem i zrobił swoje), Lukaku (siła z którą Milan nie mógł sobie poradzić + gol) i Conte, który podniósł zespół po rozczarowującym remisie ze Slavią i rozjechał Giampaolo na poziomie taktycznym. Forza Inter!
22.09.2019 o 04:43 przez armin22
+1
armin22
Ta różnica w grze była piękna, jedyne czego zaluje to ze te slupki i poprzeczka nie wpadly. Ale i tak zasnalem jak dzidzius po 15-sto minutowym ssaniu cyca. Forza INTER
Cieszy bramka Lukaku
21.09.2019 o 23:56 przez Dyl87
Dyl87
Świetny mecz ! Mediolan Niebieski :)
21.09.2019 o 23:55 przez Guarin
+10
Guarin
Sabotaż Turyński odc. 5
Milan 0- 2 Inter
21.09.2019 o 23:54 przez marcinek91081
+2
marcinek91081
Mediolan jest NASZ !!
21.09.2019 o 23:54 przez pluto11
+2
pluto11
Milan nie istniał, Piątek który ponoć się przełamał wyłączony całkowicie zdominowalismy ich całkowicie, piękny mecz z naszej strony taki Inter chcemy oglądać
21.09.2019 o 23:43 przez Nerazzurri83
+3
Nerazzurri83
Świętowania nie ma końca !! Chi Non Salta Rossonero E !! !
21.09.2019 o 23:42 przez ciechan
+3
ciechan
Po tych derbach nie ma takiej nory, w której Milanisci ukryją się przed nami! Forza!
21.09.2019 o 23:38 przez Gajdzik
+4
Gajdzik
Mam gdzieś w jakieś dyspozycji jest obecnie Milan, wygraliśmy kolejny raz Derby i ja mam zamiar świętować! 🍻
Miasto jest nasze! Forza Inter! ⚫️🔵 👊🏻
21.09.2019 o 23:36 przez jacodj
jacodj
mroowa111 INTER PISZEMY Z DUŻEJ !! !! !!
21.09.2019 o 23:31 przez Kondzik
+4
Kondzik
Ktoś jeszcze ma aluzje że Barella to placek ? A Lukaku ociezaly kloc? Niby nie widoczny ale laduje brame na zamknięcie meczu. Proponuję wyluzować z ocenami zawodników dla niektórych. Forza Inter Mamy To !! !! Dziś GODIN MvP. Profesor
21.09.2019 o 23:26 przez kamil13216
+3
kamil13216
Wygrać z obecnym Milanem to jak pobić Udinese, ale nie umniejszam chłopakom, zagrali dobrze, czekam na dalsze spotkania z niecierpliwością i delektuję się 4 wygranymi
21.09.2019 o 23:49 przez Nerazzurri 1908
+4
Nerazzurri 1908
Wiadomo ze Milan jest w słabszej formie ale to są Derby a nie normalny mecz tu jest mobilizacja owiele większa, do tgo my ich zdominowalismy rzadzilismy na boisku a to juz nie jest takie oczywiste, trzeba sie cieszyc bo jest z czego, takie zwycięstwa budują drużynę i to jest ważne !!
22.09.2019 o 05:53 przez Diaby_10
Diaby_10
Widzę facet masz pojęcie
22.09.2019 o 08:21 przez interista1987
interista1987
Milan zawsze jest w slabszej formie bo sa dosc slabi.
21.09.2019 o 23:24 przez DonDawido
+2
DonDawido
Dzisiaj na plus:
Handanovic, Godin, De Vrij, Skriniar, Dambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah, Lukaku, Martinez, Politano, Vecino, Candreva.
21.09.2019 o 23:33 przez Kondzik
-1
Kondzik
Nie prędzej napisać - Wszyscy? XD
21.09.2019 o 23:17 przez ragnar
+3
ragnar
Częściowo się zgadzam, częściowo nie

Barella świetny mecz, a Sensi chyba najsłabszy, 3 straty przy czym po 1 poszła groźna kontra

Godin dokladnie sam wyjaśnił Milan, tylko ta strata na koniec , Rebic co mu zabrał

DD w 1 połowie, to była chyba jego najlepsza połowa w Interze


Świetny mecz Oby tak dalej, jeszcze jakby poprawili prostopadłe bo tego brakuje, to będzie super

Wtorek znów widowisko
21.09.2019 o 23:12 przez mroowa111
+2
mroowa111
ole,ole,ole,ole inter,inter,grande nerazzurri!
21.09.2019 o 23:10 przez Kaniol
+2
Kaniol
Fajnie że Barella się rozkręca, chłopak ma czarno-niebieskie serce a gra w INTERZE to dla niego marzenie, oby dobrze się rozwinął. Na obronie widziałem dzisiaj samych profesorów :) Łatwość z jaką Lukaku wygrał walkę o piłkę mnie zadziwia, chciałbym częściej oglądać takie bramki :)
21.09.2019 o 22:56 przez maverik
+8
maverik
Godin dziś praktycznie sam wyjaśniał Milan. Świetny mecz Barelli.
21.09.2019 o 22:55 przez Rafał 1976
+2
Rafał 1976
Taki Inter chce zawsze oglądać 💪💪💪 Pierwszy test my zdany jeszcze zostały cztery
21.09.2019 o 22:55 przez dodo_IM
+5
dodo_IM
Barella w końcu zagrał tak jak od niego oczekuję. Milan całkowicie zdominowany. Mediolan ciągle jest czarno-niebieski!
21.09.2019 o 22:53 przez Krisu
+4
Krisu
Miasto jest NASZE !! !
21.09.2019 o 22:51 przez jacodj
+4
jacodj
No gdzie jesteście marudy ?? ?? ? ⚫🔵💕
21.09.2019 o 22:50 przez danielinter
+3
danielinter
Brawo kapitalny mecz Milan nie istnial i dalej rzadzimy w Mediolanie Forza Inter!
21.09.2019 o 22:50 przez Bonhart25
+3
Bonhart25
Jak już pisałem wcześniej :"Frajerów trzeba dymać" - czego właśnie byliśmy dzisiejszego wieczoru świadkami
21.09.2019 o 22:49 przez Pader88
+2
Pader88
Godin BÓG, Lukaku, Brozo, Barella, Sensi najlepsi Cieszy się morda, Pazza Inter Amala!

Shoutbox

Seba. 04.07.2020 11:14

czyli Martinec do Pokemonii, a Lessi do wojska