720 5b5d2787a89c75989f0807916e881dde6029abec

Piero Ausilio był gościem zorganizowanego w Mediolanie spotkania ze studentami Universita degli Studi. Dyrektor w strukturach Interu był wyjątkowo konkretny w wygłaszanych ocenach i przybliżył nieco kibicom codzienną sytuację w klubie. Podzielony zespół i brak komunikacji to realia, o których możecie poczytać poniżej.

- Nie możesz osiągać sukcesów w piłce jeśli nie potrafisz zachować spójności wśród pionu zarządczego, a także właściwej komunikacji z właścicielami. Teraz po blisko trzech latach pracy przychodzi nam rozpocząć od podstaw kolejny nowy projekt.

- Inter niedawno porzucił model struktury właścicielskiej ze wspaniałym Massimo Morattim na czele. To była stara włoska szkoła, rodzinny biznes, z którego sam Massimo nigdy nie zarobił dla siebie choćby jednego euro. Dla niego ważniejsze były ideały i pogoń za marzeniem o dorównaniu sukcesom ojca. Dla Morattiego Inter to była pasja, a nie biznes. Pomiędzy jego erą i teraźniejszością do Interu zawitał dobrze znany gentleman z Indonezji. Thohir poukładał w klubie wiele kwestii i pozwolił mu wypłynąć na szerokie wody dzisiejszego biznesu sportowego. Każdy klub może wydawać dziś tyle ile jest w stanie zarabiać, cyfry stają się priorytetem w zarządzaniu klubem od kiedy UEFA kontroluje finanse tych którzy chcą mierzyć się w europejskich rozgrywkach.

- Codziennie czytam o piłkarzach, których Inter miałby ściągnąć tego lata. Prawda jest jednak taka, że my musimy bardzo uważnie przestrzegać zapisów FFP. Nasze obroty to około 200-230 milionów euro przy około 400 milionach grającego regularnie w Lidze Mistrzów Juve. Juve od czasu swojej relegacji w 2006 może byc przykładem jeśli chodzi o zarządzanie. Oni wypracowali swój własny model biznesowy, który oparli o jasną wizję rozwoju i silną akademię. Regularnie zwiększali budżet transferowy dzięki regularnej grze w Lidze Mistrzów i płynnie wspięli się na top europejskiej piłki. To co różni Juve od reszty stawki to ciągłość, oni potrafią utrzymywać się na wysokim poziomie. Ta odległość na jaką odstawili konkurencję może się jeszcze powiększać. Do dogonienia Juve nie wystarczy podpisanie kilku lukratywnych kontraktów. Z resztą nawet to bywa utrudnione ponieważ topowi gracze chcą wygrywać i grać w Champions League - to zawsze stawia Juventus w roli faworyta. To często oznacza, że inne kluby muszą ryzykować na rynku transferowym - czasem to się opłaca, ale transfer może okazać się także niewypałem.

- Gabigol? Nie, to trochę inna sytuacja. Nie potrafię tego wytłumaczyć...

- Wracając do Juve to pamiętam kiedy negocjowaliśmy jeszcze możliwy transfer Dybali do Interu. W pewnym momencie rozbieżność między naszą ofertą, a tą z Turynu to bylo prawie 20 milionów euro. Ostatecznie wybrał Juve. Dzisiaj Inter nie może wydać 200-300 milionów w jedno mercato. Nie chodzi o to, ze nie chcemy tego robić. To po prostu niemożliwe.

- Dziś Inter ma potężnego właściciela. Myślę, że chiński inwestor kalibru Suning Group może spokojnie pozwalać sobie na zakupy zawodników ze światowego topu jak na przykład Cristiano Ronaldo. Przypominam jednak jeszcze raz: na chwilę obecną nie możemy sobie na to pozwolić, ograniczają nas zapisy Finansowego Fair Play. Rozwój w zgodzie z tymi przepisami jest możliwy ale potrzeba do tego spójnej wizji i unikania popełniania błędów w wyborach. Z pewnością nie możemy pozwalać sobie na tak dużo błędów jak do tej pory.

- Do kończącego się właśnie sezonu podchodziliśmy z olbrzymim entuzjazmem związanym z przybyciem nowych właścicieli. Problem zaczął się kiedy trener odpowiedzialny za cały okres przygotowań zrezygnował na tydzień przed startem rozgrywek. Do tej decyzji doprowadziły tysiące mniejszych i większych powodów. Ostatecznie obie strony były zdecydowane zakończyć współpracę. Następnie zdecydowaliśmy się na trenera bez jakiegokolwiek przygotowania do pracy we włoskich realiach. Nawet osoba bez żadnej wyobraźni o calcio zauważy, że w ten sposób zostaliśmy w tyle za innymi jeszcze zanim sezon się dobrze rozpoczął. Kiedy zwalniasz trenera musisz liczyć się z rozbiciem całego reżimu treningowego, w którym znajdowała się drużyna. Każdy trener ma własny pomysł i wizję, które wpaja zawodnikom. Jednym ufa bardziej, innych odsuwa. Dzisiejsza piłka ro biznes i tak jak w biznesie musisz potrafić planować. Bez planowania nie ma wyników. Inter na sezon 2016/17 był źle zaplanowany. Ceną za to  były posady kolejnych trenerów i siódme bądź ósme miejsce na koniec ligi.

- Nie można odmówić Interowi jakości w składzie. Ci którzy dziś mówią, że jesteśmy słabi jeszcze kilka miesięcy temu stawiali Inter w roli możliwego bezpośredniego rywala Juventusu w walce o Scudetto. Tak uważali między innymi Allegri, Sarri i Spaletti. To wszystko jednak nie ma prawa dobrze funkcjonować jeśli w całym klubie brakuje dobrego planowania.

- Jako Organizacja musimy być też lepsi i bardziej konkretni jeśli chodzi o komunikację. Pamiętam sytuację kiedy przed meczem z Juventusem w Turynie w prasie pojawiły się informację o tym, że to Conte będzie pracował w Interze jako trener. Przegraliśmy mecz i potem cały tydzień wałkowany był temat zwolnienia Piolego. W takich chwilach klub musi wesprzeć trenera. Tylko w Hiszpanii tak jak we Włoszech istnieją cztery osobne tytuły, które codziennie piszą wyłącznie o sporcie. Do tego mamy nawet telewizję, która 24h nadaje na temat calcio. Ci ludzie muszą o czymś mówić żeby mieć z czego żyć. Inter powinien się wtedy zachować inaczej.

- Juventus jest teraz bardzo mocny ale również będzie musiał mierzyć się z wymianą pokoleniową. Utrata 4-5 graczy, którzy stanowią o całej strukturze i porządku w klubie to cios, który może zburzyć nawet najlepszą układankę. Wartości jakie do drużyny wnosili Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, Diego Milito czy Walter Samuel to coś czego nie kupisz od ręki na rynku transferowym.

- To nie jest tak, że gracze w dzisiejszej kadrze Interu nie trenują ciężko każdego dnia. Jesteśmy przecież codziennie w ośrodku po to żeby ich obserwować. To czego brakuje to poczucie solidarności. Z powodu wielu czynników jak wiek, korzenie, pochodzenie, czy droga do Interu a także charaktery i ludzkie wartości, Ci ludzie nie byli w stanie stworzyć drużyny. To nie są źli piłkarze, wydaje się że nie brakuje im poczucia odpowiedzialności. Codziennie są w klubie od rana, jedzą razem śniadanie, trenują, często zostają także na lunch. Ciężko się do czegoś przyczepić, a jednak gdzieś musi leżeć problem.  Nie ma przyjaźni i wzajemnego wsparcia, kadra podzielona jest na małe grupki. Do tego pewna grupa zawodników myśli tylko wyłącznie o sobie, nie zważając na kolegów i sam klub. Nikt nie daje z siebie więcej niż absolutne minimum przyzwoitości. Nie ma kolektywu, który napędziłby zespół.

- Czy potrzeba nam wodza w stylu Conte? Musimy dostosować swoje chęci i potrzeby do tego co możemy osiągnąć w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chcielibyśmy trenera o takiej charakterystyce jak Conte ale łatwo zauważyć, że najlepsi trenerzy prowadzą mocne kluby jak Chelsea, Tottenhamu, Atletico czy Juve. Musimy być realistami. 

G2g 336
dodał: bobogol, źródło: football-italia.net, data: 19.05.2017, 10:40
Komentarze (38)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
774 57d9def8035eedabbc6b369a35fac944b4ae931b
Perseus 20.05.2017, 11:21
Gabriel to teoretycznie dobry transfer bez możliwości praktcznego udowodnienia tego.
969 4c8cbb514a76c867518f4219b5e8521e13cda1f1
Jovetić10 20.05.2017, 11:18
timon pozamiatał :)
767 16987d53f134fc57e0c52a27872885a82269fa19
timon 20.05.2017, 10:11
Ave Cesar
No to wymień te jego dobre transfery. Jest trzy lata, wiec niech będzie po 3 udane na okienko, czyli łącznie 9. Czekamy :D

A co do tej wypowiedzi, to koleś powiedział to co wszyscy więdzą od kilku lat. Z tą różnicą, że ona sam jest jedną z osób zarządzających tym klubem. Zwalił winę na wszystkich do okoła, a sam jest współwinny. To tak jak by dziwki prowadzące burdel, wmawiały całej lokalnej społeczności dookoła, że nie mają się o co martwić, bo to salon masażu jest. Po czasie i po wielu burdach w okolicy spowodowanych przez pijanych klientów, gdy nastroje społeczne w okolicy są na ostrzu noża, jedna z prostytutek wyszłaby i powiedziała ,,słuchajcie prowadzimy burdel, jesteśmy dziwkami, ale to klienci moich koleżanek robią te zadymy". Czy to oznacza, że ta prostytutka dziwką nie jest?

Ausillio próbuje się teraz wybierać i mówić ,,to oni" a prawdą jest, że dyrektorem sportowym jest mega marnym. Jedyne co mu się udawało, to wyciąganie piłkarzy na siłę wypychanych z klubu, albo dawanie za zawodnika dokładnie tyle ile za niego wołali, a sytuacja z Dybalą idealnie pokazuje jaką miernotą jest. Sorry, ale z walizką pieniędzy to każdy z nas może przyjść i nie wymaga to żadnego przygotowania ani umiejętności
129 aabf88581ec900c908ef9550df1cbcda9a4e1e38
Ave Caesar 20.05.2017, 08:48
Ja tam nie wiem co wy od niego chcecie. Robi dobre transfery. Przecież to nie on za wszystko odpowiada. Teraz Piero stał się kozłem ofiarnym na tej stronie hehe Strategia transferowa na pewno jest szeroko i intensywnie omawiana w klubie, a za grę piłkarzy, taktykę na mecze itd przecież nie on odpowiada. Jakoś w innych kluba ci piłkarze dają/dawali rade, a u nas nagle dupa. To też jego wina ?
637 65bffd3e64d27f1d3cd3298ec9f080e8992c0aef
El Imprezatore 19.05.2017, 20:59
Ausilio Walenrod ;)
967 31b0998b6e411d5d2c3fd21b0d9cdf70d7af9a20
ojciec&ojciec 19.05.2017, 19:07
jak już łysy podsumował to wystarczy teraz po prostu wypierdolić pół składu i nie bawić się w żadne tłumaczenia.
Avatar
rrrado 19.05.2017, 18:31
Moim zdaniem chłopina ma dużo racji.... trzeba mieć długofalowy plan i konsekwentnie go realizować, żeby cokolwiek osiągnąć, to się wydaje oczywiste ale jakoś nikt nie potrafi go wdrożyć w życie. Ciężko jest wypracować dobry plan? Można zawsze skopiować z tych, którym się już udało.... Jest doskonały przykład Bayernu Monachium, który około 10 lat temu postanowił po pierwsze zbudować nowy stadion, potem całą infrastrukturę, ośrodek treningowy itp., który będzie napędzał finanse, po drugie postawić na rozwój piłkarzy z akademii i ściągać młodych graczy z Bundesligi. Do tego jedna, dwie gwiazdy z Europy i jesteśmy na szczycie. 5 lat temu wszyscy mówili, że w Serie A się nie da bo słaba liga itp. Juventus postawił na ten sam model co Bayern, zaczął od stadionu, zaczęli skupować młodych, zdolnych graczy (Pogba, Morata, Dybala i inni), którzy dojrzewali w klubie, kilka tanich gwiazd (Tevez, Vidal, Pirlo, Khedira) i są gdzie są, 6-Scudetto z rzędu, 3 puchar z rzędu, 2 finał LM wciągu 3 lat, przychody ze stadionu ponad 50 milionów rocznie, z LM prawie 120 milionów rocznie, jednocześnie budując nową klinikę, ośrodek treningowy, siedzibę i jakieś centra handlowe obok.... czemu nie można iść tym śladem? Ja wiem, że to wróg śmiertelny, ale Inter jest po to, żeby z Juve walczyć, jeśli tam coś robią dobrze to żeby ich dogonić też trzeba robić to samo, inaczej się nie da. Krok pierwszy - infrastruktura, która da przychody (przychody dadzą korzystne FFP, FFP da wzmocnienia i będzie się wszystko samo napędzało).
969 4c8cbb514a76c867518f4219b5e8521e13cda1f1
Jovetić10 19.05.2017, 18:10
Mazzola: "Ausilio sbaglia, il gruppo lo ha costruito lui." - i wszystko na ten temat ;)
376 81f7256b001e50c6b9fa2ed589841820135def3f
Kondzik 19.05.2017, 18:07
To samo co Piero tylko boi się powiedzieć :-P nikt palcem nie jest robiony .
498 89548410a022db1ad8f674f33c26d9bf321f6be5
TomHardy 19.05.2017, 17:52
A co na to wszystko ma do powiedzenia nasz Vice Prezydent Javier Zanetti?
376 81f7256b001e50c6b9fa2ed589841820135def3f
Kondzik 19.05.2017, 17:06
To czemu tego nie powiedział trochę wcześniej? Przecież syf jest nie od tego sezonu. Wie ze zostanie zwolniony i wyszedł na mownice jak cała reszta co tu byla i została zwolniona. Chyba że zostanie i wkoncu ktoś wygarnal o co tu kur*** chodzi.
765 bcdb37b450dd7f5ff253739e75f90b711612df7b
sempre inter 19.05.2017, 17:05
Chcialbym tylko Tobie przypomniec, ze to PA wydal cwierc mln. € ... Za 8 miejsce w lidze . Ciekawi mnie fakt ze on o tym nie mowil dwa lata temu, rok temu. Tyljo w momrncie jak doszedl do nas Sabatini BOHATER OSTATNIEJ AKCJI :)
793 bfbe73f550ebad7198bc86eede6d44ee9d0c62dd
emika 19.05.2017, 16:32
Ausilio Jezusem Interu.
208 e9a3ec95f1ed08058205a413892ed93d4c95caac
Odin91 19.05.2017, 15:43
Panowie.. to nie jest "wyciąganie wniosków". To nie jest "zgrywanie chojraka" ani "żegnanie się z klubem". Mamy najgorszą serię porazek od 35 lat po wydaniu ćwierć miliarda euro w dwa lata, masę niezrozumiałych decyzji i przede wszystkim :cenzor: CH kibiców. Ausilio musiał wyjść i powiedzieć co się dzieje, choćby i z szacunku do tych ostatnich. Nie można takiego sezonu pozostawić bez krytycznego komentarza, więc wyszedł i go wygłosił. Nikt nie rozumie jak przy takiej kadrze piłkarze grają tak źle, słowa wyjaśnienia są jak najbardziej na miejscu. Cieszcie się, że Piero nie mydli nikomu oczu i mówi jak jest. Porzygałbym się od kolejnych durnych frazesów, bo mam odruchy wymiotne na samą myśl "kontynuowania projektu".
103 da10afb5f716851061c134942977b20885d26d2f
Kebo 19.05.2017, 15:20
Jakim trzeba być półmózgiem, żeby wyciągnąć te wnioski po kilku latach jak my to widzimy ot tak... żenada i nie nastawiam się na cokolwiek w następnym sezonie, ten cyrk będzie trwał dalej dopóki nie będzie tu trenera co weźmie za morde zawodników powie jakich chce piłkarzy i przejdzie z nimi normalny okres przygotowań, więc wszystkie włoskie betony to gwarancje kolejnego żenującego sezonu, a wszystko wskazuje na to, że właśnie ktoś taki obejmie klub
765 bcdb37b450dd7f5ff253739e75f90b711612df7b
sempre inter 19.05.2017, 15:16
Ot klasyczna tajemnica poliszynela.
Moim skromnym zdaniem Ausilio żegna się z Interem ze względu na osobę Sabatiniego i nagle zgrywa twardziela, chojraka :)
Tragiczna postać.
833 ff777197d62635a6d4c3490bcd600d33a31badbe
Odet 19.05.2017, 14:10
Dawno, a może wcale czegoś podobnego nie czytałem. Przerażająca prawda. Dobrze że wreszcie ktoś z samego klubu (bo my kibice o tym piszemy od lat) powiedział o tym głośno.
Pozdr.
903 8498acbdbb3c986f2155928d0cc39b2d15e131c6
Endru 19.05.2017, 13:51
Właśnie Ausilio oznajmił nam że Icardi to zakala która trzeba sprzedać. Myślę że gościu jest mega nielubiany i ten brak powołań do reprezentacji to nie przypadek . Mancini z niego zrobił kapitana żaden inny trener nie odważył się zabrać mu opaski bo na starcie by podpadl. Coś tez pękło w Interze od momentu tej jego debilnej książki.
402 a8a1613501e3f4e5ac830432e65d7cb7520580fe
doug 19.05.2017, 13:29
@Imra, sądze, że Ausilio potajemnie obserwuje SB ;D
376 81f7256b001e50c6b9fa2ed589841820135def3f
Kondzik 19.05.2017, 13:26
Widocznie łysy już wie że leci jeśli nie to postawił na sobie X.
Mecze Interu
117 5ae5a3008ade8546fcbb37c939d35a696166a114
-:-
001 42fbc5ecb2c98862b3d6af3afe6b25057af0bdc3
FC Lugano - Inter
14.07.2018, godz. 20:00
Sparingi przedsezonowe

Ostatnio na forum
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
 • kredens2222 21.06.2018, 10:27

  dobra opcja ale nierealna

 • kredens2222 21.06.2018, 10:27

  ale to sie nie wydarzy

 • Kazam 21.06.2018, 10:27

  wszyscy beda zadowoleni, oczywiscie oprocz romanistow

 • Kazam 21.06.2018, 10:27

  najlepiej dobić ranną romę zabierajac im florenziego, ocencie

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  dlatego to napisalem

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  no wlasnie timon

 • Kazam 21.06.2018, 10:26

  a taki zapakosta to dla mnie odrobine lepszy pilkarz od dd

 • timon 21.06.2018, 10:26

  ale niektorzy DD trzymaliby w glebokiej rezerwie kosztem Dalberta

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  a wielu ludzi tutaj tego nie rozumie

 • kredens2222 21.06.2018, 10:26

  napisalem fakty

 • Tabela ligowa
 • Tabela strzelców
Miejsce Drużyna Mecze Punkty
1 Juventus 38 95
2 Napoli 38 91
3 Roma 38 77
4 Inter 38 72
5 Lazio 38 72
6 Milan 38 64
7 Atalanta 38 60
8 Fiorentina 38 57
9 Torino 38 54
10 Sampdoria 38 54
11 Sassuolo 38 43
12 Genoa 38 41
13 Udinese 38 40
14 Chievo 38 40
15 Bologna 38 39
16 Cagliari 38 39
17 SPAL 38 38
18 Crotone 38 35
19 Hellas 38 25
20 Benevento 38 21
Zawodnik Miejsce Bramki
1 Mauro Icardi 29
2 Ciro Immobile 29
3 Paulo Dybala 22
4 Fabio Quagliarella 19
5 Dries Mertens 18
6 Gonzalo Higuain 16
7 Edin Dzeko 16
8 Giovanni Simeone 14
Bohater tygodnia
138 71c46c5bf26ab18f1c4a304e6f73712b4e93571a

Milan Skriniar

Milan Skriniar, największe odkrycie oraz najlepszy zawodnik Interu Mediolan w sezonie 2017/18 wg czytelników fcinter.pl. Transferowy strzał w 10-tkę.

Kalendarz wydarzeń

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17283

Liczba newsów: 30891

Liczba komentarzy: 411632

Użytkownicy online: 45 ( Czarodziej Czasu, Klinsi64, rupi21, emika, kulfon32, sempre inter, zemaria, Tomo, Chuchu, Endru, Atseif )

Partnerzy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.