Mecz do zapomnienia | Inter 0:0 Lazio (36)

Źródło: inter.it
ponad 6 lat temu
1800
36

Inter zremisował ostatecznie z rzymskim Lazio 0:0. Ostatni mecz w tym roku kalendarzowym zdecydowanie rozmył obraz dwóch bardzo dobrze radzących sobie przez całą jesień ekip Spallettiego i Inzaghiego.

Żadna z drużyn nie zdecydowała się rozpocząć tego spotkania od narzucenia rywalowi swojego stylu gry i pomysłu na to spotkanie. Sporo pracy w pierwszych 45 minutach miał Sami Handanović, pod bramką którego działo się dużo więcej niż pod tą strzeżoną przez Strakoshę. Najjaśniejszym punktem w składzie Interu wydawał się być Joao Cancelo, który niejednokrotnie potrafił szarpnąć na bramkę Lazio i przyśpieszyć akcję. Docenić grę Cancelo należy tym bardziej, że bardzo blado na jego tle wypadali inni zawodnicy mający "robić różnicę" na bokach boiska czyli Antonio Candreva i Ivan Perisić. Brak efektów gry wspomnianych skrzydłowych odczuwał przede wszystkim jeden piłkarz - pozostawiony sam sobie w polu karnym rywala Mauro Icardi.

W 44. minucie Spalletti otrzymał informację o urazie Andrei Ranocchi, ale mimo zapowiadanej zmiany włoski defensor postanowił dograć pierwszą połowę do końca. Jedynymi, którzy zaprezentowali w pierwszej połowie zgodnie z oczekiwaniami to tifosi Interu, którzy nie pozwolili na choćby krótką chwilę ciszy na mediolańskim stadionie. Ostatnim epizodem pierwszej połowy była bardzo grożna sytuacja pod bramką Interu, w której kibice Lazio widzieli już pewnie piłkę w bramce Handanovicia. Całą akcję sprokurował Borja Valero, który zbijając na krótkim słupku piłkę po zagraniu rywala z rzutu rożnego, niemal przelobował Handanovicia i posłał mu piłkę za kołnierz. Ostatecznie futbolówka spadła jednak na poprzeczkę bramki, a wobec gwizdka arbitra Rocchiego, wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił.

Inter na drugą połowę wyszedł bez zmian co oznaczało, że do stanu "używalności" przywrócony został podczas przerwy Ranocchia. Zmianie nie uległ także obraz gry, a angielskie sformułowanie slow-motion najlepiej oddaje to jak grał Inter i Lazio. Na pierwszą groźną sytuację w wykonaniu Interu czekaliśmy do 57. minuty kiedy Borja Valero efektowanie nawinął rywala i oddał strzał zza pola karnego - nie był on jednak żadnym problemem dla dobrze dysponowanego Strakoshy.

Kilka minut później kibice Interu zamarli po tym jak sędzia Rocchi wskazał na jedenasty metr przed bramką Interu. Dopiero protesty kapitana Mauro Icardiego i konsultacja z sędziami obsługującymi system VAR spowodowały zmianę decyzji i wznowienie gry od rzutu sędziowskiego. Mimo, że Skriniar dotknął piłki ręką to interpretacja sędziego zdawała potwierdzać opinię kibiców Interu - zagranie ręką nie miało wpływu na zatrzymanie przez słowackiego stopera wrzutki jednego z zawodników Lazio.

Wspomniany strzał z dystansu Valero okazał się być ostatnią groźną sytuacją Interu na długie minuty drugiej połowy. To Lazio raz po raz wyprowadzało ataki na bramki Handanovicia - na szczęście bez skutku w postaci dorobku bramkowego. W ramach 3 zmian, które do dyspozycji miał Spalletti, na placu gry zameldowali się kolejno J. Mario, Dalbert i Brozović. Żadnemu z nich nie udało się jednak wydatnie wpłynąć na obraz gry Interu, który mozolnie i z najwyższym trudem wymieniał nawet teoretycznie proste podania na własnej połowie. Lazio najgroźniejszą kontrę wyprowadziło w okolicach 80. minuty meczu gdy na bramkę Interu popędził duet Anderson-Immobile. Po odegraniu tego drugiego, tylko kiks Andersona uchronił Inter przed stratą gola.

Być może ta właśnie sytuacja pobudziła Inter, który ożywiony świeżymi siłami Mario i Dalberta postanowił dobudzić przymarzających do krzesełek kibiców, którzy wybrali się na San Siro. Na nic się to jednak zdało, a kolejne próby obnażały tylko osamotnienie w polu karnym Icardiego, marazm w grze skrzydłowych i co najbardziej niepokojące: ogromną frustrację, którą można było gołym okiem zaobserwować chociażby w mowie ciała poszczególnych graczy. Wynik nie uległ zmianie i mecz, który okazał się antyreklamą calcio zakończył się wynikiem 0:0.

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 10 J. Mario, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 98 Lombardoni, 99 Pinamonti.
Trener: Luciano Spalletti

LAZIO: 1 Strakosha; 15 Bastos, 3 De Vrij, 26 Radu; 77 Marusic, 16 Parolo, 6 Lucas Leiva, 21 Milinkovic, 19 Lulic; 18 Luis Alberto; 17 Immobile.
Ławka rezerwowych: 23 Guerrieri, 25 Vargic, 4 Patric, 5 Lukaku, 7 Nani, 8 Basta, 10 F. Anderson, 13 Wallace, 27 Luiz Filipe, 30 Neto, 66 Jordao, 96 Murgia.
Trener: Simone Inzaghi

Sędzia: Rocchi

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

13.03
19:57

Komentarze (36)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
01.01.2018 o 17:33 przez Van Dall
Van Dall
Speaker, Juve za Matuidiego nie dało 30 tylko 20 baniek - dokładnie tyle co my za Dalberta.
31.12.2017 o 17:59 przez Damianos
Damianos
Słabo z tym że Jao Mario gra dobrze jak w Chodzi z ławki bo jak gra od początku to go nie widać
31.12.2017 o 11:47 przez Speaker
Speaker
zestresowany jest*
podpala się*

Jeżeli DD i Miranda szybko wrócą do grania to my nawet możemy do lata przetrzymać z taką obroną, a potrzeba dwóch solidnych skrzydłowych i W. Sneijdera z 2009/10 :)

Alex Teixeira
31.12.2017 o 11:38 przez Speaker
Speaker
Timon, z jednej strony to co napisałeś niestety jest faktem Gabi J Mario i Dalbert to były transfery na pałę robione. Za Matuudi Juve dało ok 30 mln, a to jest od razu gracz na 2/3 lata wchodzący z jakością do drużyny. Kupiliśmy na pałę 3. piłkarzy, i jedyne co ratuje widoki o naszej polityce transferowe ostatniego czasu to Skriniar, Valero i wygląda na to że Cancelo, byłoby świetnie ale i on powinien nie kosztować nas ew. więcej niż wymiana na Kondogbię. Będę jednak bronił Dalberta. Wiem, wczoraj widzieliśmy że nawet rzutu rożnego nie potrafi wywalczyć, ale to niemożliwe jednocześnie! jak dla mnie on bardzo zesteesowany jest, bardzo chce ale podała się. On miał być w ofensywie lepszy niż obronie ale jest zupełnie na odwrót. W obronie on gra bardzo przyzwoicie. Jeszcze bym z nim poczekał
31.12.2017 o 11:12 przez Kfjat
Kfjat
Przede wszystkim to my nie mamy jakosci. 2 tygodnie temu obejrzalem live mecz z Udinese i na zywo wyglada to jeszcze gorzej niz w tv. Kim ten Inter ma straszyc? Candreva i Perisic to pilkarze schematyczni. Pierwszy to tylko wrzutka i kompletnie nic wiecej. Bardzo slaby w grze kombinacyjnej. Perisic to zawodnik bardzo szybki ale naduzyciem byloby stwierdzenie ze potrafi cos zrobic sensownego z pilka. Zadnej klepki, dobrego przyjecia. Na tym poziomie nie wystarczy byc wylacznie szybkim i miec wrzutke. Nie dziwie sie ze Icardi męczy sie niemilosiernie bo nie ma nawet z kim pograc a sam jest typem napastnika, ktory musi dostac albo pilke prostopadla na dobieg albo na glowe w polu karnym. W srodku pola jak dla mnie jedynym, ktory potrafi grac w pilke to Valero. Potrafi zmienic tempo gry, trzyma blisko pilke przy nodze, cos tam rzucic ale niestety tez glownie tylko do boku. Gry Gagliardiniego to nawet nie ma co komentowac bo widac, ze Inter to za wydsokie progi jak dla niego. Walczy, stara sie lecz pilkarsko to jednak poziom Atalanty Bergamo. Podoba mi sie Cancelo bo widac, ze pilka mu nie przeszkadza, jest na wskros ofensywny i gdyby mial z kim pograc na boku to na pewno wygladaloby to w ofenstywie duzo lepiej, A tak w calym meczu z Lazio nie mielismy ani jednej setki bo za takie ciezko uznac strzal Valero czy Perisica. Spaletti i tak duzo wyciagnal z tych gosci jak na te chwile ale w dluzszej [erspektywie tak niestety grac sie nie da co ostatnie wyniki i co gorsza gra dobitnie pokazuja.
31.12.2017 o 09:37 przez maestro177
maestro177
No niestety z tą kadrą nie dojedziemy do końca w pierwszej 4.
31.12.2017 o 01:12 przez Van Dall
Van Dall
Cap ty capie, jaraj się dalej pojedynczymi meczami, bo to mogą być jedyne jasne punkty tego sezonu. Fakty są takie, że Lazio i Roma zapewne swoje zaległe mecze wygrają, mamy punkt przewagi nad piątym miejscem, gramy fatalnie i jesteśmy kompletnie spuchnięci. Dwa lata temu do 19 kolejki przystępowaliśmy jako lider i wszyscy wiemy, jak skończył się sezon, a teraz zjazd zaczął się nawet szybciej.

Jasne, punkty czasem można zgubić, ale nie osiem w czterech kolejnych meczach, po drodze całkowicie kompromitując się w pucharze! Niech jeszcze zarząd wzorem niektórych kibiców zacznie się klepać po plecach, bo przecież wykonuje świetną robotę i oleje styczniowe transfery, czego zapowiedź już widać w wywiadach, to za pół roku zamiast LM zostaną nam tylko dylematy kto w miejsce zwolnionego Spala i kim zastąpić Icardiego.
31.12.2017 o 00:17 przez Damianos
Damianos
Szczerze mowiac wiekszosc z was nie nadaje sie na kibica Interu tylko krytykujecie i pamietacie złe mecze, a z fiorentiną juz zapomnieliscie? Z Romą? Z Napoli? Jezeli mysleliscie ze Inter 38 meczy ligowych wygra to jestescie idiotami mamy 3 miejsce i jeszcze polowa sezonu a wy narzekacie jak by był juz dzis ostani mecz
30.12.2017 o 23:24 przez ksiazewi
ksiazewi
Cancelo zaczyna się odnajdywać. Pewnie w obronie, nie boi się gry 1 na 1 i jest w tym bardzo dobry. Ciekawe podania w tempo. Niestety nie kupimy tego piłkarza. Jest dla nas zbyt drogi.
30.12.2017 o 23:15 przez IlCapitano
IlCapitano
Van Dall ty deklu, jeśli się napaliłeś na Scudetto to owszem, możesz być rozczarowany po tej rundzie, ale normalni ludzie mieli inne cele.
Człowieku, wygraliśmy z Romą na wyjeździe(pierwszy raz od 2008 roku!), wywieźliśmy remisy z Neapolu i Turynu, gdzie ta dwójka to pewniak do mistrzostwa w tym sezonie, czego ty się spodziewałeś? Że całą rundę przejdziemy na tym samym tempie mając taką kadrę? Ależ beka z typa opór.
30.12.2017 o 22:28 przez SETE
SETE
Podsumowujac te runde to ja uważam , ze jak najbardziej na TAK ! Wszyscy ..kibice, trener , zarząd zdawali sobie sprawę ze mercato letnie było zbyt skape pod względem nabytkow i ciężko będzie utrzymać sie w TOP 4 , ale taki cel był postawiony i można powiedzieć ze został osiagniety. Mowiono o tym, ze zima musi i nastapi wzmocnienie składu do spokojnego utzrymania TOP4. Naprawde ten awans do LM jest dla Interu fundamentalny przede wszystkim ze względu na FFP, ta LM jest podstawa do odbudowania potęgi klubu. Plusem tej rundy jest odbudowanie przez Spalettiego Santona, Ranocchii czy nawet Nagatomo. Gdy pojawiali sie na boisku nie było już u nas takich negatywnych emocji jak lata wstecz. Rozczarowaniem jest na razie Dalbert, który tak naprawdę nie pokazal nic z czego moznaby go zapamietac, Joao Mario chyba już myśli o ewakuacji, podobnie Brozovic, na sprzedaż nadaje sie także Eder. Potrzebujemy 3 wzmocnien ..marzenia: Pastore, De Vrij, Mahrez...ale nie obraziłbym sie na Pastore :) Deulofeu i Mangale..
30.12.2017 o 22:00 przez SETE
SETE
Mecz w naszym wykonaniu slaby i uważam, ze ten punkt trzeba uszanować. Gralismy z Lazio , które rozgrywa najlepszy sezon od lat, jednak zarówno po naszych zawodnikach jak i graczach Lazio widać trudy tej rundy. Pusty srodek pola , latwe straty, problem z przyjęciem, dryblingiem to sa pochodne braku sil..widać to było w tym meczu z obydwu stron. Komentator na Eleven powiedział o Interze bodajże w 70 ktorejs minucie ze wygladaja jakby chcieli żeby sie to już skonczylo :) Nie rozumiem jechania po Perisiciu, Candrevie i innych ze nic nie graja, kto chociaż trochę miał do czynienia ze sportem wie, ze gdy brak sil to nawet proste rzeczy nie wychodzai to widać u naszych. Nie ma zmiennikow dla przedniej formacji to zajechana i tyle.
Na + Cancelo , on musi grac żeby pokazal to co najlepsze. Gagliardini jak typowy defensywny pomocnik, dobrze w odbiorze, spokoj na tylach i brak baboli. Defensywa ok bo najmniej zajechana sezonem a na bokach były ciagle rotacje i taki Santon i Cancelo maja sily grac 90 min. To pokazuje jak wazna jest lawka rezerwowych.
30.12.2017 o 21:55 przez timon
timon
Celem na ten sezon jest pierwsza czwórka, na koniec rundy jesteśmy na miejscach 3-4(zależy od zaległego Romy, więc jest ok. Wpadliśmy w dołek, ale na szczęście przez większą część rundy zrobiliśmy sobie fajną przewagę. Przed sezonem pisałem, że potrzebujemy zrobić jak najlepszy wynik do stycznia i wstyczniu transfery, ponieważ nasza kadra jest zdecydowanie za wąska. Potrzebujemy alternatywy na skrzydło, bo widać, że Candrevie i Perisiciowi brak dobrego zmiennika i kogoś kto potrafiłby wywierać na nich presje. Dodatkowo ktoś na rozegranie i będę spokojny o top 3. Deulefou to troche jezdziec bez glowy, ale w takich momentach jak dzis, jak najbardziej byłby przydatny. W Milanie nie raz ciągnął ich gre i to nie przypadek, że kibice Milanu tak bardzo chcieli, żeby został.

Na prawdę podoba mi się gra Cancelo. Chłopak coraz lepiej ogarnia w obronie, a w ataku jest na prawdę bardzo dobry.

Jeżeli chodzi o Dalberta i Joao MArio to jest to kpina co oni wyrabiają na boisku. Jeżeli człowiek pomyśli, że na nich plus na Barbose wydaliśmy 100mln to aż mnie strzela. Za taką kwotę Lazio zbudowało całą drużynę, a podejrzewam, że podstawowa jedenastka Napoli również wiele więcej nie kosztowała.

Podsumowując runda na plus, pod koniec wyszła wąska kadra, ale po dwóch- trzech wzmocnieniach o LM możemy być spokojni
30.12.2017 o 21:44 przez Jovetic10
Jovetic10
A za mecz to przede wszystkim trzeba pochwalić, Handę, Cancelo i Rano, zwłaszcza coraz lepsza gra Cancelo cieszy, może wreszcie doczekamy się kota na boku obrony, a nie kmiotów z mentalnością na kluby pokroju Torino.
30.12.2017 o 21:42 przez Jovetic10
Jovetic10
10 brakuje jak cholera, przecież Valero to nie wiem strzału nie odda nic, to samo Vecino strasznie kaleczą na tym 18 metrze, w sumie nie ma ich co winić za to, w zimie 10 musi być zaklepana i nie żadne wynalazki w postaci J.Mario czy Deulofeu, Pastore lub Papu Gomez to byłoby coś.
30.12.2017 o 21:34 przez bobogol
bobogol
No to ja dziś #TeamVanDall niestety. Jak można mówić o pozytywach jakichkolwiek (może poza godziną Cancelo, bo później nie był w stanie biegać). Po raz kolejny zesrywamy się w najbardziej komiczny z możliwych sposobów. Nie funkcjonuje nic i jest to niemożliwe do logicznego wytłumaczenia - Perisić -frustracja milion, Candreva jakby mu Monstars wyssały talent, Icardi się stara ale nie ma jak, no przecież z gówna bicza nie ukręci. Wygląda to źle i chyba tylko Luciano daje nadzieje, że można ich jakoś odejść na drugi krąg. Na tę chwilę PULL UP TERRAIN AHEAD
30.12.2017 o 21:11 przez Bartek-32
Bartek-32
Winieta perisicia i candreve ale przecież Spalletti to widzi i co?i nic. Po to są rezerwowi żeby w takich momentach ich wykorzystać. Dzisiaj świetny był cancelo. Natomiast gagliardini jest według mnie bez przyszłości
30.12.2017 o 21:02 przez Speaker
Speaker
Racja, Pero ma dość, ale i Candreva. Jego zaletą jest, że potrafi doskonale wrzucić gdy jest formie, a bez formy stoimy i dorzucanie tych piłek mija się z celem. J Mario moglby pograc z violą na lewej, Gaglia z Vecino w środku jeszcze w miarę, na prawej Nagatomo z Cancelo wyzej, w ataku Eder i Karamoh
30.12.2017 o 20:49 przez Davvid4
Davvid4
Van Dall Udinese wygrało chyba z 5 meczów z rzędu a Sassuolo dziś zremisowała dziś z romą na ich boisku więc nie tylko my mieliśmy z nimi problem
IRT
Bezpieczny wynik, nie jest ani dobrze, ani źle. Miejsce w czołowej trójce ciągle w zasięgu i to powinien być nasz cel na bieżący sezon.
30.12.2017 o 20:26 przez Van Dall
Van Dall
Nie wygraliśmy od sześciu spotkań, mierząc się w tym czasie z takimi tuzami jak Udinese, Sassuolo i PORDENONE, w czterech kolejnych meczach Serie A straciliśmy łącznie 10 punktów (czy jak kto woli ZDOBYLIŚMY DWA), ale jest sukces, bo mamy trzecie miejsce (w praktyce pewnie czwarte z punktem przewagi nad piątym) :lol2: Albo tu się coś szybko zmieni, albo będziemy mieli powtórkę z poprzednich sezonów, bo w tym momencie na nic więcej to nie wygląda.
12 / 5 / 2
Jak dla mnie to będzie 3 miejsce po I rundzie, Roma nie wygra w meczu z Sampą na wyjeździe.

Czy liczyliśmy na więcej, tak i nie, na pewno jednak źle nie jest. Oby nie przegrać z Fiorentiną a potem 2 tyg na przemyślenia i ściagnięcie kogoś do pomocy i na skrzydła oraz 1 środkowy do zmiany, bo dzisiaj Rano nawet OK ale brakowało, że wypadnie i wtedy czarna dupa w obronie.

Dzisiaj nie było tak tragicznie, w obronie spoko, tylko prawie nic w ataku. Nie wiem co jest ale Perisić przestał istnieć.
30.12.2017 o 20:18 przez ksiazewi
ksiazewi
Ale rzucałem k...wami przy karnym. Zwłaszcza po dwóch rękach Milanu w PW. Na szczęście jest VAR.
30.12.2017 o 20:11 przez Davvid4
Davvid4
Ale wy marudzicie mamy 3 miejsce na koniec roku i to jest nasz wielki sukces bo Spalletti zrobił bardzo dobrą robotę z tymi zawodnikami co ma nawet Żaba gra bardzo dobrze w obronie co każdy z nas go już dawno skreślił. Jestem kibicem Interu od 20 lat i jestem realistą z tym składem będzie ciężko ale jak widać dają rade i nawet jak im nie idzie to punktują a mogliśmy skończyć jak melan na podwójnej jedynce. każdy przed sezonem wziął by na koniec roku 3 miejsce nie zależnie od wyników i stylu gry a teraz marudzicie.
30.12.2017 o 20:06 przez doug
doug
link, ktory wrzuciłem do gif'a podczas meczu na SB był ciekawszy niz 90minut tego cholernego meczu
30.12.2017 o 20:01 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Nawet nie warto tego komentować
30.12.2017 o 20:01 przez danielinter
danielinter
Padaka top 4 na koniec to będzie sukces.

Shoutbox

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15

xdd

TONYSOSA 26.04.2024 20:53

mike dawaj do nas he

capitano zdecydowal!

TONYSOSA 26.04.2024 20:52

kozaka mam. Derby rządzą się swoimi prawami.

broda4991 26.04.2024 15:33

Psg chce zastspic mbappe thuramem i chce zaoferować 55mln. Ja bym go za mniej niż 80 nie puscil.

Dariusz2299 26.04.2024 14:06

W sumie racja. Dzięki. Ja się wybieram co prawda na Lazio i wypatruję momentu kiedy będzie można bilety już kupić.

Orzeu 26.04.2024 14:04

tylko będzie komplet publiczności i feta

Orzeu 26.04.2024 14:03

no ale to nie jest zwykły mecz z Torino

Dariusz2299 26.04.2024 14:01

Hmm, myślałem, że na mecze z Juve czy Milanem takie coś może być, ale z Torino?

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)