
Milan pokonał Inter 3:0 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch i awansował do finału tych rozgrywek. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Rossonerich, Sergio Conceicao, tak skomentował zwycięstwo swojego zespołu:
- Dziś pokazaliśmy coś, czego nie potrafiliśmy pokazać w lidze. Gdybyśmy częściej grali z taką pokorą, moglibyśmy osiągnąć więcej. Cieszę się z postawy zawodników, bo dobrze przygotowaliśmy się na mecz z liderem Serie A, który gra w półfinale Ligi Mistrzów. Czasem to pojedyncze momenty decydują. Spójrzmy na mecz z Atalantą – straciliśmy gola i wszystko się posypało. Musimy znaleźć regularność, grać z większą odpowiedzialnością. Mamy jakość techniczną, ale w piłce trzeba mieć też inne cechy.
Na pytanie o samopoczucie po zwycięstwie:
- W tej chwili czuję się dobrze, ale to nie tak, że już coś wygraliśmy. Jestem trochę bardziej spokojny – a to u mnie rzadkość, bo problemy przynoszę też do domu i wtedy moja żona się denerwuje. Mam ognisty charakter, jestem pasjonatem. Jeśli chodzi o zespół, musimy znaleźć regularność do końca sezonu, wliczając w to finał Coppa Italia, który zasłużenie osiągnęliśmy, pokonując tak silnego rywala jak Inter. Graliśmy z pokorą i w zwartym ustawieniu, potrafiliśmy wyczuć momenty, w których trzeba było zaatakować.
Komentarze (6)
Gorzej , że Inter nie zbiera sił na najważniejsze mecze sezonu .