Wywiady z piłkarzami

Coutinho o swoim pobycie w Interze (14)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
9 miesięcy temu
96
14
fcinter serwisowe

Bohater nagłośniejszego transferu tej zimy, nowy nabytek Barcelony i były gracz Interu, Phillipe Coutinho nie zapomniał o klubie który ściągnął go do Europy i poruszył temat Il Biscione podczas swojej pierwszej rozmowy z katalońską telewizją klubową.

- Pierwszy raz zdałem sobie sprawę z tego, że mogę być profesjonalnym sportowcem w wieku 16 lat kiedy podpisywałem swoją pierwszą wstępną umowę z Interem. Byłem bardzo młody, ale szybko zrozumiałem że stawką jest robienie tego co kocham.

- Dostałem szybką lekcję tego, że bycie piłkarzem to nie tylko sielanka ale także bardzo trudne i wymagające zadanie. Dla kogoś tak młodego jak ja wtedy, było to bardzo trudne aby dorównać innym i to nie tylko na boisku ale głównie poza nim. Przybyłem z bardzo specyficznego środowiska brazylijskiego osiedla, musiałem włożyć bardzo wiele pracy w adaptację. W wieku 16 lat zostawiłem przecież wszystko co znałem i co było dla mnie naturalne tam w Brazylii. W Mediolanie byłem łącznie 2 lata i do dziś jestem wdzięczny Interowi, że do Europy mogłem przybyć w towarzystwie swoich rodziców, a także dziewczyny która dziś jest już moją żoną. Inter był wówczas zespołem pełnym wielkich, obwieszonych medalami mistrzów.

- Doświadczenie z Włoch jest bezcenne i zdecydowanie pozytywne, ale samo zdobywanie go było piekielnie trudnym okresem mojego życia. Gdybym przyleciał na lotnisko Malpensa zupelnie sam i bez wsparcia to z pewnością przed upływem półrocza wróciłbym do domu z płaczem. Nie byłoby mnie tu gdzie jestem dziś. Wtedy i również teraz bardzo potrzebuje swojej rodziny, a ona wspiera mnie kiedy tylko tego potrzebuje.

Zobacz też

Vecino Icardi Lautaro

Icardi: Pracujemy nad nowym kontraktem (3)

18.10
18:29
Kwadwo Asamoah

Asamoah: Wygrana z Milanem da impuls przed Barcą (2)

16.10
22:30

Komentarze (14)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
11.01.2018 o 21:18 przez Chuchu
Chuchu
Ponoć 2,4 mln € nam wpadło do kieszeni.
11.01.2018 o 20:50 przez CNS87
CNS87
Czy ktos wie ile Inter zarobil na tym transferze ? Bo z tego co pamietam w umowie byla mowa o jakims % ze sprzedazy Felipe :)
11.01.2018 o 19:34 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Masakra jakaś
11.01.2018 o 18:51 przez Loon
Loon
Miła wypowiedz z jego strony, ale nie zaluje, ze go sprzedalismy. Jakby u nas zostal to dzis by pewnie siedzial w jakiejs Bolognie albo Santosie.
11.01.2018 o 17:48 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Timon ty tak serio ? Gdzie Livaja czy Longo to gwiazdy ? Proszę Cię...
11.01.2018 o 14:05 przez DonDawido
DonDawido
Można odkopywać niewypały Primavery, ale paru sensownych graczy z niej wypuściliśmy. W obecnej sytuacji najbardziej przydatni byliby Benassi i Duncan.
Co do Coutinho to mam wrażenie, że nie chodziło tu tylko i wyłącznie o Inter, ale specyfikę Serie A. Tu gra się bardziej taktycznie niż w Anglii, gdzie miał więcej swobody.
11.01.2018 o 13:58 przez timon
timon
Maniek i Capitano 100% racji. Jak pomyśle sobie, że są u nas są takiue drewna jak Brozović czy Eder a mógły by być gwiazdy w postaci Livaji, Longo czy Bessy to mnie strzela po prostu... Co roku nasza primavera produkuje 4-5 piłkarzy. którzy w ciągu 5 lat okazuja sie w innych klubach geniuszami, a u nas trenerzy ciagle w spisku...
11.01.2018 o 13:47 przez Chuchu
Chuchu
U nas się kopał po czole głównie, więc wiadomo, że jakby wtedy został to by za cholerę takiej kariery nie zrobił. Wszyscy na tym dobrze wyszli, bo sam Cou mógł się lepiej rozwinąć, Liverpool bo zyskał świetnego zawodnika i my, bo z tych pieniędzy kupiliśmy Kovacicia, którego opchnęliśmy później z dużym zyskiem.
11.01.2018 o 13:20 przez Drakan83
Drakan83
Miło się czyta takie wypowiedzi o ukochanym klubie...jednak mieli podejście do młodych, podejmowali dobre decyzje dla piłkarza...a z Cou było wg mnie tak, z wieloma innymi równiez, że to jużtrenerzy nie potrafili znaleść dla niego miejsca na boisku i brakowało chyba też cierpliwości. W LFC przcież po 4 latach Barca zwróciła na niego uwagę...wcześniej znaleźli dla niego miejsce i wykorzystali jego potencjał, u nas często tego brakuje (trenerów z podejściem i wizją dla młodych zdolnych - każdy chce gotowych na już i żeby od razu zdobyli LM) :D . Znaczenie miały jeszcze chyba finanse jak go sprzedawaliśmy, tzn bida u nas była chyba wtedy, cieliśmy koszty.
11.01.2018 o 12:14 przez Odet
Odet
hahaa Klinsi64 wyjaśnił, mistrz :)
dzięki
11.01.2018 o 11:26 przez Klinsi64
Klinsi64
Loris Zonta właśnie trafił do Bassano z Serie C,ktoś wreszcie musi za to beknąć
11.01.2018 o 11:21 przez IlCapitano
IlCapitano
Maniek nie zapominajmy o całej masie genialnych talentów Primavery, których zmarnowaliśmy niebywale i bidulki teraz muszą grać po Serie B albo i niżej masakra jakaś.
11.01.2018 o 11:18 przez Bartek-32
Bartek-32
Milusio
11.01.2018 o 11:17 przez maniekfci
maniekfci
zmarnowaliśmy ten talent, tak samo jak Kova i reszta...

Shoutbox

IlCapitano 19.10.2018 18:13

nie powiem

Windykator 19.10.2018 18:11

no i co znowu marudzisz

IlCapitano 19.10.2018 18:09

pewnie ten piwniczak od Fryfoniaka ma takie same poglądy

Windykator 19.10.2018 18:09

a wy co

Windykator 19.10.2018 18:09

dzis

Windykator 19.10.2018 18:09

ide na basen

Czarson 19.10.2018 18:06

czasem na :cenzor: zadzwonia ale tylko czasem bo piniedzy nie ma'

Czarson 19.10.2018 18:06

znam takich dwoch, siedza w piwinic, graja w gry

Czarson 19.10.2018 18:06

imra typowy mizogin

IlCapitano 19.10.2018 17:56

Imra to by poruchał jakby spluwał

FReeFonix 19.10.2018 17:54

ale bys poruchal imra co

FReeFonix 19.10.2018 17:54

xDD

Lopez 19.10.2018 17:46

Imr nienawidzi kobiet

Imrahil 19.10.2018 17:45

i gdzie Nobel dla autora ?

Imrahil 19.10.2018 17:43

:D

Imrahil 19.10.2018 17:43

W opinii Möbiusa kobiety były właściwie tworami „pośrednimi między dzieckiem a mężczyzną”. Znajdowało to wyraz w ich budowie ciała, ale też w potencjale i zdolnościach. Ich mózgi, jak oceniał, dało się porównać co najwyżej z mężczyznami „umysłowo nisko stojącymi (np. murzynami)”

Kondzik 19.10.2018 17:41

Ja rzadko trzezwy to wszyscy mnie poznaja

Kondzik 19.10.2018 17:39

xD nie nie mam

Dzonyy 19.10.2018 17:39

My z mojego ojca tak zawsze sie smialismy, ze jak wraca trzeźwo to go psy nie poznaja

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    8

    24

  • 2

    Napoli

    Napoli

    8

    18

  • 3

    Inter

    Inter

    8

    16

  • 4

    Lazio

    Lazio

    8

    15

  • 5

    Sampdoria

    Sampdoria

    8

    14

  • 6

    Roma

    Roma

    8

    14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Krzysztof Piatek

    9

  • 2

    Lorenzo Insigne

    6

  • 3

    Ciro Immobile

    5

  • 4

    Gregoire Defrel

    5

  • 5

    Rodrigo De Paul

    4

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 20 października

  • 15:00 Limited coverage

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 18:00 Limited coverage

    Juventus

    ? - ?

    Genoa

  • 20:30 Limited coverage

    Udinese

    ? - ?

    Napoli

Niedziela, 21 października

  • 12:30 Limited coverage

    Frosinone

    ? - ?

    Empoli

  • 15:00 Limited coverage

    Chievo

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00 Limited coverage

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • 15:00 Limited coverage

    Parma

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00 Limited coverage

    Fiorentina

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:30 Limited coverage

    Inter

    ? - ?

    Milan

Poniedziałek, 22 października

  • 20:30 Limited coverage

    Sampdoria

    ? - ?

    Sassuolo

Booking.com

Publicystyka

Inter

Powrót na właściwą drogę? (12)

01.10
14:00
Liga Mistrzów

Na co stać włoskie kluby w LM? (8)

17.09
18:27
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17733

Liczba newsów: 31883