Felietony

Dokąd zmierza Inter? (66)

Źródło: inf. własna
ponad 13 lat temu
2223
66

Czyli to prawda - pożegnaliśmy kolejnego z twórców sukcesu z 2010 roku. Potrójna korona, wspomnienie w sercach kibiców Interu do tej pory wciąż żywe. Żywe, bo to jedyny pozytyw, który można od 2010 roku wspominać. Od tamtego momentu, od odejścia Mourinho Nerazzurri znajdują się na równi pochyłej, bez żadnych zahamowań tracąc zarówno świetnych zawodników, ale także tracąc klasę i prestiż przez sposób, w jaki się ich pozbywają. Przeanalizujmy ten ostatni transfer, odejście Wesleya Sneijdera.

 

Z Wesleyem mieliśmy doczynienia od dłuższego czasu. Ciągnęła się, tak często używana w newsach dotyczących Interu, saga. Sneijder zaczął zastanawiać się nad renegocjowaniem kontraktu, nad rozmowami z Interem. Bo jak sam zapewniał - Inter kocha. Chciał zmniejszyć i rozłożyć swoją pensję do 2016, a nawet 2017 roku. Wes zmienił zdanie, był gotowy do negocjacji z Interem, chociaż został potraktowany niesprawiedliwie. Moratti jednak nie chciał słuchać już żadnych racji Holendra, sprzedał go za psi grosz do Turcji. Stwierdził, że "teraz już za późno". To, że zaakceptował ofertę 7,5 miliona euro nie oznacza, że musiał sprzedać zawodnika! To tylko sterta papierów! Początek tej sagi sięga do połowy listopada. Historia wypełniona plotkami tureckich mediów, oświadczeniami zarządu, a także zawodnika. Wesley nie chciał decydować za szybko, Moratti był "zmęczony przciągającą się sagą". Jak twierdzi Gazzetta dello Sport, wczoraj Moratti spotkał się w Pinetina razem z trenerem Stramaccionim i Marco Brancą. W tym czasie została podjęta decyzja - Inter akceptuje ostatecznie ofertę Galatasaray. Wesley Sneijder nie zagra więcej w trykocie Interu.

 

Ale dlaczego Sneijder zaczął się na koniec zastanawiać nad kontraktem Interu? Istnieje wiele hipotez. Jedna z nich to miłość do Mediolanu i Interu. Niezależnie od tego, co nim kierowało, drzwi zostały zamknięte. Idea zastępcy Wesleya to Paulinho, ale patrząc na ostatnie transfery Interu, skończy się Schelotto lub innym Rocchim. We wtorek Terim przyznał, że Holender ma czas na odpowiedź do 22 stycznia. Przyznał także, że renoma Wesleya nie spowoduje, że będzie ważniejszy w klubie. W każdym razie - kolejny bohater Interu odszedł.

 

Na Wesleya w Turcji czeka kontrakt do 2016 roku na 5,5 miliona euro łącznie z premiami, wspaniały dom i wiele korzyści zarówno dla niego, jak i Yolanthe. Po niemal czterech sezonach Holender opuszcza Mediolan, a dla Galatasaray będzie to zapewne transfer życia. Wesley prawdopodobnie wszystko ustalił już w sobotnią noc, w czasie spotkania z tureckimi dyrektorami. Niedzielny lunch z Morattim był prawdopodobnie pożegnalnym. Mimo spięć między nimi, zakończyło się profesjonalnie. Klub na tym transferze oprócz 7,5 milionów euro zarobi prawie 30 milionów z pensji. Za pierwsze dwa tygodnie stycznia Wesley otrzymał 500 tysięcy euro. Pierwsze oznaki transferu pojawiły się w południe, kiedy to Yolanthe odezwała się do swoich fanów na Twitterze. W tym czasie Moratti rozmawiał z Wesleyem w słynym mediolańskim hotelu.

 

- Pojednanie? Nie było nawet wojny, na pewno nie ze mną. To niespodzianka...Czy on jest blisko przejścia do Galatasaray? Tak, myślę, że tak - takie słowa wypowiedział po lunchu Moratti.

 

Chwilę później głos zabrał Wesley.

 

- Fani Interu są najlepsi na świecie. Wygrałem tutaj wszystko dla fanów i dla klubu.

 

Wieczorem planowane jest spotkanie z Sneijderem, jego ojcem, Lerbym i reprezentantem Galatasaray Lutfi Arigobanim. Jedno jest pewne - w Turcji czekają na przybycie prawdziwej gwiazdy, a w Interze? Na przyjście kolejnego średniaka pokroju Jonathana czy Rocchiego. Pozbywając się za darmo graczy światowej klasy, kupując za duże pieniądze niesprawdzonych średniaków... Quo Vadis Inter?

 

 

Ze składu mistrzów 2010 pozostał tylko Zanetti, Cambiasso, Milito, Samuel i Chivu. Zaledwie 5 osób.

 

Źródła: fedenerazzurra, inf. własna

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Mercato, czyli mieszane uczucia (33)

01.09
19:05

2016 - 2024. Podsumowanie ery Stevena Zhanga (11)

28.05
06:00

Komentarze (66)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.01.2013 o 15:59 przez potrtop
potrtop
pierdo*enie dobrze postąpiliśmy go sprzedając tylko kase ciągną
21.01.2013 o 15:56 przez jakubmaz22
jakubmaz22
Takich klubów (oprócz polskich) to chyba nie ma! Co za debile!<br />
Sneijder mógłby tu grać do końca kariery ale oczywiście MM to nie pasowało! Moglibyśmy remiego kupić za grosze i dembe ale oczywiście kto tu chce przyjść. Są tacy klasowi zawodnicy na świecie to sciagamy rocchiego co ma 35 lat i ledwo co kopie. Dzeko też nie kupią. Kasy nie ma sponsorów też. W tym sezonie nie będzie nawet le a następnym serie b. Ach wogóle szkoda gadać <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" /> <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" /> <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" /> <img src="/files/emoticons/19" alt="&lt;klnie&gt;" />
21.01.2013 o 15:52 przez jamyz88
jamyz88
zmierzamy do bycia sredniakiem Serie A...
21.01.2013 o 15:38 przez martin
martin
c.d.n...<img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
21.01.2013 o 15:37 przez Sarna2318
Sarna2318
Żelazna piątka <img src="/files/emoticons/21" alt="&lt;lol2&gt;" /> Chętnie zamieniłbym co niektórych piłkarzy którzy odeszli na tych którzy zostali <img src="/files/emoticons/18" alt="&lt;hold&gt;" />
21.01.2013 o 15:37 przez piter0806
piter0806
Odpowiedź jest bardzo prosta. Inter zmierza do ciemniej dupy.

Shoutbox

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Z profilu wydaje się w porządku grajek

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Mam nadzieję

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

nie będzie raczej takiej histerii

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

Arab z Izraela

KibicInteru 27.06.2026 00:59

Jesteś pewien?

ZnawcaCalcio 27.06.2026 00:56

jak to Arab jest

KibicInteru 27.06.2026 00:52

jestem za

KibicInteru 27.06.2026 00:52

Khalaili jest chyba z Izraela więc pewnie się obsrają ludzie

ciechan 26.06.2026 23:58

Zainteresowanie Spurs i Newcastle. Napoli rzuciło 15, tamci chcą ok. 25. Kurde nawet cena niczego sobie

Kredence 26.06.2026 23:57

Generalnie przynoszą tylko wstyd kibicom Interu tak samo jak ten łeb kowzan co był u rudego z amici

Kredence 26.06.2026 23:56

Chcą być podróbką juvepoland na x

Kredence 26.06.2026 23:56

No oni myślą że są zabawni na tym twitterze a wychodzi tak żenująco że aż mam ciarki na skórze

ciechan 26.06.2026 23:55

AI twierdzi, że ma kiepskie ostatnie podanie. Tak też wywnioskowałem z kompilacji. Profil bardzo zbliżony do Palestry, ale on też imo mógł mieć lepsze statystyki, bo niejednokrotnie złe decyzje podejmował

danielinter 26.06.2026 23:53

Albo chłop ma 12 lat albo jest idiota co pewnie ciągnie Tuskowi

danielinter 26.06.2026 23:52

Pewnie najlepiej od razu było dać 60 za Palestre to później debil by napisał że kretyn Ausilio przepłaca

danielinter 26.06.2026 23:51

Co to za dzban prowadzi x fcinterpl

Vancore 26.06.2026 23:50

po kimpilacjach i ocenach za mecze w LM w tym sezonie to mozna uznac ze kawal grajka, ale jednak z belgii

ciechan 26.06.2026 23:45

Kurde wszystko się zgadza. Jak myśle o tych dodach, Molinach i innych to już wolę zaryzykować jakiegoś pokemona

martins2000 26.06.2026 23:44

byly juz telefony miedzy agentami więc coś większego niz tylko obserwacje

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29498

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625625

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się