Inter pokonuje Hellas 1:0 i przybliża się do zdobycia Scudetto! (41)

Źródło: inf. własna
prawie 3 lata temu
3641
41

Inter zwyciężył na Stadio Giuseppe Meazza z Hellasem Werona 1:0 i przybliżył się do zdobycia upragnionego Scudetto. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Darmian, który wykorzystał podanie od Ashrafa Hakimiego.

Od samego początku spotkania można było zauważyć chęć jak najszybszego zdobycia bramki przez podopiecznych Antonio Conte. W 3. minucie meczu znakomitą okazję miał Lautaro Martinez, który jednak niecelnie próbował przelobować Silvestriego. Już dwie minuty później szansę na gola miał Hakimi, którego strzał był niestety niecelny. W 17. minucie uderzenia zza pola karnego spróbował ponownie Marokańczyk, ale świetną obroną popisał się golkiper gości. W 24. minucie znakomitą okazję na zdobycie bramki miał zespół Hellasu, lecz strzał Dimarco był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej połowy nie było już praktycznie żadnych groźnych sytuacji bramkowych i do przerwy wynik na Stadio Giuseppe Meazza to bezbramkowy remis.

Początek drugiej połowy był podobny do końcówki pierwszej - mało sytuacji podbramkowych oraz duża ilość fauli. Pierwszą dobrą sytuację do zdobycia bramki miał w 60. minucie zespół gości, lecz strzał Dimarco okazał się niecelny. W 69. minucie bardzo dobry strzał z rzutu wolnego oddał Hakimi, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Wreszcie w 76. minucie bramkę dającą Interowi prowadzenie zdobył Darmian, który dziesięć minut wcześniej pojawił się na boisku zastępując Ivana Perisica. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć goście starali się do ostatniego gwizdka sędziego zmienić rezultat.

Inter zodbywa bardzo ważne trzy punkty i jest już tylko pięć oczek od Mistrzostwa Włoch.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.

HELLAS VERONA (3-4-2-1): 1 Silvestri; 17 Ceccherini, 23 Magnani, 3 Dimarco; 5 Faraoni, 61 Tameze, 14 Ilic, 8 Lazovic; 7 Barak, 40 Bessa; 92 Lasagna.

Ławka rezerwowych: 22 Berardi, 25 Pandur, 9 Salcedo, 11 Favilli, 13 Udogie, 15 Çetin, 19 Rüegg, 20 Zaccagni, 21 Gunter, 27 Dawidowicz, 29 Kalinić, 90 Colley.

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

Inter górą w Derbach Włoch! Inter 1-0 Juventus (117)

04.02
19:37

Komentarze (41)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
26.04.2021 o 19:27 przez xvierny
xvierny
WEDŁUG MOICH OBLICZEŃ TO MOŻEMY JUŻ W NASTEPNEJ KOLEJCE ZOSTAĆ MISTRZEM !! !! !! !! !! !! !! !
MYSIMY WYGRAĆ, ATALANTA, JUVE I MILAN MUSZĄ PRZEGRAĆ !! ! I JUŻ TO MAMY !! !!
26.04.2021 o 23:15 przez Bartez
Bartez
Nie do końca. Przy naszej wygranej wystarczy tylko i aż remis Atalanty. Reszta nie ma już znaczenia :)
27.04.2021 o 11:16 przez cuba
cuba
Nie ma jak liczyć na siebie
26.04.2021 o 11:13 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Zgadzam się,ale był cały sezon na danie jakichkolwiek minut w meczu,Radu. Można robić 5 zmian,jak problem ?! Nie jeden mecz,mieliśmy wygrany praktycznie po pierwszej połowie. O,tu zgoda,Handa zasłużył na celebrowanie mistrzostwa. Ja mam raczej żal do trenera. I kwestia następnego sezonu,kogo zobaczymy w bramce,bo ja uważam ze powinnismy już kogoś przynajmniej jakkolwiek wprowadzać,jak Szczesny w juve.
26.04.2021 o 10:53 przez bobogol
+3
bobogol
Panowie, nie kwestionuje tego ze Handanovic ostatnio bardzo duzo stracil i to jego koncowka w Interze, powiedzcie mi jednak jak Wy sobie wyobrazacie sportowo i zwyczajnie po ludzku, posadzenie na 4 ostatnie mecze sezonu mistrzowskiego kapitana, ktory "ciagnal ten zespol"/harowal/robil wszystko przez tyle dlugich bezowocnych lat?
Mozemy sie pozegnac z nim z klasa chyba, nie?
26.04.2021 o 04:56 przez Dybuk
+1
Dybuk
Jest plan B przygotowany na przyszły sezon, jeśli chodzi o bramkarza? Handa powinien odpocząć,a Radu zagrać 3-4 mecze. Seaman również grał do 40stki,jednak zdażały mu się podobne klopsy pod koniec kariery.
Ciężko się ogląda Inter.
26.04.2021 o 00:36 przez Matiinterlegia
+1
Ciężko mi było pojąć tok myślenia sędziego. Myśle,jakieś przewinienie przeciwników,spalony. Ale nie,piłki w koszyczek nie łapie Handa,odbija się od barku,byłego wychowanka Interu,o ile dobrze pamietam. I sędzia nie uznaje,słusznie zdobytego gola wg mnie. Wg przepisów,coś tam Faraoni trącił Handanovica, może o sędzia się wybroni,ale dla mnie to jest poprostu kolejny koszmarny błąd,naszego bramkarza.
Piotrekfci
Atalanta lekko i przykemnie 5-0 a my się tu sapiemy ledwo ledwo 1-0. Pokazuje to jedno. Braki kadrowe z przodu i w środku pola. Taka Atalanta pod względem jakościowym w tych dwóch formacjach niestety ale niszczy nas. Wystarczy że LuLa przygaśnie światło na parę kolejek i nie istniejemy z przodu... Brożek znów odpierd... Lipe ze głową mała, Barella też w żaden sposób nie przypomina siebie, Eriksen gasnie. Tyle szczęścia że jeszcze są 3 mecze w miarę ze slabszymi rywalami ale tak jak mówił Conte. Z taką kadra nie mamy czego szukać w LM. Wierzę że Zhang ja wzmocni a nie jeszcze bardziej osłabi szukając pieniędzy.
25.04.2021 o 22:30 przez ragnar
+1
ragnar
Nie ma mowy o spalonym

De Vrij podbija piłkę w górę, faraoni podbiega do Handy, wyciąga lewa rękę. jeżeli sędzia był zasloniony mógł uznać że trącił hande, ale Faraoni cofnął rękę i barkiem wbił piłkę
Sędzia powinien użyć var i uznać bramkę

No nic, wygrać z Crotone, wygrać z Sampa i nikt nie będzie o tym pamiętał, ze sedzia pomogl
25.04.2021 o 22:10 przez ANIOL
+1
ANIOL
Jedyny mecz jaki jeszcze obejrzę to ten po ktorym będziemy sie cieszyć z mistrza. Szkoda czasu i nerwów na resztę... dziękuję dobranoc
25.04.2021 o 21:57 przez Snake86
+1
Snake86
Typowy Inter - im bliżej końca, tym większa nerwówka. Niektórzy powinni odpocząć bo grają jak za karę, ale nie ma co się łudzić - Conte nie zrobi zmian. Fatalnie gramy ostatnio. Nie liczyłem na zwycięską passę do końca sezonu, ale styl znowu zaczyna przypominać to, co działo się w pierwszej części sezonu. A myślałem, że już ogarnął i na miękko zajedziemy do końca. No cóż. Wygramy ligę, Conte zostanie, w LM znowu wypad zapewne, liga... Zobaczymy. Raczej będzie trudniej, niż łatwiej.
25.04.2021 o 21:41 przez cs88
+2
cs88
Cieszy zwycięstwo, ale nie widzę jakoś zawojowania przyszłorocznej LM grając w taki sposób (ten styl nawet nie wystarczył na Shakhtar). A no i co do Handanovicia - oczekuję, że Radu już w tym sezonie dostanie ze dwa mecze w pierwszej 11.
25.04.2021 o 22:02 przez ragnar
+2
ragnar
ale styl z meczu z juve, Milanem Lazio :P to już co innego

żeby wyjść z LM z grupy ( będziemy teraz z 1 koszyka) i myśleć chociaż o przejściu do 1/4 musimy wzmocnić LW i ławkę
Tagliafico , Belotti/Muriel, De Paul to minimum
inaczej LM znowu okaże się porażką
25.04.2021 o 21:23 przez smerf1600
+2
smerf1600
Wygrana szczęśliwa cieszy, ale od kilku meczy tego się nie da oglądać na trzeźwo. Nie wiem co się z nami stało, niby wszyscy świadomi że to ostatnie metry przed metą a z drużyny która ładowała po 2-3 bramki największym rywalom stalismy się jakimiś impotentami strzeleckimi. Dobrze że teraz mamy dwóch ogórów bo po tych meczach może być już finalnie majster :)
25.04.2021 o 20:33 przez rchemik
+1
rchemik
Myślę że to był w miarę normalny faul, ponieważ nikt zbytnio nie protestował z Hellasu
25.04.2021 o 19:20 przez uchron
+1
uchron
Czy w sytuacji z Handą, nie było spalonego zawodnika Hellasu?
25.04.2021 o 20:27 przez Domino
Domino
Sędzia ewidentnie odgwizdał faul zawodnika Hellasu na Handanovicu. Zanim piłka odbiła się od jego barku, trącił ręce bramkarza, przez co przeszkodził w złapaniu piłki. Bardzo miękki faul, mieliśmy szczęście tym razem bo równie dobrze mógł tego nie odgwizdać.
25.04.2021 o 20:29 przez Bartez
Bartez
Niewykluczone. Widać, że Handa za bardzo się nie starał złapać tej piłki, tak jakby wcześniej był gwizdek albo wiedział, że gol będzie nieuznany.
25.04.2021 o 22:00 przez ragnar
ragnar
wydaje mi się, że w momencie strzału Faraoni był na spalony, piłka odbiła się bodajże od SDV i poszła w górę, dlatego Handa tak się zachował
ale czekam na jakiś screen , czy był ten spalony
25.04.2021 o 18:34 przez mroowa111
+3
mroowa111
I dzieją się rzeczy wielkie i niespotykane, tituli w Milano mile widziane, choć tak sobie gramy to wygrywamy bo w składzie wojowników mamy, w tym też Matteo Darmiana- mega kompana i pomału Konciak z kobrą otwierają już szampana, i będą pili i się cieszyli a toruń znowu punkty zgubił chyba pomału z ligą europy będzię się lubił, Forza i pamiętajcie Scudetto jest nasze, Inter per sempre, sono rimasti cinque punti !!
25.04.2021 o 18:19 przez Rafał 1976
+1
Rafał 1976
Przede wszystkim duże podziękowania dla P.Sedziego że nie uznał Veronie prawidłowo zdobytej bramki 👏👏👏Handanovic sam chyba nie wie co się stało 😀 Widać że jest rozkojarzony w ostatnich kolejkach musi sobie już do końca sezonu odpocząć ❗
25.04.2021 o 17:28 przez Bartez
+1
Bartez
Bardzo cenne zwycięstwo. Gramy ostatnio na wynik, styl nie jest tak ważny. Potencjał w drużynie jest spory, ale widać, że jesteśmy zmęczeni sezonem i dlatego gra wygląda tak jak ostatnio. Forza Inter!
25.04.2021 o 19:13 przez Damianos
+1
Damianos
Głupie tłumaczenie zmęczenie sezonem. Każdy gra co 3 dni i nie chodzi mi tylko o Ligę włoską
25.04.2021 o 20:23 przez ANIOL
-1
ANIOL
Dokładnie. Jak słyszę takie p.ierdolenie o zmęczeniu to mnie chooj strzela....
25.04.2021 o 20:30 przez Bartez
-2
Bartez
To może niech Cię strzeli, bo taka jest prawda.
Michasio
W mojej ocenie, od kiedy brozo i eriksen zaczęli we dwóch cofać się po piłkę i na przemiennie rozgrywać (chyba by zaskoczyć rywala? Bo nie wiem po co). Od tego momentu gramy piach, zwródzcie uwagę na ich poruszanie, niby powinno dać więcej możliwości do rozgrywania jednakże spowodowało to rozwalenie pomocy, graja zdecydowanie za głęboko Ci dwaj Panowie. Cóż najważniejsze 3 pkt

Nad Hando nie będę się pastwił poprostu bramkarz potrzebny od zaraz
25.04.2021 o 17:13 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Bardzo ważne i cenne punkty, ale zagraliśmy słabiutko i mieliśmy bardzo dużo szczęścia, a Handa chyba naprawdę powinien w końcu odpocząć, a kolejny mecz z Crotone, to świetna okazja żeby dać szansę Radu.

Scudetto coraz bliżej, ale samo się nic nie wygra, więc trzeba jeszcze powalczyć!

Forza Inter 👊🏻⚫🔵
25.04.2021 o 17:02 przez Piotrekfci
+4
Piotrekfci
Sędzia chyba chciał odkupić winy... Handa 0 reszta załogi 4 na 10 (żenua !! ) jedyne kto tak naprawdę zasługuje na pochwały to obrońcy choc i ci w paru sytuacjach praktycznie bez krycia zostawiali rywali no i najlepszy na boisku o zgrozo kolejny raz Darmian.... Chlop od czarnej roboty w tym sezonie. Środek pomocy to od paru meczy jakaś pomyłka. Atak to samo. Oni już są tak pewni tego Scudetto, że grają chj nie jakich mało. Zamiast przycisnąć teraz aby mecze z Roma i judami były formalnością to nie. Lepiej wqurwiac kibiców...
25.04.2021 o 17:00 przez inter30
+2
inter30
Handa, Lukaku, Barella, Perisic tragedia, dociągnąć ten sezon i zrobić remanent porządny, sędzia "odpracował" swoje poprzednie kompro
25.04.2021 o 16:58 przez Seba
+8
Seba
Jak już mamy tracić bramki, to najlepiej po błędach Handanovica. Może w końcu ktoś zrozumie, że gość nie nadaje się już do walki o najwyższe cele. Apatyczny, anemiczny, zawieszający się i nie nadążający za otaczającą go rzeczywistością. Niedługo rywale nie będą musieli nawet celować w bramkę, bo Handa sam wrzuca piłkę do siatki.
25.04.2021 o 16:54 przez danielinter
+7
danielinter
Ile jeszcze razy musi się Handanovic skompromitować żeby do bramki wszedł Radu ? Zwycięstwo dzięki sędziemu to jest moment kiedy najlepszy zawodnik Interu ostatniej dekady stal się za słaby na 1 skład.
25.04.2021 o 17:15 przez interinho
+1
interinho
Handa dal ciała ale nie wiem czy przed tym jak chciał złapać piłkę to nie bylo juz gwizdka sędziego
Orrin
czas Samira w bramce się skończył trzeba postawić na Radu !!

Piter 18.03.2024 22:00

Witam Karol jak zdrowie i dlaczego masz zmieniony nick?

Andrzej1985 18.03.2024 19:51

@Kiedyś dużo teraz okazjonalnie wiesz Rodzina obowiązki i wszystko się zmienia 😉

VVujek 18.03.2024 19:47

A ty Andrzeju jarasz?

Karabin *

VVujek 18.03.2024 19:46

Ja zawsze będę miał beke z tych "patriotów" którzy styczności z wojna nigdy nie mieli a szczekaja. Przyjdzie wojna (lepiej nie) dostaną karani i wtedy będą mogli pokazać.

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)