Relacje

Kolejne skromne zwycięstwo! Inter 1:0 Genoa (26)

Źródło: inter.it
ponad 3 lata temu
64
26
fcinter serwisowe

Inter Mediolan wygrał spotkanie 15. kolejki Serie A przeciwko CFC Genoa. Bramkę z rzutu wolnego strzelił Adem Ljajic.

Od pierwszych minut do ataku ruszyli piłkarze Interu. Już w 2. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy. Do piłki w polu karnym doszedł Melo, jednak piłka po strzale Brazylijczyka powędrowała wysoko nad poprzeczką. Później gra wyraźnie się wyrównała. Oba zespoły bały się zaryzykować i wyprowadzały swoje akcje atakami pozycyjnymi. Bardzo dobrze sprawowały się formacje defensywy obu ekip. Momentami Inter wyprowadzał swoje ataki zagraniem długą piłą z obrony bezpośrednio pod pole karne rywali. Zbliżała się 20. minuta spotkania a kibice nadal nie oglądali celnego strzału na bramkę rywali. W 25. minucie pierwszy celny strzał na bramkę Perina oddał Biabiany, jednak próba ta była zbyt lekka i bramkarz Genoi nie miał problemu ze złapaniem piłki. W 29. minucie sędzia Giacomelli po raz pierwszy w tym spotkaniu pokazał żółty kartonik, ukaranym został piłkarz Genoi - Tino Costa. Końcówka pierwszej połowy należała wyraźnie dla piłkarzy Interu. Nerazzurri przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, przez co Genoa była zmuszana do gry tylko i wyłącznie z kontrataku. W 44. minucie wyśmienitą interwencją oraz refleksem popisał się bramkarz gości, Perin. Po tej okazji wszyscy na stadionie zastanawiali się jak to możliwe, że piłka nie wpadła do siatki rywali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Ljajic mógł wpisać się na listę strzelców. Jednak piłka po jego technicznym strzale minęła lewy słupek bramki gości

Po przerwie na murawie za Felipe Melo pojawił się Marcelo Brozovic. Początek drugiej połowy także należał do gospodarzy. Nerazzurri wymieniali między sobą serię krótkich i dokładnych podań czekając na błąd ze strony rywali. W 51. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Rincon. Jednak piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki bronionej przez Handanovicia. W 53. minucie gdyby nie świetna interwencja Samira Handanovicia to Inter musiałby odrabiać stratę jednej bramki. W 57. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Jovetić, jednak próba Czarnogórca była nieudana i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. W 60. minucie było 1:0 dla gospodarzy, Do rzutu wolnego ze skraju pola karnego podszedł Ljajic, który kąśliwie dośrodkował w pole karne. Żaden z obrońców Genoi nie wybił piłki i ta wylądowała w siatce bramki bronionej przez Perina. W 69. minucie sędzia pokazał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukarany został Danilo D'Ambrosio za uderzenie łokciem przeciwnika. W 75. minucie na placu boiska zameldował się Ivan Perisic, który zmienił Stevana Joveticia. Warto również dodać, że w tej samej minucie na boisku w barwach Genoi pojawił się były gracz Nerazzurrich - Goran Pandev. W 82. minucie żółtą kartkę ujrzał Alex Telles. W 87. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Danilo Dambrosio. Jak późniejsze powtórki pokazały faulu nie było i sędzia niesłusznie osłabił drużynę gospodarzy na końcówkę spotkania. Do końca meczu nie wydarzyło się nic ciekawego. Ostateczny wynik to Inter 1:0 Genoa.

Inter Mediolan 1:0 Genoa CFC

Bramka: 60' Ljajic

Żółte kartki: D'Ambrosio(x2), Telles ; Ansaldi, Perotti

Czerwona kartka: D'Ambrosio

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 12 Telles; 83 Melo (46' Brozovic) , 17 Medel; 11 Biabiany, 8 Palacio (89' Guarin), 22 Ljajic; 10 Jovetic (74' Jovetic).

Trener: Roberto Mancini

GENOA: 1 Perin; 5 Izzo (81' Cissokho), 8 Burdisso, 3 Ansaldi; 11 Figueiras (75' Pandev), 88 Rincon, 20 Tino Costa, 93 Laxalt; 22 Lazovic (60' Capel), 10 Perotti, 13 Gakpè.

Trener: Gianpiero Gasperini

Sędzia: Giacomelli

Zobacz też

Samir Handanovic Milan Skriniar Cedric

Niewykorzystany karny i bezbramkowy remis we Frankfurcie (18)

07.03
23:50
Andrea Ranocchia

Inter melduje się w 1/8 finału Ligi Europy! (40)

21.02
19:58

Komentarze (26)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
09.12.2015 o 12:35 przez Speaker
Speaker
Jestem zachwycony naszym zespołem. Na każdej pozycji jest prawdziwy trzon, nie do ruszenia; Handa powrócił do swoich prawdziwych mozliwosci, dalej Murillo i Miranda, w defejsie Medel i Melo, a zaraz za nimi młokos Kondogbia no i atak; tu wielki plac budowy, ale nagle pojawiło się światełko w tunelu w postaci Adema Liaijcia, wspieranego przez Joveticia i Bibianego. Reasumując, wszystko sie klaruje, choć stwierdzenie, że bedzie lepiej jest być może nieadekwatne, jako , że siedzimy sobie w fotelu lidera <wesoły>
06.12.2015 o 14:28 przez Gajdzik
Gajdzik
Z ostatniej chwili: Agent Sarriego: Napoli otrzymało lekcję piłki nożnej od Bologny :P :P
06.12.2015 o 13:25 przez RedKhmer
RedKhmer
Niezły mecz Interu. Niestety problem leżał w Melo i Medelu, którzy słabo rozprowadzają piłkę. Głównie na boki lub do tyłu. Oczywiście w defensywie zagrali dobrze jednak gdyby taki Kondogbia był w formie to na pewno byłoby więcej akcji ofensywnych w naszym wykonaniu.
06.12.2015 o 13:02 przez ANIOL
ANIOL
Nie powiesz mi ze z takim skladem nie powinnismy miec 2 lub 3 razy wiecej bramek !! ?? ? Na 1 zero caly czas gramy a potem nerwowe koncowki.... Ehhhhh
06.12.2015 o 08:42 przez Kondzik
Kondzik
Czy to wazne ile bramek? Ten spalony byl podobny do tego jaki byl w meczu Termaliki.szli we 2 sam na sam koles podal i spalony...
06.12.2015 o 07:48 przez ANIOL
ANIOL
Na 15 spotkan 18 bramek.... Dramat !! !! !!
06.12.2015 o 01:44 przez Nadia G
Nadia G
No właśnie tak mi się coś zdawało Gajdzik -- został odgwizdany spalony dopiero po podaniu do Palacio, który strzelił gola, nie po sekundę wcześniejszym podaniu do Ljajicia.
06.12.2015 o 00:31 przez Gajdzik
Gajdzik
Z tego co się orientuje to może wziąć udział w takiej akcji, ważne że zawodnik na pozycji spalonej nie absorbuje w sposób znaczący uwagi bramkarza, ale 100% pewności nie mam, te przepisy, podobnie jak z ręką każdy sędzia interpretuje trochę na swój sposób...
06.12.2015 o 00:09 przez Nadia G
Nadia G
Przy okazji -- pytanie do tych, którzy znają odpowiedź: czy zawodnik, który znajduje się na pasywnym spalonym, może zdobyć prawidłowo bramkę po pierwszym podaniu w tej samej akcji (lub ogólniej, czy zawodnik będący na pasywnym spalonym, może wziąć udział w tej samej akcji)? Pytam, gdyż pamiętam, że kilka lat temu zmieniły się przepisy dot. pasywnego spalonego, ale nie pamiętam szczegółów.
06.12.2015 o 00:06 przez Ibra1908
Ibra1908
Nadia G mi nie chodziło o to czy kogoś wychwalałaś czy nie, bo nie jest tak, że ja się nie zgadzam z każdą twoją opinią, czasami masz całkiem trafne uwagi, ale denerwują często niepotrzebne narzekanie i docinki, tak jak właśnie w wątku do którego podałem wcześniej link, w którym upierałaś się że wszyscy poza tobą wychwalali Murillo po meczu z Napoli, a wcale tak nie było...
Inter zdobywa pkt., nie zawsze w wielkim stylu, ale ważne że wygrywamy, zamiast szukać w każdym meczu negatywów, lepiej skupić się na tym co było na plus ;)
05.12.2015 o 23:48 przez piotrekninter
piotrekninter
grozna akcje*
05.12.2015 o 23:47 przez piotrekninter
piotrekninter
Forza tu nie było żadnego fartu od 1- do 90 min dominowalismy,Genoa stworzyla jedna gozna kacje, powinnismy wygrac wyzej,ale sedzia nie uznal bramki.zreszta nasi tez nie szaleli,jakby chcieli d 70 min podkreciliby tempo,ale po co :P
dobrze jest
05.12.2015 o 23:27 przez ForzaThohir08
ForzaThohir08
Oby taki fart sie trzymał do końca sezonu to zgarniemy Scudetto
05.12.2015 o 23:20 przez Nadia G
Nadia G
(Ibra1908 -- to prawda, w tamtym wątku nie wychwalalam Murillo, wręcz przeciwnie -- i ponownie to napiszę -- w meczu z Napoli koncertowo zawalił razem z Mirandą drugą kastę w sposób, który pokazuje, że od poziomu najlepszych obrońcow spooooro go jeszcze dzieli. Polecam zobaczyć na spokojnie powtórkę tego co zrobił jeden wypuszczony Higuain z ich dwójką, mimo, że był centralnie między nimi). Dzisiaj, natomiast, Murillo zagrał bardzo dobrze. Taka jest moja ocena, kady nich go i innych ocenia wg wlasnego uznania ;]
05.12.2015 o 22:56 przez pluto11
pluto11
Jak nie wykupimy Lijajica i Jojo to będzie największy błąd od sprzedaży Sneijdera za 8 mln do Galaty
05.12.2015 o 22:54 przez Ibra1908
Ibra1908
Brawo !! :inter:
Jeszcze dużo pracy przed nami, ale gra wygląda coraz lepiej, no i wracamy na fotel lidera, oby jak najdłużej ;)

P.S. Nie więżę Nadia G zadowolona po meczu :P
A ja nadal czekam na odpowiedź w wątku, no chyba, że choć raz przyznałaś się do błędu, dlatego cisza...: http://fcinter.pl/news/27581-noty-za-mecz-z-napoli-cb6c9470-21b1-4151-a497-591862852ff9
05.12.2015 o 22:49 przez Gajdzik
Gajdzik
bramki*
05.12.2015 o 22:48 przez Gajdzik
Gajdzik
Szkoda nieuznanej prawidłowo bramka, bo grałoby się spokojniej i 2-0 zawsze lepiej wygląda, ale mieliśmy przewagę prawie cały mecz, kilka ciekawych akcji i co najważniejsze kolejne 3 pkt. ;) Forza Inter :flaga:
Ljajic to jest jednak Kozak :D
05.12.2015 o 22:48 przez Pjerun
Pjerun
Zdecydowanie najlepszy mecz Interu w tym sezonie.
Na początku dwójka Medel-Melo zdominowała mecz w 100% i szkoda, że się sami nawzajem pozabijali.
Z przodu wszyscy na wielki plus, Jovetic i Ljajic pozwalają na szybką grę na jeden konakt, są często wręcz perfekcyjni w tym aspekcie. Biabiany świetny mecz zarówno w ataku jak i w obronie, nie spodziewałem się, że będzie grał aż tak dobrze. Obrona z Murillo na czele po raz kolejny cudowanie.
Taki Inter chce się oglądać i naprawdę tyle fajnych wymian piłek było ze strony Interu, że aż sama się buzia uśmiechała.
Forza!
05.12.2015 o 22:45 przez Nadia G
Nadia G
Bravo! :) Miranda z Murillo znacnie lepiej niż z Napoli. D'Ambrossio całkowicie słusznie wyrzucony (choć powinien wylecieć za drugą żółtą, nie bezpośrednio za czerwoną). Tak jak pisałam kiedy wielu wróżyło Ljajiciowi los Podolskiego: trzeci mecz pod rząd najlepszy na boisku.
05.12.2015 o 20:29 przez wrobel1908
wrobel1908
skład jak najbardziej ok
05.12.2015 o 20:27 przez Nadia G
Nadia G
Z dwoma defensywnymi - jak za Mourinho. Pięknie. :)
05.12.2015 o 20:23 przez Chuchu
Chuchu
Ofensywnie, oby przyniosło efekty jak z Frosinone.
05.12.2015 o 20:15 przez szmalo
szmalo
Mancini znowu sza :cenzor: e, zobaczymy jak będzie wyglądało to na boisku. Forza Ragazzi !! !
05.12.2015 o 20:15 przez szmalo
szmalo
Mancini znowu sza :cenzor: e, zobaczymy jak będzie wyglądało to na boisku. Forza Ragazzi !! !
05.12.2015 o 20:15 przez piotrekninter
piotrekninter
fajny skład z dwoma typowo defensywnymi pomocnikami, szybkim Biabianim,który zasłużył na pierwszy skład, naszymi najbardziej kreatywnymi grajkami Ademem i Jojo
licze że sie na nich rzucimy i spokojnie wygramy np 2-0

Shoutbox

Luki165 22.03.2019 13:40

Mou pragnie Ibre

InteristaNagato 22.03.2019 13:38

to juz nie Cavani

Luki165 22.03.2019 13:37

To co Ibra jako zmienik Lautaro

InteristaNagato 22.03.2019 13:37

No ale co Ty myslisz ze uber tez nie da rady

domin98 22.03.2019 13:36

no to do mnie takowa nie jeździ

InteristaNagato 22.03.2019 13:36

Pociag

InteristaNagato 22.03.2019 13:36

tfu

InteristaNagato 22.03.2019 13:36

ciuchica

Kazam 22.03.2019 13:34

musakjo tez

domin98 22.03.2019 13:34

masakra nagato jaki IC hutnik

InteristaNagato 22.03.2019 13:34

to musachio co

Kazam 22.03.2019 13:34

a nie od skriniara? :D

InteristaNagato 22.03.2019 13:34

to ten co ma byc lepszy od kielona?

IlCapitano 22.03.2019 13:34

Daniel Ruchani

Kazam 22.03.2019 13:31

xD

Kazam 22.03.2019 13:31

Daniele Rugani jest podobno blisko podpisania nowego kontraktu z Juventusem. Umowa miałaby obowiązywać do 2023 roku.

InteristaNagato 22.03.2019 13:31

2 godziny IC Hutnik i jestem

InteristaNagato 22.03.2019 13:30

Ban? Wiem gdzie mieszka

InteristaNagato 22.03.2019 13:30

domin? Nie znam

IlCapitano 22.03.2019 13:23

Nosił Furewer razy kilka ponieśli i Furewera itp itd

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    28

    75

  • 2

    Napoli

    Napoli

    28

    60

  • 3

    Inter

    Inter

    28

    53

  • 4

    Milan

    Milan

    28

    51

  • 5

    Roma

    Roma

    28

    47

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    28

    45

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    21

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    19

  • 3

    Krzysztof Piatek

    19

  • 4

    Duvan Zapata

    17

  • 5

    Arkadiusz Milik

    15

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Piątek, 15 marca

  • FT

    Cagliari

    2 - 1

    Fiorentina

Sobota, 16 marca

  • FT

    Sassuolo

    3 - 5

    Sampdoria

  • FT

    SPAL

    2 - 1

    Roma

  • FT

    Torino

    2 - 3

    Bologna

Niedziela, 17 marca

  • FT

    Genoa

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    1 - 1

    Chievo

  • FT

    Empoli

    2 - 1

    Frosinone

  • FT

    Lazio

    4 - 1

    Parma

  • FT

    Napoli

    4 - 2

    Udinese

  • FT

    Milan

    2 - 3

    Inter

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 22886

Liczba newsów: 33224