Relacje

Inter eliminuje Pordenone po rzutach karnych (37)

Autor:
Źródło: inter.it
10 miesięcy temu
122
37
fcinter serwisowe

Kopciuszek tegorocznych rozrywek TIM Cup - przybywające na wielkie Stadio Giuseppe Meazza z Serie C Pordenone, broniło się 120 minut aby przegrać ostatecznie w karnych. Inter awansuje dalej w Coppa Italia, a kto lubi włoskie granie ten doceni postawę maleńskiego Pordenone i to jak zagrali przeciwko obecnemu liderowi Serie A. 

Inter - absolutny faworyt tego spotkania - do meczu podszedł w mocno przemeblowanym składzie. Z zawodników mogących ostatnio liczyć na pewne miejsce w pierwszej jedenastce, do walki w meczu Pucharu Włoch Luciano Spalletti oddelegował jedynie Milana Skriniara i Mattiasa Vecino. Na angaż w atak od pierwszych minut zapracował młodziutki Pinamonti, którego wspierać miał bardziej doświadczony Eder. Ivana Perisicia i Antonio Candrevę zastąpić bądź naśladować mieli próbować Karomoh i Cancelo. W środku obok Vecino szansę dostał Gagliardini, a obronę tworzyli obok Skriniara - Ranocchia, Nagatomo i Dalbert. Między słupkami stanął Padelli. 

Skazywana na porażkę ekipa z regionu Fruli od początku pokazywała imponującą dyscyplinę w grze i przede wszystkim wielką radość i satysfakcję z samego pojedynkowania się z zespołem rangi Interu. Wyrazy ogromnego zadowolenia raz po raz dawało się usłyszeć także z trybuny gości gdzie fani malutkiego Pordenone zasiedli w liczbie niemal 4 tysięcy osób. Czego dowiedzieliśmy się po pierwszych 3 kwadransach? Przede wszystkim tego, że Inter nadal musi grać skupiony na 110% aby zachwycać. Jakiekolwiek odstępstwa momentalnie odciskają się na poziomie gry Nerazzurrich. Wystarczy jedynie wspomnieć słupek i zagrożenie pod bramką Padelliego, które prokurował sam Skriniar któremu zabrakło pewności siebie a także kolegów, z którymi gra na codzień. W tym miejscu jeszcze raz podkreślić należy bardzo dobrą postawę czarno-zielonych z Pardenone, którzy nie odstępowali nogi przy pojedynkach z wyżej notowanymi rywalami. Z minusów w składzie Interu to Pinamonti - kompletnie niewidoczny młodzian, nawet kiedy miał szansę dojść do piłki to był uprzedzany przez aktywnego Edera. Dużo zamieszania robił Karamoh, ale nie tworzył zagrożenia tak jak wcześniej klepiąc piłkę z Persiciem. Raz po raz karcony przez wrzeszczącego z ławki Spallettiego był Dalbert, który nie odnalazł rytmu meczu. Lepiej na jego tle prezentował się Nagatomo, który objawił swój mocny atut w postaci podłączania się do akcji ofensywnych. 

Wraz z pierwszą połową zakończył się występ w tym meczu Pinamontiego. Reprezentanta Pirmavery na boisku zmienił Brozović. Szybko miało się jednak okazać, że nie będzie to dobre spotkanie Chorwata, który pokaże się z najgorszej możliwej strony. Jego frustracja i wymachiwanie rękami przywoływało skojarzenia z najbardziej siermiężnymi czasami w grze Interu po 2010 roku. W 51. minucie oglądaliśmy wyśmienitą okazję dla Pordenone - grający z numerem 11 Sainz-Maza nie trafił jednak w światło bramki Padellego. 

Miarą tego jak bardzo Pordenone postawiło się Interowi niech będzie fakt konieczności wprowadzenia przez Spallettiego do gry Perisicia i Icardiego, którzy z pewnością nie byli brani pod uwagę w pierwotnym planie taktycznym na ten mecz. Tak oto w 67. minucie Karamoh zmarnował swoją 3. (i ostatnią) sytuację sam na sam po czym został zmieniony na boisku przez Perisicia. As w talii Spallettiego szybko zameldował się na placu gry a po pierwszej niewykorzystanej sytuacji szybko nadeszło superpudło - przestrzelona sytuacja z 73. minuty po podaniu Cancelo. Sam Cancelo nie grał wybitnych zawodów ale trzeba oddać mu kilka dobrych powrotów do defensywy. Na ostatnie 10 minut Icardi zmienił Dalberta ale także nie potrafił zmienić wyniku. W graczach Interu narastała frustracja. 

Dogrywka po bezbramkowym remisie sama w sobie była ogromnym sukcesem Prodenone i ewidentnie dodała im skrzydeł i dodatkowych sił. Inter przeważał wobec przeciwnika nawet nie silącego się juz o wyprowadzanie piłki z własnej połowy. Przewaga nie przekładała się jednak na gole a na bohatera Prodenone wyrastać zaczął Perilli. To właśnie włoski bramkarz Pordenone ratował swój zespół w 99. i 104. minucie po strzałach Icardiego i Ranocchi. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także druga połowa dogrywki. Piłkarze outsidera niesieni dopingiem swoich kibiców dzielnie stawiali czoła Interowi pokazując kunszt w grze obronnej i zarządzaniu własnymi siłami. O awansie dalej zadecydować miały ostatecznie jedenastki, w których maleńskie Pordenone miało teoretycznie takie same szanse na wygraną co wielki Inter. 

Aż 7 rund rzutów karnych i zasada "nagłej śmierci" były potrzebne aby wyłonić zwycięzcę tego meczu. Mimo, że Padelli zaczął od udanej interwencji to późniejsze błędy Skriniara i Gagliardiniego postawiły Inter pod ścianą, a Icardi był "na musiku" i musiał strzelić w 5. rundzie aby Inter mógł grać dalej. Kolejna obrona Padellego i celne trafienie Nagatomo pozwol-iły ostatecznie cieszyć się Interowi z awansu.  

INTER (4-2-3-1): 27 Padelli; 55 Nagatomo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 7 Joao Cancelo, 23 Eder, 17 Karamoh; 99 Pinamonti.

Ławka rezerwowych: 1 Handanovic, 46 Berni, 98 Lombardoni, 21 Santon, 20 Borja Valero, 63 Emmers, 77 Brozovic, 87 Candreva, 44 Perisic, 9 Icardi.

Trener: Spalletti.

PORDENONE (4-3-2-1): 1 Perilli; 2 Formiconi, 4 Stefani, 26 Bassoli, 23 Nunzella; 21 Misuraca, 8 Burrai, 5 Lulli; 11 Maza, 10 Berrettoni; 27 Magnaghi.

Ławka rezerwowych: 12 Zommers, 22 Meneghetti, 3 De Agostini, 6 Parodi, 7 Buratto, 14 Pellegrini, 15 Visentin, 17 Ciurria, 18 Raffini, 19 Martignago, 20 Silvestro, 24 Danza, 25 Toffolini.

Trener: Colucci.

Arbitro: Sacchi.

Zobacz też

Mauro Icardi Karny Fiorentina

Inter wygrywa z Fiorentiną 2-1, nie brakowało emocji (46)

25.09
19:52
Marcelo Brozović

Inter 0-1 Parma (65)

15.09
13:45

Komentarze (37)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.12.2017 o 14:46 przez Speaker
Speaker
Nie piszcie tak jakbyście nie znali naszych piłkarzy i realiów piłkarskich. Ciężko o mobilizację kiedy masz świadomość że , niecodziennie jest, bo mierzysz się z zespołem 2 klasy rozgrywkowe niżej i nastroje są że "musisz" wygrać i to najlepiej z 10-0. A nasi rywale ambicjonalnie podeszli, i w końcu jakimś sposobem pokonali to Cagliari, strzelając 3 bramki, a więc potencjał piłkarski u nich jest. Na takie mecze to najlepiej by było w naszym przypadku powoływać Primaverę, i tak sukces że Spali jakoś ich mobilizuje na ligę :) Forza! będzie dobrze
13.12.2017 o 14:05 przez inter_21
inter_21
Idąc tokiem rozumowania co poniektórych (tych co tak hejtują tych zmienników) to konsekwentnie należałoby pogonić też wszystkich zawodników z pierwszego składu którzy wczoraj zagrali - weszli Brozo, Perisic, Icardi i co? Mało mieli czasu na strzelenie marnego gola? Co takiego pokazali więcej od tych zmienników? Gagliardini i Vecino grali cały mecz i co? Gówno pokazali a hejt jest i tak głównie na zmienników. Ogólnie Spal miał dobry pomysł, ale nie oszukujmy się, inaczej się gra jak wychodzi powiedzmy najmocniejszy-zgrany skład i na zmianę wchodzi jeden czy dwóch zawodników a inaczej jak się montuje cały przód z tych zmienników co nigdy razem nie grali. Głupotą jest kogoś skreślać po takim meczu
13.12.2017 o 13:06 przez grzybek010
grzybek010
A moim zdaniem pieprzenie o tym, że nie mamy ławki jest bzdurą. Brozo, Perisic i Icardi mieli 60 minut, żeby coś strzelić 3 ligowcowi, na dodatek zmęczonemu, też nie strzelili, a mieli okazję, więc zwalanie wszystko na rezerwowych jest :cenzor: głupie. Cancelo, zgodzę się, początek miał uber beznadziejny, ale w drugiej połowie stwarzał bardzo dużo zagrożenia i mógł mieć spokojnie 3 asysty (Karamoh, Perisic i Icardi). Nie jest na pewno wart tych 35 baniek jakie mamy w klauzuli wykupu, ale jako rezerwowy jak najbardziej się nadaje. Karamoh to samo, może nie grał cudownego meczu, ale przecież nie grał też jakoś źle, znalazł się w 3 sytuacjach, nie tracił jakoś dużo piłek, parę głupich i nieudolnych dryblingów miał, ale on nie był ani drogi i na dodatek ma 19 lat, więc nie wymagajmy nie wiadomo czego. Gdyby wykorzystał którą z tych sam-na-sam to narracja tutaj byłaby zupełnie inna.

Największe pretensje to trzeba mieć do naszego boskiego środka pola Gagliardini-Vecino-Brozović. Przez całą drugą połowę nie stworzyli ŻADNEGO zagrożenia, nie posłali żadnej groźnej piłki i nie oddali ani jednego groźnego strzału na bramkę przeciwnika, mimo że mieli hektary miejsca, a przeciwnik bronił się we własnym polu karnym. Tak samo gówno zagrał Eder, od którego na tle takiego przeciwnika wymagałoby się trochę więcej, a ja nawet nie pamiętam, żeby opn by na boisku. Moim zdaniem każdy z tych 4 zawodników zaprezentował się gorzej od Cancelo i Karamoha.
13.12.2017 o 12:20 przez Inter od zawsze
Inter od zawsze
Bede ich zjadl
13.12.2017 o 11:49 przez lena182
lena182
wszyscy piszą o młodziakach ale ja bym zwrócił uwagę na coś innego... Dalbert ma się u nas nauczyć gry w obronie i moim zdaniem to go blokuje. Cancelo spoko w ataku nawet, strach przy karnym był ale niestety mimo kilku odbiorów to jednak jakoś kilka razy nie spieszył się do obrony :/ Karamoh spoko - brał na siebie trochę ciężaru gry ale jednak szkoda zmarnowanych okazji. ale ale postawa tych panów mnie nie martwi - chłopaki nie są ograni i są bez rytmu meczowego. Pinamontiego szkoda i tu mnie trochę chłopak rozczarował ale za przeproszeniem on ma 18 lat i jest zdecydowanie typem napastnika żyjącym z podań kolegów. Icardi też potrzebował czasu żeby zrozumieć i się nauczyć samemu coś stworzyć a i tak większość bramek musi mieć wypracowane. Więc Pinamontiego nie obwiniał bym za brak bramek ;)
jeżeli kogoś miał bym wskazać jako winnego słabego wyniku to jednak Vecino który nie pokazał nic ciekawego. ok grał dobrze w środku pola ale jednak liczę na więcej z jego strony niż odebranie piłki i zagranie jej w poprzek boiska. Zbyt wygodnie się chyba usadowił Vecino mając u boku kreatywnego Valero i perisicia z Candrevą którzy cisną do przodu z praktycznie każdą piłką wystarczy że im podasz a od razu można biec do przodu. Brozowić też nie zachwycił ale można powiedzieć że trochę zamieszania zrobił jednak też na plus to nie jest. i te karne... no skriniar i gagliardini chyba trochę za luźno podeszli do tematu i wcale się nie dziwię że Cancelo spękał :D
13.12.2017 o 11:01 przez brk91
brk91
Taktyczny na podbicie do (30). Nie wiem czy lepsza zwrota Yuto na tracku #InterBells czy może ten wczorajszy karny; cesarska krew, godne podziwu.
13.12.2017 o 10:53 przez pasencjusz88
pasencjusz88
Śmiali się z Barbosy a Eder potyka się o własne nogi haha nie chce nic mówić ale Ci co chodzą do kościoła niech lepiej modlą się o zdrowie Icara bo ławki to my nie mamy i ten mecz chyba z lekka nam to pokazał
13.12.2017 o 09:44 przez Endru
Endru
Wygląda na to , ze nie jeden transfer potrzebny zima , a trzy . Nie mamy poważnego zmiennika dla naszych żelaznych skrzydlowych. Nie mamy nikogo w przypadku absencji Borjy. No i nie mamy poważnego vice Icardiego.
13.12.2017 o 09:25 przez SETE
SETE
A ja uwazam, ze nie ma sie czym przejmowac specjalnie. Ten mecz pokazal to o czym wiekszosc tutaj piszacych pewnie wie , tzn NIE MAMY LAWKI REZERWOWYCH. Cancelo , Karamoh, Dalbert to sa gracze na przyszlosc nie na teraz. Brakuje lidera w srodku pola , ktory potrafi rozegrac nie tylko na skrzydlo oraz zaskoczyc strzalem z dystansu.
Ciezki koniec roku sie nam szykuje bo sil zaczyna brakowac przez ciagle granie ta sama jedenastka. Konieczne wzmocnienia w styczniu..ja inaczej nie widze.
13.12.2017 o 09:09 przez brk91
brk91
Jak widać wariantów na ten mecz było kilka, Spall postanowił wpuścić chłopaków od 0-0 i zostali zjedzenie przez samych siebie. Gdyby od początku grał Icar, Perisić to może do przerwy byłby wynik na naszą korzyść, a wtedy mogłby wejść taki Pinamonti. Spall jednak podjął ryzyko i chwała mu za to. Nie mógł przewidzieć bliskiej katastrofy. Boje się, że trener teraz będzie podchodził do zmian z jeszcze większą asekuracją. Morale chłopakom opadły w kilka dni: Juve nas zdominował totalnie, z Portadone bez gola, ma co robić Spall przed Udinese, to dla niego kolejny wielki sprawdzian !! te detale prowadzą nas do celu...
13.12.2017 o 08:13 przez ojciec&ojciec
ojciec&ojciec
karambol do przeżycia, widać w nim potencjał - dużo kombinował, próbował, ogólnie najaktywniejszy gracz w ataku. dalbert do przeżycia, nie jest to zbawca ani drugi maicon co było wiadomo od początku. Pewnie będą grać z Dawidkiem na zmiane na tej lewce, bo prezentują bardzo zbliżony poziom z większą dynamiką brazola. Cancelo jest od pizdy totalnie, w obronie średnio, w ataku miernie. :cenzor: się strasznie oglądając te padake i nie mogłem spać przez to, trzeba szybko zapomnieć, zapierdalać w lidze i koniecznie porobić transfery z serie a zimą. essa
13.12.2017 o 07:48 przez Endrju12
Endrju12
Już się nie dziwię, dlaczego Spall nie rotuje. Przypadkowo zestawione klocki, niektóre wątpliwej jakości, i maszyna ma duży problem, nawet z 3-ligowcem. Ale już zapominamy o wczorajszych wypocinach i z Udinese wszystko wróci do normy.
13.12.2017 o 07:41 przez kibic11
kibic11
Nasi myśleli że skoro są nie pokonani to mecz sam się wygra. Dobrze ze taką nauczkę dostali w pucharze A nie w lidze. Co do dalberta i cancelo to spokojnie oni potrzebują regularnej gry nie można decydować o losach piłkarza po jednym w końcu całym meczu
13.12.2017 o 00:44 przez grzybek010
grzybek010
Kurde, weszli Icardi, Brozo i Ivan, mieli od 45-60 minut i też nic nie wsadzili. Ktoś tam pisał, że do srodka nie mozna miec zastrzeżeń, a dla mnie wręcz przeciwnie. Przeciez tym środkiem nie potrafiliśmy stworzyć zadnego zagrozenia, zadnych strzałów, prostopadłych podań, nic.
13.12.2017 o 00:12 przez IlCapitano
IlCapitano
Jezu co za kompromitacja. Czekałem na ten mecz aby w końcu zobaczyć tych naszych niesamowitych talentów rezerwowych, których Spalletti marnuje trzymając notorycznie na ławce, no i zobaczyłem. Dalbert i Cancelo won już w styczniu, Francuza wypożyczyć gdzieś.
21.09.2018 o 13:16 przez Orzeu
Orzeu
"Cancelo won już w styczniu" xD
21.09.2018 o 13:19 przez IlCapitano
+1
IlCapitano
Pomylilem sie o pol roku aco
13.12.2017 o 00:04 przez Jovetić10
Jovetić10
xD
13.12.2017 o 00:01 przez brk91
brk91
Jovetic10 czyli zaraz uzbierasz cala jedenastke, za ktora ktos powinien dostac po mordzie, hehehe.
12.12.2017 o 23:59 przez rafalik93
rafalik93
Jedynie dobrze zagrał Padelli i myślę ,że z Karamoh bedzie piłkarz jak czesciej bedzie grał mimo niewwykorzystania 2 setek to potrafi się znaleźć na boisku ,dynamika też bardzo dobra ;)
12.12.2017 o 23:57 przez IRT
IRT
Padelli był najlepszym zawodnikiem meczu, zawodnicy z pola zagrali beznadziejnie, nie wyróżniłbym wśród nich nikogo. Generalnie, nie ma sensu poświęcać większej ilości czasu na szczegółowe analizy tego miernego widowiska. Fajnie, że awansowali.
12.12.2017 o 23:56 przez Jovetić10
Jovetić10
Dokładnie, Vecino i Gagliardini jak dzieci we mgle bez Valero. W szczególności ten drugi grał mi mocno na nerwach.
12.12.2017 o 23:54 przez Lovato
Lovato
Cancelo po bardzo słabym początku później zaczął coraz lepiej grać, póki pod koniec opadł sil. Widac było że niektórzy za bardzo zestresowani byli na boisku, zawiedli nie tylko ci którzy dostali szanse ale i też stalki bywalcy żelaznej jedenastki.
12.12.2017 o 23:50 przez Bartez
Bartez
Wstyd, że tak awansowaliśmy. Ale emocje w karnych niesamowite, dawno czegoś takiego nie przeżyłem - aż musiałem się zalogować po dłuższym czasie, żeby napisać komentarz. To jest właśnie Pazza Inter!
12.12.2017 o 23:49 przez Jovetić10
Jovetić10
Wstyd niestety, nie mamy ławki na dzień dzisiejszy i jest duże prawdopodobieństwo, że w kolejnym sezonie grając dodatkowo w LM będziemy po prostu w dupie. Jedyny rezerwowy, który nie zawiódł to Padelli, zawiodłem się niesamowicie na Ederze. Za transfery Dalberta, Karamoha i Cancelo ktoś powinien dostać po mordzie.
12.12.2017 o 23:49 przez ksiazewi
ksiazewi
Ale jazda. Ten Cancelo to jakiś niepoważny dzieciak jest. Bał się podejść do karnego, musiał Nagatomo iść, no żal.
12.12.2017 o 23:07 przez Est
Est
Ja rozumiem tryb ekonomiczny, ale przecież na to się nie da patrzeć :-(
12.12.2017 o 22:59 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Dobrze że wychodzę do roboty bo już nie idzie oglądać tej żenady Mam że Spal po tym meczu spierdoli ich dokladnie,ludzie płacą za bilety a oni chodzą po morawie jak święte krowy.(jak się nie chce grać to wypierdalac)
12.12.2017 o 22:55 przez minus09
minus09
Wstyd
12.12.2017 o 22:54 przez szmalo
szmalo
Poziom gry Brozovica i Nagatomo w tym meczu to jakaś kpina...
12.12.2017 o 22:04 przez armin22
armin22
teraz wiemy czemu spal wystawia cały czas ten sam skład
12.12.2017 o 21:56 przez kyto25
kyto25
beda męki jak narazie do polowy

Shoutbox

Imrahil 19.10.2018 17:43

:D

Imrahil 19.10.2018 17:43

W opinii Möbiusa kobiety były właściwie tworami „pośrednimi między dzieckiem a mężczyzną”. Znajdowało to wyraz w ich budowie ciała, ale też w potencjale i zdolnościach. Ich mózgi, jak oceniał, dało się porównać co najwyżej z mężczyznami „umysłowo nisko stojącymi (np. murzynami)”

Kondzik 19.10.2018 17:41

Ja rzadko trzezwy to wszyscy mnie poznaja

Kondzik 19.10.2018 17:39

xD nie nie mam

Dzonyy 19.10.2018 17:39

My z mojego ojca tak zawsze sie smialismy, ze jak wraca trzeźwo to go psy nie poznaja

Dzonyy 19.10.2018 17:39

Bo pewnie jak wracasz trzeźwy to Cie nie poznaje i zaczyna gryźć :D

Kondzik 19.10.2018 17:38

A czemu Dzon ? ;)

Endru 19.10.2018 17:38

Randama nie wyglada na takiego jak sie wypowiada

Windykator 19.10.2018 17:38

gosciu, pier doli mnie ten ban, rozumiesz. Chcialem wrocic, a jak mnie wypier dola to trudno

Kondzik 19.10.2018 17:37

A na h u j mk

Dzonyy 19.10.2018 17:37

Kondzik, a masz psa ?

Dzonyy 19.10.2018 17:37

Łyska to powinien listwe dostac

FReeFonix 19.10.2018 17:37

nie wiem jak się z tym czujesz

FReeFonix 19.10.2018 17:37

łyska ponoć bana zaraz wyrywasz

Kondzik 19.10.2018 17:37

Nom

Endru 19.10.2018 17:37

Nietypowa praca

Kondzik 19.10.2018 17:36

Remontuje fortepiany Endru

Kondzik 19.10.2018 17:36

Jak kieruje to tak

Endru 19.10.2018 17:36

Na budowie robisz?

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    8

    24

  • 2

    Napoli

    Napoli

    8

    18

  • 3

    Inter

    Inter

    8

    16

  • 4

    Lazio

    Lazio

    8

    15

  • 5

    Sampdoria

    Sampdoria

    8

    14

  • 6

    Roma

    Roma

    8

    14

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Krzysztof Piatek

    9

  • 2

    Lorenzo Insigne

    6

  • 3

    Ciro Immobile

    5

  • 4

    Gregoire Defrel

    5

  • 5

    Rodrigo De Paul

    4

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 20 października

  • 15:00 Limited coverage

    Roma

    ? - ?

    SPAL

  • 18:00 Limited coverage

    Juventus

    ? - ?

    Genoa

  • 20:30 Limited coverage

    Udinese

    ? - ?

    Napoli

Niedziela, 21 października

  • 12:30 Limited coverage

    Frosinone

    ? - ?

    Empoli

  • 15:00 Limited coverage

    Chievo

    ? - ?

    Atalanta

  • 15:00 Limited coverage

    Bologna

    ? - ?

    Torino

  • 15:00 Limited coverage

    Parma

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00 Limited coverage

    Fiorentina

    ? - ?

    Cagliari

  • 20:30 Limited coverage

    Inter

    ? - ?

    Milan

Poniedziałek, 22 października

  • 20:30 Limited coverage

    Sampdoria

    ? - ?

    Sassuolo

Booking.com

Publicystyka

Inter

Powrót na właściwą drogę? (12)

01.10
14:00
Liga Mistrzów

Na co stać włoskie kluby w LM? (8)

17.09
18:27
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17733

Liczba newsów: 31882