Relacje

Nulla è impossibile per questa Inter! Jest TOP4, jest LM! | 3:2 na Olimpico (62)

Autor:
Źródło: inf. własna
5 miesięcy temu
162
62
fcinter serwisowe

Inter zagra w Lidze Mistrzów 2018/19! Nerazzurri ograli Lazio 3:2, a o końcowym wyniku zadecydowało 5 minut w końcówce drugiej połowy! Rzymianie kończyli to spotkanie w dziesiątkę.

Narazzurri rozpoczęli to spotkanie nadspodziewanie dobrze. Pomocnicy ustawieni wysoko, bardzo wysokie tempo gry i śmiałe ruszenie na rywala pozwalało mieć nadzieję na zdominowanie Rzymian. W 4. minucie pierwsze ostrzeżenie chciał wysłać Lazio Icardi, ale nie udało mu się czysto uderzyć w piłkę w polu karnym rywala. Minutę później postraszył Candreva jednak bardzo niecelnie.

Przez pierwsze kilka minut nic nie wskazywało na to, że dominacja Interu zakończy się szybciej niż się zaczęła. Już w 7. minucie pierwszy raz pod bramkę Handanovicia przedostaje się Immobile, który wykłada piłkę do Luiza Felipe. Ten marnuje jednak 100% sytuację. Los oddał jednak Lazio tego gola już 2 minuty później. Najpierw genialna interwencja wyciągniętego jak struna Handy i sparowanie piłki na rzut rożny po strzale Milinkovicia-Savicia. Po rzucie rożnym piłka  trafia przed pole karnym, gdzie na pierwszy rzut oka, bardzo niecelnie strzela Marusic. Piłka trafia jednak w twarz Ivana Perisicia i ląduje w lewym rogu bramki Interu obok osłupiałego Samira Handanovicia. Lazio 1:0 Inter. Szybko zdobyta bramka pozwoliła bardzo dobrej ofensywie Gospodarzy na rozwinięcie skrzydeł i narzucenie swojego rytmu gry. Szybko żółtą kartkę na Saviciu łapie Brozović, a jedyna odpowiedź Interu na poczynania Lazio to symboliczny strzał Vecino z 15. minuty. I kiedy ciężko było o pozytywne aspekty, kiedy słupek uratował Inter przed 2:0 po rzucie wolnym, kiedy upływała prawie 30. minuta gry - Interowi udało się wrócić do gry. 29. minuta to gol Danilo D'Ambrosio zdobyty po zamieszaniu na linii bramkowej Strakoshy. Włoski obrońca walczył o gola w parterze i ostatecznie umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości.

Do końca pierwszej połowy Inter miał spróbować narzucenia własnego stylu i prowadzenia gry ofensywnej na bramkę Lazio. Podopieczni Inzaghiego pokazali jednak mistrzostwo w sztuce pressingu i Inter musiał nierzadko uciekać się do ekwilibrystyki aby wydostać się z własnej połowy, o podejściu pod pole karne Lazio nie wspominając. Równo z 40. minutą meczu Lazio opuściło jednak gardę i cofnęło się pod swoją bramkę. Inter "dał się na to złapać" ledwo minutę później. Wobec podłączenia do akcji ofensywnej Skriniara i Cancelo, zabójczą kontrę po stracie piłki przez Inter wyprowadził Lulić. Fantastyczne podanie prostopadłe spuentował Felipe Anderson i Lazio zeszło na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Inter nie wyszedł na drugą połowę z takim nastawieniem jakiego mogłoby się oczekiwać od drużyny walczącej o Ligę Mistrzów z nożem na gardle. Pierwsze 10 minut drugiej połowy to ataki Lazio i dobre interwencje Handanovicia. Dopiero w okolicach 55. minuty meczu zawodnicy Interu zorientowali się, że to Perisić jest zawodnikiem, którego stać w ofensywie na coś extra. 3 sytuacje Chorwata na przestrzeni 5 minut potwierdziły mocne eksploatowanie go w tym meczu, ale także sprowokowały błąd byłego gracza Wolfsburga, który mógł zakończyć się kontrą i golem dla Lazio. 61. i 68. minuta meczu to zmiany w Interze i wprowadzenie odpowiednio Edera za Candrevę i Karamoh za Rafinhę. Krótko po tym arbiter odgwizdał karny dla Interu po zagraniu ręką w polu karnym, ale odwołał swoją decyzję po obejrzeniu powtórki w systemie VAR. I kiedy kibice wciąż rozpamiętywali tę sytuację, Stefan de Vrij bezmyślnie wyciął równo z trawą Icardiego w polu karnym Lazio. Przyszły zawodnik Interu nie pozostawił sędziemu wyboru i chwilę później karnego na gola zamienił sam poszkodowany - Icardi! 78. minuta - 2:2!

Kolejne kilka minut odarło Lazio z marzeń! Minutę po golu wyrównującym z boiska z drugą zółtą kartką wylatuje Lulić. Inter przyśpiesza głownie za sprawą świetnego technicznie Karamoh. To po jego akcji Nerazzurri egzekwują kolejny rzut rożny. Piłka bita z narożnika przez Brozovicia spadła idealnie na głowę Matiasa Vecino, który z 5 metrów pokonuje Strakoshe i daje Interowi pierwsze prowadzenie w tym meczu! Drużyna marząca o grze w Lidze Mistrzów (do której tak często uśmiechał się los) nie mogła pozwolić już sobie na wypuszczenie tego prowadzenia i mimo ataków Lazio Inter dowiózł wynik 3:2 do końca meczu. Il Biscione wraca do Ligi Mistrzów!

sklad

udostępnij

Inter nokautuje w doliczonym czasie gry! 1:0 w Derbach (48)

21.10
19:39
Inter Barcelona Tottenham PSV UEFA

Jak grali rywale? Barcelona w dołku? (9)

cuba
Graczem meczu Handa bez dwóch zdań plus Spal ze zmianami trafnie,elegancko pięknie zakończyło się to i zapieło w całość i wielki ukłon za ten mecz....zamazał te beznadziejne spotkania których nie brakło :) Na szczęście wszyscy jesteśmy szczęśliwi i teraz tylko nie zrobić nic by to zepsóć tylko odświeżyć i będzie git :)
21.05.2018 o 16:26 przez cuba
cuba
Pierw wieeeelkie podziękowania Crotone to dzięki Crotone skończyło się jak si skończyło ,NA SZCZĘŚCIE,co do meczu to już tu nic nowego nie napiszę że to chyba mecz roku we Włoszech bo stawka,czerień,karny cofnięty potem karny który bez dyskusyjny ITD ,no coś pięknęgo ,ale teraz już czekam na odpuszczenie sobie z zawodników jak Canddreva(ewentualnie z ławki) Ranokia choć wczoraj dał dobrą zmianę jak każdy,Valero jak ktoś go zechce,no i choć pewnie ktoś będzie się prężył to pozbyłbym się Icardiego z tym że jako że awans do LM jest to cena wywoławcza 150mln lecz pierw konkretna rozmowa JUŻ TERAZ NIE ZA MIESIĄC czy zostaje czy nie,jeśli transfery choć w połowie będą udane i będą to nazwiiska jakie tu już się na stronie pojawiały to kwestia pozbycia się szrotu,świeżej krwi i Spal ma mnustwo czasu na przygotowanie zespołu wraz z zakupionymi
21.05.2018 o 15:45 przez szmalo
szmalo
SETE jakie top 4? w przyszłym sezonie trzeba podnieść poprzeczke znacznie wyżej!
21.05.2018 o 14:50 przez Orzeu
Orzeu
Vecino grał słabo, ale załatwił nam 3 punkty. Może ta bramka pozytywnie na niego wpłynie i jesienią zobaczymy znowu zawodnika z początku tego sezonu
21.05.2018 o 14:39 przez kibol123
kibol123
Apeluje do wszystkich kibiców wsadźcie wb głowy pod kran z zimną głowa nagle wspaniały Vecino ?? Strzelił najważniejsza bramkę i jestem mu bardzo wdzięczny lecz cały mecz grał jak patałach i to głównie dzięki niemu nie istniało u nas takie pojęcie jak środek pola. Także chwała jemu i łysemu za czutke lecz w LM z obecną formą Vecino to my my nie mamy czego szukać.
21.05.2018 o 13:44 przez IRT
IRT
Forza Inter! Emocje były tak wielkie, że racjonalna analiza schodzi na dużo dalszy plan.
21.05.2018 o 12:08 przez Nerazzurri 1908
Nerazzurri 1908
Brawo, co tu duzo pisac wracamy tam gdzie nasze miejsce czyli w elicie!
21.05.2018 o 10:24 przez IlCapitano
IlCapitano
Forza Inter, po prostu. Tu nie ma co więcej pisać bo i tak kompletnie nie odda to tego co wczoraj przeżywałem.
21.05.2018 o 10:15 przez SETE
SETE
Ten mecz byl mega wazny . Co sie wydarzylo oprocz tego, ze awansowalismy do LM. Icardi zapowiedzial, ze zostaje w Interze, Cancelo nie wygladal na goscia ktory takze chce odejsc - to sa bardzo dobre informacje.
Nie wiem jak bedzie wygladalo to mercato, ale z duza doza prawdopodobienstwa mozna powiedziec, ze sklad napewno bedzie silniejszy, nie wiemy o ile ale napewno bedzie silniejszy i powinno obyc sie bez wyprzedazy najwazniejszych graczy , jednoczesnie tym meczem oslabilismy Lazio jako konkurenta do TOP 4 w przyszlym sezonie. Naprawde jest sie dzisiaj z czego cieszyc
21.05.2018 o 10:09 przez Dyl87
Dyl87
Mam takie coś : Wkręcam sobie że wygrają jak nie wchodzę na żadnego strony z Interem ani nie czytam nic o Tym klubie tamten tydzień zrobiłem sobie taki post i wygrali extra ! :)
21.05.2018 o 10:07 przez El Imprezatore
El Imprezatore
Ja przyznaje się, że wyłączyłem po 60 min mecz i też chciałem zmiany Vecino bo gość grał taką padakę, że szok. Udało się i to najważniejsze. Tylko teraz żeby okienkiem tego nie zepsuli. Zgadzam się, że potrzebujemy skrzydeł i kogoś do pomocy (zakładam, że Rafinha zostaje). Teraz dużo pracy przed zarządem i trenerem aby zagościć w top 4 na dłużej.
21.05.2018 o 09:49 przez Est
Est
Brawo! To był sezon niewykorzystanych szans, a jednak tę ostatnią odało się wykorzystać, chociaż rzutem na taśmę i przy ogromnej dawce emocji. Teraz MŚ, a później znowu trzeba się spiąć, żeby nie zaprzepaścić okazji, jaką daje udział w LM.
armin22
Coś pięknego ale żeby było lepiej trzeba przebudować pomoc, FORZA Inter, ryjek sam się cieszy :) heh a na stronie Interu po 38 kolejce Lazio na 4. :)
21.05.2018 o 09:11 przez Dyl87
Dyl87
Już nie mogę się doczekać okienka transferowego :) ! mam nadzieje że kolejny sezon z Tym samym trenerem wzmocnioną kadrą będzie jeszcze lepszy Bo Lazio i Napoli się rozpadną na 100 %
21.05.2018 o 09:11 przez davi23
davi23
Ja myślę, że wszyscy wierzeyliśmy, tylko nie wszyscy mogliśmy lub chcieliśmy sie do tego przyznać. Też oceniałem to na miare cudu jak nam się uda.
TAK, jestem jednym z tych co chcieli zmieniać Vecino w przerwie, ale Panowie, poza bramką to on nic nie zagrał, Szczęście, że strzelił i dziękujemy, w skali sezonu też padaka.

Były wzloty i upadki i jest ostatecznie Euforia, mamy to co chcieliśmy czy słusznie czy nie, taki jest football, pomimo złej gry, nie poddaliśmy się ,walka była do końca. Strata Lazio, że dali sobie wpakować, my zachowaliśmy się inaczej.

Jeśli Spal wyeliminuje granie w kratke, oraz przestaniemy tracic pkt z dolną częścią tabeli, to będzie lepiej, strata pkt z Crotone, Spal, Sassuolo etc to jest możliwe do poprawy.
Na LM potrzebne wzmocnienia, Mourinho nie mamy aby wygrać, ale jak na pierwszy rok po powrocie trzeba wyjść z grupy i powalczyć. Będziemy grać na 3 frontach, potrzeba do tego graczy i rotacji. Forza Inter
21.05.2018 o 09:10 przez Dyl87
Dyl87
yeach!
21.05.2018 o 09:08 przez Bartek-32
Bartek-32
Nie wytrzymalalem wczoraj i po golu na 2-1 wyłączyłem. Myślę jak nie będę oglądał to wygrają. ... rano szok. Ręce opadają. Przypominam wszystkim formę od grudnia do lutego. Ale fakt ze liczy się efekt końcowy. Lazio grało świetna pilke. Brawo Inter
21.05.2018 o 08:16 przez Kazam
Kazam
Szalony sezon, szalony Inter! Osobiście, na pewno i sobie i wszystkim tutaj życzyłbym mniejszego natężenia emocji towarzyszących ostatnim kolejkom, ale w sumie to przecież nasz Inter :) Ostateczny efekt po takich emocjach smakuje może nawet bardziej. Forza Inter!
21.05.2018 o 08:15 przez Drakan83
Drakan83
2-3 kolejki temu pisałem, że awans do LM to będzie cud...i chyba jak cud trzeba ten awans traktować, to jak sięułożyły dla nas wyniki...i ostatni mecz...no normalnie CUD :D
21.05.2018 o 08:13 przez Drakan83
Drakan83
@piotreknInter
Ze wszystkim się praktycznie z Tobą zgadzam, ale...
Nie możemy w przyszłym sezonie opierać zdobywania goli praktycznie tylko na Icardim (nie wiadomo jak u nas będzie grał Martinez).
Musimy przebudować pomoc, wymyślić ją na nowo. Candreva udowodnił, że już najlepsze lata ma za sobą...to niedopuszczalne jest dla mnie w dzisiejszych czasach, że ofensywny skrzydłowy nie zdobył w całym sezonie ani jednej bramki. Perisica też bym sprzedła, albo zostawił na rotacje. Musimy zbudować skrzydła z zawodników nieszablonowych. Nasze skrzydła stały się mega przewidywalne, każdy wiedział jak bedzie grał Inter. Niczym nie potrafiliśmy zaskakiwać przeciwników. Bardzo podoba mi się Karamoh, jeszcze nieopierzony, ale materiał na mega piłkarza, tylko potrzebuje więcej zaufania i musie oczywiście sam dużo pracować nad sobą. Ale ma to coś, nigdy nie wiadomo jaki zwód zrobi, w którą stronę pójdzie i na którą noge przełoży piłke. Antek i Ivan wiadomo co zrobią, jak dostaną piłkę, zawsze wyglądają ich akcje tak samo.
A więc pomoc do przebudowy.
Obrona uważam, że będzie super, nawet, jeśli nie wykupimy Cancelo, Chciałbym, ale jeśli będziemy mogli tylko jednego - wole Rafinhe, to coś na prawą stronę wymyślą, nawet DD będize mógł tam grać, mi osobiście jego zaangażowanie się podoba.
W napadzie Mauro z Lautaro...super
Ale pomoc do przebudowy...przede wszystkim skrzydła...zawodnicy, którzy będą dogrywali piły napastnikom, ale też sami będą skuteczni.
Spal musi nauczyć ich grać więcej piłką, kombinacyjnej gry, bo na LM piłka do pomocnika a ten odrazu posyła długie piłki do przodu to za mało. Momentami sam się siebie pytałem czemu nasza pomoc nie gra tak jak Lazio, kilka podań między zawodnikami i nas jechali jak chcieli.
Ale żeby nie wytykać tylko, to było widać że mega naszym zależało, widać to było przy bramce DD na 1:1. wielu już by zrezygnowało, ale on jeszcze walczył i zdobył takiego gola. Walczyli o wiele piłek, które wydawały się stracone. Bardzo mi się to podobało. Mam nadzieje, że Spalowi uda się stworzyć jeszcze bardziej zżytą grupę i że Mercato bedzie udane :)
FORZA
21.05.2018 o 08:06 przez mieciel1717177
mieciel1717177
no i co niedowiarkowie niby kibice Interu , zawsze trzeba wierzyć do KOŃCA
21.05.2018 o 08:00 przez SETE
SETE
A ja przyznam i odszczekam gdy Lazio wyszlo na 2:1 nie wierzylem w Inter. Swoja droga Lazio nas cisnelo strasznie, naprawde bylismy slabszym zespolem do tej 70 minuty. Uwierzylem w momencie gdy chyba Guziak z Eleven powiedzial gdy schodzil Immobile , ze schodzi jako krol strzelcow i ma LM a co bedzie za 20 minut :) :) i sie k..a stało ..niesamowite.
Czasami bez tego szczescia nic nie zrobisz i wczoraj wlasnie nam to szczescie dopisalo :)
Grandote
Takich emocji potrafi dostarczyć niewiele drużyn. Serce kołatało całą noc :) FORZA Inter !! !
21.05.2018 o 07:22 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Niesamowite. Pokazali charakter !! Brawo. Pojazd po vecino poskutkowal na niego hehe. Mam nadzieje ze teraz władze nie będą już chować głowy za ffp i chińskimi restrykcjami i poza kasa zrobiona z lm i ze sprzedaży niepotrzebnych wpompuja sporo kasy aby się wzmocnić przed LM ! Wiele nie trzeba. Kova powinien być priorytetem oczywiście przed tym kupno Rafinhy i Cancelo obowiązek !
21.05.2018 o 04:52 przez piotrekninter
kapitalne widowisko, emocje nie z tej ziemi

Co do meczu.
Dobry początek , później Lazio opanowało teren, przegrali na własne życzenie, zagrali jak typowy Inter sfrajerzyli.

dziwny był to sezon
- wspaniałe wygrane jak z Sampą 5-0, Chiev0 5-0, Udine 4-0 , Romą 3-1
- 2 m-ce standardowego ,,Interowskiego" przestoju
- porażki na własne życzenie z juve Torino, strata 2punktów z Milanem ( pudła Icara :) )
- samobóje Ranochi i Perisica - te samobóje gdzie piłka leciała hen hen od bramki,może przebić tylko strzał Kondogbii z Chelsea

Jaram się nie tyle LM, co następnym sezonem
obrona Cancelo -mam nadzieję,że teraz go wykupią ( DD) De Vrij ( Miranda ) Skriiniar (Rano,Bastoni), Asamoah ( Dalbert)
coś pięknego,od dawna takiej nie było, a kto wie jak trener ogarnie,to może nigdy
dlatego że zawsze był problem z LO,a to grał tam JZ który lepszy był na prawej,a to środkowy CHivu,a teraz jak Asamoah się zgra , będzie super
co do de Vrija nie można nic podejrzewać, grał bezbłednie, a faul, obaj szli na piłke, kosa niesamowita, ale jakby odpuścił, byłaby gadka że gra na pół gwizdka
pomoc niestety musimy przebudować, Vecino - dziękuje Ci za to- mimo bramki, jest słaby, 3 gole w sezonie i 2 rajdy to za mało
SMS koleś jest mega kozakiem, już dawno o nim pisałem,ale kasy nie było, przy tym wzroście,ta technika, przegląd pola, strzał,ma młłotek - jakby miał do ofeensywy dołaczyć tylko on, biorę w ciemno :) wtedy nawet niech Antek gra dalej :) ale wiadomo city United już pukają, a Lazio 80-100 mln dostanie
kupmy tego Toreire, transfery z Sampą nam wychodzą, może wezmą Edera w rozliczeniu albo Santona, to z 3 mln zejdą z ceny :P .
Atak Icar Lautaro, do tego Perisic i Kara spoko, jak ktoś da +50 za Ivana,sprzedąłbym,inaczej niech zostanie
dzisiejszy mecz pokazał ,że dla Antka nie ma już miejsca, nawet przeciwy byłemu klubowi zagrał słabo, do wymiany

dziękujemy za sezon,czekamy na LM
aha propo LM, możemy dostać Real Liverpool Lyon,mega silną grupę, oby nie ruskich Turków czy Ukraińców, bo te wypady dalekie nigdy nam nie służyły
a jutro rocznica 8 lat od wygranej w LM :)

Fatalny błąd Inter zrobił z tym 1908

nie moge doczekac sie srody kiedy rozloze sie wygodnie w hotelu i ze spokojem obejrze sobie Inter na Camp Nou z czolowa druzyna swiata

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem w spotkaniu z Milanem?

Polls answer

Liczba użytkowników: 17749

Liczba newsów: 31901

Liczba komentarzy: 408517

Użytkownicy online: 8 (maverik, Kredence, IlCapitano, TomHardy, Nitrogen, Windykator, Chuchu, Cheval) oraz 23 gości