Plotki transferowe

Oficjalnie - Oaktree właścicielem Interu (74)

Autor:
Źródło: różne
około miesiąca temu
20704
74

Czy Inter w najbliższych godzinach zmieni właściciela, czy też Suning i Steven Zhang uda się przedłużyć pożyczkę i pozostać u steru klubu na kolejne 2-3 lata? Dużo dzieje się w ostatnich godzinach, dlatego zapraszamy do śledzenia naszej relacji live:

 

12:00

Oświadczenie dyrektora zarządzającego Oaktree, Alejandro Cano:

- Jako nowi właściciele znamy naszą wielką odpowiedzialność wobec społeczności i historii Interu. Jesteśmy oddani długoterminowemu sukcesowi Nerazzurrich i wierzymy, że nasze ambicje idą w parze z tymi, które mają fani we Włoszech i na całym świecie. 

- Nasze początkowe skupienie jest skierowane na stabilności operacyjnej i finansowej klubu. Mamy wielki szacunek dla całego zarządu Interu i nie możemy doczekać się ścisłej współpracy z nim. Chcemy zapewnić klubowi bardzo silne wsparcie.

- Wygranie drugiej gwiazdki było kluczowym momentem dla klubu, a naszym celem jest kontynuowanie sukcesu odniesionego na boisku. Chcemy, aby ten sukces trwał i chcemy pozostać na długoterminowej ścieżce zwycięstw i wzrostu.

 

11:50

Komunikat prasowy Oaktree po przejęciu Interu:

- Oaktree jest zaangażowane w osiągnięcie najlepszego wyniku dla długoterminowego dobrobytu Interu, koncentrując się początkowo na stabilności operacyjnej i finansowej klubu oraz jego interesariuszy. Oaktree darzy szacunkiem historię Interu, pasję zawodników i lojalność fanów. Wysoko cenimy także znaczącą rolę klubu w Mediolanie, Włoszech i w całej światowej społeczności sportowej. Oaktree zamierza blisko współpracować z obecnym zarządem Interu, partnerami, ligą i organami zarządzającymi sportem, aby zapewnić klubowi pozycję niezbędną do osiągnięcia sukcesu na boisku i poza nim, koncentrując się na solidnym zarządzaniu z wizją zrównoważonego i pomyślnego wzrostu. 

 

11:30

Oficjalnie - Oaktree właścicielem Interu.

 

 

09:30

CorSport o mercato.

Wytyczne Oaktree:

- mercato nie może zakończyć się stratą (musi być samofinansujące się)

- jest zgoda na podwyższenie budżetu na pensje, oczywiście bez szaleństw typu 12 mln euro rocznie dla Lautaro. 

 

09:30

Solo24Ore - Oaktree już teraz otrzymuje zapytania od firm zainteresowanych kupnem Interu

 

08:30

CorSport - Inter w rękach Marotty. 

 

 

08:20

CorSport - dzisiaj może pojawić się oficjalna informacja o przejęciu klubu przez Oaktree.

 

20:30

La Gazzetta - Jutro notatka prasowa nowego właściciela. 

 

20:25

Ziliacus o Interze: Złożyłem 2 propozycje zakupu klubu rok temu. 

Jedną w czerwcu, drugą w listopadzie. Właściciele mogli się do mnie odezwać, niestety nie zrobili tego. Wspierał mnie jeden z trzech największych banków na świecie. Być może fani nie mogą zrozumieć, że kupić klub to nie tak jak pójść do sklepu po mleko, gdzie znasz cenę produktów. Oaktree właścicielem klubu? Smutna wiadomość dla klubu, ponieważ zmiana właściciela nie daje kontynuacji projektu i nie pomaga w planowaniu przyszłości, nie pozwala też mierzyć klubie w najwyższe cele. 

Jestem bardzo zainteresowany kupnem klubu. Teraz będzie mi łatwiej, ponieważ Oaktree jest zdeterminowane, by sprzedać go. 

 

20:25

Włoskie media - żaden "królik" z cylindra nie został wyciągnięty. Oaktree przejmie Inter. 

 

14:25

Sky - Zhang ma czas do północy. 

 

12:55

Sky - Nie będzie dzisiaj żadnych komunikatów od Oaktree.

Klub czeka teraz 20-25 dni bez podejmowania ważnych decyzji. 

 

12:25

Sole 24 Ore - Zhang może spróbować jeszcze przedłużyć pożyczkę z Oaktree o rok.

 

10:50

Zhang odchodzi, jaki będzie Inter Oaktree?

Wielu fanów zadaje sobie takie pytanie. Według przecieków prasowych:

- Oaktree przejmuje Inter i planuje w średnim okresie czasu sprzedać klub z zyskiem,

- Oaktree nie przybywa do Interu, by wydawać pieniądze,

- Marotta będzie miał większe możliwości i będzie mógł podejmować więcej decyzji samodzielnie,

- Nie będzie trzeba sprzedawać zawodników, 

 

09:40

La Gazzetta: 

Z pewnością 21 maja będzie jedną z ważniejszych dat w historii Interu. Scenariusz w którym Oaktree przejmuje Inter jest czymś, czego Zhang próbował ominąć do ostatniej chwili. Kalifornijski fundusz będzie nowym właścicielem Interu za kwotę zbliżoną do wyceny Zhanga, czyli 1.2 mld euro. 

To, jeśli pomyślimy o tym ostrożnie, jest najlepszą gwarancją dla fanów Interu: w interesie funduszu jest utrzymanie wysokiego poziomu drużyny oraz podwyższenie przychodów. W każdym razie na chwilę obecną nie widać na horyzoncie kupca na Inter. 

 

09:00 Libero o Zhangu:

Steven Zhang powinien zostać zapamiętany jako wielki prezydent w historii klubu nie tyle dlatego, że jest drugim najbardziej utytułowanym (2 Scudetti, 2 Coppa Italia, 3 Supercoppa Italiana to 7 tytułów jak Angelo Moratti, ale w ciągu sześciu lat zamiast 13), ale dlatego, że przeszedł, niech będzie poetycka licencja, ze stajni (metafora) do gwiazd (dosłownie). 
Jeśli najważniejszym trofeum we współczesnym futbolu jest ciągłość na wysokim poziomie, Zhang zasługuje na honorowe wyróżnienie, ponieważ przed odejściem przedłużył kontrakty do 2027 roku dla całego kierownictwa, tak że nikt nie mógł nawet wątpić w ich zmianę. Opuszcza Inter niechętnie, ale w porządku.
Tak robią wielcy menedżerowie, wielcy prezydenci. To właśnie zrobił Steven Zhang.

 

08:18

Włoskie media - Oaktree o 17:00 zostanie właścicielem klubu.

Zhang nie zdziała już nic, choć teoretycznie ma jeszcze kilka godzin. 

 

21:50

CorSport - Sobotnie oświadczenie Zhanga ostrzegające Oaktree było napisane przez zespół dwudziestu prawników. 

Każde słowo było bardzo starannie dobrane. 

 

21:35

La Gazzetta - Suning coraz dalej od Interu.

Oaktree ma już gotowe komunikaty prasowe na jutro. 

 

21:30

Wywiad z profesorem Bavą, profesorem Uniwersytetu Turyńskiego, autorytetem w dziedzinach finansów:

 

Co się stanie?

Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobna jest zmiana właściciela. W mojej opinii najbardziej racjonalnym rozwiązaniem byłoby danie Zhangowi trochę czasu na sprzedaż klubu, co pozwoliłoby Oaktree zgarnąć 20% ekstra. To byłaby jednak porażka Zhanga, który ryzykowałby sprzedaż klubu na gorszych warunkach. Co zmieni się w Interze? Nic, ponieważ jedynym efektem będzie zmiana właściciela. Oaktree będzie chciało wyprzedać drużynę? Nie sądzę. 

 

Czy Inter coś ryzykuje?

Jest pewne ryzyko. Nie mówię tu o osłabieniu drużyny, bo to byłoby dla funduszu nieracjonalne, ponieważ klub jest warty więcej, gdy jest na wyższym poziomie. Przez lata Inter przechodził proces odbudowy finansowej i ta strategia była słuszna, pojawiły się rezultaty. Zmiana strategii, pójście stylem Milanu byłoby błędem i Inter ryzykowałby spadkiem poziomu sportowego. No chyba, że Oaktree chce utrzymać Inter przez 3-4 lata, to wtedy takiego scenariusza nie należy przekreślać...

Jakie jest więc ryzyko? Po pierwsze, sam proces zmiany właściciela ma w sobie ryzyko. Jedni mogą mówić, że Oaktree jest solidną firmą, lecz nie o to chodzi. Fundusz będzie chciał sprzedać klub, a komu sprzeda ten klub to okaże się z czasem. Kolejnym ryzykiem jest bitwa sądowa, która czeka Amerykanów z Zhangiem. Batalia sądowa może zablokować Inter. Mogłyby się pojawić problemy w zarządzaniu klubem, takie jak blokowanie procesów decyzyjnych, co wpłynęłoby na mercato i przedłużanie umów. Niektórzy zaniepokojeni gracze mogliby poprosić o sprzedaż.

 

Jak uniknąć ryzyka?

Czy można tego wszystkiego uniknąć? Oczywiście, że tak. Istnieje dłużnik, który nie zdołał (w tej chwili) znaleźć płynności finansowej niezbędnej do zaspokojenia swojego długu. Jeśli nie uda mu się to w terminie, może zdecydować się na "zaniechanie", poprosić swoich ludzi o rezygnację z zarządu, unikając utrudniania procesu zmiany najwyższego kierownictwa, a dopiero później dochodzić swoich (jeśli w ogóle) racji w siedzibie. Dla dobra Interu. Czasami tak się nie dzieje, ponieważ prawnicy uważają, że w celu zmaksymalizowania swoich interesów skuteczniejsze jest utrudnianie działania nowemu właścicielowi, nawet jeśli mogłoby to stworzyć problemy dla klubu. Jeśli tak się stanie, kibice Interu prawdopodobnie nie będą z tego powodu szczęśliwi (ale ci z innych klubów już tak).

 

 

Zobacz też

mercato live gudmundsson

MERCATO LIVE - 19.06 (21:10) | Cash w Interze?! // Genoa wybrała Oristanio! (21)

19.06
08:45
mercato live bento

Mercato Live - 14.06 (15:25): LGDS - Genoa obniża wymagania, Martinez blisko Interu // Pedulla: Genoa nie chce Satriano (37)

14.06
09:27

Komentarze (74)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.05.2024 o 21:25 przez ciechan
ciechan
Póki jest Marotta i Ausilio to jesteśmy zabezpieczeni. Myślę, że gdyby ostatnie 2 sezony były gorsze, Oaktree tak ochoczo nie pchałoby się do Interu. Widzą pewien ład i porządek, być może liczą na europejski sukces, żeby móc spieniężyć Inter. Ewidentnie jesteśmy na fali wznoszącej i właściwie tylko ich nierozsądne podejście może zachwiać ten wzrost.

Oaktree trzeba życzyć powodzenia, a Zhangowi podziękować za kawał dobrego zarządzania sportowego i jednocześnie skrytykować za zarządzenie biznesowe. Tutaj zawiódł, ale właściwie to tylko Sunning na tym straciło, a to już chyba nie nasz problem
23.05.2024 o 17:17 przez oster
-1
oster
No ale żeby stracić klub za 30 procent wartości to jednak trzeba być f.r.a.j.e.r.e.m
23.05.2024 o 15:06 przez cuba
+4
cuba
Zhang dziękuję że byłeś ale i też bez paniki,jestem pewien że sobię poradzimy,Pan Marotta myślę będzie działał jak do tej pory,jest to zachmurzenie ale przelotne myślę
23.05.2024 o 12:19 przez Speaker
+1
Speaker
Przyznam, iż w życiu bym się nie spodziewał, że tak zakonczy się historia Zhangòw w Interze, ale cóż- mamy naoczny przykład jak kończy się życie na kredycie.
22.05.2024 o 21:09 przez Capar
+2
Capar
Dobrze, że Marotta będzie teraz trzymał sam lejce, ale że sportowego punktu widzenia nie będzie przełomu, raczej kontynuacja samofinansującego się modelu. Cała nadzieja w Beppe.
22.05.2024 o 22:01 przez Paolo87
+1
Paolo87
Oby tak właśnie było i Marotta rzeczywiście rządził.
22.05.2024 o 20:38 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Kurde,nie sądziłem że to się ziści… Trochę mam obawy. Mam nadzieję że dogadają się z naszym obecnym zarządem,a nie wsadza swoich… bo może być słabo z korpo szczurami… Najważniejsze by zostali Marotta i Ausilio. Z zanettiego zrobić Prezydenta,i może ich polubię 😊
22.05.2024 o 20:39 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Javiera Zanettiego.
22.05.2024 o 17:31 przez Szociq
Szociq
Jeżeli Marotta będzie miał wolną rękę w rządzeniu to jestem spokojny. Jeżeli natomiast Amerykanie bedą chcieli umeblować w przyszłości zarząd po swojemu to czeka nas niestety degradacja, marazm i brak sensownej przyszłości dokładnie tak samo jak w przypadku Milanu.
22.05.2024 o 16:29 przez tytusek25
tytusek25
W sumie co konia obchodzi , że się wóz przewraca.Byle do przodu.
22.05.2024 o 15:30 przez Orrin
+2
Orrin
Nowa przyszłość oby pomyślna dla całej rodziny Interu
22.05.2024 o 14:02 przez Nerazzurx10
-1
Nerazzurx10
Nareszcie! Dzięki Zhang za drugą gwiazdkę, bez ciebie by się nie udało! Ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.. szkoda że prędzej nas nie sprzedałeś i zostałeś z niczym
22.05.2024 o 14:04 przez Orzeu
Orzeu
nie został z niczym, otrzyma jakieś 700 mln euro
22.05.2024 o 14:11 przez Nerazzurx10
Nerazzurx10
A to spoko, to dzięki Zhang
22.05.2024 o 13:53 przez Mezzela
+1
Mezzela
Ja mam takie pytanie do społeczności, może ktoś wie. Jak pamiętam, spółka luksemburska Zhangów miała 70%, a 30% miała spółka chyba LionRock czy jakoś tak. Ona chyba też gdzie finalnie była własnością Suning. Czy Oaktree przejeła 100% czy 70%?
22.05.2024 o 13:58 przez Orzeu
+1
Orzeu
100, a konkretniej to chyba 99,64 czy jakos tak
22.05.2024 o 13:25 przez Capar
+9
Capar
Zhang miał pomysł i kasę. Wszystko przerwał covid. Mimo wszystko wyniki były. Należą się podziękowania i życzrnia powodzenia.
22.05.2024 o 13:14 przez Paolo87
+4
Paolo87
Dziwne uczucie, coś się skończyło, było raz lepiej, raz gorzej ale osobiście jestem wdzięczny Zhangowi za to co zrobił a robił co mógł, gdyby nie ograniczenia prawne rządu Chin to wpompował by więcej kasy. Oby Inter kontynuował swój rozwój💪
22.05.2024 o 12:51 przez danielinter
+2
danielinter
To czekamy kto prezesem zostanie po Zhangu
22.05.2024 o 12:35 przez Piekarz
+3
Piekarz
Massimo Moratti wróć.
22.05.2024 o 13:16 przez Paolo87
Paolo87
Marzenie..... niestety to już nie wróci (a szkoda). Ktoś taki jak Moratti to gatunek na wymarciu, właściciel-kibic kochający klub, człowiek będący dla piłkarzy jak drugi ojciec (dla trenerów mniej bo aż tyle cierpliwości do nich nie miał😉)
22.05.2024 o 12:18 przez Claudio
Claudio
"Nasze początkowe skupienie jest skierowane na stabilności operacyjnej i finansowej klubu."

"koncentrując się początkowo na stabilności operacyjnej i finansowej klubu"

Czyli zaciąganie pasa i głównie skupianie się na tym co było czyli pilnowanie finansów ponad wszystko i kosztem wszystkiego. Czyli samofinansujący się Inter.


"chcemy pozostać na długoterminowej ścieżce zwycięstw i wzrostu"

"koncentrując się na solidnym zarządzaniu z wizją zrównoważonego i pomyślnego wzrostu"

To wszystko pokrywa się z wizją Zhanga.

MAROTTA We trust!
23.05.2024 o 12:33 przez Snake86
Snake86
Tylko wizja Zhanga była z konieczności (Covid, zmiany przepisów w Chinach), a tu mamy jakichś Kanadyjskich biznesmenów. Miejmy nadzieję, że nie będzie totalnego korpo i nadmiernego oglądania Excela z jednoczesnym wywaleniem na klub, historię i kibiców... Zhangowi jednak zależało. Podejrzewam okres przejściowy i za jakiś czas pójdziemy pod młotek znowu.
22.05.2024 o 12:00 przez acmilanowek
+3
acmilanowek
być może taka właśnie była taktyka Zhanga. Klub przecież był na sprzedaż ale nie udało się znaleźć poważnego kupca Zhangowi więc oddal klub w ręce Oaktree , którzy są specjalistami od tego typu operacji. Chińczycy nie byli w stanie już kierować klubem dłużej więc wycofali się z tego w najlepszy możliwy dla siebie sposób.
Brak obecności Zhanga we Włoszech przed długi czas również ma wymierna przyczynę.
Zhang pod przykrywką prób ratowania sytuacji nie robił tak naprawdę nic aby nie stracić klubu a jednocześnie wydając komunikat chciał zachować swój status legendarnego prezydenta w świecie Interu.
Chińczycy będąc w sytuacji w jakiej się znaleźli w czasach covidu zawsze byliby w gorszej pozycji negocjacyjnej dotyczącej sprzedaży klubu więc deal z Oaktree miał na celu odzyskanie jak największej kwoty zainwestowanej w klub przy sprzedaży.
Dopóki Oaktree nie sprzeda Interu, Suning ma zamrożone pieniądze lecz nie będą już tracić więcej .
22.05.2024 o 11:59 przez timon
timon
Oaktree witamy :)
22.05.2024 o 11:52 przez Jaszczu91
+1
Jaszczu91
Stało się coś co było oczywiste od kilku miesięcy. Zhang nie miał funduszy, żeby pozostać w Interze. Trzeba mu ładnie podziękować z wyciągniecie klubu z bagna. Teraz dla Interu nawet lepszą opcją wydaje się zmiana właściciela niż trwanie przy Zhangu. Oaktree z pewnością chce na Interze zarobić, więc nie bedzie wyprzedaży i rewolucji. Myśle, że kibice nie mają się czym martwić.
22.05.2024 o 12:05 przez acmilanowek
-3
acmilanowek
Oaktree właśnie w ten sposób funkcjonuje aby pomnażać pieniądze więc nie sądzę aby oni chcieli zmniejszyć wartość rynkowa Interu.
a obecnie Inter uchodzi za klub większy od Milanu a Milan poszedł za 1.3 billiona usd
22.05.2024 o 13:38 przez minus09
minus09
1.3 BILIONA XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
chłopie zacznij rozróżniać co to jest amerykański BILION i MILIARD w polskim języku
22.05.2024 o 15:09 przez acmilanowek
acmilanowek
a ty zacznij rozróżniać że napisałem billion a nie po polsku bilion , co za łeb haha
22.05.2024 o 11:49 przez rchemik
+1
rchemik
Klub przez te pożyczki i Covida osiągną to co dla wielu jest marzeniem- zaczął się utrzymywać sam, bez doinwestowania, zaczął przynosić zysk. O takim rozwiązaniu marzy każdy klub. Czasy Morattiego i pchania lirów/dolarów/euro w klub już dawno mięły.
Mam nadzieję tylko taką, że fundusz nie będzie chciał nas wyciskać jak cytrynę.
22.05.2024 o 11:36 przez pluto11
pluto11
Jak nie będzie wyprzedaży i pozwolą się wzmacniać tak jak do tej pory to będzie dobrze, Zjang prowadził klub dobrze ale ile można jechać na długach. Jak nas kupi ktoś kto będzie inwestował i nie musi to być tak jak ManC że 300 mln co okienko to będzie dobrze
22.05.2024 o 10:54 przez Inter9
Inter9
Jak dla mnie jeśli chodzi o warunki transferowe to ok , będziemy się bardziej pilnować bez zbędnych szaleństw i być może zakupy będą lepiej przemyślane. Z Interu wypchnąć Dumfriesa , Cuadrado i kilku młodzików za dobrą kasę i myślę że jakoś damy radę
22.05.2024 o 10:32 przez cuba
+3
cuba
" pesymista do dobrze poinformowany optymista" , myślę że będzie dobrze, że Pan Marotta będzie działał jak działa
22.05.2024 o 09:08 przez mroowa111
+1
mroowa111
Trzeba być dobrej myśli ze wszystko skończy się dobrze
21.05.2024 o 21:38 przez Ploretariusz
-1
Ploretariusz
Duży szacunek do Zhangów, bo zrobili z interu najlepiej zarządzany klub w SerieA, a może i we Włoszech. Szkoda mi Zhanga, bo dużo zrobił dla klubu, ale skoro Kobra ma zostać, a dług się potężnie zmniejszyć, to chyba tak jest lepiej dla Interu.
21.05.2024 o 21:38 przez Ploretariusz
Ploretariusz
* a może i w Europie
22.05.2024 o 12:24 przez Capo
-1
Capo
XD gościu, faktycznie, genialnie zarządzany z dużym zadłużeniem. Miej wynik i 1Mld na minusie, faktycznie dobre zarządzanie. Na tej zasadzie City jest lepiej zarządzane. Zarządzanie to nie tylko wynik a również finanse.
18.06.2024 o 15:17 przez Ploretariusz
Ploretariusz
Faktycznie, przecież Inter wcześniej to najdroższy klub świata był, a oni przyszli i zadłużyli. Dzięki za wyjaśnienie.
21.05.2024 o 19:50 przez smerf1600
+6
smerf1600
Mam szacunek do chińczyka, szczerze pokochał klub i sporo dla niego zrobił, wyciągnął nas z marazmu, sciągnął kilku drogich jak na włoskie warunki piłkarzy, na trenerach też zbytnio nie oszczędzał, zapewnił nam obecność w topie europejskim, 7 trofeów, do tego prawie wygralismy LE i LM no i bez minuty zastanowienia sięgnął po Marottę, najlepszego specjalistę w swoim fachu. Ale niestety przedłużanie agonii finansowej o kolejny rok nie ma sensu. Niech już wejdzie to Oaktree, niech oddadzą całą władzę Marottcie i jedziemy dalej z koksem
22.05.2024 o 09:40 przez rew
rew
"prawie wygralismy LE i LM"

to jakis nowy rodzaj pucharu? takie w stylu arsenalu.
22.05.2024 o 11:19 przez smerf1600
smerf1600
Bycie finalistą europejskiego pucharu, zwłaszcza LM to jest swego rodzaju wyznacznik siły i znaczenia zespołu na arenie międzynarodowej. Zawsze to lepiej przegrać finał niż dostawać oklep od Hapoelu Tel Aviv czy Sparty Praga w grupie LE. Poza tym nie nasza wina że Lakaka w obu tych finałach był 12 zawodnikiem rywali
22.05.2024 o 11:21 przez smerf1600
smerf1600
nie lubie tego sformułowania samofinansujące się okienko :/
21.05.2024 o 15:31 przez Towarzysz
-4
Towarzysz
Panowie niestety, ale wyprzedaż jest najbardziej prawdopodobną opcją. Czy nam się to podoba czy nie. Łatwiej sprzedać nas „na części” niż w całości, dlatego jeśli faktycznie nie było chętnych na zakup Interu, to czeka nas demontaż. Sprzedadzą nasz skład za 700-800 mln, klub pójdzie za 700-800 i są dużo na plusie, a tylko na tym im zależy. Tutaj nie ma sentymentów jak u Zhanga.
21.05.2024 o 15:35 przez Towarzysz
-6
Towarzysz
Jednak moje kalkulacje się trochę przeliczyły, nasz skład przy wyprzedaży poszedłby gdzieś za max 400-600 mln.
21.05.2024 o 15:51 przez tytusek25
+4
tytusek25
Widziałeś gdzieś taką praktykę ?? 😂😂Kto kupi klub bez wyjściowego składu za kilkaset mln ?? ?? Masakra 🤣🤣😂
21.05.2024 o 16:21 przez Towarzysz
-2
Towarzysz
Trzeba Ci tłumaczyć, że niskim kosztem bralibyśmy zastępców? I jeszcze ten spam emotek….
21.05.2024 o 16:28 przez tytusek25
+5
tytusek25
To jest tak niedorzeczne że po prostu szkoda czasu na komentowanie takich bzdur Pana finansisty...🤣
21.05.2024 o 16:32 przez tytusek25
+3
tytusek25
P.s może nabywcy się nie zorientują jak zostawimy chociaż koszulki i ubierzemy w nie dublerów.Ty to masz łeb na karku😆
21.05.2024 o 16:48 przez Dyl87
+5
Dyl87
Towarzysz skompromitowałeś się . Jeśli inne drużyny by wiedziały o wyprzedaży to ceny zawodników drastycznie w dół by poleciały byłby to strzał w kolano
21.05.2024 o 18:52 przez Towarzysz
-3
Towarzysz
Dlatego moje obliczenia uwzględniły ok. 50% wartości rynkowej zawodników. Trudno, czasem można się skompromitować w oczach ekspertów z internetu. Pożyjemy, zobaczymy. tytusku a ty akurat mógłbyś być słowny i naprawdę nie komentowac ;) przypominasz mi poziomem i inteligencją pewnego wice wojewodę na Twitterze.
21.05.2024 o 20:09 przez tytusek25
+2
tytusek25
No ta........bo przecież argumentacja ad personam i sprowadzanie każdego tematu do lokalnej polityki to przecież oznanka wybitnego IQ :) .... ale co ja tam wiem......

Zostawiam tylko kontakt do Oaktree .Szkoda , żeby taki pomysł i setki milionów zysku się zmarnowały.

https://www.oaktreecapital.com/contact-us
21.05.2024 o 20:36 przez sammmmy
-1
sammmmy
Ty to masz łeb faktycznie. Prawdziwy analityk rynku piłkarskiego. Pewnie masz jakiś tytuł doktora czy profesora do spraw analiz... z d.upy wziętych
21.05.2024 o 22:31 przez Piekarz
+2
Piekarz
Rzuciliście się na Towarzysza, a ma uzasadnione obawy, choć osobiście nie sądzę, żeby miało być tak źle i w ogóle staram się być optymistą. Takie podmioty rozumują inaczej niż ludzie ze świata sportu i nie wiadomo, jaki scenariusz wyjdzie im w excelu jako najlepsza droga do wyciśnięcia z Interu kasy. Wkraczamy na teren bardzo niepewny i tyle; właścicielem przestaje być ktoś z problemami i ograniczeniami, ale też ktoś, komu bez większych wątpliwości zależało na dobru tego klubu. Oby było dobrze.
22.05.2024 o 07:04 przez Adi03
Adi03
Kolego sprzedać też trzeba potrafić.. zachęcić produktem, gotowym, z kierunkiem do rozwoju.. z solidnymi podstawami i fundamentem.. klub pójdzie za grube miliony w inne ręce, myślę, że Amerykanie kogoś znajdą. Zhang dał nam dużo, szkoda, że chiński rząd blokuje inwestycje i nie dali rady tego ruszyć bo jedno trzeba im przyznać, głowę do biznesu mają, pracować potrafią. Drugie to, że on serio dobrze prowadził klub i chciał jego rozwoju..
21.05.2024 o 15:14 przez Rafi23
+1
Rafi23
Ten fundusz anie jedengo dolara czy euro nie włoży w klub którego nie chce i będzie chciało sprzedać. Teraz pytanie za ile będzie chciało sprzedać bo jak cena będzie za wysoka to za rok możemy spodziewać się wyprzedaży bo będą chcieli odzyskać swoją kasę. Następnie jak otrzymają swoją kasę zapewne z nadwyżka klub pójdzie pod aukcje kto da więcej bierze. Obym się mylił
21.05.2024 o 15:01 przez Olbro
Olbro
Wyprzedaż jest bez sensu bo obniżasz wartość klubu.

Załóżmy, że oaktree sprzedaje Bastoniego i Lautaro do Anglii za 200 mln.

Raz, że spada konkurencyjność drużyny a przez to kasa z boiska.

Dwa, że potencjalny kupiec o te 200 baniek obniży oferte kupna klubu.

Samofinansujące się okienko to chyba najbardziej prawdopodobne, tym bardziej, że zarządzają tym klubem czarodzieje co wzmacniają drużyne obniżając długi.

Może rzuca ze 20 baniek na napastnika, ale bym się tym raczej zdziwił.
22.05.2024 o 11:09 przez Interistaaa70
+1
Interistaaa70
No raczej nie, to że ktoś sprzeda zawodników za 200 mln nie oznacza wgl że wartość klubu zmniejsza się o 200 mln.. lol co to wgl za rozumowanie? Inter sam w sobie jako firma ma wartość o określonej kwocie, to że nowy właściciel sprzeda powiedzmy tych zawodników za 200 mln to nie może tych pieniędzy przelać na własne konto.. wyłącznie na konto klubowe, Inter jest zadłużony na 700 mln czy 600 sprzedaż zawodników posłuży wyłącznie do zmniejszania zadłużenia.
Bardzo wątpliwym jest niestety, że Oaktree pożyczając 500 mln czy tam ile Zhangowi przejmie klub i wsadzi tu kolejne 500 mln na finansowanie drużyny i będzie minus milard .. to są mrzonki według mnie po prostu będzie marcato samo-finansujące się czyli wiadomo odejścia jakieś może spektakularne nie będą, ale ktoś zostanie sprzedany, za niego dwóch się kupi, trzeciego weźmiemy za darmo, czwarty z wypożyczenia itd..
Gorzej że o nowym stadionie to trzeba zapomnieć kolejny raz.
22.05.2024 o 14:41 przez Olbro
Olbro
Hej. 🙂
Czyli właściciel nie może realizować zysku w ten sposób?


Jeśli oaktree nie może wyprowadzać pieniędzy to w zasadzie obawy o wyprzedaże są już zupełnie bez sensu.

Wartość klubu to także wartość piłkarzy i ich potencjał do zarabiania.

Gdyby w Interze grał Josue to klub nie byłby wart ok. 1.3 mld.
Na czymś opierane są wyceny takich molochów.

Skąd w takim razie były te obawy o wyprzedaże?

Stadion to też inny temat. Przecież oaktree zrobi wszystko żeby to ruszyło.
Być może był to ich jedyny powód dla którego zdecydowali się na Inter.
22.05.2024 o 15:21 przez Olbro
Olbro
Spłacanie długów poprzez osłabianie składu na taką skalę jest bez sensu, bo tracisz potencjał do zarabiania kolejnych pieniędzy z boiska i wartość klubu leci w dół.
Nigdzie nie znajdzie się frajer co da tyle samo za klub grający o miejsce 5-8 w serie A, jak za ten co dochodzi do finału ligi mistrzów.


Obawa kibiców to chyba polegała na tym, że krwiożerczy fundusz będzie likwidował zadłużenie i przy okazji delikatnie realizował zyski a Marotta będzie na ich miejsce sprowadzał za darmo licząc, że się utrzymamy na powierzchni.

Zostajesz wtedy z długim niższym o 200 baniek i drużyną co gra o awans do ligi mistrzów.

Nikt tu nie mówi o jakiś 500 milionach na klub. Tego to nawet rodzina królewska z Arabii nie rzuciłaby na transfery...
21.05.2024 o 14:49 przez Vorathiel
Vorathiel
Na co ma czas do północy? Przecież on nawet nie ma co pakować, bo bywa w Mediolanie raz na 9 miesięcy.

Shoutbox

ragnar 20.06.2024 23:05

Claudio zgoda, Carvajal mega irytujący...raczej hiszpania z kimś przegra...pewnie po karnych :P

ragnar 20.06.2024 23:03

ale zgoda, Darmian, to powinien już wejśc w 30 minucie za słabego Lorenzo

ragnar 20.06.2024 23:03

Veratti nie powołany, ale mi i tak bardziej gra się podobała, jak na poprzednim euro grałi Jorginho Barella i Loca, bo jednak Veratti czasami przytrzymywał pilke

ragnar 20.06.2024 23:02

brak szybkości, nie ma zawodników do 1 na 1, może i Insigne już był u schyłku ale szybkosc miał, był Chiesa w formie, Berrardi, teraz go nie ma....szkoda pomocy Włoch bo zapowiadała się super, a jednak Tonalli wyleciał, Locatelli nie gra, chyba pod formą.

wonsuu_blumarino 20.06.2024 23:00

Ale jak moze grac dobrze Chiesa, jak cieniutki byl w tym sezonie

Drago194 20.06.2024 23:00

Chiesa też jak zwykle wolny elektron, gra gdzie mu się podoba i prawie nigdy tam gdzie jest potrzebny

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:59

Jak znowu wyjdzie Di Lorenzo to bedzie to juz kolesiostwo

Claudio 20.06.2024 22:59

fatalnie ich poustawial jak cala druzyna gra zle to wina trenera

Drago194 20.06.2024 22:59

Już Darmian by pewnie lepiej tam dzisiaj wyglądał

Claudio 20.06.2024 22:58

Spal niech lepiej zerknie kto jest w formie bo jak na CHorwacje wyjdzie znowu z Di Lorenzo to bedzie maly masochizm

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:58

Dzis co drugi Włoch włączył tryb Lakaka

wonsuu_blumarino 20.06.2024 22:58

Pogubil sie dzis Spaletti

Drago194 20.06.2024 22:58

Christante to już kompetna pomyłka, gość przyjmuje piłkę jak Lukaku

Drago194 20.06.2024 22:57

Jorginho poza ciągłym naprawianiem błędów tego łamagi Di Lorenzo praktycznie zero wkładu w rozgrywanie

Claudio 20.06.2024 22:56

bo zawsze graja jak pyzdy z carvajalem na czele

Claudio 20.06.2024 22:56

hiszpania bardzo mocna, ale nie zyczę im ME

Claudio 20.06.2024 22:55

nie wiem po co taki Cambiaso czy Cristante weszli na boisko. Do tego Di Lorenzo, Pellegrini, Calafiori czy Scamacca grający padlinę

Drago194 20.06.2024 22:55

ale padake zagrali

Adriano_forever 20.06.2024 22:54

ale przewrotka ho ho

Nerazzurx10 20.06.2024 22:52

Swoją drogą, chyba pierwszy raz widzę Dimarco grającego pełny mecz, Szymon mu nigdy nie daję 75 zagrać nawet

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

2016 - 2024. Podsumowanie ery Stevena Zhanga (11)

28.05
06:00

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

 • 1

  Inter

  Inter

  38

  94

 • 2

  Milan

  Milan

  38

  75

 • 3

  Juventus

  Juventus

  38

  71

 • 4

  Atalanta

  Atalanta

  38

  69

 • 5

  Bologna

  Bologna

  38

  68

 • 6

  Roma

  Roma

  38

  63

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

 • 1

  Lautaro Martínez

  24

 • 2

  Dusan Vlahovic

  16

 • 3

  Victor Osimhen

  15

 • 4

  Olivier Giroud

  15

 • 5

  Albert Gudmundsson

  14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28037

Liczba newsów: 48781

Liczba komentarzy: 575788

Użytkownicy online: 0 5 gości

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

19x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się