Zapowiedzi

Mecz przyjaźni na zakończenie roku kalendarzowego (12)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 4 lata temu
328
12
fcinter serwisowe

Inter Mediolan na własnym obiekcie podejmie stołeczne Lazio. Środowy mecz 18. kolejki Serie A na mediolańskim Stadio Giuseppe Meazza na trybunach zapowiada się spokojnie - kibice obu klubów od wielu lat żyją ze sobą w zgodzie. Na boisku oba zespoły koniecznie potrzebują jednak 3 punktów do skutecznej walki o swoje cele - Inter by na dobre wrócić do góry tabeli, Lazio do walki o miejsce na ligowym podium. Arbiter Paolo Mazzoleni rozpocznie spotkanie o 20:45, transmisja z polskim komentarzem w telewizji Eleven.

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w pojedynkach z Lazio to ekipa Biancocelesti gra o wyższe cele. Tak jest właśnie tym razem: to drużyna ze stolicy Włoch, przy korzystnym rezultacie, może wskoczyć nawet na fotel wicelidera Serie A. Rzymianie do meczu z Interem podejdą z 4 zwycięstwami i jedną porażką w 5 ostatnich meczach ligowych.

W znakomitej postawie Lazio w tym sezonie trudno nie zauważyć ogromnego wkładu trenera Simone Inzaghiego. Włoch wyraźnie poprawił nastrój, a także rozwiązania taktyczne w swojej drużynie. Potrafił odciąć zespół od wielu pozaboiskowych problemów i teraz liczy się w walce o europejskie puchary w przyszłym sezonie. W tym spotkaniu na boisku w barwach Lazio zabraknąć może jednak Patricia, bez którego waleczna postawa Rzymian w środku pola może ucierpieć. Należy jednak pamiętać, że Lazio niejednokrotnie pokazywało już w tym sezonie, że potrafi się wzbić poza własne ograniczenia kadrowe. Nie zabraknie z pewnością dobrych nastrojów - szczególnie po tym jak chęć pozostania w klubie ogłosił ostatnio Ciro Immobile. Jako jego partnera w ofensywie typuje się na ten mecz Keitę.

Immobile

Inter swoje ostatnie spotkanie wygrał z Sassuolo 1:0. Bramka Antonio Candrevy daje nadzieje na kolejne tak dobre występy Włocha dla Interu i ważną jego rolę w meczu ze swoim byłym klubem. Zarówno Candreva jak i zasiadający na ławce trenerskiej Stefano Pioli, po raz pierwszy zmierzą się ze swoim byłym pracodawcą po tym jak zamienili stolicę Italii na mediolańską stolicę mody. W ostatnim, wspomnianym, spotkaniu z Sassuolo zespół po raz pierwszy dał sygnał, że zaczyna adaptować się do rozwiązań nowego szkoleniowca. Nadal pod znakiem zapytania stawiane jest to czy Inter nadal będzie rozpoczynał spotkania w ustawieniu z trzema obrońcami.

Na boisku prawdopodobnie po raz kolejny zabraknie Stevana Joveticia - włoska prasa spekuluje nawet czy ostatnie słowne przepychanki pomiędzy klubem, a agentem Czarnogórca nie zepsuły nastrojów w całej drużynie. Poza tym niedostępni dla Piolego są Melo (czerwona kartka), J. Mario (zawieszenie) oraz Gary Medel i Andrea Ranocchia (obaj kontuzjowani). Kibice Interu z pewnością fantazjują na temat potencjalnego występu Gabriela Barbosy, który w ostatnią niedzielę zaliczył drugi występ ligowy w trykocie Il Biscione i dobił do 20 minut na boisku w tym sezonie.

Candreva

Warto również przytoczyć ciekawą statystykę dotyczącą trenerów Interu i Lazio. Stefano Pioli tylko raz pokonał Lazio prowadząc drużynę przeciwną - na jego koncie są również 2 remisy i 4 porażki. Z kolei Simone Inzaghi jako trener mierzył się z Interem tylko raz i wygrał 2:0. Ciekawe są też informacje odnośnie jednego z ostatnich meczów pomiędzy oboma klubami: w sezonie 2015/16 Pioli pokonał Inter na San Siro, a jedną z bramek strzelił wówczas Antonio Candreva.

FORZA INTER!

Przewidywane składy:

sklady

Ostatnie pięć spotkań:

01/05/16, 20:45 Lazio - Inter 2 : 0  36. kolejka
20/12/15, 20:45 Inter - Lazio 1 : 2  17. kolejka
10/05/15, 20:45 Lazio - Inter 1 : 2  35. kolejka
21/12/14, 20:45 Inter - Lazio 2 : 2  16. kolejka
10/05/14, 20:45 Inter - Lazio 4 : 1 36. kolejka

 

Kartka z historii:

Adriano

Podczas konferencji przedmeczowej trener Interu po raz pierwszy zaprezentował się w stroju treningowym z logo Suning. Inter i Pirelli już dawno temu flirtowali z rynkiem azjatyckim. Na zdjęciu Sebastiano Siviglia i Adriano w koszulce Interu z logo Pirelli w jezyku mandaryńskim.

Transmisje TV:

Eleven (PL)

...i wiele innych (kliknij).

Zobacz też

Stadio Giuseppe Meazza San Siro

Zapowiedź Inter-Napoli (13)

15.12
18:02
Nicolo Barella Hellas

Czy uda się pozytywnie zakończyć rok? | Hellas - Inter (zapowiedź) (6)

22.12
14:51

Komentarze (12)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.12.2016 o 19:24 przez Jovetic10
Jovetic10
Wygrajmy to !!
21.12.2016 o 18:14 przez piotrekninter
piotrekninter
Sete true
napewno Eder Ivan Icar i Antek razem nie wyjda, plus ofensywny Banega
Kondo na bank,albo zmiana na 4231
21.12.2016 o 18:11 przez SETE
SETE
Taik czy inaczej, dzisiaj nie ma innego wyjscia tylko 3 pkt , ktore utwierdza nas w przekonaniu, ze jednak cos drgnelo.
Patrzac na sklad Lazio uwazam, ze najlepszy od czasow Mihahjlovicia, Stankovicia, VErona, Favalliego, Salasa, Inzaghiego, Marchegianiego...ktos pamieta tamto Lazio ? to byly chyba lata 1998- 1999 ?? poprawcie mnie
21.12.2016 o 18:05 przez SETE
SETE
JEsli chodzi o przewidywany sklad jak wyzej wg fcInter.pl to jest opcja megaofensywana , ale mysle ze tak nie wyjdziemy. W tej konfiguracji nie ma defensywnego pomocnika, ewentualnie Banega rozegranie od tylu.

Ale uwazam, ze wyjdziemy 1-3-4-3 , z Banega i Brozo operujacymi w srodku i cofnietym Kondo

Handanowic
Dambrosio-Miranda-Murillo
Banega-Kondogbia-Brozovic-Ansaldi
Candreva-Icardi-Perisic
21.12.2016 o 17:59 przez Piotrekfci
Piotrekfci
chodzi o to że to żaden mecz przyjaźni chyba ze kibicowskiej bo sportowej na pewno nie - a transferowej tym bardziej.
21.12.2016 o 14:22 przez adilbn
adilbn
A co Lazio miało się położyć? Zagrali normalnie i wygrali, nie wiem o co mieć pretensje.
21.12.2016 o 14:20 przez crowznzeh
crowznzeh
Mecz przyjaźni nie oznacza oddawania punktów. Wszystko w duchu sportu. Na trybunach dobra atmosfera, a na boisku walka.
21.12.2016 o 14:04 przez cuba
cuba
Dziś jako że Perisic zagrał ostatnio delikatnie mówiąc słabo,dziś strzeli bramke,w takich meczach jak ten jego forma bedzie bezcenna,nie jestem i nigdy nie będę przekonany do Icardiego ale on dziś też musi być aktywny w większej części boiska,musimy mieć 3pkt MUSIMY ,remis znów dałby nadzieje na coś tam a zwycięstwo zbiża dość realnie do pucharów ,może eliminacje LM ? :)
21.12.2016 o 13:28 przez Alfa
Alfa
przyjaciele co w ost kolejce zabrali mistrza na rzecz juve.....
21.12.2016 o 12:59 przez Piotrekfci
Piotrekfci
jaki to mecz przyjazni jak kiedy pamiętam to zawsze przez nich coś się u nas dzieje złego !! raz nas pozbawili scudetto i tego im nie zapomne !! 2 - mecz praktycznie tak jak teraz rok temu kiedy to byliśmy na 1 miejscu i po meczu z lazio coś się u nas zacieło i skończyliśmy tak jak skończyliśmy na koniec sezonu -- liczę tylko na to, że nasi nie podtrzymają tradycji z ostatnich 5 lat i gra jak i wyniki po Świątecznej przerwie będzie wyglądała znacznie lepiej !! chociaż patrząc się na info z gazet ciężko będzie - pozbycie się zbędnych balastów i zredukowanie kadry ok jak najbardziej -- ale pomysl na def pomoc w postaci np mikela słaby - poza tym gdzie obrońcy ?? ?
21.12.2016 o 10:06 przez davi23
davi23
Jak chcemy się jeszcze liczyć w tym sezonie, to tylko wygrana. Dodatkowo mecz w Rzymie na wiosnę będzie mega trudny. Czekam na dobry mecz i 3 pkt. Forza Inter!
20.12.2016 o 19:32 przez adilbn
adilbn
Bedziemy grali tak jak ostatnio 4-2-3-1 za Melo - Kondogbia, za Mario - Banega. Nic innego tu sie nie wymysli,

Shoutbox

Kusy 17.01.2021 17:19

Opisz szanse AF podium Stekaly

Adriano_forever 17.01.2021 17:19

nie wiem transfermarkt?

veryhaj 17.01.2021 17:19

nie pamietam jak to sie nazywa ale znajdziesz razem ze sztabem

Szczepek17 17.01.2021 17:18

Panowie przepraszam że poza tematem derbów ale czy ktoś z Was wie czy istnieje jakaś strona która pokaże mi piłkarzy występujących w klubie x i w klubie y ?

Lopez 17.01.2021 17:18

newsa masz

Lopez 17.01.2021 17:18

Cuadrado oraz Alexa Sandro, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Endru 17.01.2021 17:17

Cos wiadomo czy cuadrado i sandro zagrają?

veryhaj 17.01.2021 17:17

to fakt juvek pokonal juvkow zagdadzam sie z Tb Endru i tez dzis chyba koszulke zakladam

Endru 17.01.2021 17:16

Conte wygral z juve to az dziwnie brzmi

veryhaj 17.01.2021 17:15

mozliwe moze chlopaki stwierdza dzis ze kasa nie gra roli i zagraja lepiej z pustymi kontami dla chwaly nie dla kasy

cuba 17.01.2021 17:14

bywało że i Toldo strzelił :)

Endru 17.01.2021 17:14

1-0 z handanovicem w bramce? To nie mozliwe

Endru 17.01.2021 17:13

Zyjemy w takich czasach ze naszym najwiekszym sukcesem jest porazka juve w lm

veryhaj 17.01.2021 17:13

ja mysle ze lukaku dzis utzre nosa ronaldo i wygramy to 1-0

emika 17.01.2021 17:11

w takich czasach zyjemy

emika 17.01.2021 17:11

bardziejszanuje juve niz inter

Endru 17.01.2021 17:11

Moja psycha nie uniesie tego ubiore dzis koszulke

Adriano_forever 17.01.2021 17:11

lekki wpierdziel i gitara

Endru 17.01.2021 17:10

Mnie martwi dzisiejszy mecz z juventusem

emika 17.01.2021 17:10

pamietajcie

Archiwum shoutboxa

Wyniki Serie A

Niedziela, 10 stycznia

  • FT

    Fiorentina

    1 - 0

    Cagliari

  • FT

    Juventus

    3 - 1

    Sassuolo

Poniedziałek, 11 stycznia

  • FT

    Spezia

    2 - 1

    Sampdoria

Piątek, 15 stycznia

  • FT

    Lazio

    3 - 0

    Roma

Sobota, 16 stycznia

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Torino

    0 - 0

    Spezia

  • FT

    Sampdoria

    2 - 1

    Udinese

Niedziela, 17 stycznia

  • FT

    SSC Napoli

    6 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Crotone

    4 - 1

    Benevento

  • FT

    Sassuolo

    1 - 1

    Parma

  • 18:00

    Atalanta

    ? - ?

    Genoa

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Juventus

Poniedziałek, 18 stycznia

  • 20:45

    Cagliari

    ? - ?

    AC Milan

Środa, 20 stycznia

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

Piątek, 22 stycznia

  • 20:45

    Benevento

    ? - ?

    Torino

Sobota, 23 stycznia

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Spezia

  • 18:00

    AC Milan

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Udinese

    ? - ?

    Inter

  • 20:45

    Fiorentina

    ? - ?

    Crotone

Niedziela, 24 stycznia

  • 12:30

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 15:00

    Genoa

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Hellas Verona

    ? - ?

    SSC Napoli

Publicystyka

Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    17

    40

  • 2

    Inter

    Inter

    17

    37

  • 3

    Napoli

    17

    34

  • 4

    Roma

    Roma

    18

    34

  • 5

    Juventus

    Juventus

    16

    33

  • 6

    Atalanta

    Atalanta

    16

    31

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Cristiano Ronaldo

    15

  • 2

    Ciro Immobile

    12

  • 3

    Romelu Lukaku

    12

  • 4

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 5

    Luis Muriel

    10

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27111

Liczba newsów: 38430