Wywiady z piłkarzami

Ranieri: „Inter stać na wygrywanie w Europie” (11)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 14 lat temu
318
11

Claudio Ranieri odpowiadał na pytania dziennikarzy przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów, w którym Inter zmierzy się w Moskwie z CSKA:

 

- Czeka nas jutro ciężki mecz, ponieważ wszystkie rosyjskie zespoły są trudnymi rywalami. Postaramy się nie popełnić błędów i zrobimy wszystko, aby to CSKA je popełniało. Nie przywykłem do mówienia o konkretnych zawodnikach z drużyny przeciwnika, ponieważ to ja muszę wymyślić, jak ich powstrzymać, nie ma więc w tym nic dziwnego. Powiedzmy, że CSKA jest mocne jako zespół, walczą obecnie o tytuł mistrza swojego kraju, są w dobrej formie i wierzą w swoje możliwości. Z tego powodu mamy absolutny szacunek dla wszystkich piłkarzy tej drużyny.

 

- Inter w ostatnich latach dwukrotnie mierzył się z CSKA? Nie mam w zwyczaju oglądania meczów, które zostały rozegrane jakiś czas temu. Zawsze najważniejsze jest najbliższe spotkanie, czas w którym jest rozgrywane, aspekt fizyczny i psychologiczny. Możliwe, że Inter się zmienił w porównaniu z poprzednimi wizytami w Moskwie, ale to samo dotyczy CSKA. Każdy mecz jest inny, a ja skupiam się wyłącznie na tym jutrzejszym.

[hide]

 

- W jaki sposób zmieniłem Inter? Starałem się po prostu posłać na boisko zespół, który będzie grał w taki sposób, do jakiego jest przyzwyczajony, nic więcej w tak krótkim czasie nie mogłem zrobić. Przed meczem z Bologną odbyliśmy razem tylko dwa treningi, więc nie mogłem dokonać żadnych wielkich taktycznych zmian. Poza tym jestem trenerem, który mało mówi i skupia się na faktach. Poza tym obecnie mamy problem z kontuzjami, dlatego chcę po prostu, aby wszyscy mistrzowie grali na swoich optymalnych pozycjach, a przy okazji chcę poznać lepiej naszych młodych zawodników.

 

- Czy możemy wygrywać także w Europie? Oczywiście, Inter jest bardzo mocny i może wygrywać wszędzie. Mamy za sobą nieudaną pierwszą kolejkę w Champions League, ale nadal walczymy o awans, przed nami jeszcze pięć meczów.

 

- Obecnie musimy grać co trzy dni, nie zastanawiam się nad tym, czy lepiej byłoby nie grać teraz meczu, czy jednak dobrze jest, jak jest. Oczywiście pierwsze rozwiązanie byłoby bardzo wygodne, ponieważ miałbym potem do dyspozycji na przykład Maicona, Sneijdera czy Stankovica, ale mecz jest teraz, a ja lubię mierzyć się z takimi przeszkodami. Lubię wyzwania, lubię mierzyć się z przeciwnikiem, a jeśli po meczu okaże się, że był lepszy ode mnie, to mu pogratuluję.

 

- Na jakiej pozycji widzę Alvareza? Na ten moment widzę go tam, gdzie będzie mi potrzebny, więc równie dobrze może grać, jako trequartista czy boczny pomocnik, jak i w środku pola. W tak trudnych momentach, jak ten, oczekuję od wszystkich piłkarzy poświęcenia. Alvarez to zawodnik posiadający wysokie umiejętności, miał jednak problemy w skutek nieco innych przygotowań do sezonu, niż te, do których był przyzwyczajony. Jestem jednak przekonany, że w trakcie sezonu będzie bardzo przydatny drużynie.

 

- Ustawienie 4-4-2 jest obecnie najbezpieczniejsze? Kiedy mierzę się z innym zespołem zawsze widzę dwa aspekty: siłę mojego zespołu i siłę przeciwnika. Tam, gdzie ma on słabe punkty, staram się mu sprawić problemy. Jutro, w przeciwieństwie do meczu z Bologna, nie będę miał do dyspozycji Forlana, tak wiec muszę to wszystko nieco inaczej poustawiać. Obi? Został dość mocno uderzony, ale nie ma to nic wspólnego z jego wcześniejszymi kontuzjami.

 

- Milito i Pazzini zagrają jutro razem? To dwa znakomici napastnicy i możliwe, że jutro zagrają od początku. Nie mogę jednak teraz podać Wam składu, jaki jutro wybiegnie, ponieważ mam jeszcze kilka znaków zapytania i zazwyczaj ostatecznych wyborów dokonuję po ostatnim treningu przed meczem.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
28.09.2011 o 10:24 przez mati1908
mati1908
musimy wygrywac w Europie
27.09.2011 o 14:19 przez Falco
Falco
Inteligetny trener, juz mialem dosyc glupich wypowiedzi jego poprzednika<img src="/files/emoticons/28" alt="&lt;smile&gt;" />
27.09.2011 o 12:50 przez SlimShady
SlimShady
Ja bym postawił na 4-2-3-1, przecież nie od teraz wiadomo , ze to nasze najlepsze ustawienie, mamy zawodników do tej taktyki wiec nie powinno być problemów z zestawieniem 11.<br />
<br />
&quot;Na jakiej pozycji widzę Alvareza? Na ten moment widzę go tam, gdzie będzie mi potrzebny,&quot;<br />
czyli ja ławie, coś nie wydaje mi sie aby Alvarez zagrał w tym meczu.<br />
27.09.2011 o 09:33 przez fatdrummer
fatdrummer
Pozytywny człowiek, oby dziesiejszy wynik był dziś tak pozytywny jak ta wypowiedz ; )
27.09.2011 o 01:19 przez Odin91
Odin91
Czuć spokój w wypowiedzi, nastraja mnie to optymistycznie <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> Claudio wie co robi.
26.09.2011 o 22:38 przez dodo_IM
dodo_IM
Ranieri gada zupełnie z sensem. Oby gra była dobra, po wpadce z Trabzonem musimy wygrywać.
26.09.2011 o 21:16 przez Kusy
Kusy
bardzo fajna wypowiedź, jutro 3 pkt będą nasze ;)
26.09.2011 o 20:57 przez siemanko94
siemanko94
Ranieri to poukłada, liczę na Pazzo i Milito w pierwszym składzie. <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
26.09.2011 o 20:15 przez darq
darq
Wymagający rywal, ale bardziej środowisko. Stadiony w Rosji są bardzo ciężkie.
26.09.2011 o 19:58 przez Michal_fci
Michal_fci
tylko dobrze ich ustaw to mozemy wygrywac
26.09.2011 o 19:25 przez Drago194
Drago194
Podoba mi się ta wypowiedź, dużo konkretów bez zbędnego gadania o wielkości piłkarzy i przeciwnikach, widać że wierzy w zwycięstwo nie tylko z CSKA ale i z innymi zespołami Champions League. To mi się podoba panie Ranieri.

Shoutbox

Piotrek85 27.06.2026 07:33

Anan iGuga

Piotrek85 27.06.2026 07:32

Ali i Guga ,ale to będzie śmigać 😀

AveCaesar 27.06.2026 06:42

To Gugu pewnie będzie zmiennikiem Dimy.

AveCaesar 27.06.2026 06:42

Sky Sport – Inter interesuje się Ananem Khalailim (rocznik 2004) z Union Saint-Gilloise. Zawodnik ten cieszy się uznaniem zarówno Chivu, jak i władz klubu, a także Napoli – które pracuje nad tym transferem od około miesiąca, lecz nie osiągnęło jeszcze porozumienia z belgijskim klubem, oczekującym kwoty 25 milionów euro. Jest on jednym z głównych celów transferowych Interu na prawą flankę.

Cyrax 27.06.2026 06:33

łooo matko co tam się odwaliło w milanówku? Ramos za 74 mln + bonusy i zarobki 7 mln rocznie? Ale tam ktoś odleciał :lol:

Borgen 27.06.2026 06:01

Ale ogólnie jakby tyle kosztował to ryzyko finansowe bardzo małe, nawet jakby się super nie sprawdził to kasa raczej do odzyskania. Ciekawy profil za ciekawe pieniądze.

Borgen 27.06.2026 06:00

Ma potencjał ofensywny, a i w obronie zacnie sobie radzi. Niejeden Acerbi by mógł się uczyć, chociaż to raczej głównie wiek i refleks. Z kompilacji to taki lepszy Palestra za pół ceny :P

Borgen 27.06.2026 05:58

Kompilacje ma zaskakująco dobre. Ciekawe jak z regularnością.

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Z profilu wydaje się w porządku grajek

KibicInteru 27.06.2026 01:09

Mam nadzieję

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

nie będzie raczej takiej histerii

ZnawcaCalcio 27.06.2026 01:03

Arab z Izraela

KibicInteru 27.06.2026 00:59

Jesteś pewien?

ZnawcaCalcio 27.06.2026 00:56

jak to Arab jest

KibicInteru 27.06.2026 00:52

jestem za

KibicInteru 27.06.2026 00:52

Khalaili jest chyba z Izraela więc pewnie się obsrają ludzie

ciechan 26.06.2026 23:58

Zainteresowanie Spurs i Newcastle. Napoli rzuciło 15, tamci chcą ok. 25. Kurde nawet cena niczego sobie

Kredence 26.06.2026 23:57

Generalnie przynoszą tylko wstyd kibicom Interu tak samo jak ten łeb kowzan co był u rudego z amici

Kredence 26.06.2026 23:56

Chcą być podróbką juvepoland na x

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29499

Liczba newsów: 53362

Liczba komentarzy: 625627

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się