Zwycięska końcówka roku! Hellas 1:2 Inter (60)

Źródło: en.inter.it
ponad 3 lata temu
4129
60

Inter kończy ten rok zwycięstwem! Grając na boisku Hellasu Verona drużyna Antonio Conte zdobyła trzy bardzo cenne punkty. Do siatki trafiali Martinez oraz Skriniar, a gola dla gospodarzy zdobył Ilic. Jeżeli spotkanie Milanu z Lazio potoczy się po myśli Nerazzurrich to zajmą oni 1. miejsce w Serie A na zakończenie roku 2020!

Pierwsi przed dogodną okazją stanęli gracze gospodarzy, a konkretniej były zawodnik Interu - Federico Dimarco. Na szczęście jego strzał obronił Samir Handanović. Później kilkukrotnie swoich sił próbował Ashley Young, jednak albo pudłował, albo był blokowany. Najdogodniejsza okazja dla Interu przypada na 36. minutę spotkania, kiedy to wspaniale urwał się Romelu Lukaku, a po jego dograniu Lautaro Martinez zmusił Marco Silvestriego do akrobatycznej interwencji. Do końca pierwszej połowy nikomu nie udało się trafić do siatki rywala.

W drugiej połowie to Inter napierał. Od początku siadł na połowie Hellasu, co dało rezultat już w 52. minucie spotkania. Achraf Hakimi dośrodkował piłkę w pole karne drużyny z Werony. Tam do futbolówki dopadł Lautaro Martinez, który pokonał SilvestriegoNerazzurri na prowadzeniu utrzymali się zaledwie dziesięć minut. Fatalny błąd przy rzucie rożnym popełnił Samir Handanović, który praktycznie podarował bramkę Hellasowi. Doświadczony goalkeeper nie poradził sobie z prostym dośrodkowaniem i sparował piłkę wprost pod nogi Ilica, któremu nie pozostało nic więcej jak skierować piłkę do siatki. Na szczęście zespół Antonio Conte nie odpuszczał i parł do przodu. W 69. minucie Marcelo Brozović dośrodkował idealnie na głowę Milana Skriniara, a obrońca wpakował piłkę do siatki. Inter ponownie wyszedł na prowadzenie! W 81. minucie na strzał pokusił się ponownie Lukaku, po którym wyraźnie widać już było zmęczenie natłokiem spotkań. Piłka niestety została sparowana na rzut rożny. W 83. minucie faul przed polem karnym popełnił Milan Skriniar i zrobiło się niebezpiecznie. Na szczęście Dimarco przestrzelił, chociaż niewiele brakowało. Lukaku do końca meczu nie odpuszczał i fantastycznie ograł piłkarzy Hellasu w polu karnym, ale strzał z 89. minuty był koszmarnie przestrzelony. W 90. minucie fenomenalną akcją popisali się Hakimi i Lukaku, ale Belgowi do dośrodkowania Marokańczyka zabrakło dosłownie kilku centymetrów. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Inter ten rok kończy zwycięstwem!

HELLAS VERONA-INTER 1-2
Strzelcy: 52' Lautaro Martinez (IM), 63' Ilic (HV), 69' Skriniar (IM)

HELLAS VERONA: 1 Silvestri; 27 Dawidowicz (31' 6 Lovato, 59' 21 Gunter), 23 Magnani, 17 Ceccherini; 5 Faraoni, 61 Tameze, 4 Veloso, 3 Dimarco; 20 Zaccagni (53' 8 Lazovic), 90 Colley (53' 19 Ruegg); 9 Salcedo (46' 14 Ilic).

Ławka rezerwowych: 22 Berardi, 25 Pandur, 8 Lazovic, 13 Udogie, 15 Cetin, 45 Yeboah, 72 Danzi, 99 Bertini.

Trener: Ivan Juric.

INTER: 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 15 Young; 10 Lautaro Martinez (85' 5 Gagliardini), 9 Lukaku, 14 Perisic (69' 22 Vidal).

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 97 Radu, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian.

Trener: Antonio Conte.

udostępnij

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (60)

24.12.2020 o 11:28 przez Woo-cash
Woo-cash
Drużyna pokazała charakter.
Handanovic pokazał że już się nie nadaje.
24.12.2020 o 11:26 przez cuba
cuba
Fajnie że miłym akcentem zakończyliśmy ten rok i oby tak dalej
24.12.2020 o 10:05 przez Tifosinho
+2
Tifosinho
Trochę nieodpowiedni czas i przeciwnik na kombinowanie z ustawieniem no ale często się tego domagaliśmy więc mamy. Dodatkowo 3pkt więc pozostaje się cieszyć. Zastanawia mnie tylko to co Nas wszystkich a mianowicie "Dlaczego Perisić?". Mając Hakimiego w formie, który mógłby zagrać w miejsce Chorwata a także Darmiana w formie, który mógłby zająć pozycję Achrafa to trener po raz kolejny korzysta z piłkarza bez formy i chęci do gry. No nie kumam 🤷‍♂️
24.12.2020 o 06:16 przez mroowa111
+1
mroowa111
Hellas wypunktowany, 3 pkt w miarę spokojne dla nas tylko Handa odwalił babola na szczęście bez konsekwencji, mamy dobrą pozycje wyjściową do ataku na fotel lidera w styczniu, który będzie długi i ciężki bo gram m.in. Z Romą i Juve a także z Fiorentiną w Ci ale pozostaje wierzyć że chłopaki dadzą radę, Milan zacznie odczuwać presję a to powinno nam pomóc
23.12.2020 o 23:02 przez Piotrekfci
PS o ile Biraghi średnio się spisał w poprzednim sezonie tak w przyszłym dałbym szansę Dimarco. Ma to coś, tym bardziej że trzeba będzie szukac nie jednego a dwóch na lewe bo Young młodszy już nie będzie nawet mimo nazwiska 😂
23.12.2020 o 23:00 przez Piotrekfci
+2
Nie wiem czy ktoś oglądał milan (wygrana A jakze w 93 min.....) ale tam jest stado mlokosow potrafiących grać w piłkę. Jeden stary dyrygent Ibra i reszta idzie za nim. W poprzednim sezonie śmiałem się z nich a tu proszę, zrobili coś o czym marzę w Interze. Swierzy powiew młodości, szaleństwa, zaciekłości i co najważniejsze chęci gry. My z Conte jak narazie idziemy w przeciwnym kierunku, dojrzałości, gry bez polotu, praktycznym brakiem rezerw na poziomie 1 składu, w tym najbardziej ludzi z przodu oraz spokojnej starości dla co niektórych w tym ranocchi, Kolarova, coraz częściej Handanovic iVidala. Jedynie Young cos Jeszcze gra ale też co drugi mecz zdążają mu się spore wpadki.
24.12.2020 o 00:22 przez danielWu
-1
danielWu
Też widzę to podobnie. Nawet jak zdobędzie Inter mistrzostwo, to *koń turyński" do wymiany . Oprócz tego sezonu, z nim na ławce nie mamy co liczyć na trofea . A tym bardziej na poprawę stylu gry. Patrząc na mecze tego sezonu, oczy krwawią . Szczególnie pierwsze połowy . Trener zarabiający 12 baniek 😁 dostaje piłkarza co się nazywa Eriksen i nie potrafi wykorzystać jego umiejętności . Juventini nie taktyk 😁 nawet w betonowym 3-5-2 da radę . No ale jak w każdym meczu gra Galiardini. Który niby coś tam biega , ale żadnego efektu w obronie jak i ataku . To sorry, ale mając takie umiejętności nie chciałbym być w firmie *Cojuve" .
24.12.2020 o 08:11 przez darek666sz
darek666sz
Bez Theo z Benevento przegrają,to jest ich główny kon napedowy,castilliejo czy rebic to tylko szum robią.noi Turek też w gazie ale już niedlugo.
23.12.2020 o 22:42 przez kadrian89
kadrian89
No i nie ma lidera na koniec roku. Theo znów pozamiatał.
23.12.2020 o 22:57 przez Jacenty
+1
Jacenty
Może to i lepiej... Będąc liderem znów cała presja, zainteresowanie i art. prasowe skupione by były na nas(wystarczy wspomnieć jaki "hype" był za Manciniego, gdy prowadziliśmy w tabeli po rundzie jesiennej, i jak spektakularnie wówczas spadliśmy na twarz. Przy obecnym stanie rzeczy większość uwagi prasy skierowana będzie na Milan, który poczuje to w zasadzie pierwszy raz od jakichś 10 lat (i Juventus, który musi gonić czołówkę). Możemy pracować we względnym spokoju. Obyśmy tylko wykorzystali ten czas na dobre wzmocnienia w zimowym mercato i będzie dobrze.
23.12.2020 o 22:01 przez ForzaSimon
+2
ForzaSimon
Miałem nadzieję, że Ivan zejdzie w przerwie i wejdzie Sensi.
Na koniec jak schodził Lautaro, miałem nadzieję, że wejdzie Sensi.
Sorry ale jak widzę gaglie to mnie szlag trafia. Chłop nie ma zielonego pojęcia co ma i gdzie ma grać. Nawet jak bramkę strzeli to też sie zastanawia jak to wpadło.
Gra mnie nie interesuje.
3 pkt najważniejsze, ale nie wykorzystujemy tego całego potencjału co mamy.
Forza Inter!
23.12.2020 o 22:13 przez danielWu
-2
danielWu
Conte widzi to co eksperci , byli świetni trenerzy , komentatorzy ogólnie wszyscy kibice Interu, ale też postronni fani kibice piłki nożnej 😁 . W Juve przetrwał kilka sezonów . Poza tym środowiskiem średnio po 1,5 h roku każdy ma go dość . Od właścicieli , przez piłkarzy , kończąc po kibicach . Najważniejszy , że niezależne jest to od wyników 😁 jak w Chelsea .
23.12.2020 o 21:44 przez Omen
+5
Omen
Bardzo cenne zwycięstwo. Hellas to bardzo dobrze poukładana drużyna ale my byliśmy w tym lepsi. 7 zwycięstw z rzędu mamy Panowie. Nie pamiętam takiej serii.
23.12.2020 o 21:44 przez Jacenty
+3
Jacenty
To był nasz najlepszy mecz od starcia z Sassuolo. Wydrzenia boiskowe były całkowicie pod kontrolą, nawet po utracie bramki, pierwszy raz w tym sezonie, wierzyłem w zwycięstwo. Cała drużyna zasłużyła na pochwały, no może z wyjątkiem Perisicia (Handa bądź co bądź obronił sytuację 1/1 z Di Marco na początku). Dawajcie De Paula z Papu i realnie będzie można zawalczyć o Scudetto.
24.12.2020 o 10:15 przez Bajlando
-1
Bajlando
Ogladalismy ten sam mecz na pewno? Gralismy kompletne gowno jak zawsze pt 'laga na lukaku i moze jakos to bedzie'. Gdyby nie pojedyncze zrywy hakimiego to remis albo przegrana
24.12.2020 o 15:03 przez Jacenty
Jacenty
Ja w idziałem mecz, w którym nie daliśmy rozwinąć skrzydeł i wygraliśmy z najrówniej obecnie grającym zespołem w Serie A, bardzo wybieganym i poukładanym taktycznie, który napsuł krwii i pozabierał punkty czołówce (remisy z Juve i Milanem, wygrane z Romą, Atalantą i Lazio). Cały mecz był pod naszą kontrolą, i zawodnicy trzymali rękę na pulsie, reagowali na wydarzenia boiskowe (vide odpowiedź na fatalną bramkę po błędzie Handy, po której kiedyś stracilibyśmy team-spirit i przegrali mecz). Moim zdaniem nie ma porównania do chociażby meczu z Torino, gdzie kompletnie nic się nie kleiło, a defensywa popełniała błędy. Wczoraj zagraliśmy naprawdę dobry mecz z mocnym zespołem, jakim od dwóch lat jest Hellas pod wodzą Juricia.
23.12.2020 o 21:40 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Mecz do zapomnienia.Wcalemnie nie dziwi że Stefano Sensi też chce odejść,bo jak siedzi na ławce i widzi że co nie którzy grają nie wiadomo za co. Życzę wszystkim zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia
23.12.2020 o 21:37 przez ragnar
-1
ragnar
O ile nie trawię taktyki Conte moim zdaniem dziś dobrze zagrali, bałem się padaki jak z Napoli i 0 0 lub 1 1
Hellas pokonał Atalanta Lazio remis z juve Milanem, oni są mocni

LM się starał i przełamał się
Lu walczył biegał zostawił serce Ale dużo mu nie wychodziło
Hakimi gracz meczu, ale rajdy

Jak dla mnie na wyjeździe z klubami jak Hellas mogą zawsze tak grać i wygrywać, bez rewelacji Ale było ok

Nie szukajmy dziś dziury w całym, są większe problemy niż styl dzisiaj

Np lewe wahadło i bramka
23.12.2020 o 21:36 przez Kay Em
Kay Em
7 zwycięstwo z rzedu i same narzekania. Nieprawdopodobne.
Po pierwsze napisze, że Ci którzy piszą, że niech Conte wygra mistrza i do wywalenia to chyba się urwali z choinki. Jak ktoś o zdrowych myślach może myśleć że zarząd sam zwolni trenera, który po 10 latach zdobyłby tytuł już nawet nie ze dla Interu, tylko ogólnie żadna inna drużyna nie wygrała z Juve od 10 lat !! ! Otóż jeśli Conte wygra to zostanie na 10000 %!
CO do dziś to mi się ten Inter podobał (w 2 połowie bardziej). Rob8mi się pragmatyczni. Nie gramy super. Gramy nudno przewidywalnie wolno... Aż w końcu strzelamy gola. Gdyby dziś nie Samir byłoby spokojne zwycięstwo z drużyną która pokonała Atalanta i Lazio i zremisowała z Roma (na boisku) juve i Milanem. Powoli ta drużyna nabiera takiej pewności że czujesz że wygra nawet jeśli na boisku,, niby,, nic się nie dzieje.
Zweryfikuje nas oczywiście styczeń 8 mecze z Roma i Juve ale są powody do optymizmu. Tak naprawdę zabrakło gola z Szachtarem i by tu wszyscy piali nad wynikami w tym sezonie.

Kay Em
Sam może chcieć odejść. Zgoda. Ale jeśli wygrałby ligę zarząd go nie zwolni. Sam tylko mógłby się zwolnić :)
23.12.2020 o 22:05 przez danielWu
-2
danielWu
Ty chyba niedorozwinięty jesteś 😁 tak zremisowali tu i tam, ale Inter gra nudno i przewidywalnie w ogromnej większości spotkań . Takie na stojąco klepanie , podania na zgranie , lub czekanie na jakiś nieliczny przebłysk to nie to moim zdaniem . Zweryfikowała to liga mistrzów w tym sezonie . Jeszcze jedno . Pamięta ktoś ostatnia bramkę z rzutu wolnego . Oczywiście po strzale 😁 nie mamy nawet takich wolnych z dogodnej odległości .
23.12.2020 o 22:34 przez danielWu
-3
danielWu
I jak Ty chcesz oglądać przez 2-3 sezony taki Inter . Z takim progresem jak to określasz . Bez transferów, z 1/3 składu tylko " na ten sezon" . Kolarovem jako środkowym obranca . Ashleyem który biega, ma czesto piłkę przy nodze, ale zupełnie nic z tego nie ma . Galiardinim jako libero :) z Vidalem jako box-to-box u schyłku kariery. I to nie wszystkie transrery na życzenie Turyńczyka. To patrząc w przyszłość nawet po wybraniu ligi , nie wiem skąd bierzesz te swoje procenty 😁
23.12.2020 o 22:41 przez danielWu
-4
danielWu
Tylko ze względu na zarobki .😁12 baniek za sezon . No i jeszcze Luciano musi za coś żyć :)
danielWu
Conte w mojej teorii od każdego pomocnika wymaga grania box-to-box . Nie patrząc na szczegółów umiejętności piłkarza . Vidal z 3 lata temu tak . Barella jak będziemy rozwijał się w ofensywie też może spełniać takie warunki . Ale stawiać takie warunki wobec Galiardiniego to śmiech na sali . Tak samo jak od Eriksena w obronie . Przecież to ofensywny rozgrywający 😁 brakuje w środku typowego defensywnego przecinaka walczącego i odbierającego piłkę , a po przechwycie/ odbiorze potrafiącego potrafiącego jednak zdynamizować akcję dłuższym dokładnym podaniem . Ciekawe w jakiej kondycji Canbiasso :)
23.12.2020 o 21:11 przez danielWu
-2
danielWu
A na Milan z "łysym betonem " jak niektórzy go określali . Przyjemnie się patrzy . W odróżnieniu od Conte . Docenia inne walory piłkarza , niż przyjęcie piłki , podanie do najbliższego w poprzek lub do tyłu . Sigam pamięcią do 1996 i nigdy moim zdaniem tak ciężko się nie oglądało Interu . Niezależnie od osiągniętych wyników .
23.12.2020 o 21:11 przez oster
+1
oster
Cieszą tylko 3pkt bo styl wręcz tragiczny w kolejnym meczu z rzędu, brak taktyki i pomysłu na grę, w serie A narazie to wystarcza ale w LM już nie... Conte out.
23.12.2020 o 21:01 przez danielWu
danielWu
Trzy punkty cieszą . Gra jak przez prawie cały sezon z wyjątkami do policzenia na palcach jednej ręki , pozostawia bardzo dużo do życzenia . Szczególnie sposób rozgrywania piłki . Atak pozycyjny czy przejęcie piłki . Nie ma różnicy . Handanowic , kilka krótkich podań między obrońcami . Dłuższe podanie do wahadłowego . Ten z pierwszej długa na zgranie do Lukaku . Wyjdzie albo nie 😁 brak odwagi do podejmowania "kreatywnych" decyzji w pomocy. Pomimo to obrona dopuszcza do tylu strąconych brsmek.Przyspieszenie akcji jedynym dłuższym podaniem . Które oglądając są dostępne/możliwe. Nie istnieje. Najważniejsze klepać podania na swojej połowie 🤷 Inter może w tym sezonie zdobyć mistrza . Wszystko możliwe :) w stylu catenaccio które ciężko się ogląda i nie daje takich wyników . Bramka Skriniara cieszy . Barella jak zawsze w tym sezonie na wysokim poziomie . Biega , odbiera . Na nim dużo żółtych kartek . Widać że zostawia serce na boisku . Lukaku trzyma poziom, ale bez fajerwerkow . A Hakimi ? Nie wiem w jaki sposób nakłonili go na transfer do nas. Niestety w tej sytuacji , z tym trenerem , w tej lidze nie wejdzie w światowy top. A ma jak najbardziej do tego potencjał .
Silvio
Może ktoś kto zna się na przepisach gry w piłkę nożną we Włoszech, wytłumaczyć mi dlaczego wyraźne ciągnięcie za koszulkę Lukaku (od tyłu) nie powoduje przerwania gry, odgwizdania faulu i przyzna rzutu karnego?
24.12.2020 o 09:44 przez Tifosinho
Tifosinho
Może to kwestia barw na koszulce? 😉
23.12.2020 o 20:44 przez smerf1600
+2
smerf1600
Ależ zabójcza nowa taktyka Conte z Perisicem w roli głównej rozszarpała Hellas na strzępy. Kolejny krok do przodu, brawo!
23.12.2020 o 20:39 przez Seba
+7
Seba
Gdy Hakimi ma trochę więcej przestrzeni staje się piłkarzem ponaddźwiekowym. Przydałby się jeszcze ktoś taki na lewą stronę.

Handanovic, Gagliardini, Vidal i Perisic do odpalenia w trybie natychmiastowym.
23.12.2020 o 20:37 przez Piotrekfci
+1
Verona zmiażdżona a o wynik trzeba i tak się martwić i qwrwiac do ostatniej minuty meczu. O co tu chodzi!? Handanovic totalna klapa, gdyby jeszcze strzelił Dimarco to już by była istna katastrofa. Pare set niewykorzystanych i na deser ten jebitny sędzia doprowadzający do pasji... Praktycznie każde nasze dotknięcie jebaniutki odgwizdywał a identyczne starcia na nas nawet go nie wzruszały. Czy kiedyś ten cyrk włoskiego sędziowania się skończy!?

Tifosinho
No ale Juve wczoraj strasznie skrzywdzone i komentatorzy nagle kilkukrotnie podkreślali tragiczny poziom sędziowania we Włoszech.
23.12.2020 o 20:35 przez SETE
+3
SETE
Niesamowicie istotne zwycięstwo . Na hellasie jeszcze nie jeden straci punkty.

Chłopaki pokazali dzisiaj charakter , podobała mi się reakcja zespołu po stracie bramki ( koszmarnej zreszta ale o Samirze pisaliśmy już nie raz ). Tak po prawdzie pierwsza połowa na wyczekanie a w drugiej mieliśmy mecz pod pełna kontrola. Indywidualnie dzisiaj Hakimi , Lukaku , Barella , cały blok obronny , fajnie ze przełamał się Lautaro. Vidal po wejściu b dużo odbiorow także fajnie.

7 zwycięstwo z rzędu jest faktem , psy szczekają a karawana jedzie coraz pewniej, idealnie wykorzystaliśmy potknięcie Juventusu.

Zdrowych Spokojnych Świat !
23.12.2020 o 20:42 przez Snake86
Snake86
Odbiorów Vidal może dużo, ale z przyjęciem piłki to bardzo słabo u niego...
23.12.2020 o 20:49 przez SETE
SETE
Zgoda , Conte mówił ze nie jest w formie , ale przyznasz ze te przechwyty powodowały ze ostatnie kilkanaście min zdominowaliśmy środek pola przez co po raz pierwszy od dawna dociągnęliśmy na tzw spokoju zwycięstwo do końca
23.12.2020 o 20:33 przez HB
+1
HB
Zerkałem jednym okiem i mecz wydawał się pod kontrolą Interu. Szkoda bramki Lukaku, obrońca przecież sam mu wbiegł pod nogi. Samir...

Nowy pierwszy GK od przyszłego sezonu musowo.
23.12.2020 o 20:31 przez danielinter
danielinter
Dobrze ze udalo sie wygrac mimo katastrofy na bramce Handanovicia.Nie dziwie sie ze mamy tyle goli straconych jak stoi tam niestety blisko 37 letni emeryt.Zagral w tym sezonie 1 dobry mecz z Napoli , w poza tym albo nic nie broni albo zawala.Szkoda ze tak sie konczy bo bedzie sie go gorzej wspominac przez jego koncowke gry w Interze.Koniecznie latem nowy bramkarz potrzebny i to jest tez test dla Marotty by nie dawac nowej umowy chyba ze chce dac mu powaznego konkurenta latem.
23.12.2020 o 20:34 przez Snake86
-1
Snake86
Latem będziemy się odkuwać za odpadnięcie z CL w tym sezonie plus straty covidowe... Nie sądzę, żeby były jakieś wielkie transfery.
23.12.2020 o 20:29 przez kadrian89
+2
kadrian89
Dobrze , ze są Hakimi i Lukaku. Gra do przodu oparta na nich całkowicie .
23.12.2020 o 19:31 przez jacodj
-1
jacodj
Dokładnie. Hakimi za Peri i Darmian na skrzydło za Peri
23.12.2020 o 19:28 przez paweloo7
paweloo7
periszit i brozovic do zmiany na już, wpuścić sensiego, wyzej przesunac hakimiego a na wahadlo darmiana

Andrzej1985 19.04.2024 13:14

Wolał bym żeby mi to Fcimaniek wyjaśnił ale on zaczepił i przepad gdzieś 😅

Andrzej1985 19.04.2024 13:13

kibix 19.04.2024 12:39 Ja mysle ze.to jakiś pilkarza, mlody.peruwiański talent Paka Nochala🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤙🤙🤙

Orzeu 19.04.2024 12:52