FDP

Akcja charytatywna - podsumowanie (15)

Autor:
ponad 14 lat temu
534
15

II Akcja Charytatywna FDP, której koordynatorem jak przed rokiem był Michał, czyli Minister, dobiegła końca.

 

Podobnie jak rok temu odwiedziliśmy Dom Dziecka na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Martwiłem się, że tym razem nie uda się nam powtórzyć wyniku sprzed roku... Teraz wiem, że poważnie się myliłem, o czym świadczyć może reakcja opiekunów placówki! Wraz ze mną placówkę odwiedziły cztery osoby. Michał, Przemek, Kuba i Kamila (ta sama co w ubiegłym roku). Wypełnionymi po brzegi dwoma autami udaliśmy się pod owy dom dziecka. Na miejscu gorąco przywitały nas dzieciaki, początkowo nieufne, jednak z każdą minutą dzieci przekonywały się do nas o czym świadczą zdjęcia :) Po uprzednim rozpakowaniu samochodów z prezentów i ogólnym uspokojeniu emocji udaliśmy się na wspólny posiłek, zasponsorowanym głównie dzięki Wam! W międzyczasie mogliśmy wymienić się z opiekunką domu dziecka pomysłami na przyszłe akcje. Trochę powspominaliśmy ostatnią wizytę i po chwili zaczęło się prawdziwe oblężenie! Dzieciaki nie dawały nam spokoju, raz po raz zaczepiały, wskakiwały na kolana, przytulały się, coś WSPANIAŁEGO, takich chwil nie da się zapomnieć. Największą naszą uwagę przykuł chłopczyk o imieniu Patryk, który jak powiedziała Magda(opiekunka) jest geniuszem wśród rówieśników. Chłopczyk był na poziomie 2-giej klasy podstawowej, a znał wszystkie stolice krajów Europy, większości sąsiadów, umiał czytać po rosyjsku i jeszcze sporo wiedzy, której nie sposób tutaj wymienić. Punktem kulminacyjnym było wspólne zdjęcie, następnie odświeżyliśmy sobie wspomnienia i kolejny raz zwiedziliśmy pokoje każdego malucha, nawet tak proste i dla nas błahe sprawy im sprawiały niesamowicie wiele radości, widać było, że w tych dzieciakach drzemie ogromna miłość na jaką sami zasłużyli, a którą niekoniecznie otrzymali! Tego wieczoru było mnóstwo przyjemnych sytuacji, których w żaden sposób nie da się zliczyć, jedną z ciekawszych było oprowadzanie nas po ich "mini" siłowni na której musieliśmy zaprezentować swoje umiejętności w "wyciskaniu na klatę" :). Mimo posłuszeństwa wraz z kolegą przez dobrą godzinę zostaliśmy przetrzymani siłą przez uzbrojone w hantle i różnego rodzaju asortyment cztery dziewczynki, które wymęczyły nas pytaniami za wszystkie czasy. Z przykrością nadszedł czas kiedy musieliśmy już opuścić placówkę. Pożegnań nie było końca, w roli głównej przewodziły oczywiście dziewczynki, które prosiły żebyśmy zostali chociaż pięć minut, uściski, przytulenia uśmiechy towarzyszyły wszystkim do ostatniej chwili, aż z trudem powstrzymywaliśmy emocje od dosadnego pokazania jak jesteśmy całą sprawą poruszeni, a zarazem wzruszeni! Tak więc po ponad 3 godzinach spędzonych z dzieciakami z uśmiechem na ustach wróciliśmy do domów gdzie zapewne każdy z nas przez długi czas przeżywał ten wieczór.
Osobiście chciałbym wszystkim z tego miejsca gorąco podziękować za wspaniałe chwile jakie mogłem przeżyć głównie dzięki Wam! Gdyby nie Wy...ach nawet nie myślę o tym. Najważniejsze jest to, że dzieci jak i ich opiekunowie otrzymali promyk nadziei na lepsze jutro, nie pozwólmy żeby ta nadzieja kiedykolwiek zagasła i z całych sił walczmy w dobrej sprawie. Pamiętajmy na przyszły rok, że poprzeczka postawiona jest niemiłosiernie wysoko, co za tym idzie w przyszłym roku chcemy dwukrotnie przebić zakończoną już II Akcję Charytatywną FDP!
- relacjonuje Michał.


Podsumowanie zbiórki:
Zebrana kwota: 900 PLN !
Prezenty: 14 zestawów kosmetyków, 7x lakier do paznokci, 7x perfumy 14x czapka Lechii, 14x smyczka Sląsk&Lechia (tutaj gorące podziękowania dla stowarzyszenia Lwów Północy)

Zbiórka odzieży:
Kurtki męskie: 6 szt.
Bluzy męskie: 18 szt.
Koszulki męskie: 37 szt.
Spodnie męskie: 20 szt.

Kurtki damskie: 2 szt.
Bluzy damskie: 46 szt.
Koszulki damskie: 90 szt.
Spodnie damskie: 30 szt.

Zabawki:
miśki: 10 szt.
lalki: 5 szt.

Oraz:

9 dywaników dziecięcych, kilka piłek, szkatułki, szaliki, czapki itp.

Z całego serca dziękuję. Forza FDP! - zakończył Michał.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Pomoc dla domu dziecka (1)

05.11
11:15

Zapisy do FDP! (2)

07.07
08:16

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.12.2011 o 23:55 przez Radzisz_IM
Radzisz_IM
Mistrzostwo Świata Stary<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
23.12.2011 o 17:49 przez MachelskiGrzesiek1992
MachelskiGrzesiek1992
<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" /> <br />
Bardzo miłe szczery SZACUNEK <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
23.12.2011 o 17:38 przez jacodj
jacodj
SZACUNEK <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
23.12.2011 o 15:41 przez FENDI_SOSA
FENDI_SOSA
Gratuluję Panowie
23.12.2011 o 00:55 przez Nerazzurri83
Nerazzurri83
Brawo Panowie<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
23.12.2011 o 00:19 przez interfann
interfann
kurcze przepraszam ja urazilem Cie Kamila (jesli to przeczytasz)<img src="/files/emoticons/18" alt="&lt;hold&gt;" /> <img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
22.12.2011 o 23:33 przez Minister
Minister
* Kamila <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
22.12.2011 o 23:15 przez interfann
interfann
wystarczy miec wlk serce do pomagania ludziom. Michal Kuba Przemek i Kamil daliscie dzieciom namiastke rodziny. To sie najbardziej liczy nie te prezenty to tylko taki smaczek tego wszystkiego.
22.12.2011 o 21:15 przez Castellazzi
Castellazzi
#6 żeby wpłacić choćby 10zł, nie trzeba być w FDP
22.12.2011 o 21:08 przez kamil13216
kamil13216
Jak tylko zaczne zarabiac i bede miał 18 la zapisuje sie do FDP. Brawo Panowie. Świtna robota. Dla widoku tej radosci potrzebujacych mozna całe serce oddać. Kontynuujcie tę działalnosc. Forza
22.12.2011 o 20:31 przez Michal_fci
Michal_fci
szkoda ze nie widzalem tej radosci ale wazniejsze jest ze mogli sie cieszyc i to jeszcze przed swietami gdzie na kazdym kroku pisza/mowia ze ten czas trzeba spedzic z rodzina
22.12.2011 o 18:22 przez interfann
interfann
ciesze sie ze moglem sie przyczynic do usmiechu dzieci na swieta ktore nie maja rodziny <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
22.12.2011 o 18:18 przez forzaragazzi
forzaragazzi
Super <img src="/files/emoticons/22" alt="&lt;yeah&gt;" />
22.12.2011 o 18:16 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Gratuluję!<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
22.12.2011 o 18:02 przez Szumal
Szumal
coś pięknego!

Shoutbox

Cny 27.06.2026 22:17

dogadaliby się szybciej to i tak czeski by wbiła

Cny 27.06.2026 22:16

przeciez tutaj nie ma co winić Ałzylja

Cny 27.06.2026 22:16

to samo paz

Cny 27.06.2026 22:16

co nie zmienia faktu że kandydatem był idealnym niemalze

Cny 27.06.2026 22:16

oczywiście że palestra przeplacony

jaszczomb 27.06.2026 21:12

a na paza nigdy nie bylo nawet cienia szansy bo como go kupilo w oknie w ktorym byl on dla nich na wylacznosc

jaszczomb 27.06.2026 21:11

60 mln za palestre to przeciez kpina

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w warunkach totalnego przeplacania za potencjal i nic wiecej?

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w jakich warunkach

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

jaszczomb 27.06.2026 20:18

zaorane

jaszczomb 27.06.2026 20:17

alez klinsi wyjasnia sb

Klinsi64 27.06.2026 19:33

nie kupmy jeszcze Soleta i śmiało mozna uderzać po Olise

Klinsi64 27.06.2026 19:32

145 mln zaoszczedzone brawo Marotta

Klinsi64 27.06.2026 19:32

50+70+25

Cny 27.06.2026 19:19

a na okazje się nie czeka, tylko się ich szuka

Cny 27.06.2026 19:19

teraz znowu przepalą hajsu na murzynow

Cny 27.06.2026 19:18

50M na gwiazdę? czego gwiazdę? ligi czeskiej czy ekstraklasy? ;) ... pajacerka tu się odwala. ciężko funkcjonować we współczesnym futbolu w takich realiach. oni serio myślą że Marotta zawsze ulepi z gówna kolejny majstersztyk jak Chivu... za trenerów jednak nie trzeba płacić. za piłkarzy już tak. i nich nie nauczyli ich że wydane ok 70M na djufa Dalberta anża janża poszło do pieca

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625701

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się