
Po wylosowaniu grup Ligi Mistrzów wielu ekspertów nie przyjmowało do wiadomości innego rozwoju sytuacji niż dominacja Katalończyków i gładkie przetoczenie się zespołu z Hiszpanii przez fazę grupową. Tymczasem to Inter znajduje się na pierwszym miejscu grupy F z przewagą jednego punktu nad jutrzejszymi rywalami i Rubinem Kazań. Ostatnie miejsce z czterema punktami na koncie zajmuje Dynamo Kijów.
Barcelona niespodziewanie ma dość spore kłopoty z przebrnięciem przez fazę grupową, a ewentualna porażka z Interem Mediolan może oznaczać koniec marzeń o obronie trofeum. Niektórzy przebąkują o kryzysie Barcelony, co potwierdzać ma utrata przez nich pierwszego miejsca w lidze hiszpańskiej i wygranie tylko dwóch meczy spośród ostatnich pięciu we wszystkich rozgrywkach.
[hide]Ciekawie wyglądały mecze Barcelony z Rubinem Kazań. W ich pierwszym meczu, na Camp Nou, zwycięstwo odniósł zespół z Rosji, co określane było przez sympatyków Katalończyków jako potknięcie. Jednakże bezbramkowy remis w drugim spotkaniu spowodował pierwsze głosy krytyki i zwątpienia w hiszpański klub.
Inter natomiast w poprzedniej kolejce najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie przełamał fatalną passę ośmiu meczów bez zwycięstwa, pokonując w dramatycznych okolicznościach Dynamo Kijów.
Dziennikarze sportowi wciąż zachodzą w głowę, dlaczego Nerazzurri nie potrafią przełożyć bardzo dobrej formy ligowej na rozgrywki europejskie. Podopieczni Jose Mourinho mają pięć punktów przewagi nad drugim Juventusem, strzelili najwięcej bramek (32), stracili prawie najmniej (11) - mniej, bo 10, straciło tylko AS Bari.
W grupie F Inter i Barcelonę dzieli punkt, lecz w przypadku remisu w jutrzejszym meczu to mediolańczycy wydają się mieć większe szanse na awans, ze względu na to, iż mecz z Rubinem rozegrają u siebie. Jeśli jutro natomiast zwycięży drużyna siedemnastokrotnych Mistrzów Włoch oraz Rubin Kazań w swoim meczu, Barcelonę czeka bolesne rozstanie z Ligą Mistrzów, jednakże patrząc z punktu widzenia statystyka, Barcelona nigdy nie przegrała dwóch meczów z rzędu na własnym boisku w rozgrywkach europejskich.
Przyglądając się sytuacji kadrowej obu drużyn, kibice Interu mają prawo do zadowolenia. W Interze kontuzjowany jest tylko Davide Santon, natomiast do dyspozycji Mourinho wrócił Wesley Sneijder. W obozie rywala nie jest już tak różowo. Na pewno nie zagrają Yaya Toure i Eric Abidal. Pewni występu nie mogą być: Lionel Messi, Zlatan Ibrahimović (jak donoszą najnowsze wiadomości prawdopodobnie będzie mógł wystąpić w meczu) oraz Rafael Marquez.
Przewidywane składy:
Barcelona(4-3-3): Valdes; Alves, Puyol, Pique, Maxwell; Busquets, Keita, Xavi; Iniesta, Ibrahimovic, Henry.
Inter(4-3-1-2): Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Chivu; Zanetti, Stankovic, Cambiasso; Sneijder; Eto'o, Milito.
Transmisje TV:
Al Jazeera Sport +5
Boom Sport One
C+ Sport (Fra)
CT4 Sport
Digi Sport (HU)
ETV South Africa
Federalna TV
Hi Soccer
Iran TV3
Kanal A (Slo)
KNR TV
Nova Sports 3 (Hellas)
Nova TV (Cro)
nSport SD
NTV+ Sport On-Line
Pro.bg
RTRS
RTS 1 (Ser)
Setanta Ireland
SF 2
Sky Calcio 3
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport 1 (Italy)
Sky Sport Info (Portal)
Sky Sports Interactive
Sport 1 (Ukr)
Sport 1.1 (Ned)
Sport 5
Sport TV1
Star Turkey
STV 3 Slovakia
SuperSport 3 (ZA)
SuperSport 3A
TSR 2
TV3+ Denmark
Viasat Football (Swe)
Viasat Sport (Nor)
Viasat Sport Baltic (ee)
Viasat Sport Baltic (lt)
Viasat Sport Baltic (lv)
YLE TV2
~ Al Jazeera Sport HD
~ HD Smart
~ HD Suisse
~ nSport HD
~ NTV+ Sport HD
~ Sky Sport HD1 (Italy)
~ Sport HD (Ukr)
~ Sport TV HD

Zapraszamy do przyłączenia się do zabawy w Lidze Typerów, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody.
Komentarze (45)