Felietony

Co z tą obroną? (18)

Źródło: inf. własna
ponad 6 lat temu
132
18
fcinter serwisowe

W sumie tytuł mówi wszystko - co z tą obroną? Jak to jest, że nie ma Campagnaro i w trzech meczach tracimy osiem bramek? Przecież obrona to nie tylko wiekowy już Argentyńczyk, ale także młody Juan Jesus i trochę starszy, bardziej doświadczony Ranocchia. Są także rezerowi, jak Andreolli i Rolando, a także doświadczony Il Muro. Czy cała siła defensywy opiera się na Hugo?

 

Kiedy gra Argentyńczyk, mniej błędów popełnia zarówno Ranocchia, jak i Juan Jesus. Ale nie oszukujmy się, Ranocchia to nie jest 20-letni obrońca, który jest jeszcze nieopierzony w rozgrywkach ligi włoskiej. Zawodnik był nazywany przecież "nowym Nestą". Od początków swojej kariery, czyli od 1998 roku gra w rozgrywkach na Półwyspie Apenińskim. Nie jest dla niego żadną nowością włoski futbol, a tymczasem na meczu potrafi popełnić babola po którym każdy fan Interu łapie się za głowę. "Jeszcze zdobędzie to doświadczenie i spokój", ale ja się pytam - kiedy? Żaba ma 25 lat! Owszem, nie wymagam od niego, aby miał doświadczenie jak duet z Argentyny Campagnaro - Samuel, ale niech weźmie na siebie trochę tej gry, niech uspokoi zapędy Jesusa, który, jak można było zauważyć w spotkaniu z Hellasem, szalał pod bramką Rafaela. I nie jest to pierwszy taki wyskok "Lucio v.2". Na Ranocchię spada teraz duża fala krytyki, głównie ze względu na pieniądze, jakie wyłożył na niego Moratti. Osobiście uważam, że nie należy go skreślać. Jest na prawdę silnym obrońcą. Kwestia leży teraz w tym, aby odciągnąć go od "mleka matki", czyli Campagnaro. Niech sam zacznie się żywić, a nie polegać na doświadczeniu partnera z obrony. 

 

Jeżeli chodzi o Juana Jesusa - potrafi zagrać solidny mecz, ale nie trzyma równej formy ze spotkanie na spotkanie. Czasami czyści wszystko i wszystkich, czasami nie potrafi porozumieć się z bramkarzem jak we wczorajszym spotkaniu, w którym zresztą zawinił przy bramce. I nie piszę tego tekstu pod wpływem emocji z wczorajszego meczu, bądź co bądź pozytywnych, bo spotkanie zakończyło się zwycięstwem. Biorę pod uwagę trzy ostatnie spotkania, w których to brakuje w składzie Campagnaro, a tym samym brak jest dyrygenta w obronie. Zapędy Juana Jesusa do gry w ataku zapewne biorą się z inspiracji... Lucio, który jak twierdzi sam zawodnik, jest jego wzorem do naśladowania. Były zawodnik Interu również miał zapędy do atakowania i przedzierania się przez boisko, zostawiając lukę w obronie. Jego utemperował Mourinho, co za tym idzie, Jesusa powinien utemperować Mazzarri. Trener powinien poradzić sobie z tym zadaniem - wystarczy spojrzeć na jego zbawienny wpływ na grę Jonathana i Alvareza. 

 

Kim wzmocnić defensywę? Czy w ogóle uważacie, że defensywa powinna zostać wzmocniona? Nazwisk pojawiało się wiele - Kolarov, Dragovic, Douglas, a ostatnio nawet Sergio Ramos. Piszcie swoje typy i argumenty, może Branca bazuje się także na informacjach z naszej strony? 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Lautaro Martinez BVB

L(out)aro Martinez (17)

26.05
12:05
zanetti

Panie, Panowie: Javier Adelmar Zanetti (11)

30.03
16:40

Komentarze (18)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.10.2013 o 16:50 przez inter_21
inter_21
W podstawie gra 3 stoperów, w kadrze jest sześciu nie licząc Chivu, skoro bez Campagnaro wszystko się sypie to chyba czas się poważnie nad tym zastanowić. A może po prostu wynika to z faktu że jako jedyny miał okazję grać wcześniej 352 po okiem porządnego trenera. Jak JJ z Rano grali przy 442 to spisywali się bardzo dobrze. Od zawsze twierdziłem że to 352 to jakiś durny twór bez racji bytu. Może by tak spróbować z Cuchu na środku.
29.10.2013 o 08:56 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Rozumiem hbk, ja widzę gdzie indziej problem, ty gdzie indziej. :P A to wcześniej to do Vancora było. ;)
29.10.2013 o 00:16 przez hbk
hbk
Ale tekst nie dotyczył defensywny pomoconików. Napradę polecam spojrzenie na grę Atletico lub Interu Mou, widac jak powinno sie bronic. Swoja droga to przed przyjsciem Simeone, Godnin w Atletico tez straszne figle platal, teraz przycichl troche, wiec i w Rano oraz Juanie nadzieja :P
28.10.2013 o 20:04 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Tekst nie dotyczył środkowych obrońców - chodziło o całą formację obrony.
28.10.2013 o 17:37 przez Vancore
Vancore
Kolarov to nie jest srodkowy obronca...
28.10.2013 o 11:30 przez hbk
hbk
Przepraszam, ale artykul ma zla teze. Kwestia strat bramek nie wynika ze slabej gry obrony, ale z beznadziejnej taktyki i braku wsparcia od defensywnych pomocnikow. Broni cala druzyna, tak uwaza chocby Mourinho, a takze Simeone, a nie tych dwoch obroncow (w Interze trzech). Akcje nalezy skasowac juz na 30-20 metrze, a nie czekac, az dojdzie do obrony. Polecam bardzo ciekawy dwu mecz Atletico- Barcelona (tegoroczny superpuchar) oraz nasz mecz Barca - Inter. Naprawde nie trzeba herosow na srodkowych obroncow, by grac dobrze w obronie.
28.10.2013 o 10:28 przez kibol123
kibol123
FAKTYCZNIE Zanetti z helasem tez bylem pewny ze JJ powinien byc śpd a nie śo tam gralby swietnie i problem bylby z glowy
28.10.2013 o 08:35 przez Zanettimiszcz
Zanettimiszcz
JJ przesunalbym na def pomoc ma dobre dryblingi i dlugie podania ciekawe jakby tam dawal rade
27.10.2013 o 22:02 przez kovacic10
kovacic10
Moje typy do kupienia: Zouma, Papadopoulos, Howedes, Chiriches, Mangala, Inigo Martinez.
27.10.2013 o 21:56 przez Granat105
Granat105
David Luiz ? Bez jaj, mamy nowego właściciela, ale nie sądzę by lekką ręką wydał 30 mln na Obrońcę.
27.10.2013 o 20:37 przez zahor
zahor
Najrozsądniej byłoby sprzedać Ranocchię - pewnego poziomu nie przeskoczy, robi dużo baboli, nie przemawia do mnie. A kogo sprowadzić? Czemu nie David Luiz? Grzeje ławkę w Chelsea, musielibyśmy się jednak dostać do LM żeby był zainteresowany grą u nas.
27.10.2013 o 20:25 przez superskuN
superskuN
Fabian Schar następny talent z FC Basel w pakiecie z Salahem i frytki do tego
27.10.2013 o 19:54 przez 9marzec1908INTER
9marzec1908INTER
Transfery w obronie były , tylko na jaką cholere ściągamy Andreolliego , który już w Kievo się nie wyróżniał . Ściągamy kogos , aby zastąpił zawodnika bez formy , a nie grzal ławe . Puścić latem trójke Kivu , Samuel i Andreolli i kupić takiego Danilo z Udine i kogoś młodego typu Zouma
27.10.2013 o 19:16 przez SlimShady
SlimShady
całe lato obiecywano nam rozwojowego obrońce no i dostaliśmy za free Rolando ostatecznie. No czuje troche nie dosyt bo włąsnie Rano i Juana nadal nie są pewni a brak Campaniaro rzeczywiście źle sie odbija.
Samuel to juz cień tego zawodnika, tak samo Chivu,obydwaj zreszta nie pograją większości sezonu. Rolando podobnie jak Żaba i Jesus nie jest pewny, teżmisie wydaje że to jest tez wysokiej klasy stoper. Andreolli to natomiast słabizna, tylko nadaje sie właśnie an stałego rezerwowego.
Żeby uspokoić gre tyrzeba by sprowadzić dobrego stopera z klasą Hugo.
Wydaje mi sie ze w tym roku to nie nastapi bo mamy dużo garczy na tapozycje chyba zekogoś sie pozbędziemy. Campaniaro-Ranocchia-Juan to chyba podstawowa 3 a Rolando jako zmienik, reszta moim zdaniem raczej nic nie wzniesie, niech Samuel pogra ten sezon ale Chivu i Andreolliego bym zamienił na kogoś konkretnego. Ramos czy Agger są nie osiągalni ale ponoć Cannavaro z Napoli został skierowany na ławke a włąsnie to on z Hugo rządzili sezon temu obronną w Neapolu.
27.10.2013 o 14:54 przez PrzemaSek44
PrzemaSek44
Akurat do wyjść Jesusa nic nie mam.Gdyby trenerowi to się nie podobało,to z pewnością już wcześniej by mu o tym powiedział.W tej taktyce chyba właśnie oto chodzi,że boczni środkowi obrońcy w kontrze mogą lecieć do przodu.Campagnaro tak samo często się zachowuje,gdy Inter gra z kontry i Juan w podobny sposób się zachowuję i nie wychodzi mu to najgorzej,bo wczoraj potrafił przebiec pół boiska,ale później niestety nie wie co z tą piłką do końca zrobić.Osobiście dałbym tej obronie trochę czasu żeby się ogarnęli,bo już wydaje mi się,że lepiej to wygląda niż za czasów wczesniejszych trenerów i może Mazzarri też postara się to poukładać na co mam nadzieję.Cała drużyna jest w budowie w tym sezonie wraz z obroną także teraz bym jeszcze ich nie oceniał.Jednak to jest tylko moja opinia ;)
27.10.2013 o 14:30 przez Excubitor
Excubitor
Też chętnie zobaczyłbym Samuela w miejsce któregoś z naszych wiecznie młodych.
Ranocchia, Jezus i Guarin to na chwilę obecną najbardziej nieprzewidywalni zawodnicy, najmniej pewne elementy tej układanki.
27.10.2013 o 14:04 przez Granat105
Granat105
Na Atalante powinniśmy wyjść obroną:
:Campagnaro-Rolando-Samuel:
A Mazzarri niech ogarnie na treningach Rano i Juana. Co do Rano, to chyba jednak się nigdy nie ogarnie ...
27.10.2013 o 13:27 przez Drago194
Drago194
Do naszej obrony widziałbym jedno nazwisko Kurt Zouma. Do tego czasu nie ma Hugo = nie ma obrony.

Shoutbox

jaszczomb 03.07.2020 16:08

won

Endru 03.07.2020 16:08

Wypożyczyć go mozna ale placic nie ma sensu

ZnawcaCalcio 03.07.2020 16:08

beznadziejna opcja

Endru 03.07.2020 16:07

Nie nadaje sie

karol-brzezinski 03.07.2020 16:07

Co myślicie o tym Emersonie całym?

Kredence 03.07.2020 16:06

ale jest duzy potencjal

Kredence 03.07.2020 16:06

spoko do przodu i dziura w obronie

ZnawcaCalcio 03.07.2020 16:06

ponoć dobry sezon miał

jaszczomb 03.07.2020 16:06

widizalem moze z 4 ich spotkania wiec za malo

jaszczomb 03.07.2020 16:06

jak ten pellegrini wgl gral w tym caglii

jaszczomb 03.07.2020 16:05

ciekawe

mroowa111 03.07.2020 16:05

ale niezły nawet xd

mroowa111 03.07.2020 16:05

dobrze ze nie barilla bo to taki makaron

Kredence 03.07.2020 16:05

Romeo Agresti @romeoagresti #Milik has given approval to a #Juve move. Juve have put #Romero on the table (refused by #Napoli) and talks about including #LucaPellegrini or #Bernardeschi

mroowa111 03.07.2020 16:05

Barella

mroowa111 03.07.2020 16:04

to inter a nie jakieś rennes xdd

ZnawcaCalcio 03.07.2020 16:04

a potem albo Nike z nami się dogaduje, albo też robią won za 4 lata

jaszczomb 03.07.2020 16:04

myslicie, ze bedzie na koszulce z numerem 23 placek czy jedbnak barella

ZnawcaCalcio 03.07.2020 16:04

najpierw robi won Pirelli

mroowa111 03.07.2020 16:04

no śmiech

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszy w meczu Inter 6:0 Brescia?

Polls answer

Wyniki Serie A

Wtorek, 30 czerwca

  • FT

    Torino

    1 - 2

    Lazio

  • FT

    Genoa

    1 - 3

    Juventus

Środa, 01 lipca

  • FT

    Bologna

    1 - 1

    Cagliari

  • FT

    Inter

    6 - 0

    Brescia

  • FT

    Fiorentina

    1 - 3

    Sassuolo

  • FT

    Verona

    3 - 2

    Parma

  • FT

    Lecce

    1 - 2

    Sampdoria

  • FT

    SPAL

    2 - 2

    Milan

Czwartek, 02 lipca

  • FT

    Atalanta

    2 - 0

    Napoli

  • FT

    Roma

    0 - 2

    Udinese

Sobota, 04 lipca

  • 17:15

    Juventus

    ? - ?

    Torino

  • 19:30

    Sassuolo

    ? - ?

    Lecce

  • 21:45

    Lazio

    ? - ?

    Milan

Niedziela, 05 lipca

  • 17:15

    Inter

    ? - ?

    Bologna

  • 19:30

    Brescia

    ? - ?

    Verona

  • 19:30

    Cagliari

    ? - ?

    Atalanta

  • 19:30

    Parma

    ? - ?

    Fiorentina

  • 19:30

    Sampdoria

    ? - ?

    SPAL

  • 19:30

    Udinese

    ? - ?

    Genoa

  • 21:45

    Napoli

    ? - ?

    Roma

Booking.com

Publicystyka

Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    29

    72

  • 2

    Lazio

    Lazio

    29

    68

  • 3

    Inter

    Inter

    29

    64

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    29

    60

  • 5

    Roma

    Roma

    29

    48

  • 6

    Napoli

    Napoli

    29

    45

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    29

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    24

  • 3

    Romelu Lukaku

    19

  • 4

    Joao Pedro

    17

  • 5

    Luis Muriel

    15

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27035

Liczba newsów: 36916