Wywiady z piłkarzami

Icardi: Brak mi słów (7)

Autor:
Źródło: różne
około 9 lat temu
1418
7

Mauro Icardi kolejny raz był tym, który musiał spróbować wytłumaczyć dziennikarzom fatalną postawę zespołu. Mimo hat-tricka zaliczonego przez kapitana Interu, Nerazzurri przegrali z Fiorentiną 4:5. Argentyńczyk rozmawiał z przedstawicielami Sky, Premium Sport oraz Inter Channel

PremiumNie można wiele powiedzieć w naszej obronie, druga połowa była nie do zaakceptowania. Powinniśmy zamknąć mecz kolejnym trafieniem, ale zamiast tego straciliśmy 4 bramki w mniej niż 20 minut. Takie rzeczy nie mają prawa się wydarzyć. 

- Nie jestem w stanie opisać ostatniego miesiąca od czasu meczu z Atalantą. Wszystko co tylko mogło poszło nie tak. Teraz nie odwrócimy już jednak tej sytuacji. Zarówno my piłkarze jak i sztab trenerski musimy ciężko pracować aby wydostać się z dołka. Dla nas to również bardzo trudne, wiemy że jeszcze niedawno byliśmy w stanie grać dużo lepiej. 

- Pioli? On powinien mieć pełne wsparcie klubu, zdążył pokazać nam swoje umiejętności techniczne i psychologiczne. Myślę, że jako trener dał tej drużynie bardzo wiele. 

- Wymówki? Nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie. Musimy analizować błędy i eliminować je z naszej gry. W mojej opinii zasługujemy na występy w Lidze Europy. Zobaczymy jak skończy się sezon, przed nami nadal 5 ligowych kolejek. Mamy czas do 28. maja aby udowodnić swoim zaangażowaniem, że powinniśmy grać w Europie. 

IC: - Napastnik zawsze cieszy się z bramek, jednak brak mi słów żeby wytłumaczyć to co teraz czuje. Ciężko jest zrozumieć to co wydarzyło się w ostatnim miesiącu. Sami się w to jednak wpakowaliśmy i sami powinniśmy potrafić znaleźć wyjście z tej sytuacji. Fani zawsze dopisują, potrafią nas wspierać nawet wiele kilometrów od domu - jednak to od nas powinno się wymagać takiego zaangażowania. Strzelanie dla Interu i noszenie tej koszulki jest dla mnie bardzo ważne. Musimy nauczyć się rozgrywać mecze pod własne dyktando. Każdy z nas chce zagrać w LE. Naszym celem od początku była Liga Mistrzów, jednak teraz wobec aktualnej sytuacji skupiamy się na Lidze Europy. Wszystko zależy od nas, wiele może się wydarzyć przez kolejne 5 meczów. 

Sky: - Szło nam bardzo dobrze od początku obecności w klubie Stefano Piolego. Wiem, że ostatni miesiąc może to przekreślić. Nie da się wytłumaczyć tego co dziś stało się przez 20 minut drugiej połowy. Teraz musimy znaleźć rozwiązanie aby dać sobie szansę pokazania, że ciężka praca z Piolim nie poszła na marne. Odkąd jestem kapitanem, staram się także wpływać na grę moich kolegów. To co mówimy sobie w szatni niech pozostanie między nami. Oczywiście, że z każdym trzeba rozmawiać inaczej. Każdy motywuje się inaczej. 

- Nie jest moją rolą ocenianie pracy Piolego. Oczywiste jest jednak to jak wiele zrobił dla tego zespołu. Niestety w piłce jest tak, że kiedy nie idzie to ludzie obwiniają wyłącznie trenera. 

Zobacz też

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Lautaro: Chcę zostać tu do końca kariery. A potem zniknę (7)

19.05
11:10

Komentarze (7)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
25.04.2017 o 10:36 przez kibol123
kibol123
Żal mi krytykujących Icardiego jak dla mnie mamy najlepszą 9-tkę ligi, która nie raz nie 2 nie 3 uratowała nam 3 pkt wyciągnął nas z gówna. Inną sprawą jest, że Icardi grając w tak gównianej drużynie, która nie wykorzystuje oczywistych atutów (czyli gra pod super strzelca, wrzutki w sytuacji gdy Icardi jest sam otoczony przez 4 obrońców to nonsens, ale nikt jeszcze tego nie odkrył dopiero w ostatnim meczu wkońcu J.Mario pomyślał żeby zagrać mu piłkę ze środka żeby miał sam na sam facepalm ) są mecze gdzie koledzy nie stwarzają mu nawet 1 akcji a gość ma 24 bramki porównując go do Higuaina który ma takie wsparcie i tyle sytuacji to jest on niczym gówniak przy Mauro.
24.04.2017 o 09:10 przez piotrekninter
piotrekninter
Always w kilku meczach swietnie walczył,aż przyzwyczaił mnie do tego, dlatego też nabił sobie sporo asyst
ostatnie mecze, był znowu mniej widoczny, z fiorą wylaczylem w 82 min bo juz nie wytrzymałem, fakt dwie jeszcze strzelił, więc swoje zrobił,moze i rył w koncoowce ziemie nie widzialem
niestety ja nie widzę w nikim tego co np po Julio Cesarze jak zagrał fatalne zawody,wtedy jak mówił że wracał do domu z buta, łzy w oczach,u nas tego nie ma
tak samo nie widze takiej walki jak np u Samueala czy Lucio w 2010, sorry takie moje zdanie
dla mnie ta drużyna,czy wygrywa czy nie, jest jakaś taka blada :P
23.04.2017 o 23:58 przez Gajdzik
Gajdzik
W poprzednim sezonie można było mieć do niego pretensje o zbyt statyczną grę, ale bardzo się pod tym względem Icardi rozwinął i dużo więcej biega, pomaga w obronie i sporo asystuje, a do tego nadal jest bardzo skuteczny i widać po nim że zależy mu jak mało komu na tej koszulce...
23.04.2017 o 20:44 przez Granat105
Granat105
Kibice powinni go po stopach całować za to że jeszcze jakoś trzyma ten burdel w ryzach kolejny sezon, ciężko sobie wyobrazić gdzie byśmy byli bez jego trafień i asyst.
23.04.2017 o 20:14 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
@PiotrekInter - jeżeli nie widzisz walki Icardiego to oglądasz jakieś dziwne mecze. Icardi jest co akcja w naszym polu karnym i broni. Każdy stały fragment. O piłke walczy w środku pola. Nie wiem, jak można mieć do niego pretensje...
23.04.2017 o 15:24 przez BoniunioBDG
BoniunioBDG
Akurat do Icardiego można mieć najmniej pretensji robi to co ma robić czyli strzela bramki nie jego winą jest burdel za plecami
23.04.2017 o 07:14 przez piotrekninter
piotrekninter
,,Niestety w piłce jest tak, że kiedy nie idzie to ludzie obwiniają wyłącznie trenera. ,, haha tak, no niestety my kibice obwiniamy też piłkarzy
ok 3 strzeliłeś
ale do 5-2 i we wczesniejszych meczach nie widzialem pilkarza,ktory w trudnym momencie szarpnalby gre, zrobił by jakiś wlizg, powalczył jak lew
tak samo nie widac po was zlosci, smutku
brakuje nam kogos jak Gerrard w Liverpoolu
wy wygladacie jakbyscie grali zeby zagrac wziac pensje i do domu
mozna obwiniac trenera, ale graczy tez, skoro 10 czy ilu tam kolejnych nic nie dało,coś to znaczy

Shoutbox

Adriano_forever 22.06.2026 13:06

usunac forum bo przeszkadza

pluto11 22.06.2026 07:25

Jeszcze jeden dwa mundiale i tak na prawdę to będzie Puchar Narodów Afryki a nie ME czy MŚ

Cny 22.06.2026 06:52

wiemy tyle że często jak są za słabi na reprezentację europejską to wtedy grają dla kraju dziadków/rodziców. swiezutki przykład anża janża Boniego. byle zagrać na mundialu, to zmienił paszport łatwiej niż klub. i nie ma co tego porównywać do naszych obraniakow i Polańskich. bo tam skala jest inna, przyczyny także

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Lukaku to emeryci.

Piotrek85 22.06.2026 05:32

Belgowie wracają tam gdzie ich miejsce, czyli poziom europejskiego średniaka. De Bruyne ,alu

HB 22.06.2026 02:22

tylko co wy wiecie o poczuciu tożsamości narodowej tych piłkarzy? to dosyć prywatna sprawa

Imrahil 22.06.2026 00:09

:flaga:

Rebelde 21.06.2026 22:35

Obronca mógł puścic Taremiego, on by go trzy razy dogonił zanim ten by dobiegł do pola karnego.

Nerazzurx10 21.06.2026 22:12

Tak? O to nie wiedziałem, co prawda trochę to naciągane mi się wydaje, no ale skoro tak to spoko

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:01

Liczy się to gdzie zaczął mundial

ZnawcaCalcio 21.06.2026 22:00

Nerazzurx10 21.06.2026 21:22 No i w dumfriesie, ale do tego momentu może być już zawodnikiem realu+ Holandia jak to Holandia odpadnie wcześniej

ragnar 21.06.2026 21:36

Bo Turcy odpadli

ragnar 21.06.2026 21:36

Czyli Japonii

Borgen 21.06.2026 21:35

Najlepiej byłoby jakby Jones serio chciał do nas, my nie mielibyśmy kasy i udałoby się dogadać z nim, że za rok przyjdzie za darmo, a teraz zaoszczędzona kasę wydać na Paza... To była y bajka... Jones wniósłby dużo myślę, ale bez niego myślę, że spokojnie sobie możemy poradzić

Claudio 21.06.2026 21:34

Liverpool odrzuca 25mln Inter za Jonesa i oczekują....40mln clown

Borgen 21.06.2026 21:32

Dlatego ja po cichu liczę, że jakiś kopciuszek z prawdziwymi reprezentantami kraju zajdzie dalej i takim szczerze będę kibicował

Borgen 21.06.2026 21:30

Prawda, bardziej przypomina to rozgrywki klubowe...

Borgen 21.06.2026 21:30

Ale w sumie trudno się dziwić jak w większości krajów ponad połowa zawodników nie ma tożsamości narodowej, nie wie jaki kraj (historycznie) reprezentuje itd.

Nerazzurx10 21.06.2026 21:29

Tylko pod kołdrą reprezentacji

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29486

Liczba newsów: 53354

Liczba komentarzy: 625105

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się