Relacje

Inter Mediolan - Chievo Verona: Zapowiedź (15)

Autor:
ponad 17 lat temu
391
15
Już jutro – w niedzielę 14 grudnia 2008 roku, mediolański Inter na własnym stadionie podejmie beniaminka tegorocznych rozgrywek – Chievo Veronę. Pierwszy gwizdek na San Siro zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Obie drużyny spotkały się ze sobą zaledwie dwanaście razy. Wszystkie te mecze zostały rozegrane w ramach rozgrywek ligowych. Nerazzurri zwyciężyli sześć razy, cztery razy obie drużyny musiały podzielić się punktami, a tylko dwa razy zwyciężyło Chievo. Piłkarze Interu we wszystkich dwunastu potyczkach z drużyną z Verony zdobyli dziewiętnaście bramek, a stracili trzynaście.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w sezonie 2006/2007. W pierwszym meczu, który odbył się 24 września 2006 roku Nerazzurri wygrali 4-3 po dwóch bramkach Hernana Crespo, jednej Dejana Stankovica i jednej Waltera Samuela. Dla Chievo bramki zdobyli wtedy Pellissier, Tiribocchi i Brighi. Brighi i Tiribocchi nie figurują już w składzie Chievo. Pierwszy z nich od sezonu 2007/2008 gra w AS Romie, a drugi broni na dzień dzisiejszy barw Lecce. Drugie spotkanie obu zespołów w sezonie 2006/2007 również zostało rozstrzygnięte na korzyść Interu. Nerazzurri zwyciężyli 2-0. W pierwszej minucie spotkania bramkę zdobył Adriano, a potem w pięćdziesiątej drugiej na 2-0 podwyższył Crespo.
[hide]
Chievo z dorobkiem dziewięciu punktów znajduję się na samym dole tabeli. Zawodnikom z Werony na piętnaście rozegranych dotychczas kolejek tylko dwa razy udało się wygrać. Pierwsze zwycięstwo miało miejsce w pierwszej kolejce - piłkarze Chievo pokonali Regginę 2-1. Drugie zwycięstwo miało miejsce w czternastej kolejce rozgrywek, kiedy to po samobójczej bramce Felipe zawodnicy z Verony wygrali 1-0. W trzynastu pozostałych kolejkach Chievo przegrało dziesięć razy ,a trzy razy udało im się zremisować. Mussi Volanti jak na razie zdobyli siedem bramek, a dwadzieścia dwie stracili. Gorszy bilans bramkowy ma tylko Reggina.

W ramach piętnastej kolejki Serie A Nerazzurri pewnie pokonali Lazio 0-3. Jednak już trzy dni później Inter przegrał z Werderem 2-1 w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie bardzo rozczarowało wszystkich fanów Interu, wszyscy byli przekonani że Nerazzurri jadą do Bremy po trzy punkty. Jednak w trakcie meczu to gospodarze dominowali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Pomimo porażki Nerazzurri awansowali do 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów z drugiego miejsca. Forma Interu w trzech ostatnich meczach w ramach LM jest naprawdę niezadowalająca - 4 listopada remis z Anorthosisem 3-3, potem przegrana 0-1 z Panathinaikosem, a następnie porażka z Werderem 2-1. Miejmy nadzieję, iż Nerazzurri w kolejnym etapie rozgrywek „wezmą się do roboty”, gdyż w przeciwnym wypadku ich awans do 1/4 finału nie jest wcale taki pewny. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się 19 grudnia o godzinie 12.00.

Miejmy nadzieję, iż w jutrzejszym spotkaniu Nerazzurri zaprezentują się z dobrej strony i pewnie pokonają najsłabszą obecnie drużynę w lidze.

Transmisje TV:
Al Jazeera Sport +1
Boom Sport Two
C+ Spain
C+ Sport (Fra)
C+ Sport 1 (Swe)
C+ Sport EXTRA
ESPN Pacrim
Fox Soccer Channel
G Sports 2
NTV Spor
OBN BiH
Sky Calcio 2
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sport 1 (Cz/Sk)
Sport 2 (Hun)
Sport TV1
SuperSport 1 (DigitAlb)
Super Sport 5 (ZA)
TV Avala
TV Capixaba
TV7 Bulgaria
YES Sport 1
~C+ Spain HD
~Sky Sport HD1 (Italy)
~SuperSport HD1

Liga Typerów
Zapraszamy do przyłączenia się do zabawy w Lidze Typerów, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Pokaz siły nowego Mistrza Włoch | Lazio 0:3 Inter (27)

09.05
16:46

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.12.2008 o 15:03 przez Seba
Seba
Mam nadzieje, że nasi nie są głupi i z tego względu, że Juve gra z Milanem, to zrobią wszystko, aby ograć Chievo.
14.12.2008 o 13:42 przez Adki
Adki
ale jednak miło by było gdybyśmy zwyciężyli to spotkanie w pięknym stylu<img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" />
14.12.2008 o 11:18 przez tytusek25
tytusek25
Pewnie bedzie ciezko jak to w meczach w ktorych jestesmy zdecydowanym faworytem ale majac w perspektywie to ze ktorys z dwojki za nami straci punkty(moze obydwaj) to 3 punkty a nie styl bedą najwazniejsze.<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 17:40 przez Mate1908
Mate1908
mam nadzieje ze jutro w końcu błyśniemy forma na San Siro i strzelimy kilka bramek. Na razie u siebie rozczarowujemy. Może i odnosimy zwycięstwa ale w jakim stylu? Jutro liczę na okazale 3-0 <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 17:34 przez Omen
Omen
W Canal Plus obawiam się że długo nie zobaczymy Interu teraz...W następnej kolejce Siena potem przerwa 2 tygodnie Cagliari i Atalanta.A więc pozostaje chyba Sopcast
13.12.2008 o 16:36 przez Piekarz
Piekarz
Nasz rodzimy Canal + leci sobie w kulki, nie puszczają meczu na Canal + Sport 2, mimo że... pierwsza transmisja w niedzielę na tym kanale zaczyna się o 18.55.
13.12.2008 o 16:30 przez MarcoPolo
MarcoPolo
nie no nie powinno być źle liczę na grę wprost przeciwną do ostatniego spotkania z Werderam ,a i podobną do meczu z Lazio
13.12.2008 o 15:51 przez Omen
Omen
Jak z Chievo stracimy punkty to się idę powiesić
13.12.2008 o 15:00 przez Seba
Seba
Jesli nie wygrają, to niech nie pokazują mi sie na oczy.
13.12.2008 o 14:00 przez Interista17
Interista17
Sorry panowie za błędy<img src="http://fcinter.pl/emots/cry.gif"; alt="" /> ale jak to pisałem to byłem jeszcze trochę nieprzytomny....:/
13.12.2008 o 13:26 przez adriano:)
adriano:)
Teraz, gdy skończyła się faza grupowa w LM, możemy skupić się na lidze przynajmniej do września i spróbować powiększać przewagę na resztą. Jestem ciekaw jak zagramy przeciwko Chievo po tym słabym środowym meczu z Werderem.
13.12.2008 o 13:23 przez MiRas.
MiRas.
Baszczowi prędzej chodziło o to, że ma być rywalom, a nie rywalą ;p
13.12.2008 o 12:56 przez Baszczu
Baszczu
&quot;Nerazzurri nie dali szans rywalą&quot; no prosze Cie...<img src="http://fcinter.pl/emots/bigeek.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 12:19 przez krystianeczek
krystianeczek
później jest 1/4 czyli ćwierć finał później 1/2 pół finał i na końcu finał<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> miejmy nadzieję że Inter to wszystko przejdzie aż do Rzymu i tam zwyciężymy
13.12.2008 o 12:18 przez krystianeczek
krystianeczek
ale Inter już jest w 1/8 lm bo jak sie wychodzi z grupy jest 1/8 a nie 1/16

Shoutbox

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

jaszczomb 27.06.2026 20:18

zaorane

jaszczomb 27.06.2026 20:17

alez klinsi wyjasnia sb

Klinsi64 27.06.2026 19:33

nie kupmy jeszcze Soleta i śmiało mozna uderzać po Olise

Klinsi64 27.06.2026 19:32

145 mln zaoszczedzone brawo Marotta

Klinsi64 27.06.2026 19:32

50+70+25

Cny 27.06.2026 19:19

a na okazje się nie czeka, tylko się ich szuka

Cny 27.06.2026 19:19

teraz znowu przepalą hajsu na murzynow

Cny 27.06.2026 19:18

50M na gwiazdę? czego gwiazdę? ligi czeskiej czy ekstraklasy? ;) ... pajacerka tu się odwala. ciężko funkcjonować we współczesnym futbolu w takich realiach. oni serio myślą że Marotta zawsze ulepi z gówna kolejny majstersztyk jak Chivu... za trenerów jednak nie trzeba płacić. za piłkarzy już tak. i nich nie nauczyli ich że wydane ok 70M na djufa Dalberta anża janża poszło do pieca

Cny 27.06.2026 19:15

te 25 milionów to komedia xd oaktree to debile. jeszcze trzymają dyrektorów którzy kompletnie nie potrafią robić takich transferów xd

martins2000 27.06.2026 18:50

rezygnuje ze starań o Jonesa

martins2000 27.06.2026 18:49

Inter po odrzuceniu oferty 25 mln przez Liverpool rezyd

KibicInteru 27.06.2026 18:08

ciekawe czy Rabiot by chciał do nas przyjść

KibicInteru 27.06.2026 18:01

4-5 nowych zawodników ma przyjść, więc dla kogoś zabraknie miejsca

KibicInteru 27.06.2026 17:50

Oby chociaż tego Nico Williamsa ogarnęli

broda4991 27.06.2026 17:44

Norton cuffy wraca do notesów ponoć 🤣🤣🤣

martins2000 27.06.2026 17:43

Inter zmieniło strategię, będzie czekało na okazję ekonomiczną FB

Cyrax 27.06.2026 17:40

Wiesz przecież, że słowa Marotty i Zanettiego odnośnie wielkiego nazwiska dotyczyło pomocnika lub ofensywnego grajka (dlatego chcieli Lookmana lub Kone), a transfer Akanjiego wyskoczył na ostatnią chwilę, bo udało się pozbyć Pavarda

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625692

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się