Relacje

Inter Mediolan - Chievo Verona: Zapowiedź (15)

Autor:
ponad 17 lat temu
389
15
Już jutro – w niedzielę 14 grudnia 2008 roku, mediolański Inter na własnym stadionie podejmie beniaminka tegorocznych rozgrywek – Chievo Veronę. Pierwszy gwizdek na San Siro zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Obie drużyny spotkały się ze sobą zaledwie dwanaście razy. Wszystkie te mecze zostały rozegrane w ramach rozgrywek ligowych. Nerazzurri zwyciężyli sześć razy, cztery razy obie drużyny musiały podzielić się punktami, a tylko dwa razy zwyciężyło Chievo. Piłkarze Interu we wszystkich dwunastu potyczkach z drużyną z Verony zdobyli dziewiętnaście bramek, a stracili trzynaście.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w sezonie 2006/2007. W pierwszym meczu, który odbył się 24 września 2006 roku Nerazzurri wygrali 4-3 po dwóch bramkach Hernana Crespo, jednej Dejana Stankovica i jednej Waltera Samuela. Dla Chievo bramki zdobyli wtedy Pellissier, Tiribocchi i Brighi. Brighi i Tiribocchi nie figurują już w składzie Chievo. Pierwszy z nich od sezonu 2007/2008 gra w AS Romie, a drugi broni na dzień dzisiejszy barw Lecce. Drugie spotkanie obu zespołów w sezonie 2006/2007 również zostało rozstrzygnięte na korzyść Interu. Nerazzurri zwyciężyli 2-0. W pierwszej minucie spotkania bramkę zdobył Adriano, a potem w pięćdziesiątej drugiej na 2-0 podwyższył Crespo.
[hide]
Chievo z dorobkiem dziewięciu punktów znajduję się na samym dole tabeli. Zawodnikom z Werony na piętnaście rozegranych dotychczas kolejek tylko dwa razy udało się wygrać. Pierwsze zwycięstwo miało miejsce w pierwszej kolejce - piłkarze Chievo pokonali Regginę 2-1. Drugie zwycięstwo miało miejsce w czternastej kolejce rozgrywek, kiedy to po samobójczej bramce Felipe zawodnicy z Verony wygrali 1-0. W trzynastu pozostałych kolejkach Chievo przegrało dziesięć razy ,a trzy razy udało im się zremisować. Mussi Volanti jak na razie zdobyli siedem bramek, a dwadzieścia dwie stracili. Gorszy bilans bramkowy ma tylko Reggina.

W ramach piętnastej kolejki Serie A Nerazzurri pewnie pokonali Lazio 0-3. Jednak już trzy dni później Inter przegrał z Werderem 2-1 w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie bardzo rozczarowało wszystkich fanów Interu, wszyscy byli przekonani że Nerazzurri jadą do Bremy po trzy punkty. Jednak w trakcie meczu to gospodarze dominowali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Pomimo porażki Nerazzurri awansowali do 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów z drugiego miejsca. Forma Interu w trzech ostatnich meczach w ramach LM jest naprawdę niezadowalająca - 4 listopada remis z Anorthosisem 3-3, potem przegrana 0-1 z Panathinaikosem, a następnie porażka z Werderem 2-1. Miejmy nadzieję, iż Nerazzurri w kolejnym etapie rozgrywek „wezmą się do roboty”, gdyż w przeciwnym wypadku ich awans do 1/4 finału nie jest wcale taki pewny. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się 19 grudnia o godzinie 12.00.

Miejmy nadzieję, iż w jutrzejszym spotkaniu Nerazzurri zaprezentują się z dobrej strony i pewnie pokonają najsłabszą obecnie drużynę w lidze.

Transmisje TV:
Al Jazeera Sport +1
Boom Sport Two
C+ Spain
C+ Sport (Fra)
C+ Sport 1 (Swe)
C+ Sport EXTRA
ESPN Pacrim
Fox Soccer Channel
G Sports 2
NTV Spor
OBN BiH
Sky Calcio 2
Sky Sport 16:9 (Italy)
Sport 1 (Cz/Sk)
Sport 2 (Hun)
Sport TV1
SuperSport 1 (DigitAlb)
Super Sport 5 (ZA)
TV Avala
TV Capixaba
TV7 Bulgaria
YES Sport 1
~C+ Spain HD
~Sky Sport HD1 (Italy)
~SuperSport HD1

Liga Typerów
Zapraszamy do przyłączenia się do zabawy w Lidze Typerów, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter zdobywcą Coppa Italia w sezonie 2025/26! (60)

13.05
20:24

Wielkie emocje, rimonta Interu i wjazd na autostradę do mistrzostwa | Como 3-4 Inter (64)

12.04
19:44

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.12.2008 o 15:03 przez Seba
Seba
Mam nadzieje, że nasi nie są głupi i z tego względu, że Juve gra z Milanem, to zrobią wszystko, aby ograć Chievo.
14.12.2008 o 13:42 przez Adki
Adki
ale jednak miło by było gdybyśmy zwyciężyli to spotkanie w pięknym stylu<img src="http://fcinter.pl/emots/mruga.gif"; alt="" />
14.12.2008 o 11:18 przez tytusek25
tytusek25
Pewnie bedzie ciezko jak to w meczach w ktorych jestesmy zdecydowanym faworytem ale majac w perspektywie to ze ktorys z dwojki za nami straci punkty(moze obydwaj) to 3 punkty a nie styl bedą najwazniejsze.<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 17:40 przez Mate1908
Mate1908
mam nadzieje ze jutro w końcu błyśniemy forma na San Siro i strzelimy kilka bramek. Na razie u siebie rozczarowujemy. Może i odnosimy zwycięstwa ale w jakim stylu? Jutro liczę na okazale 3-0 <img src="http://fcinter.pl/emots/bigrazz.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 17:34 przez Omen
Omen
W Canal Plus obawiam się że długo nie zobaczymy Interu teraz...W następnej kolejce Siena potem przerwa 2 tygodnie Cagliari i Atalanta.A więc pozostaje chyba Sopcast
13.12.2008 o 16:36 przez Piekarz
Piekarz
Nasz rodzimy Canal + leci sobie w kulki, nie puszczają meczu na Canal + Sport 2, mimo że... pierwsza transmisja w niedzielę na tym kanale zaczyna się o 18.55.
13.12.2008 o 16:30 przez MarcoPolo
MarcoPolo
nie no nie powinno być źle liczę na grę wprost przeciwną do ostatniego spotkania z Werderam ,a i podobną do meczu z Lazio
13.12.2008 o 15:51 przez Omen
Omen
Jak z Chievo stracimy punkty to się idę powiesić
13.12.2008 o 15:00 przez Seba
Seba
Jesli nie wygrają, to niech nie pokazują mi sie na oczy.
13.12.2008 o 14:00 przez Interista17
Interista17
Sorry panowie za błędy<img src="http://fcinter.pl/emots/cry.gif"; alt="" /> ale jak to pisałem to byłem jeszcze trochę nieprzytomny....:/
13.12.2008 o 13:26 przez adriano:)
adriano:)
Teraz, gdy skończyła się faza grupowa w LM, możemy skupić się na lidze przynajmniej do września i spróbować powiększać przewagę na resztą. Jestem ciekaw jak zagramy przeciwko Chievo po tym słabym środowym meczu z Werderem.
13.12.2008 o 13:23 przez MiRas.
MiRas.
Baszczowi prędzej chodziło o to, że ma być rywalom, a nie rywalą ;p
13.12.2008 o 12:56 przez Baszczu
Baszczu
&quot;Nerazzurri nie dali szans rywalą&quot; no prosze Cie...<img src="http://fcinter.pl/emots/bigeek.gif"; alt="" />
13.12.2008 o 12:19 przez krystianeczek
krystianeczek
później jest 1/4 czyli ćwierć finał później 1/2 pół finał i na końcu finał<img src="http://fcinter.pl/emots/forza.gif"; alt="" /> miejmy nadzieję że Inter to wszystko przejdzie aż do Rzymu i tam zwyciężymy
13.12.2008 o 12:18 przez krystianeczek
krystianeczek
ale Inter już jest w 1/8 lm bo jak sie wychodzi z grupy jest 1/8 a nie 1/16

Shoutbox

VVujek 24.06.2026 00:57

Pamiętam jak przed poprzednim sezonem City mocno interesowało się Cambiaso , a kibice Juve pisali , że szkoda xd a tu na podstawie jednego sezonu ludzie robią z niego Ricciego czy innego Ruggierego xd chłop jak był w formie to wymiatał . Mi słabszy sezon oczu nie zamydli bo widziałem na co go stać.

VVujek 24.06.2026 00:38

Jeszcze tylko powtórzę, że za tego typu grę Diouf grzał ławkę.

VVujek 24.06.2026 00:27

Obejrzałem mnóstwo meczów Cagliari bo lubię sebe esposito i wiem co mówię

VVujek 24.06.2026 00:26

Uja oglądasz na to wychodzi.

VVujek 24.06.2026 00:26

Rozpędzony palestra wbiegający w wolne przestrzenie , a jak jest autobus to ty się nie rozpędzi xd

VVujek 24.06.2026 00:25

Xd a ty widziałeś jaki on ma drybling ?

Vancore 24.06.2026 00:25

dobranoc

Vancore 24.06.2026 00:25

pisuje sie z tej rozmowy stracilem cierpliwosc do tych bredni

Vancore 24.06.2026 00:24

jak ktos stawia autobus to drybling jest najlepszym wyjsciem na zrobienie przewagi, co ty teraz w ogole piszesz

VVujek 24.06.2026 00:24

Tylko ,że chyba nikt nie wziął pod uwagę , że gdy zespół postawi autobus to on nie będzie takim dryblerem

Vancore 24.06.2026 00:22

bo to 2 najlepszy drybler w lidze po kenanie ktory gra 2 pietra wyzej i wlasnie dlatego za palestre jest taka cena bo ma na pozycji wahadlowego ta umiejetnosci i jest zwyczajna posucha w calej europie na dobrego prawego

VVujek 24.06.2026 00:22

Tu atak pozycyjny w prawie każdym meczu

VVujek 24.06.2026 00:22

W Interze drużyna postawiła by autobus to by se pojeździł xd

VVujek 24.06.2026 00:21

A Palestra to co ? Też jeździ bezmyślnie do przodu niczym Diouf a się zachwycają i pragną.

VVujek 24.06.2026 00:20

Bo on nie był wcześniej żadnym babolarzem i nie biorę pod uwagę , że tu dostanie wylewów

Vancore 24.06.2026 00:19

no spoko fajne masz priorytety

Vancore 24.06.2026 00:18

to wsszystko nie liczac wylewow i to ze jest z juventusu

VVujek 24.06.2026 00:18

Te babole wiele kosztowały dlatego był jechany , a tak to fajnie się patrzy na jego grę

Vancore 24.06.2026 00:18

oceniam go na podstawie tego ze bardzo duzo traci grajac na prawej wzgletdem tego jak gra na lewej, ze jest slaby w ofensywie z prawej strony, a my szukamy prawego wahadlowego i nie chce kims takim betonowac pozycji

VVujek 24.06.2026 00:18

To ja nie wiem co ty tam oglądasz

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53358

Liczba komentarzy: 625232

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się