Remis, który nikogo nie zadowala | Inter 1:1 Roma (47)

Źródło: inf. własna
ponad 6 lat temu
1681
47

Inter zremisował ostatecznie na własnym boisku 1:1 z Romą. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił w 31. minucie gry Stephan El Shaarawy. W drugiej połowie Inter odpowiedział trafieniem Matiasa Vecino w 86. minucie.

Zespoły z Mediolanu i Rzymu na trybunach Stadio Giuseppe Meazza powitał komplet kibiców ciekawych tego czy Interowi udało się odzyskać świeżość podczas dwutygodniowej przerwy od rozgrywek. Wśród wielu VIPów i były piłkarzy obu drużyn na trybunach zasiadł również Rafinha - nowy nabytek Interu. Wypożyczony z Barcelony zawodnik mógł obejrzeć na żywo mecz nowych kolegów, a także Radji Nainggolana, który w 2015 roku brutalnym faulem wykluczył go z gry w piłkę na niemal pół roku.

Inter od początku zaczął bardzo nerwowo, a z czasem chaos i kuriozalne błedy w rozegraniu wdarły się w poczynania obu ekip. Wbrew artykułom LGdS na temat najlepszych bramkarzy ligi to Alison i Handanović w pierwszych minutach sprokurowali nerwowe sytuacje pod własnymi bramkami. W ofensywie Interu od początku aktywny był Candreva, który często dostawał piłki od Borjy Valero. Szybko okazać miało się, że Hiszpan będzie jedynym jasnym punktem w środku pola Interu. W 17. minucie pierwszy raz do akcji ofensywnej podłączył się Cancelo i mało brakowało a po jego podaniu piłkę głową do bramki skierowałby Perisić.

Od początku meczu bardzo irytujący, zagubiony i nieodpowiedzialny wydawał się być Roberto Gagliardini. Nieporadność Interu i z czasem coraz lepiej funkcjonujący pressing Romy powodowały nerwowość, która zaczęła objawiać się już w okolicach 20 minuty. w 22. minucie Icardi urwał się obrońcom i popędził na bramkę Romy ale został zatrzymany przez Manolasa i Fazio. Arbiter nie dopatrzył się faulu mimo, że zawodnicy Interu domagali się karnego bądź weryfikacji video. W 29. minucie powinno być 1:0 dla Interu. Po dośrodkowaniu Candrevy Perisić nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego Alisona. Dobitka Valero także nie była problemem dla golkipera Romy. Gialorossi już kilkanaście sekund później odpowiedzieli minimalnym pudłem Pellegriniego. W 31. minucie Goście ostatecznie wyszli na prowadzenie. Świetny przegląd pola Alisona pozwolił mu posłać piłkę za plecy obrony Interu. Katastrofalny kiks Santona pozwolił Shaarawemu stanąć oko w oko z Handanoviciem i pokonać go podcinką. Do końca pierwszej połowy Roma umiejętnym pressingiem tylko frustrowała graczy Interu.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony gry w wykonaniu Interu opisuje jedno słowo: marazm (mimo roszady i wprowadzenia Brozovicia za Gagliardiniego). Mądrze wydawała się grać Roma, wiele pracy miał z upilnowaniem Sharaawego Santon. Pierwszą okazją Interu obejrzeliśmy dopiero w 61. minucie kiedy zza pola karnego strzelał Candreva. Raz po raz do głosu zaczął dochodzić Inter, a Roma ewidentnie przeliczyła się jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne do tak wysokiego pressingu jakim grała od początku meczu. 68. minuta to żółta kartka dla Cancelo za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chwilę potem miejsca na placu gry Ederowi ustąpił Candreva.

W 74. minucie w słupek trafił Icardi. Po szybkiej kontrze Interu i wrzutce Perisicia kapitan Interu w bardzo trudnej sytuacji był bardzo bliski umieszczenia piłki w bramce Romy. Kilka chwil później Eder próbował strzału głową ale dobrze interweniował Alison. Ten sam brazylijski bramkarz wyrósł na bohatera swojego zespołu w 80. minucie kiedy instynktownie wybronił uderzenie Icardiego. Warto zaznaczyć, że całe zajście miało miejsce po wrzucie piłki z autu przez wprowadzonego do gry w 77. minucie Dalberta.

86. minuta gry to bramka wyrównująca dla Interu. Mięciutkie podanie w pole karne od Brozovicia na bramkę zamienił najbardziej niewidoczny dziś na boisku zawodnik - Matias Vecino. Mimo zrywu w ostatnich minutach i ewidentnego braku sił Romy, Inter nie potrafił zdobyć jednak gola na 2:1. Mecz zakończył się zatem remisem, który wydaje się nie zadowalać żadnej ze stron.

stat

udostępnij

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)

14.04
20:01

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

Komentarze (47)

22.01.2018 o 17:00 przez SETE
SETE
Ja tez nie przesadzalbym z krytyka tego zespolu. Gramy "piach" ale Lazio , Fiorentina, Roma czyli zespoly ktore potrafily nas ogrywac w ostatnich latach w tym sezonie nie potrafia. Srodek pola jest wielkim problemem tego zespolu, dwoch zawodnikow , mam na mysli Torreira i Pastore ( chyba ze Rafinha odpali ) mogloby to ogarnac. Niestety ale srodek pola jest najwazniejszy, to tam idzie walka o to jak wyglada przebieg spotkania ..i tak popatrzmy na nasza konkurencje co oni maja wlasnie w srodku pola:
Roma - Naingollan
Lazio - Milinkovic Savic, Luis Alberto
Napoli - Hamsik
Juve - tu nie bede juz wymienial
generalnie w srodkowej strefie te zespoly maja po prostu bestie, graczy ktorzy zapieradalaja 90 min bez gadania , potrafia strzelic gola, wrocic do defensywy, kreowac akcje partnerom, sa mentalna ostoja swoich druzyn... w Interze w srodku pola nie ma obecnie gracza , ktorego moglibysmy ustawic na rowni z tymi wymienionymi przeze mnie, takim moglby byc Pastore, czy bedzie Rafinha ? Jest szansa tylko trudno zeby to sie stalo " na juz ".
22.01.2018 o 11:54 przez mateuszzajac
mateuszzajac
Ja tam widzę progres.

1. Jesteśmy dużo bardziej zorganizowani w obronie niż za czasów De Boera czy Pioliego, i dzięki temu nie dostaje palpitacji serca kiedy tracimy piłkę

2. Problemem nie jest Candreva który "nic nie robi tylko biega" tylko braki w środku pomocy. Vecino czy Gagliardini Nie są zawodnikami pokroju Cambiasso czy Stankovica. Dlatego nie mamy innego wyjścia tylko grać skrzydłami

3. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że byliśmy stroną przeważającą w meczu przeciwko vice-mistrzowi z zeszłego sezonu

4. Chłopaki muszą się odbudować mentalnie po ostatnich kilku meczach - nie jest to łatwe - zobaczcie np. na Real M

5. Drużyny nie buduje się w 6 miesięcy - potrzeba czasu - zobaczcie na Man Utd - w tamtym sezonie nie byli na miejscu premiowanym do LM a dzisiaj są v-ce liderami

6. Jak Sabatini zamiast Kolarova kupuje Dalberta do musimy grać Santonem
22.01.2018 o 10:53 przez Lovato
Lovato
Nie ma się co zachwycać tymi 20 minutami "dobrej gry" bo to Roma sama oddała te punkty. Skoro środek nie działa to niech gra już lepiej ten Candreva, czasem jakaś wrzutka mu wyjdzie i ktoś strzeli. Już widzę czemu Spalletti gra ciągle tym samym schematem, nie ma po prostu nikogo w środku pomocy do jakiejkolwiek innej gry.
22.01.2018 o 10:29 przez davi23
davi23
PS: Cancelo w miejsce Candrevy, myśle, ze jako skrzydłowy lepiej by się wpasował, do obrony potrzebny ktoś inny. Candreva robi ciagle to samo i tak samo wrzuca piłki, a Cancelo wrzuca bardziej kombinacyjnie, z kiwką i za każdym razem piłka jest inaczej wrzucana, a Candreva ten sam schemat przeczytany przez wszystkich już w lidze.
22.01.2018 o 10:28 przez IRT
IRT
To spotkanie nie było takie złe, ale szkoda że nie potrafimy od początku zaatakować przeciwnika, tylko musimy czekać na kolejny błąd Santona, który w Serie A jest osobiście odpowiedzialny za większość naszych strat punktowych. Byliśmy zdecydowanie lepsi, tylko Santon po raz kolejny wkłada nam kij w szprychy. Wolę Dalberta, mimo jego niedokładności. W ataku para Icardi-Eder odciąża tego pierwszego i stwarza nam więcej możliwości rozegrania akcji. Może należałoby tak wyjść w kolejnych spotkaniach z teoretycznie łatwiejszymi rywalami? Musimy wygrywać!
22.01.2018 o 10:26 przez davi23
davi23
Dodam jeszcze, że od 6 spotkań w lidze - brak wygranej
Na 18 pkt, zdobyte tylko 4 pkt...
Nie wiem czy to jest pozytywne, w meczu z Lazio, Fiorentiną i Romą nie przegrywamy...
Gdybyśmy wygrali z Udinese i Sassuolo, to dzisiaj wyglądało by to zupełnie inaczej, byłoby bezpieczne 49 pkt

Tak myślę, że w tym sezonie decydujący będzie najbardziej mecz z Lazio na wyjeździe w temacie awansu do LM. Dodatkowo, majac mecze z Napoli i Juve u siebie, nie wiem czy nie będziemy decydować o Mistrzostwie. Jesli tylko jednemu z nich oddamy pkt, mam nadzieje, że łatwo się nie poddamy.
22.01.2018 o 09:54 przez grzybek010
grzybek010
Umówmy się, że może graliśmy beznadziejnie, może nie mieliśmy środka pola, ale kto był w tym meczu groźniejszy? Roma? Nie przypominam sobie żadnej groźnej sytuacji z ich strony, która nie byłaby wymuszona naszym błędem. A my? Sam Icardi mógł mieć dwie bramki, Borja mógł wbić gdyby szybciej strzelił, Perisić... Byliśmy dużo groźniejszym zespołem. Santona i Gagliardiniego nie chce już widzieć w pierwszym składzie bo to jest kryminał co grają.
22.01.2018 o 09:20 przez SETE
SETE
LIcze ze w kolejnym meczu da szanse Rafinhi , podobno jest gotowy fizycznie jak nigdy dotad, Czyli zmiany na mecz ze Spal..
kibol123
Santon ty cioto j... ! A Tytuł nie prawdziwy z taką grą to aż cud, że utrzymaliśmy pozycję w tabeli ja jestem zadowolony bo mogłoby być gorzej.
22.01.2018 o 08:14 przez montenegros
montenegros
@maverik chodzi mi bardziej o to,że candreva złapał zniżkę formy i nie zasługuje na pierwszy skład,jedynie powinien dostawać końcówki na podmeczonego rywala.niestety żeby cały mecz biegać na skrzydle i chu**wo dosrodkowywac to i Karamoh potrafi,i szczerze wolę jego oglądać na ten moment. I na sam koniec jeszcze wzmianka o Candreve. Czy tylko ja to widzę,że jak ktoś mu poda piłkę w pole karne (ewentualnie przed) lub ta piłka jakoś przypadkiem trafia pod jego nogi,to on nie patrzy na lepiej ustawionych kolegów,tylko strzela!co najczęściej kończy sie piłka poza boiskiem lub na plecach rywala. Koleś zero zimnej krwi i wyobraźni. Za taką pensje,to musimy wymagać od niego czegoś więcej.
22.01.2018 o 06:59 przez Bartek-32
Bartek-32
Santon nawet w primaverze nie miałby miejsca. W jednej z naszych akcji perisic stanął z piłką i pokazywał mu rękami żeby wychodził do gry. Taka wizytówka jego gry. I ciągle łamanie akcji do środka. Zresztą można uznać ze słabą grę Ivana determinuje brak partnera do gry na skrzydle. Trzeba dać kredyt zaufania dalbert owi
22.01.2018 o 02:16 przez maverik
maverik
montenegros dokładnie, z Viola usiadł na ławkę i napierdalaliśmy aż miło, gospodarze nie mogli wyjść z połowy tak nasza siła w ataku ich przytłoczyła
22.01.2018 o 00:19 przez montenegros
montenegros
Ja mam prosty przepis na wygrywanie,trzeba tylko candreve posadzić na ławce.bez niego nasza gra wygląda dużo lepiej, zauważyłem to już jakiś czas temu i bacznie to dalej śledzę. On w ogóle nie ma pomysłu na rozegrania,nie potrafi wejść w pole,klepnac piłkę,tylko kur**a wrzuca,i wrzuca te piłki bez dokładności
22.01.2018 o 00:06 przez Jovetic10
Jovetic10
Prędzej czy później ten kryzys musiał nadejść. Teraz najważniejsze zacząć się podnosić, do pierwszego poważniejszego spotkania, a zarazem spotkania derbowego z Milanem, mamy autostradę. Gramy z dolną połową tabeli, na rozkładzie Spal, Crotone, Bologna, Genoa i Benevento. To będzie nie tylko okazja na wyjście z kryzysu, ale również na wkomponowanie do pierwszej 11 Dalberta i zimowych wzmocnień. Mam też nadzieję, że Rafinha to nie będzie jedyny pomocnik pozyskany w tym okienku.
22.01.2018 o 00:03 przez danielinter
danielinter
Druga polowa byla nawet przyzwoita i uważam ze powinniśmy ten mecz wygrac.Mam nadzieje ze Spalletti w koncu zauwazy ze Santon i Gagliardini to nie ten poziom i pojda w odstawke.Ten pierwszy zawalil mecz z Udinese teraz po raz kolejny zawala bramke zle gra w obronie , w ataku jest kompletnie bezproduktywny i nic nie wnosi.Mam nadzieje ze dostanie w koncu powazna szanse Dalbert , a jak jej nie wykorzysta to lepiej zeby gral Nagatomo , ktory chociaż jest lepiej zorientowany taktycznie.Za Gagliardiniego narazie niech wskoczy Brozovic , ktory irytuje , ale w porównaniu do Gagi i Mario raz na jakis czas jest wstanie strzelic gola czy miec asyste jak dzis , a w miedzyczasie wprowadzać Rafinhe , ktory ma docelowo grac.Ponadto mam nadzieje ze z Spal od 1 minety wyjdzie Eder.Robi duzo wiecej na boisku niz ten ciec Candreva.
22.01.2018 o 00:01 przez rezun
rezun
Nie ma co strzepis jezyka...ten mecz zreszta jak wiekszosc w ostatnim czasie to byl pieprzony dramat w naszym wykonaniu. Mam jedynie nadzieje ze Cancelo u nas nie zostanie bo szkoda jego kariery, a ma perspektywy na topowego obronce.
21.01.2018 o 23:28 przez Jacenty
Jacenty
Szkoda, że nie wygraliśmy, ale momentami graliśmy jak w okręgówce. Tyle niedokładności i rozkojarzenia co w tym meczu, to chyba w całym sezonie nie widziałem w naszym wykonaniu. Szkoda niewykorzystanych okazji w drugiej połowie i skradzionego karnego na Icardim. Mam nadzieję, że Santon ostatecznie dał Spallettiemu do myślenia swoim wyczynem. To już kolejny po Udinese mecz, w którym tracimy przez niego punkty.
21.01.2018 o 23:18 przez Rebelde
Rebelde
Roma oddała 1 słownie J-E-D-E-N, celny strzał na bramkę Interu. Dzięki wielkie Santon pustaku "B" klasowy
21.01.2018 o 23:16 przez SETE
SETE
Rafinha ma otwarta droge do gry w pierwszym składzie , jeśli będzie miał forme sprzed kontuzji to wciągnie dupa wszystkich naszych pomocnikow
21.01.2018 o 23:13 przez Rebelde
Rebelde
Kolejny babol Santona, to powinien być jego ostatni mecz w tym sezonie, bo takie błędy to w "B" klasie może robić. Myślałem że po przerwie, Inter trochę się ocknie, ale to dalej jest dno i metr mułu. Ten jeden punkt, to zawdzięczamy tylko DiFrancesko, który w drugiej połowie się obsrał i cofnął drużynę maksymalnie, robiąc nam miejsce w pomocy. Bo wcześniej, wymienić 2-3 podania w środku pola, to było niewykonalne dla drewnianych środkowych z Interu. Ogólnie mecz dwóch beznadziejnych ekip, które z taką grą nie mają co szukać w LM. Słabo Inter oj słabo.....
21.01.2018 o 23:11 przez szmalo
szmalo
Strasznie szarpany mecz do 70 min, Roma opanowała środek pola, kompletnie nie widoczni Borja Valero (podanie do tyłu około 60min przy stanie 0-1 gdzie nie był atakowany było podsumowaniem jego wystepu w dzisiejszym meczu), Vecino i Gagliardini nie stanęli na wysokości zadania i utworzyli wielką dziurę w środku pola i nawet gol Matiasa niewiele poprawia jego dzisiejsza notę za grę. Niektórzy zawodnicy nie wrócili chyba jeszcze z ferii - między innymi Santon. Dobra gra zaczęła się od wejscia Edera, który niestety też był nieskuteczny. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz wygrać gdyby nie bardzo dobra dyspozycja Alissona. Niestety chyba jeszcze nie obudziliśmy się na dobre z grudniowego letargu. Naszczęście teraz seria łatwiejszych meczów. Walka o 4 miejsce trwa. PS. Hiszpański dziadek w obecnej formie nadaje się w tej chwili tylko na ławę.
21.01.2018 o 23:05 przez SETE
SETE
remis przed meczem bralem w ciemno patrząc na nasza forme od początku grudnia. Tak sie stało. Juve i napoli odjechaly, Lazio wydaje sie mocniejsze od nas na ten moment. Wyglada na to ze walczymy o 4 miejsce z Roma. Dzisiaj graliśmy oczywiście kiepsko, ostatnie 15-20 min na plus, ale to już na zasadzie my ambicja Roma opadla z sil po mocnym pressingu.

Potwierdzam jak wyżej , ze Santon nie może grac , ja meczylbym mimo wszystko Dalberta do oporu az sie ogarnie...nie wiem Yuto nie chce ogladac a santon zawsze cos z :cenzor: . Skriniar i MIranda dziaiaj duze problemy z wyprowadzeniem pilki, ciężko było nawet do skrzydla dobrze dograc.

Bardzo slabo tercet Valero, Vecino i szczególnie Gaglia - fatalnie. Brozo asysta i nic oprócz tego nie pokazal, Vecino uratowal golem swoja ocene bo bylaby fatalna. Rafinha jak nie wywalczy u nas 1 składu to nic z niego nie będzie

Na plus Cancelo - ma potencjal i dostal szanse która wykorzystuje, za ambicje wyroznilbym Perisicia ( tylko za ambicje bo widać ze chce ale nie wychodzi ) i Edera , który jak wszedł targal murawe a dzisiaj na Rome naprawdę starczyłaby ambicja u wszystkich - tego zabrakło.

Na pocieszenie ważne ze Roma jest także slaba i ma teraz ciezki tydzień. Musza cos zgubic.
21.01.2018 o 23:03 przez rafalik93
rafalik93
pomoc w Interze to jest niesamowity dramat.....Valero wrak człowieka ,Eder jak zwykle gryzł trawę brawa dla niego ,że jak wchodzi to się stara ;) ,z tym Guarinem to nie taki głupi pomysł mimo że gołębiarz to szanowałem go po 100kroć jak tego odganiacza much Brzozowicza..
21.01.2018 o 23:03 przez Interista_1999
Interista_1999
Wyzywacie Edera.... I po co ? Wszedł i chociaż dał ożywienie ! Miał odrazu okazje ! Pozniej biegał i szukał gry.... A co robi Candreva ? Stoi jak slup i czeka na wysuniecie a pozniej dosrotkowanie.... I co ? I dupa.... Pomoc nie istnieje ! Co ma robic Icardi, Perisic czy nawet Candreva jak nasi pomocnicy graja do tylu..... Odnioslem wrazenie ze przez 70 min gralismy jakbysmy wygrywali 3-0.... I zeby miec 0 styłu.... Eder fakt... Grał beznadziejnie wczesniej ale dzis nie mozna tak o nim pow !! !
21.01.2018 o 22:58 przez davi23
davi23
Pomimo, że gra była fatalna to kilka okazji dobrych było, brak jaj w ataku. Mauro to mógł dzisiaj strzelić 3 bramki a nie ma nic.
Cenny 1 pkt, tak jak po meczu z Fiorentiną napisze, że bilans z Romą 4 pkt. Jakby w Rzymie bylo 1:1 a dzisiaj 3:1 to nikt by nie płakał i pewnie bylaby euforia, różnica taka, że to w II części sezonu trzeba uzbierać więcej pkt.