Zapowiedzi

Klubowe Mistrzostwa Świata czas zacząć! CF Monterrey - Inter (zapowiedź) (5)

Źródło: różne
około 2 miesiące temu
1314
5

Po 18 dniach przerwy Inter wraca do gry. Nerazzurri pod wodzą nowego szkoleniowca, Cristiana Chivu, zmierzą się z meksykańskim CF Monterrey. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 3:00 (czasu środkowoeuropejskiego) na Rose Bowl Stadium w Los Angeles.

 

Historia i obecny sezon

Zacznijmy od sylwetki gospodarzy tego spotkania, a zatem drużyny Rayados. Jest to drużyna z północnego Meksyku, która awansowała do Klubowych Mistrzostw Świata dzięki zwycięstwu w Pucharze Mistrzów CONCACAF w 2021 roku. W swojej historii klub pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Meksyku oraz pięć razy triumfował w Champions Cup – wszystkie te sukcesy miały miejsce w latach 2011–2021. Dzięki nim Monterrey brało udział w Klubowych Mistrzostwach Świata aż pięciokrotnie w poprzednim formacie rozgrywek. W sezonie 2024/25 drużyna miała mieszane wyniki.

W Torneo Apertura (lipiec–grudzień 2024) Rayados zakończyli sezon zasadniczy na piątym miejscu z dorobkiem 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki), kwalifikując się do fazy play-off. Tam wyeliminowali kolejno Pumas w ćwierćfinale i Atlético de San Luis w półfinale, ale w finale przegrali z Club América (1:2, 1:1).

W Torneo Clausura 2025 (styczeń–maj) Monterrey zakończyło rundę zasadniczą na siódmym miejscu. Musieli przejść przez rundę play-in, w której ulegli Pachuce. Następnie pokonali Pumas w pierwszej rundzie, ale w ćwierćfinale ulegli przyszłemu mistrzowi – Toluce.

W Pucharze Mistrzów CONCACAF 2025 Rayados również nie zaszli daleko. Choć pewnie pokonali kanadyjskie Forge FC w pierwszej rundzie, to w 1/8 finału odpadli z Vancouver Whitecaps, przegrywając przez zasadę bramek na wyjeździe (1:1 w Kanadzie, 2:2 w Monterrey).

 

 

Trener oraz drużyna

Nowym szkoleniowcem Monterrey został Hiszpan Domènec Torrent, który objął drużynę po Martínie Demichelisie. Torrent przez lata był bliskim współpracownikiem Pepa Guardioli – pracował jako jego asystent w Barcelonie B, Barcelonie, Bayernie Monachium i Manchesterze City (2007–2018). Jako pierwszy trener prowadził New York City FC, Flamengo oraz Galatasaray, a przed przyjściem do Monterrey spędził sezon 2024/25 w Atlético San Luis. Mecz z Interem będzie jego oficjalnym debiutem na ławce Rayados.

Zespół Monterrey to mieszanka doświadczenia i techniki. Najlepszym strzelcem w sezonie był Germán Berterame (22 gole w 41 meczach), a tuż za nim uplasował się Sergio Canales – były reprezentant Hiszpanii – z 18 trafieniami w 42 spotkaniach. W drużynie występują też m.in. byli gracze Sevilli – Óliver Torres i Lucas Ocampos (występował także w Milanie i Genoi). W składzie znajdziemy również doświadczonych reprezentantów Meksyku, takich jak Héctor Moreno i utalentowany Jesús Corona (znany z występów w Porto i Sevilli).

Jednak największą gwiazdą zespołu jest bez wątpienia Sergio Ramos – legendarny kapitan Realu Madryt. Dołączył do Rayados w lutym 2025 roku i od tego czasu rozegrał 9 spotkań, zdobywając 4 bramki w lidze i Champions Cup. Monterrey preferuje ofensywny styl gry, często stawiając na technicznych zawodników. Ich podstawowe ustawienie to 4-2-3-1, choć w zależności od przeciwnika mogą przejść na system 4-3-3. W ataku kluczową rolę pełni Berterame, wspierany przez Canalesa, Coronę i Ocamposa.

 

 

Poprzednie starcie z Interem

Mecz z Interem w Los Angeles będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem między tymi drużynami. W przeszłości jednak raz już się zmierzyli – w 1994 roku podczas towarzyskiego turnieju Tecate Cup, w którym uczestniczyły także AC Milan i Chivas de Guadalajara. Turniej rozegrano w Monterrey i Guadalajarze tuż po finale Pucharu UEFA wygranym przez Inter. W półfinale rozegranym 25 maja 1994 roku na Estadio Tecnológico Inter pokonał Monterrey 1:0 po bramce Igora Shalimova w 65. minucie. W finale turnieju Nerazzurri zmierzyli się z Chivas, a finałowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem meksykańskiego klubu 1:0.

 

 

Wrócić ponownie do walki

Nie rozdrapujmy ran - powiedzmy tylko tyle, że Inter wraca do gry z chęcią zmazania potwornej plamy na wizerunku. Szeregi zespołu uległy, obecnie, dosyć kosmetycznej zmianie. Z zespołem pożegnali się Marko Arnautović oraz Joaquin Correa (z tym będzie być może okazja spotkać się podczas turnieju), a ich miejsce zajęli Luis Henrique oraz Petar Sucić. Największa zmiana nastąpiła na ławce trenerskiej. Miejsce Simone Inzaghiego, jednego z najlepszych szkoleniowców w historii Interu, zajął Cristian Chivu, były zawodnik Nerazzurrich, jedna z ważniejszych postaci pamiętnego sezonu 09/10 zakończonego zdobyciem Potrójnej Korony. Razem z Chivu do zespołu wrócił Aleksandar Kolarov (asystent Chivu), Paolo Orlandoni (trener bramkarzy), Angelo Palombo (trener techniczny) oraz Stefano Rapetti, trener przygotowania fizycznego, który pracował z zespołem w latach 2009-2013.

Zespół, według doniesień medialnych, nie zmieni formacji w jakiej występuje, a Chivu będzie kontynuował dzieło Simone Inzaghiego. W przewidywanym składzie na spotkanie z CF Monterrey powinniśmy zobaczyć znane ustawienie oraz znane twarze. Według przewidywań LGdS w pierwszym składzie zobaczymy... Asllaniego, Acerbiego, Mkhitaryana czy Darmiana. Natomiast dziennikarze Corriere dello Sport sugerują, że od pierwszych minut zobaczymy de Vrija, Luisa Henrique, Sucicia, Barellę oraz... Sebastiano Esposito.

 

Prawdopodobne składy:

CdS: INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Luis Henrique, Sucic, Barella, Mkhitaryan, Carlos Augusto; S. Esposito, Lautaro

Sky: INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Asllani, Mkitharyan, Carlos Augusto; Seb. Esposito, Lautaro Martinez

 

Transmisja TV:

Wszystkie mecze KMŚ2025 można zobaczyć za darmo na platformie DAZN TV. Wystarczy zarejestrować się na stronie.

Zobacz też

Como, nic nie wiadomo | Como - Inter (zapowiedź) (32)

22.05
12:00

Być albo nie być | Inter – River Plate (zapowiedź) (8)

25.06
00:00

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
17.06.2025 o 22:58 przez Paolo92
+2
Paolo92
To nie tylko okazja do jeszcze większego wypromowania tak wielkiej marki jak Inter.
Chociaż to jest kluczowe by zyskać coraz większą popularność.

Jest to szansa na zwiększenie wpływu do budżetu, bo pieniędzy nigdy za mało.

Liczę też na mocne wejście Chivu do zespołu jako trener.
17.06.2025 o 19:31 przez Szociq
Szociq
Mecz o 3 w nocy. Odpuszczam. Niech zarobią hajs i się nie skompromitują, tyle od nich wymagam. Walory sportowe tego czegoś zwanego kmś są żadne.
17.06.2025 o 18:13 przez mroowa111
+1
mroowa111
Kasa bedzie zarobiona wiec nie musimy nikogo ważnego sprzedawać fajnie byłoby jeszcze wygrac i wierze ze tak bedzie
17.06.2025 o 17:18 przez armin22
+6
armin22
Ja się cieszę że gramy KMŚ, podreperujemy troszkę budżet, a my kibice pooglądamy nasz Inter grający raczej na 100%, zawsze lepsze to niż te pierwsze lipcowe mecze towarzyskie, o przeciwniku nie wiem co myśleć, ważne by wygrać grupę, a najważniejsze to fakt że zniknie ze strony głównej tej wynik 5:0 który dołuje kibica od 2 tygodni XD
17.06.2025 o 16:58 przez Orrin
Orrin
Ciekaw jestem jakiej jesteśmy formie i oraz jak zagramy z Chivu na ławce

Shoutbox

WTC 02.08.2025 00:01

Jak nie przyjdzie Lookman to przyjdzie pewnie ktoś inny. Okienko i tak wygląda spoko, biorąc pod uwagę, że nikogo z trzonu drużyny Inter nie sprzedał

doman 01.08.2025 23:58

Inter vs. Inter U23: the friendly will be live on DAZN on Sunday

pluto11 01.08.2025 23:40

A Lookman i Leoni lub Winter to powinny być priorytety i to już ściągnięte

pluto11 01.08.2025 23:39

Zaraz każdego nam ktoś sprzątnie i będziemy znowu kupować alternatywę alternatywny

pluto11 01.08.2025 23:39

Jak my przez te 5 mln nie weźmiemy Lookmana a przyjdzie Napoli i położy kasę i go zgarnie to będzie mega kompro

martins2000 01.08.2025 23:22

Il Napoli sta seguendo con grande attenzione l'evoluzione della situazione tra Inter e Atalanta per Lookman Sky

Dantte 01.08.2025 22:39

Jak lookman do nas nie przyjdzie to kase wydac na leoniego i zostawic sebka esposito na ten sezon

Czaglar 01.08.2025 22:13

Fascynujące są nasze wzorowe stosunki z Atalanta

martins2000 01.08.2025 22:05

Sporting jest konkretnie zainteresowany Konim De Winterem. Poza tym sytuację obrońcy Genoi obserwują Crystal Palace i West Ham oraz kilka innych klubów spoza Włoch. Juventus otrzyma 25% kwoty transferu swojego wychowanka. [Di Natale]

pluto11 01.08.2025 21:46

Nkuku to też już nie ten piłkarz co przed kontuzją.

pluto11 01.08.2025 21:45

Oby nie skończyło się na jakiś Gonzalezachcz Juve

pluto11 01.08.2025 21:44

Generalnie szkoda 2 tygodni bo od początku Atalanta mówiła że chce 50

martins2000 01.08.2025 21:17

Powiem tyle,jedna ze stron nie mówi prawdy!

Nerazzurro90 01.08.2025 21:15

i po lukmanie

Claudio 01.08.2025 20:02

"Fabrizio Romano - Lookman usuwa kolejny post na Instagramie, który prowadzi do Atalanty, jednego z dwóch, które pozostały, jednego dla miliona obserwujących. Teraz na jego profilu społecznościowym jest tylko zdjęcie, które można zabrać z powrotem do drużyny Bergamy i jest to grafika Złotej Piłki."

Claudio 01.08.2025 20:02

po tym Atalanta się już nie pozbiera

Imrahil 01.08.2025 19:56

yhym, trafi do Anglii

Gloin1989 01.08.2025 19:17

po niższej cenie

andyvdm 01.08.2025 19:05

W końcu przyjdzie

Claudio 01.08.2025 18:46

Fabrizio Romano - W ciągu ostatnich 48 godzin gracz i agenci wyrazili się jasno z Atalantą prosząc kilka razy o wypuszczenie Lookmana do Interu. Lookman nadal będzie rozmawiał z Atalantą i poprosił o odejście, nalegając i zajmując silną pozycję.

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Analiza taktyczna PSG Luisa Enrique (4)

29.05
15:15

Luis Enrique - Od boiska po ławkę trenerską (3)

28.05
17:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    14

    32

  • 2

    Atalanta

    Atalanta

    14

    31

  • 3

    Inter

    Inter

    14

    29

  • 4

    Fiorentina

    Fiorentina

    14

    29

  • 5

    Lazio

    Lazio

    14

    28

  • 6

    Juventus

    Juventus

    14

    26

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Mateo Retegui

    25

  • 2

    Moise Kean

    19

  • 3

    Ademola Lookman

    15

  • 4

    Riccardo Orsolini

    15

  • 5

    Marcus Thuram

    14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28247

Liczba newsów: 51173

Liczba komentarzy: 601985

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się