Wywiady z piłkarzami

Lewandowski: Inter ma bardzo silną obronę, może zajść daleko w Lidze Mistrzów (12)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
ponad 3 lata temu
2273
12

Napastnik Barcelony Robert Lewandowski powiedział, że Inter jest silny defensywnie i może dojść do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

 

Wypowiadając się podczas wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, Robert Lewandowski omówił fakt, że jego nowy zespół został wyeliminowany w fazie grupowej Ligi Mistrzów dzięki świetnym występom Bayernu i Interu.

Blaugrana zakończyła grupę na trzecim miejscu i to właśnie porażka 1-0 oraz remis 3-3 z Interem okazały się kluczowe.

Mówiąc o sposobie, w jaki Barcelona została znokautowana i umieszczona w Lidze Europy, Robert Lewandowski powiedział:

- Wiedziałem, że w moim pierwszym sezonie tutaj nie będziemy wygrywać wszystkiego. Zespół jest w fazie przebudowy, potrzebuje czasu. Powinniśmy byli dotrzeć do kolejnej rundy, ale wiele się nauczyliśmy, zwłaszcza że mamy tak wielu młodych zawodników. Popełniliśmy błędy, a na tym poziomie musisz być bardziej gotowy.

Następnie wypowiedział się bardziej szczegółowo o Interze i nie szczędził pochwał dla formacji defensywnej oraz uważa, że mogą zajść dalej w turnieju.

- Defensywnie są bardzo dobrzy, mogą dojść co najmniej do ćwierćfinału. Potem będzie to zależało od losowania, już teraz kilka wielkich drużyn może wyjść i tak... Może uda im się wejść do kolejnych rund.

AC Milan, Inter i Napoli to włoskie drużyny, które dotarły do następnej rundy w Lidze Mistrzów i zawodnik uważa, że wszystkie one wyraźnie poprawiły się w ostatnich latach.

- Milan i Inter są na fali wznoszącej. Być może Juve miało w tym sezonie więcej problemów. Kiedy porównasz te zespoły z tymi sprzed pięciu lat, możesz zobaczyć, że nastąpił skok jakościowy. Nawet Roma, która jest teraz w Lidze Europy jest niebezpieczna. Ciężko pracowali, aby się poprawić i wrócić na właściwe tory po wielu latach. Juve nie grało dobrze w Lidze Mistrzów, podczas gdy w ostatnich latach zawsze byli w czołówce.

 

Zobacz też

Pio Esposito

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Bisseck: Zagraliśmy całkiem nieźle, ale mogliśmy lepiej bronić (0)

25.05
03:07

Komentarze (12)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.11.2022 o 12:51 przez acmilanowek
acmilanowek
Lewy przyjdz do nas grac nawet jak bedziesz mial 37 lat , spokojnie do 39 poklepiesz i zapewnisz druga gwiazdke.
Wole sedziwego Lewego od naszych wszystkich napadziorow niech bierze ich pensje i grajmy na jednego napastnika.
14.11.2022 o 13:05 przez Paolo87
Paolo87
Wszytko super Lewandowski klasa światowa ale nie wiadomo jak się będzie prezentował w wieku lat 37, nie ma co aż tak wybiegać w przyszłość.
14.11.2022 o 11:38 przez speaker
+1
speaker
Trzeba jeszcze zaznaczyć że my już od dawna chcieliśmy mieć swojego rl9, a teraz już został nam tylko RL90...i to jeszcze nieczynny 😁😄😄 Także no. :)
14.11.2022 o 10:56 przez Towarzysz
+1
Towarzysz
W zasadzie to można im oddać Lautaro jak tak Barca go pragnie za Lewego. Będzie pasował do ich układanki fuckboyów i gwiazdeczek bardziej niż Lewy, a Lewy we włoskiej lidze zrobi sobie orlikowe pykanie. Czasami jak puszczam wodze fantazji to wyobrażam sobie co by się działo w poprzednim sezonie gdy przy tej ilości sytuacji, których tworzyliśmy mielibyśmy Lewego.
14.11.2022 o 10:50 przez Towarzysz
+6
Towarzysz
Panie Robercie, liga włoska to jest eldorado dla emerytowanych napastników, zapraszamy Pana wraz z Anią na ciepłą posadkę po naszym Bośniackim terminatorze, który wiecznie żyć nie będzie. Wszyscy jesteśmy przekonani, że wciągnie Pan tę ligę nosem i wysmarka w koszulkę milanówków, napletusów i jufków. Z wyrazami szacunku, użytkownicy fcinter.pl
14.11.2022 o 10:17 przez KoBa
+1
KoBa
Ten młokos mógłby być naturalnym zastępcą Dzeko w przyszłości.
14.11.2022 o 10:26 przez Paolo87
+1
Paolo87
Teoretycznie tak ale kasa się nie zgadza....
14.11.2022 o 10:36 przez alvaro_recoba
+1
alvaro_recoba
Melodia przyszłości, na ten moment primavera najwyżej.
14.11.2022 o 10:53 przez Towarzysz
+3
Towarzysz
Gdzie tam kasa, Zhang wykona 1 telefon do kolegów i Lewandowski będzie twarzą ali express, xiaomi i huaweia
14.11.2022 o 10:14 przez Dzonyy
+4
Dzonyy
Liczba straconych bramek w lidze mówi co innego xD
14.11.2022 o 10:28 przez Paolo87
+1
Paolo87
Tu masz rację, nie często gramy na 0 z tyłu. Fajnie że udało się wyjść z grupy w LM eliminując Barcelonę ale tych bramek tracimy za dużo, w lidze to bardzo widać.
14.11.2022 o 10:04 przez speaker
+1
speaker
Uuu, ktoś do nas puszcza oczko? :P nie po raz pierwszy. :) 💪💪🇵🇱 ⚫🔵

Shoutbox

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Jaszczu91 10.06.2026 10:59

Mam duże wątpliwości

Jaszczu91 10.06.2026 10:58

Oby ten Besiktas wykupił Albańca...

Vancore 10.06.2026 10:57

diouf to juz wahadlowy, asllani zostanie wykupiony po 1 lipca a massolin to nawet nie jest pilkarz

Jaszczu91 10.06.2026 10:57

obronę trzeba wzmocnić

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53340

Liczba komentarzy: 624580

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się