Wywiady z dziennikarzami

Moratti: Absurdem jest krytykowanie Zhanga (4)

Autor:
Źródło: fcinternews.it/fcinter1908.it
około 2 lata temu
974
4

Massimo Moratti udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Były właściciel Interu został w nim pytany m.in. o swoją opinię na temat obecnego Interu, Simone Inzaghiego oraz Stevena Zhanga. Oto zapis tej rozmowy:

 

 „Piękna gra jest główną cechą tego Interu. Grają bardzo przyjemnie dla oka, czasami przypominają mi Inter Herrery: uważam, że gra wertykalna Herrery jest pod pewnymi względami wspaniała, ale obecny Inter ze zdecydowanie innym systemem gry, nowocześniejszym, wyraża to lepiej”.

 

Spodziewałeś się, że Inter będzie taki mocny?

„Po finale Ligi Mistrzów było jasne, byłem bardziej przekonany, że możemy osiągnąć później prestiżowy cel, taki jak druga gwiazdka, ale być może z przesądu lub ostrożności nie chciałem być taki pewny”.

 

Jak oceniasz Inzaghiego?

„Jest świetnym pracownikiem, posiada też ważną cechę: nigdy nie jest zadowolony, jest wybredny jeśli chodzi o poszukiwania najlepszego rozwiązania dla drużyny. Zaskoczyła mnie jego zdolność do wzmacniania grupy i dawania jej zawsze odpowiedniej motywacji”.

 

Jak wytłumaczyć tak wyraźną przewagę Interu nad przeciwnikami?

„Jest zauważalna przewaga nad przeciwnikami, tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie w przypadku Napoli: drużyny przeciwne z pewnością miały z nimi problemy, ale nie dorównywały Interowi, który z wyjątkiem prezentu sprzed dwóch lat dla Milanu, zdobywał swoje punkty w Serie A bardzo zasłużenie”.

 

Czy Scudetto Milanu było prezentem od Interu?

„Jestem o tym przekonany”.

 

Czy wygrana w poniedziałkowych derbach z Milanem da ci szczególną przyjemność?

„Druga gwiazdka jest dla mnie wystarczająca, nie mam żadnych kompleksów wobec nich. Inną rzeczą jest mecz przeciwko Milanowi, wygrana jest ważna, ponieważ nie jest to mecz jak każdy inny”.

 

Jaką ocenę wystawisz Interowi?

„Cóż, sięgnięcie po drugą gwiazdkę idzie z 10 w parze”.

 

Co sądzisz o Barelli, Dimarco i Lautaro?

„Barella osiągnął fantastyczny progres, jeśli chodzi kontrolę gry i wyczucie czasu. Dimarco reprezentuje wolę i poczucie przynależności. Lautaro to klasa, wyczucie bramki, drybling. Napastnik o wielkiej jakości. Jest dosyć wyjątkowy. Trudno go zaszufladkować. Być może można porównać go do Milito”.

 

Twoja opinia o Beppe Marotcie?

„Marotta z pewnością porusza się umiejętnie w swoim fachu. Ma niewątpliwe umiejętności i ma pełną oraz delikatną odpowiedzialność, która naraża go na krytykę opinii publicznej. Swoją pracę wykonuje bardzo dobrze”.

 

Steven Zhang.

„Ma doskonałe wyniki. Utrzymał drużynę na poziomie godnego uwagi i prestiżu również na poziomie międzynarodowym. Dla kibica absurdalne byłoby go krytykować. Mam nadzieję, że wszystko może jeszcze ewoluować pod jego rządami dla Interu w najlepszy możliwy sposób”.

 

Zobacz też

Romano: Inter chce zatrzymać Calhanoglu przynajmniej do 2027 roku (5)

23.04
07:42

F. Biasin: Hakan zostaje i wypełni swój kontrakt (8)

17.04
11:21

Komentarze (4)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
18.04.2024 o 15:30 przez Inter9
Inter9
Szkoda że Moratti w odpowiednim czasie nie pomyślał o jakimś dużym inwestorze trochę szkoda straconych i kiepskich sezonów 2011-2017 .
Szkoda że nie porozmawiał chociażby z jakimiś arabskimi szejkami by zainwestowali w Inter , tak jak chociażby w PSG czy Man City.
Mielibyśmy ogromne pieniądze , ogromny rozwój i zamiast transferów typu Kuzmanović, Botta moglibyśmy mieć Higuaina , Davida Villę , Pogbę, Benatię a kto wie może Cristiano Ronaldo wybrałby Inter zamiast Juve.
Aż serce boli jak się myśli o tym ,że takie City które było kiedyś angielskim chłopcem do bicia , dzięki katarskim pieniądzom stało się w zasadzie w 10 lat potęgą.
A nasz Inter jakaś Liga Europy , jakieś miejsca poniżej czołówki Serii A .
Gdyby historia potoczyła się dla nas tak jak dla City czy PSG z arabskimi inwestorami to dziś może w gablocie mielibyśmy już czwartą albo i szóstą Ligę Mistrzów i dziś walczylibyśmy może nawet o 30 tytuł mistrzowski w Serii A
18.04.2024 o 11:33 przez speaker
+1
speaker
No, zgadzam się
17.04.2024 o 18:52 przez Michal2991
Michal2991
Prezent od Milanu, to powstanie Interu xDDDD
17.04.2024 o 13:59 przez tytusek25
+2
tytusek25
Ehhh Massimo, gdybyś w swoim czasie postarał się o takiego Marotte , to pewnie świętowalibyśmy teraz trzecią gwiazdkę :) Wieli kibic, wielki serce , wielkie zasługi ale tzw. think tank po prostu tam nie istniał. Wszystko na żywioł :) Mimo to mam wielki sentyment do niego za to ojcowskie podejście do klubu i piłkarzy.Najlepsze z możliwych ukoronowanie swojej prezesury "po prostu jemu i nam się należało" :)

Shoutbox

ragnar 08.06.2026 23:56

Oho zaczyna się, ciekawe ile ten Kambiaso by kosztował...

martins2000 08.06.2026 23:16

SI - Inter, Cambiaso opzione prioritaria se dovesse saltare l'assalto a Palestra

pluto11 08.06.2026 22:54

Ale można iść kazusem Denzela i młodego ściągnąć. Ciekawe ile by za niego chcieli

Cny 08.06.2026 22:40

opadł entuzjazm pierwszych dni sezonu ogórkowego, nie ma Kone, nie ma Paza. Nie ma też Dumfriesa :D ZA to jest Miki, i podchody pod Jonesa, który jest zawodnikiem za 25-30M i nic nie zmieni w naszej drugiej linii

Cny 08.06.2026 22:38

ale ciorny, nie pogra tutaj 10 lat i nie bedzie potencjalnym punktem odniesienia dla kibicow

andyvdm 08.06.2026 22:38

Też młody i też dobry i tańszy

Cny 08.06.2026 22:37

Znowu wydamy 100M i nie będzie żądnego wyraźnego jakościowego skoku. Przecież to chore

andyvdm 08.06.2026 22:37

A nie można zamiast Palestry kupić Givaio Reada

Cny 08.06.2026 22:37

Na razie stoimy w miejscu i mamy na wszystko czas. Zawodnicy jak zwykle dogadani z klubem, tlyko transakcji nie można domknąć. Skąd my to znamy

pluto11 08.06.2026 22:18

Ostatnio pisali że 63 chcą

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalanta miało być

El Imprezatore 08.06.2026 22:18

Atalana

El Imprezatore 08.06.2026 22:14

atlanat już podniosła cene na 55 mln według sky

WTC 08.06.2026 22:10

Teraz jeszcze młody jest, zdolny nadal ze śladami grzywki za linią potylicy

WTC 08.06.2026 22:08

Miki w wieku 90 lat będzie pierwszym piłkarzem we Wloszech grającym z rozrusznikiem serca. Dla niego zrobią wyjątek, bo jest na innym poziomie

FENDI_SOSA 08.06.2026 21:36

no jak nam jeszcze chyba tego z rzymu tez mou wezmie czarnego

pluto11 08.06.2026 18:17

I mamy zawodnika z dryblingiem szybkościa i nieprzewidywalnością

HB 08.06.2026 18:16

Mr X

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53338

Liczba komentarzy: 624473

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się