Ważna wygrana na Ennio Tardini! Parma 1-2 Inter (41)

Źródło: en.inter.it
około 3 lata temu
4154
41

Inter wykonał kolejny krok w drodze po mistrzowski tytuł i po wymagającym spotkaniu na Stadio Ennio Tardini pokonał Parmę. Obie bramki dla Nerazzurrich zdobył Alexis Sanchez.

Gospodarze od pierwszej minuty starali się utrzymywać przy piłce, momentami spychając Inter do defensywy, czego efektem była niezła sytuacja, gdy po wrzutce z bocznego sektora boiska głową uderzał Jasmin Kurtic. Później do głosu doszła jednak drużyna Antonio Conte. Gorąco pod bramką Luigiego Sepe zrobiło się po podaniu Achrafa Hakimiego na pole karne. Minimalnie z piłką minął się jednak nabiegający Christian Eriksen. Groźnie zrobiło się również po rzucie rożnym, gdy do strzału doszedł Milan Skriniar. Uderzenie jednak zostało skutecznie zablokowane. Nie zabrakło również okazji dla najlepszego snajpera lidera Serie A. Romelu Lukaku stanął oko w oko z bramkarzem Parmy, jednak prawa noga Belga w tym przypadku okazała się nieskuteczna, a strzał za słaby, by trafić do siatki. Do przerwy na tablicy z wynikiem bez zmian.

Parma 1-2 Inter | The photos of Alexis' goals!

Na drugą połowę podopieczni Antonio Conte wyszli zmotywowani i od razu zabrali się do ataku. Owoc pracy pojawił się bardzo szybko, bo już w 54. minucie. Piłka trafiła pod nogi niewidocznego w pierwszej połowie Alexisa Sancheza, który uderzeniem lewą nogą pokonał Luigiego Sepe i dał prowadzenie graczom Interu. Goście nie zwalniali tempa i z powodzeniem szukali kolejnych szans na zdobycie gola. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Ivan Perisić, jednak Chorwat przeniósł piłkę nad bramką. W 62. minucie kapitalną akcję przeprowadził Romelu Lukaku, który pomknął z piłką na połowę Parmy, a następnie posłał ją do niepilnowanego Alexisa. Pewny strzał po ziemi i było już 2-0 dla lidera ligi. Gdy wydawało się, że Nerazzurrim nic już w tym meczu nie zagraża, do ataku zerwali się gospodarze. W 71. minucie wrzutkę na pole karne posłał Pezzella, a całą akcję dobrym strzałem z powietrza zamknął Hernani. Inter miał już zapas tylko jednej bramki.

Do końca spotkania jednak nie padł już żaden gol i Antonio Conte i spółce udało się wywieźć bardzo cenne 3 punkty. Teraz Nerazzurrich czekają poniedziałkowe Małe Derby Lombardii przeciwko Atalancie.

Składy:

PARMA (4-3-1-2): 1 Sepe; 13 Bani, 30 Valenti, 24 Osorio, 7 Gagliolo; 23 Hernani, 15 Brugman, 14 Kurtic; 33 Kucka; 10 Karamoh, 98 Man.

Rezerwowi: 34 Colombi, 2 Iacoponi, 3 Pezzella, 8 Grassi, 9 Pellè, 18 Cyprien, 19 Sohm, 22 Bruno Alves, 28 Mihaila, 32 Brunetta, 42 Busi, 45 Inglese.

Trener: Roberto D'Aversa.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 7 Sanchez.

Rezerwowi: 97 Radu, 5 Gagliardini, 8 Vecino, 10 Lautaro, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 22 Vidal, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.

Trener: Antonio Conte.

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51
Matteo Darmian Benjamin Pavard

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (41)

05.03.2021 o 16:43 przez Endru
+2
Endru
Ostatnio taką solidnosc i powtarzalnosc w grze Interu widzialem za Jose Mourinho
05.03.2021 o 11:27 przez mikruzzo
+1
mikruzzo
Są 3 punkty i to jest najważniejsze. Zdjęliśmy trochę nogę z gazu, a komentatorzy elevena w 26 minucie, natychmiast nas porównali do meczu milanu ze spezia, gdzie milan nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę przez cały mecz. Masakra
05.03.2021 o 11:50 przez darek666sz
darek666sz
Dlatego ja wyłączam komentarz albo ogladam na streamach..zwlaszcza jak jest Kapica
05.03.2021 o 11:21 przez Omen
+1
Omen
Wiadome było, że Parma będzie walczyć do upadłego i lekceważenie ich przed meczem było głupotą. Wiele problemów nam sprawili i przyznam że do samego końca drżałem o wynik. Liczy się jednak efekt końcowy. 3 punkty są teraz czas na Atalante!
05.03.2021 o 11:19 przez mroowa111
+4
mroowa111
robota zrobiona, 3 pkt są, szykowac sie na atalante w poniedziałek,to bedzie mega wazny mecz, jak wygramy, zrobimy duży krok do tytułu
05.03.2021 o 08:10 przez ANIOL
+2
ANIOL
Ufffffff....tyle w temacie. Cieszą 3 pkt. 6 pkt przewagi ac meliną !! ! Ogień !!
05.03.2021 o 08:10 przez cuba
cuba
Kolejne bezcenne 3pkt :) blisko blisk,coraz bliżej :)
05.03.2021 o 07:05 przez Copacabana1
Copacabana1
Bardzo ważny i ciezki mec,brawa i szacunek dla chłopaków i całego sztabu !! !♡♡kocham was, Pazza Inter
04.03.2021 o 23:55 przez Guarin
Guarin
Dla Interu to był mecz o 6 pkt. SOLO INTER
04.03.2021 o 23:20 przez el_loco
el_loco
Ja się tylko zastanawiam dlaczego nie zmienił wcześniej Barelli. Ostatnie 10 min chłopak ledwo stał na nogach.
04.03.2021 o 22:57 przez SETE
+5
SETE
Mecz do zapomnienia. Liczą się 3 pkt i dobry występ Sancheza.
Jedziemy dalej
04.03.2021 o 22:56 przez Kebo
+6
Kebo
Jak mawia klasyk - takimi meczami wygrywa się Scudetto.

- Perisic, Hakimi, Skriniar

Chwiejny mental dziś. Z Atalantą na pewno będzie lepiej.
04.03.2021 o 22:55 przez Gajdzik
+2
Trochę nerwów dzisiaj było, ale najważniejsze, że kolejny komplet i udało się wykorzystać potknięcie Milanu. Forza Inter! 🖤💙
04.03.2021 o 22:55 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Trudno,sukcesy rodzą się często w bólach. Jak dla mnie to do końca sezonu już mogą grać brzydko,byle skutecznie o do celu. Od trzech punktów do trzech punktów. Gratulacje dla Alexisa,co by nie mówić to to strzelił dwa gole na wagę 3 pkt :)
Rebelde
W poprzednich sezonach, takie spotkania przegrywaliśmy i pisaliśmy "że takimi meczami przegrywa się scudetto". To teraz trzeba być konsekwentnym i napisać że JEDZIEMY PO MISTRZA.
04.03.2021 o 22:51 przez kadrian89
+1
kadrian89
Nie zawsze będzie piękne granie.
Dziś ospale, jakoś ciężko fizycznie i powolnie. Może brak motywacji, może trening jakiś mocniejszy był.

Najważniejsze, ze mecz z Atalanta na względnym luzie będzie, nawet 1 pkt nie będzie tragedia.

Czy niejaki Jan Karambol z Parmy może wrócić do nas na jakichś preferencyjnych warunkach po odejściu Sancheza? ;)
04.03.2021 o 22:59 przez SETE
+2
SETE
Inter nie ma żadnych opcji odkupu Karamoh. Został sprzedany definitywnie
05.03.2021 o 07:49 przez rchemik
rchemik
nie wracajmy do jakiś karamohow i innych- to już wiemy jak wychodzi, jak jest dobrze to jakos grają ale jak są potrzebni to tacy ludzie znikają. nie ta klasa, nie ten poziom
05.03.2021 o 09:59 przez Orzeu
+1
Orzeu
Karamoh to utalentowany leń. Zmarnował swoją szansę w Interze.
04.03.2021 o 22:51 przez Piotrekfci
+1
Wyszarpane ale są 3 pkty! Mega leniwi, ospali, jakby chcieli tej mecz wygrać na 70% mocy. Ile nerwów kosztował ten mecz... Hakimi poza dwoma może trzema kluczowymi obronami mizerny, widać że to jeszcze taki dzieciaczek którego każdy może okopac a on głowę na tym wszystkim pochyla. Potencjał ma niesamowity ale więcej agresji i zaciekłości. Brożek też mizerny, Bastoni to samo, Perek jak w meczach wcześniejszych niewidoczny. Oby na Atalante wyszli z innym nastawieniem bo będzie krucho :/ Forza!
05.03.2021 o 07:18 przez kibol123
kibol123
Miałem tylko sb poczytać, ale jak zobaczyłem jaki ty jesteś farmazoniarz myślę, uświadomię ci coś. Hakimi co mecz zbiera wszystkie kopy i najagresywniejsze wejścia obrońców, przecież on bazuje głównie na swojej szybkości, wszyscy do okoła wiedzą jeśli nie zatrzymają go na pierwsze wejście to drugiego nie będzie i mogą go gonić jak pies własny ogon... Dostałabyś parę takich kopów to też grałoby ci sie ciut inaczej, jeśli jeszcze wgl chciałoby ci się grać na takich rzeźników...
04.03.2021 o 22:50 przez Rafał 1976
+4
Rafał 1976
A i jeszcze jedno w takich właśnie meczach buduje się charakter drużyny bo to są mecze o nie trzy punkty tylko o sześć
04.03.2021 o 22:47 przez Rafał 1976
+4
Rafał 1976
Do puki grał Eriksen mecz był pod kontrolą Jak zszedł to się zrobiło bardzo nerwowo Ale ważne że przywozimy do domu trzy punkty i odjeżdżamy Milanowi a Judasz dalej traci do nas jak na razie 10 punktów

jedna rzecz,która rzuciła mi się w oczy, zła zmiana
wszedł Vidal żeby wzmocnić gre defensywną, za Eriksena który z pomocników broni najsłabiej
to był bład, Eriksen przy 2 0 ładnie wypuścił Lukaku, póxniej jeszcze dwie takie piłki rzucił, Parma podeszła wyżej , te crossy do Sancheza i Lukaku mogły być zabójcze

powinien zejść Brozo, ma kartke, było ryzyko kolejnej, zagrał bardzo słabo, w pierwszej połowie, poważna strata, machnięcie się jak miał piłke na 16 m wyłożoną, w 92 min, podał niecelnie, poszła piłka do boku co faulował Darmian, Brozo jakoś dziś po prostu niechlujnie

teraz na pełnej na Atalante, a później już spokojnie punktować i utrzymać zaliczke
04.03.2021 o 23:00 przez Matti
Matti
Zgadzam się. Byłem pewien, że Vidal wejdzie za Brozo, bo Eriksen grał bardzo dobrze. Aczkolwiek Vidal zagrał według mnie dobrze.
04.03.2021 o 22:44 przez rafalik93
+1
rafalik93
Bicie głową w mur do bramki Alexisa było ale jednak poradziliśmy sobie.. Słabo dzisiaj hakimi z meczu na mecz coraz gorzej za to eriksen coraz lepiej dobre piły do przodu.. Forza i lecimy dalej pyknac atalante.
04.03.2021 o 22:14 przez bobogol
+3
bobogol
Jara mnie ten Inter niebywale. Nawet jak były 50 minut ciężary to dobrze się to ogląda jacy jesteśmy spokojni, mądrzy, cierpliwi, jak się asekurujemy, jak sie ustawiamy czasem musząc odpuścić bo widmo wykartkowania. Serio, dobrze mi się spędza z Wami czas chłopaki.
Same zachwyty, nawet jak tam se pół gwizdka momentami, to jakiego jakościowego!
ps. porównanie Lukaku od połowy do biegania po przyłożenia w futbolu amerykańskim bardzo trafne. Wspaniały jest Belg
jacodj
Conte nie potrzebnie zrobił zmiany w ataku. Sanchez lepiej się sprawdza jak wchodzi z ławki
04.03.2021 o 21:35 przez jacodj
jacodj
Nie ma co. Twarde warunki. Trzeba po przerwie się śpiąc bo Parma twardo od początku
04.03.2021 o 21:02 przez Omen
Omen
Z Parmą nam się gra ciężko więc spacerek to nie będzie.

HB 27.03.2024 22:17

potwierdzam, Polacy meldują się w 1/4 i czekają na rywala. Będzie finał?

Claudio 27.03.2024 21:58

Dla niewtajemniczonych to Diletta powiedziała: "Mimo mojej miłości do Mediolanu i Interu to zamierzam przeprowadzić się do Warszawy i zagłosować w wyborach na kandydata który ujął mnie swoją głębią i wielki sercem. Decyzja ta ostała podęta po dzisiejszej debacie i z Lorisem nie zastanawialiśmy się ani chwili by przeprowadzić się na Ochotę. Ujęła nas ta dzielnica wspaniałym budownictwem i szlachetną postawą mieszkańców. Warszawo witamy! Januszu zostań naszym Prezydentem!"

Claudio 27.03.2024 21:33

Wipler najlepiej wypadl z wszystkich kandydatow

ale komuna w tym tvp info na koniec prowadzacy "w koncu mamy tv w ktorej debata prowadzona jest rzetelnie bez wylaczania mikrofonu i merytorycznej dyskusji" oni sa serio nawiedzeni

AveCaesar 27.03.2024 20:49

Reprezentacje, które zaliczyły awanse kolejno na EURO 2016, MŚ 2018, EURO 2020, MŚ 2022 i EURO 2024: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Anglia, 🇧🇪 Belgia, 🇭🇷 Chorwacja, 🇫🇷 Francja, 🇪🇸 Hiszpania, 🇩🇪 Niemcy, 🇵🇹 Portugalia, 🇨🇭 Szwajcaria, 🇵🇱 Polska

Claudio 27.03.2024 20:41

jakas smieszna debata na tvp info i przypadkiem losowana kolejnosc a trzaskowski jako ostatni odpowiada i reszta nie ma okazji go zripostowac, a trzaskowski co chwile wiplera i bochenskiego jedzie pozniej xD a Korwin jedzie po trzaskowskim nazywajac go komunista jak Kim Dzong Un xD

Czyli zapewne wyłapią już z Fiorą :D

Calabria powiedział, że Inter nie wygra Scudetto w Derbach, bo Milan planuje wygrać wszystko do końca sezonu

Claudio 27.03.2024 16:45

To beda pierwsze od niepamiętnych czasów mistrzostwa przy ktorych nie bedzie pompowania balonika jak zawsze. Gracze beda bez zbednej presji bo: 1. Widzac co dzieje sie w el. wiekszosc ich skreslila i bylo nastawienie ze nie jedziemy na Euro. 2. Gramy slabo z przeblyskami i malo kto oczekuje cokolwiek od tej druzyny. Chyba jedynie tego by nie bylo kompromitacji 0pkt i bilans 0-9. 3. Widząc naszą grupę każdy w miarę rozsadny uzna ze na ME jedziemy by pokazac sie w grupie, a jakby udalo sie pokonac Austrie i fartem wyjsc z 3 miejsa to byloby ponad stan.

Imrahil 27.03.2024 16:16