Wywiady z trenerami

Pierwsza konferencja Spallettiego w tym sezonie (8)

Autor:
Źródło: fcinternews.it
ponad 2 lata temu
429
8
fcinter serwisowe

W zakończonej dopiero pierwszej w tym sezonie konferencji prasowej przeznaczonej dla trenera, na pytania dziennikarzy zgromadzonych w Appiano Gentile odpowiadał Luciano Spalletti.

Jaki wpływ na Serie A będzie miało przybycie Cristiano Ronaldo do Juventusu? Pojawiły się głosy, że walka toczyć się będzie już tylko o drugie miejsce. Jak widzisz to Ty?

On da siłę i poprawi oglądalność naszej lidze, ale w czasach kiedy była ona najsilniejszą na świecie nie wierzyło się w osłabienia w innych drużynach, ale dążyło do tego aby być najlepszym z najlepszych. To powinno doprowadzać do ciągłego rozwoju. Przybycie Ronaldo jest jednym z tych impulsów na które trzeba zareagować zaangażowaniem aby przywrócić znów do życia ten mechanizm polegający na pragnieniu bycia najlepszym z najlepszych. We wszystkich komentarzach które czytam pojawia się entuzjazm, chęć konfrontacji, w powietrzu wyczuwa się pragnienie wielkiego wyzwania i wielkiego futbolu. Wielki mistrz jest przekonany o swej sile, ale nikt nie może sprawić, że poczujemy się gorsi bez naszej zgody.

W świetle kampanii transferowej uważasz, że Inter zbliżył się do Juventusu i Napoli? Czy można wymawiać słowo scudetto?

- Nie zastanawiam się czy możemy spisać się dobrze, ale dlaczego nie spisujemy się dobrze. Musimy być najsilniejsi w realizowaniu swych celów i zrobimy to, ponieważ klub wykonuje dobrą pracę aby zgromadzić grupę 20 silnych zawodników, zdolnych wygrywać wszystkie mecze.

Jaki Inter zobaczyłeś? Jakie wrażenie wywarli na Tobie nowi gracze?

Wszyscy pokazali się bardzo dobrze i wykazali odpowiedni entuzjazm dla noszenia tej koszulki. To koncepcja przynależności, o której rozmawialiśmy w przeszłości bardzo dużo. Ważne jest aby zwracać uwagę na graczy, którzy wykazują entuzjazm i chęć gry dla Interu. Czasem ktoś może mięć wątpliwości, ale dzięki pracy sztabu pojawiły się lepsze widoki na przyszłość i impulsy dla obecnych oraz przyszłych zawodników Interu. Sprowadzenie wielkiego mistrza, którego nikt się nie spodziewa sprawia, że jesteśmy dumni z pracy wykonanej przez wszystkich. Ci zawodnicy zostali wybrani, sprowadzeni, a teraz zostaną wkomponowani aby stać się kompletną i silną drużyną, zdolną do dobrej gry we wszystkich występach. W tym roku mamy silniejszą drużynę, odbył się wzrost poziomu i klub musi dalej działać w ten sposób. Futbol jest stworzony z ukrytych szans, które musisz potrafić wykorzystać, tak jak miało to miejsce w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, który określił cały rok. Nikt nie może myśleć, że gra mało. Ten kto tak myśli, nie może być częścią Interu. Lautaro pozwolił nam zobaczyć, że jest silny i dojrzały pomimo swego wieku. Jest dobry w otrzymywaniu piłek za linię obrony, szuka przestrzeni do bramki i potrafi uciec obrońcom. Potrafi odnaleźć się w różnych sytuacjach i ma silny charakter jak wielu Argentyńczyków. Politano pokazuje swoją szybkość z piłką przy nodze oraz drybling. De Vrij przyzwyczajony do gry w reprezentacji potrafi w krótkim czasie odzyskać straconą piłkę. Nainggolan jest łatwy do pisania, widzieliście go, jest przejrzysty. Kiedy na niego patrzysz, nie ryzykujesz, że zostaniesz oszukany. Na boisku opisuje siebie dokładnie takim, jakim jest. Salcedo jest w typie Karamoha. Asamoah jest kompletny i perfekcyjny, wie co robić i jak się zachowywać. Grał w różnych ustawieniach i miał różne pozycje, jest dojrzały i posiada odpowiednie zdolności fizyczne i techniczne, aby poradzić sobie z każdym zadaniem.

Jesteś dumny z Brozovicia i Perisicia na Mundialu. Obawiasz się, że ktoś może Ci ich zabrać?

Ivan i Brozović pokazali w ostatnim meczu do czego są zdolni. Przeciwko Anglii zagrali najlepszy mecz, jakość naszych graczy była decydująca. Brozović grając w tej pozycji określał jakość gry całej drużyny w tym mocno skomplikowanym i trudnym przecież meczu. Nawet Modrić przesuwał się wyżej aby odstąpić mu przestrzeń. Przebiegł mnóstwo kilometrów, o ile się nie mylę 16, imponująco i z jakością. Dla niego piłka nigdy nie jest stracona i rozdziela ją szybko. Perisić to zawodnik dominujący fizycznie. Mourinho ma rację wskazując na Ivana jako tego, którego można w tej kwestii najbardziej porównać do Cristiano Ronaldo. Jest silny i szybki, odpowiednio pracuje w obronie i odzyskuje wiele piłek. Mam nadzieję, że strzelona bramka da mu impuls aby zdobywał ich jeszcze więcej. Po powrocie z Mundialu obaj oddadzą się ponownie do dyspozycji zespołu ponieważ w Interze spisują się dobrze i chcą spisywać się dobrze.

Wracasz do Ligi Mistrzów będąc losowanym z czwartego koszyka i ze zmniejszoną listą piłkarzy. Spodziewasz się trudności i wyboistej ścieżki?

- Myślę, że na liście będziemy posiadać wystarczającą liczbę zawodników, aby spisać się w tych rozgrywkach dobrze. Będziemy musieli dokonywać właściwych wyborów w meczach. Dla mnie największą trudnością będzie powiedzenie kilku piłkarzom, że nie będą mogli zostać zgłoszeni do rozgrywek. Będzie to moment, którego nigdy nie chciałbym przeżyć, ale wkraczamy na drogę bycia gotowym do zaakceptowania wszelkich zasad i wyborów. Wiemy kim jesteśmy, jak siebie nazywamy, znamy naszą historię. Wiemy, że nie zaczynamy w dogodnej pozycji ale wszyscy chcieliśmy tu być i będziemy gotowi. 

Czy Twój wygasający kontrakt jest problemem?

To nie jest problem, nie doszukujmy się tu czegoś. Tutaj jest dyrektor i on wie, że kontrakt możemy omówić w pięć minut, nawet tuż po treningu. Wyjaśnię to tak jak to było po raz pierwszy. Jest mi tu dobrze, mówię to zawsze. Nie potrzeba agentów, ponieważ są między nami dobre relacje i wszyscy jesteśmy poważnymi ludźmi, którzy chcą pracować w sposób poważny i prawidłowy. Ludzie oglądający nas zasługują na szacunek i profesjonalizm. Jedyne czego naprawdę wymagam to przeciwstawianie się niejasnym próbom i negocjacjom, które szkodzą zespołowi i kibicom. Tworzymy mercato oparte na jasnych pomysłach i odpowiednich celach znajdujących się w naszym zasięgu.

Na poziomie wiedzy trenerskiej jesteś jednym z najbardziej dojrzałych w ostatnich latach. Czy na poziomie Mourinho?

Nie sądzę, że jestem gorszy od kogokolwiek. Jeśli Twoja myśli są takie, postaramy się nie zawieźć Ciebie, ale są już zespoły odpowiednio rozwinięte i wyposażone, które nabyły już odpowiednią mentalność idąc do walki. Ktoś mówi, że w ostatnim meczu mieliśmy szczęście, ale nie zasługiwaliśmy na porażkę w przegranych meczach, takich jak ten domowy z Sassuolo. Zawsze wiedzieliśmy, że możemy to zrobić i pokazaliśmy niesamowitą siłę mentalną przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn w lidze, takiej jak Lazio. To wymagało reakcji i teraz mogę myśleć o nas jako o silnej i zjednoczonej drużynie, więc mroczne okresy ostatnich lat nie powrócą.

Jeśli nie ma żadnych problemów, dlaczego nie przedłużycie natychmiast umowy?

- Jest tak, jakbym właściwie go podpisał. Nie ma żadnego problemu i możemy to zrobić w każdej chwili. Czuję się tu dobrze i wszystko pójdzie łatwo.

Od kogo oczekujesz w tym roku wejścia na wyższy poziom? Czy w meczach towarzyskich zobaczymy Inter grający dwoma napastnikami?

- Do tej pory stosowaliśmy defensywę z czwórką, jutro też zagramy w czwórce. Następnie będziemy próbować piątkę i trójkę z tyłu. Bez względu na to będziemy starali się pozostać na wysokim poziomie. Oczywiście, że Icardi i Lautaro mogą grać razem, wszyscy silni zawodnicy mogą grać razem. Muszą najpierw jednak wejść do drużyny i znaleźć porozumienie. W ustawieniu z trójką z tyłu będziemy próbować ustawić dwóch trequartistów za dwoma napastnikami, ale zobaczymy co przyniosą kolejne dni. Tym, kto może stać się prawdziwym crackiem jest Ivan Perisić. Musi zamykać więcej sytuacji  będąc w polu karnym. On ma niewiarygodne walory fizyczne i musi wykorzystywać je w tym obszarze. Również od Vecino oczekuję więcej niż pokazał w poprzednim sezonie, ale przeszedł on przez ciężki okres spowodowany urazem, w którym nie pokazywał swoich umiejętności. Ponadto często zmieniał rolę na boisku jak D'Ambrosio i nie mógł dać z siebie maksimum. Ten drugi spisał się jednak znakomicie. Wkład Candrevy był ogromny, ale on może zdobywać znacznie więcej bramek. Również liczby Icardiego mogą być jeszcze lepsze. Bez Rafinhi, Lisandro i Santona być może nie osiągnęlibyśmy celu, tak więc dziękujemy im i życzymy szczęścia. Tak samo Ederowi, który postanowił spróbować czegoś nowego. Klub jednak spisał się dobrze i wypełnił odpowiednio lukę po nich. Również bez kibiców nie bylibyśmy tutaj, na szczęście w tym obszarze nie obowiązuje Finansowe Fair Play.

Myślisz, że można coś jeszcze zrobić w sprawie Rafinii? Żałujesz straty Cancelo?

- Jest mi przykro, ponieważ identyfikowali się z mentalnością, z grupą i z barwami. Są jednak pewne kwestie, których należy przestrzegać i je szanować. One nie pozwoliły nam ich zatrzymać. Przepisy muszą być dobrze znane, są zyski kapitałowe, które zależą od niektórych graczy bardziej niż się wydaje. Nie byliśmy w stanie się temu przeciwstawić. 

Kibicowałbyś Chorwacji w starciu z Francją nawet bez Brozovicia i Perisicia? Również jako obywatel Włoch?

Spoglądam na jakość graczy. Chorwacja spodobała mi się od samego początku. Wzbudza ciekawość, ponieważ posiada technicznych zawodników, których dobrze znamy. Podobnie Francja. Ja kibicuję Brozo i Ivanowi, nie mówmy o rzeczach nierealnych. 

Nainggolan naprawdę jest taki, jakim go opisałeś? Czy Sabatini dał jego poprawny opis w dzisiejszym wywiadzie?

Spisywał się dobrze gdziekolwiek grał. Udowadniał swoje walory i jestem przekonany, że będzie chciał pokazać kibicom Interu "markę Nainggolan". Muszę przeczytać uważnie wywiad z Sabatinim, według mnie można się od niego wiele nauczyć. Jest ważną osobą która rozumie Calcio. Za każdym razem kiedy wykazywał zainteresowanie jakimś piłkarzem, natychmiast znajdywał naśladowców, ponieważ dla wielu dyrektorów on jest punktem odniesienia. Było mi przykro, że odszedł.

Zobacz też

Simone Inzaghi

Inzaghi: Ten karny zniszczył morale mojego zespołu (9)

15.02
13:14
Antonio Conte

Conte: Musimy zagrać doskonały mecz (4)

20.02
18:24

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.07.2018 o 01:10 przez wegorz
wegorz
Z pewnością bez Lisandro i Santona nie osiągnęlibyśmy celu... :P
14.07.2018 o 01:08 przez Endru
Endru
Odpowiedz na ostatnie pytanie to troche jakby IlCapitano odpowiadał.
13.07.2018 o 23:34 przez Granat105
Granat105
Typowy Spall.
13.07.2018 o 21:30 przez Piter
Piter
"Jest ważną osobą która rozumie Calcio." ♥♥
13.07.2018 o 18:27 przez danielinter
danielinter
Tak jest zwlaszcza sabotowanie gry poprzez zle decyzje kadrowe.W tym sezonie sklad będzie silniejszy i o sabotaz będzie ciezej , a ze wzgledu na to ze to trener nie najgorszy taktycznie to będzie to lepszy sezon.
13.07.2018 o 18:00 przez Odet
Odet
Jak to można nie lubić Spalla? jest ktoś taki ??
UWIELBIAM !! !
Pozdr.
13.07.2018 o 17:46 przez fcinter.pl
fcinter.pl
Pan Spalletti !
13.07.2018 o 17:44 przez zemaria
zemaria
niesamowity człowiek

Shoutbox

chonciak 28.02.2021 19:04

No i w przyszłym sezonie bez emocji po 3 trofea i dziękuję.

Piekarz 28.02.2021 19:02

obawiam się że główne emocje tego sezonu mamy już za sobą

chonciak 28.02.2021 18:55

I to mi się podoba. Idziemy do przodu i nie patrzymy za siebie. Nie gonimy, ani nic. To nas gonią. Ale w tym stylu to nigdy nas nie dogonią. :flaga:

nicolas80 28.02.2021 18:48

Koniec pozdrawiam i dobrej nocy

nicolas80 28.02.2021 18:45

Bardzo przyjemnie ogląda się naszą poukładaną, dojrzałą i przemyślaną grę

Tifosinho 28.02.2021 18:42

Spalony :P

Tifosinho 28.02.2021 18:41

Rozstrzelał się w tym sezonie

Capar 28.02.2021 18:41

Mecz z ATA bd najtrudniejszy

Tifosinho 28.02.2021 18:41

Zieliński brameczka

nicolas80 28.02.2021 18:40

Mieliśmy dziś potwierdzić wysoką formę i zrobiliśmy to💪

nicolas80 28.02.2021 18:38

Brawo zasłużone pewne i bezdyskusyjne zwyciestwo

Capar 28.02.2021 18:36

Józek ma być w następnym odcinku ktokolwiek widział ktokolwiek wie

cuba 28.02.2021 18:31

To Miłego Wieczora Panowie Żyzę i do następnego :flaga2: pozdrawiam :flaga2:

cuba 28.02.2021 18:30

myśle podobnie

Endru 28.02.2021 18:29

no jak roma wygra dzis to jestem pewny, ze nie zobaczymy milanu w lm

cuba 28.02.2021 18:28

teraz niech roma jeszcze wygra :)

Piekarz 28.02.2021 18:26

wygraliśmy

cuba 28.02.2021 18:22

IlCapitano urodziny czy imieniny udane ? :)

IlCapitano 28.02.2021 18:20

Ty stara guuuurryyyłeeeee

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Serie A 2020/21

Bukmacherzy stawiają na Inter (2)

10.02
14:14
Kibice Interu

2020 okiem Prezesa i redakcji FCInter.pl (video) (15)

08.01
14:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

 • 1

  Inter

  Inter

  24

  56

 • 2

  Milan

  Milan

  23

  49

 • 3

  Juventus

  Juventus

  23

  46

 • 4

  Atalanta

  Atalanta

  24

  46

 • 5

  Roma

  Roma

  23

  44

 • 6

  Napoli

  23

  43

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

 • 1

  Cristiano Ronaldo

  19

 • 2

  Romelu Lukaku

  18

 • 3

  Zlatan Ibrahimovic

  14

 • 4

  Luis Muriel

  14

 • 5

  Ciro Immobile

  14

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27189

Liczba newsów: 38863

Liczba komentarzy: 472714

Użytkownicy online: 3 (Milo, Pader88, Endrju12) oraz 22 gości

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

18x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

7x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się