Relacje

Kontrowersyjny karny, rekord Dimarco i strata punktów w Turynie! Torino 2-2 Inter (48)

Źródło: inter.it
około 2 miesiące temu
2642
48

Inter prowadził z Torino już 2-0, ale w ostatnim kwadransie gry nieco pokpił sprawę i wraca z Turynu z zaledwie jednym punktem.

 

W kwestii walki o Scudetto nie zmienia to oczywiście niczego. Nerazzurri na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mają dziesięć punktów przewagi nad drugim miejscem w tabeli i absolutnie wszystko w swoich nogach. Szansa na przypieczętowanie 21. tytułu mistrzowskiego już w następną niedzielę, gdy to zawodnicy Cristiana Chivu na Stadio Giuseppe Meazza zmierzą się z Parmą. Dzisiejsze spotkanie na Stadio Olimpico di Torino nie zapisze się więc złotymi zgłoskami na kartach historii sezonu 2025/26 Serie A. Niemniej, z kronikarskiego obowiązku odnotujmy kilka kwestii. Po pierwsze, fantastyczny występ w ofensywie zanotował Federico Dimarco, który zanotował swoją 17. i 18. asystę w tym sezonie, bijąc tym samym rekord wszech czasów Serie A! Po drugie, po raz pierwszy od miesiąca w wyjściowym składzie pojawił się wracający po kontuzji Yann Bisseck. Niemiec zaznaczył swoją obecność na placu gry, zdobywając bramkę po rzucie rożnym. Po trzecie, kapitalną formę w ostatnich tygodniach potwierdził Marcus Thuram, który pod nieobecność Lautaro Martineza stał się prawdziwym liderem ataku Interu. I wreszcie po czwarte, niezrozumiałą decyzję o rzucie karnym dla gospodarczy podjął arbiter rywalizacji Maurizio Mariani, który dopatrzył się zagrania ręką pomimo absurdalnie niewielkiej odległości pomiędzy zawodnikiem Torino zagrywającym piłkę a interweniującym Carlosem Augusto. Zdziwienie nasze jest tym większe, że w ostatnim czasie na niekorzyść Interu nie podyktowano kilku "jedenastek", których przyznanie zdawało się być znacznie bardziej oczywiste. No nic, bywa i tak.

 

Składy obu zespołów:

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 31 Bisseck, 25 Akanji, 30 Carlos Augusto; 36 Darmian, 23 Barella, 8 Sucic, 7 Zielinski, 32 Dimarco; 9 Thuram, 94 Esposito.
Rezerwowi: 13 Martinez, 12 Di Gennaro, 15 Acerbi, 6 De Vrij, 95 Bastoni, 2 Dumfries, 99 Cocchi, 20 Calhanoglu, 16 Frattesi, 22 Mkhitaryan, 17 Diouf, 14 Bonny.
Trener: Cristian Chivu.

TORINO (3-4-1-2): Paleari; Coco, Ismajli, Ebosse; Lazaro, Ilkhan, Gineitis, Obrador; Vlasic; Simeone, Adams.

Trener: Roberto D’Aversa.

 

udostępnij

Zobacz też

Inter Mistrzem Włoch w sezonie 25/26! (71)

03.05
19:56

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Komentarze (48)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
27.04.2026 o 16:42 przez Capar
Capar
Liczyłem na 90 pkt, ale Coppa Italia jest istotniejszy
27.04.2026 o 01:23 przez wrobel1908
+4
wrobel1908
Inter remisuje trochę na własne życzenie być może zmęczenie po Como ale jednego nie rozumiem nabitych rąk z bliskiej odległości w polu karnym nie gwizdali a przeciwko Interowi gwiżdżą przypadek?
26.04.2026 o 23:35 przez vandallo87
+4
vandallo87
Chivu dobry ziomek daje wszystkim pograć. Nikt nie wie po co, bo za miesiąc pół dzisiejszego składu idzie do wymiany, ale widocznie są ogrywane szachy 5D, jak w LM.
27.04.2026 o 10:36 przez Cny
Cny
Cóż powiedzieć? Włochy... Byle młody nie dostał minut i nie został zweryfikowany. Musimy się upewnić, czy Acerbi i Sommer się nadają... Szatni już nie straci, chyba wszyscy mają świadomość, że oddział geriatryczny żegna się z Mediolanem. Chyba, że po któregoś Milan się zgłosi ;)
27.04.2026 o 15:18 przez pluto11
pluto11
To jest akurat chore że wiedząc że Sommer Darmian Acerbi Miki robią wypad po sezonie dalej są ogrywanie mając w garści mistrza i do końca 4 kolejki
26.04.2026 o 22:46 przez Gajdzik
+2
Gajdzik
Szkoda trochę pogubionych punktów, ale za tydzień trzeba się skupić, zagrać na 100% i przypieczętować mistrzostwo! Forza Inter! 🖤💙
26.04.2026 o 22:08 przez NOVY
+3
NOVY
...karny brama, sam na sam brama. I ten Damian na wahadle, lubię chlopa ale wejście w 75min mu by starczylo
26.04.2026 o 22:06 przez NOVY
+5
NOVY
...i jak zawsze Ręcznik w bramce nic extra nie wybronił, zamiast go dobrze wspominać po odejściu zawsze będzie dla mnie ręcznikiem. Karny to strzał na pustą bramkę starzy walić po rogu. I ten brak wyjść do bitych różnych jak przyspawany do linii....
27.04.2026 o 10:38 przez Cny
+2
Cny
Proszę porównać wyjście Martineza w meczu z Como i to jak wyciągnął to, a wczorajsze wyjście Sommera przy golu. Chłop ręce przyklejone do tułowia, twarz odwrócona, zero kontroli, byle nie oberwać piłką. Smutne to, że on ciągle gra... To już nie chodzi o Martineza, ale Sommer zwyczajnie nie dojeżdża pod wieloma względami
27.04.2026 o 10:53 przez NOVY
NOVY
dokladnie w samo sedno. jego poza w wyjsciu sam na sam dramat. na plasko i reka w gorze glowa do tylu...

ale hitem dla mnie sa rzuty rozne gdzie siedzi na lini a pilka tanczy metr dwa przed nim na glowach pilkarzy...
27.04.2026 o 15:21 przez pluto11
pluto11
Tym bardziej oglądając w dwóch ostatnich meczach Martineza było widać różnicę, może Martinez nie jest idealny ale na tą chwilę i w tym sezonie lepszy bramkarz siedzi na ławce a ten którego nie powinno tu być ciągle gra
26.04.2026 o 21:22 przez smerf1600
+2
smerf1600
fakt że po 2-0 zaczełą sięgra na stojąco ale ten karny.. jak to się ma do tej całej gównoburzy z ostatnich dni przez którą milaniaki i judaki widzą nas w serie C?
26.04.2026 o 21:17 przez timon
+4
timon
Widze, ze znowu Chivu zapomnial o stoperanie i wysrał Sommera... plus ze ta choroba żołądkowa potrwa jeszcze max 5 tygodni
26.04.2026 o 20:43 przez pasencjusz88
+3
pasencjusz88
Niby wynik nic nie zmienia ale jak zobaczyłem Sommera na bramce i Darmiana na prawej to czułem wtope. Nie żebym się pastwił nad nimi ale to przeczucie okazało się faktem...
26.04.2026 o 20:22 przez wonsuu_blumarino
wonsuu_blumarino
skubani, chcą zminimalizować szanse zdobycia scudetto przed TV
26.04.2026 o 20:15 przez tytusek25
+1
tytusek25
Karny ewidentny. Augusto blokował nienaturalnie wystawiona ręką strzał. Że niby z bliska? To co.... z bliska wolno tak blokować ? To możę od razu jak w koszu ściągać rękami piłki znad głowy... bo za blisko ręka żeby gwizdali :D .Bez jaj :D Karny prawidłowy. Na szczęście jest taka przewaga ze ten remis praktycznie niczego nie zmienia .
26.04.2026 o 20:15 przez Squishy
+1
Squishy
Na wymioty mi się zbiera z tymi mega losowymi wylewami , jakby każdy mecz to jakiś zawodnik zagra jakąś perełke i rywale mają dobrą sytuacje , NA SZCZĘŚCIE dzbany z torino z tych sytuacji wyłuskali tylko 1 bramke a tak to w miare spoko sytuacje psuli . z piłkarzy dima to jest powalony , wsm dobry mecz biseka , a o bonnym sie nie wypowiem bo go nie widzalem . forza inter
26.04.2026 o 20:11 przez Ricz
Ricz
Kur... Mój Inter zawalił mi kupon 😑
26.04.2026 o 20:23 przez ragnar
+3
ragnar
Zasada nr 1 na Inter się nie stawia
26.04.2026 o 20:03 przez Orrin
+1
Orrin
Jednak 2-0 to niebezpieczny wynik. Rozluźnienie drużyny i dwie bramki wpadły z naszej winy mogliśmy to uniknąć no cóż. Za tydzień każdy o tym zapomni bo będziemy świętować 21 Scudetto
Forza Inter
26.04.2026 o 20:03 przez maestro177
+1
maestro177
Ten karny jak dla mnie to z rękawa, ale i tak wstyd 2:0 wypuścić.
W każdym razie potknięcia się zdarzają, za tydzień mistrzostwo będzie zaklepane.
Brawo dla Dimarco, najlepszy gracz sezonu serie A.
26.04.2026 o 20:02 przez davi23
+2
davi23
Ok, powiedzmy, że remis nic nie zmienia gdyby nie fakt, że prowadzimy 2:0 i kontrolujemy mecz a nagle puszczamy 2 pkt… zupełnie niepotrzebnie.
Darmianem to trzeba zagrać z Hellas a nie w takim meczu.
Carlos słabo dzisiaj, mega słabo to już De Vrij by lepiej zagrał.
26.04.2026 o 21:56 przez chonciak
chonciak
Darmianem się gra jak pozostali są kontuzjowani. A nie gdy wrócił głodny gry Dumfries po kontuzji i w PW dostał 10 minut gry. Jak może być przemęczony? Chyba wyjazdem... A dima mógł wybiec od 1 minuty. Bez jaj... Chyba w tym momencie bez przewagi na majstra gra się pierwszym garniutrem a nie emerytami. A jak już się klepnie majstra to młodym dać grać z innymi niech się ogrywają.
26.04.2026 o 19:43 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Qurwa a jakże, gdyby to było po drugiej stronie to ręki by nie było, ale w naszym polu karnym to już co by nie było to karny..... Pfuuu ! Naszi też po 2-0 stanęli i co ? Mecz sam ma się wygrać !? I co to za zmiana, Mhitarian ?? Boże kochany, tu trzeba szybkości.
26.04.2026 o 19:55 przez ragnar
+1
ragnar
Pytanie czy za faul na Mikim żółta wystarczająca,tam nie było drugiego obrońcy...
26.04.2026 o 19:56 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Torino przebudziło się na bodaj 5 minut i straciliśmy głowę. Na litość boską wstyd !
26.04.2026 o 19:29 przez Orrin
+4
Orrin
Josep by to obronił
26.04.2026 o 19:21 przez Orrin
Orrin
Dimarco król asyst
Yanek z ładnie walna głowa
Mamy mecz pod kontrola
26.04.2026 o 19:21 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Bisseckkkkkk 🔥🔥🔥🔥
26.04.2026 o 19:21 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
I ponownie Dima 👏🤝👏🤝👏🤝👏👍
26.04.2026 o 18:26 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Thurammmm 🔥🔥🔥🔥
26.04.2026 o 18:27 przez Matiinterlegia
+1
Matiinterlegia
Dima jak zwykle 👏👏👏👏
26.04.2026 o 18:26 przez Orrin
Orrin
Dimarco król asyst Marcus jest w formie
Brawo chłopaki
26.04.2026 o 18:25 przez inter30
+3
inter30
To tylko we Włoszech jest możliwe że przy rozstrzygniętym sezonie wystawiane są dziadki na wylocie a nie jacyś młodzi a już na pewno Ci co tu przyszli i trzeba za chwilę będzie zdecydować co dalej: Bonny, Diouf, Martinez. Przecież za moment trzeba będzie ich sprzedać czy wypożyczyć a kretyńskim trzymaniem ich na ławie tylko sobie osłabiają pozycję negocjacyjną , cyrk
26.04.2026 o 19:41 przez BartekBartek
+1
BartekBartek
Jakiś geniusz napisał kilka dni temu że Mikiego trzeba teraz sprawdzać czy nada sie na następny sezon ;) nie mam więcej pytań.
26.04.2026 o 18:03 przez Szociq
+3
Szociq
Nosz kur..... niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego znowu Sommer? Czy to nie jest właśnie najlepszy moment, żeby potestować Martineza do końca sezonu?
26.04.2026 o 18:01 przez Rafał 1976
Rafał 1976
Chivu to jest piepszony kretyn Summer co powinien pikli podawać za boiska to on znowu w pierwszym składzie A Martinez znowu ława brak słów 🤬🤬🤬
26.04.2026 o 19:45 przez BartekBartek
BartekBartek
A jeszcze kilka dni temu Chivu wychwalany pod niebiosa i nikogo lepszego klub nie znajdzie za jego groszki.
26.04.2026 o 17:55 przez Orrin
+3
Orrin
No nie znow Sommer sorry ale Josep jest lepszy.
26.04.2026 o 17:35 przez Piotrek85
+4
Piotrek85
30 czerwca już niedługo. Sommer, Mkhitaryan, Acerbi i Darmian aut .
26.04.2026 o 17:49 przez Cinek
+2
Cinek
Ostatni raz tak czekałem na 30 czerwca gdy Gagliardiniemu kończył sie kontrakt.
26.04.2026 o 17:29 przez danielinter
+1
danielinter
To ja niż wolę Mkhitaryana w 1 składzie i Sommera na ławce
26.04.2026 o 17:27 przez ragnar
+8
ragnar
Później się dziwią że włoski futbol pada
Mistrz na 99% zamiast dać młodego na wahadło czy nawet ogrywać młodych graczy jak Diouf to gra Darmian
I Sommerze już w ogóle nie wspominając
26.04.2026 o 17:28 przez ragnar
+1
ragnar
O Sommerze
26.04.2026 o 17:24 przez smerf1600
+4
smerf1600
widze że ogrywamy Sommera przed przyszłym sezonem i Darmiana w sumie też

Shoutbox

Cny 17.06.2026 17:30

Real chce pół Interu ;) a Inter pół realu.... po prostu się wymieńmy :D

Cny 17.06.2026 17:29

doman dorzucam się na benzynę!

Cny 17.06.2026 17:29

Asslani zastępujący Fratta i przedłużenie mikiego. mokry sen mercato by się spełnił xd

ragnar 17.06.2026 17:18

Here we go Provedel

martins2000 17.06.2026 16:35

Asllani ma zastąpić Davide :czerwona:

doman 17.06.2026 15:51

jakby to byla prawda to sam go zawioze do madrytu swoja osobowka :D

AveCaesar 17.06.2026 15:42

TO JEST MOCNE! 🇨🇵 Marcus Thuram jest podobno nowym głównym ofensywnym celem Realu Madryt! 🤯 Królewscy prawdopodobnie są gotowi zapłacić za niego 70 milionów euro, których oczekuje Inter Mediolan! W końcu na Bernabéu zawitałby napastnik! 🔥 ℹ️ La Gazetta dello Sport

timon 17.06.2026 13:48

Lautaro wygral MS, dwa razy copa america, raz zostal krolem strzelcow copa. Jest na 4 miejscu wsrod najlepszych strzelcow w historii Argentyny a pewnie wbije nie dlugo na drugie, a tu jakis Oster otwierajac Harnasia pisze, ze chlop sie do reprezentacji nie nadaje

Vancore 17.06.2026 12:36

z tym ze lautaro wcale nie gral gorszego meczu, poprostu messiemu wyszedl lepszy mecz

Saff 17.06.2026 08:22

Typowy oster, jak pies Pawłowa - Lautaro gorszy mecz, to jemu już ślina cieknie i w biegu do klawiatury podciąga majteczki, które mu się z ekscytacji zsuwają. A to, że nikt go nie będzie chciał kupić - lepiej dla nas

Claudio 17.06.2026 08:21

Ten Palestra mnie nie rusza. Będzie to będzie. Jak nie on to będzie jakiś starszy ale lepszy zawodnik.

lord-gs 17.06.2026 08:15

Może sobie chcieć. To Atalanta rozdaje karty.

martins2000 17.06.2026 07:53

🔥 Palestra booked, Inter move forward. After turning down Manchester City, the winger has also rejected Chelsea: he wants to join the Nerazzurri.

oster 17.06.2026 06:09

Jaki moment? On nie nadaje się do tej reprezentacji taki jest fakt

Tifosinho 17.06.2026 05:48

Masz swój moment mały człowieczku, naciesz się nim

oster 17.06.2026 05:45

Lautaro chyba znowu chce odpaść jak najszybciej żeby mieć wakacje, jak Lautaro znowu będzie najgorszy na turnieju to kolejne cztery lata nikt nie będzie chciał go kupić jak było po Katarze 😄

oster 17.06.2026 05:09

Lautaro najgorszy na boisku, forma z Kataru jest dalej

FENDI_SOSA 17.06.2026 04:48

Messi hat trick

HB 17.06.2026 00:10

xD

Claudio 16.06.2026 23:27

pisze w perpektywie kibica, a nie pilkarza. Druga sprawa czy zostanie MŚ to czas pokaze...

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29475

Liczba newsów: 53350

Liczba komentarzy: 624868

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się