5/5 na wyjazdach! Inter pokonuje Atalantę w Bergamo 2:1 (38)

Źródło: inf. własna
6 miesięcy temu
3217
38

11. kolejka Serie A 2023/24 skojarzyła ze sobą dwa znajdujące się w wyśmienitej dyspozycji zespoły. Do miana hitu kolejki aspirowała potyczka Atalanty z Interem na Gewiss Stadium w Bergamo. Inter pokonał drużynę gospodarzy 2:1. Bramkę z rzutu karnego zdobył jeszcze w pierwszej połowie Hakan Calhanoglu. Wynik spotkania podwyższył po przerwie Lautaro, a honorowe trafienie Atalanty padło za sprawą bramki, którą zaliczył Scamacca.

Obie drużyny na boisku powitały nie tylko wypełnione po brzegi trybuny znajdującego się w przebudowie Gewiss Stadium, ale też strugi ulewnego deszczu, który miał towarzyszyć obu zespołom aż do końca spotkania. To Inter rozpoczął ten mecz z piłką przy nodze, ale 10 minut takiego stanu rzeczy nie przełożyło się na jakiekolwiek zagrożenie na połowie rywali. Atalanta dobrze grała pressingiem, potrafiła też błyskawicznie odbudowywać ustawienie w defensywie po stracie piłki, co wytrącało Interowi argument w postaci grania z kontrataku. Pierwsza szansa bramkowa w tym meczu przypadła na okolice 20. minuty gry, gdy Inter z opresji pod własną bramką ratował Benjamin Pavard.

Niedługo później francuski obrońca zmuszony był jednak opuścić boisko po tym jak nabawił się urazu kolana. Simone Inzaghi zdecydował się zastąpić go Darmianem. Kontuzja kolegi odbiła się jeszcze bardziej na i tak mozolnym już Interze i kolejne kilka minut to kompletna dominacja i napór Atalanty. Inter odzyskał piłkę na ostatnie 10 minut pierwszej połowy, a za sprawą doskonałego podania Hakana do Darmiana, Interowi udało się wywalczyć rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Hakan Calhanoglu.

Inter rozpoczął drugą połowę z większym animuszem. Pierwsze ostrzeżenie Atalanta dostała od Federico Dimarco, który potężnie i tylko minimalnie niecelnie strzelał z dystansu na bramkę gospodarzy. Drugie ostrzeżenie to bramka zdobyta po spalonym przez Lautaro. Trzeciego ostrzeżenia już nie było, a przewagę swojej drużyny od wznowienia gry udokumentował golem kapitan, Lautaro Martinez. Argentyńczyk zaliczył piękne trafienie z narożnika pola karnego w 57. minucie gry.

Radość podopiecznych Inzaghiego nie miała trwać jednak długo, bo Atalanta prędzej obudziła się po drugim straconym golu, niż miało to miejsce po karnym w pierwszej połowie. Inter przesadził za to odrobinę z wygaszaniem tempa spotkania. Kontaktowy gol dla Atalanty padł po stracie piłki przez Federico Dimarco, który jeszcze długo po trafieniu Scamacci domagał się od sędziego odgwizdania faulu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Lookman. Nerazzurri nie oddali już prowadzenia w tym meczu, a sfrustrowana, nieprzebierająca tego wieczoru w środkach Atalanta kończyła spotkanie w 10-tkę. Czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry zobaczył Toloi.

Atalanta (3-4-1-2): 1 Musso; 42 Scalvini, 19 Djimsiti, 23 Kolasinac; 77 Zappacosta, 15 De Roon, 13 Ederson, 22 Ruggeri; 7 Koopmeiners; 11 Lookman, 90 Scamacca

Ławka: 29 Carnesecchi, 31 Rossi, 2 Toloi, 3 Holm, 8 Pasalic, 9 Muriel, 17 De Keteleare, 20 Bakker, 21 Zortea, 25 Adopo, 33 Hateboer, 43 Bonfanti, 59 Miranchuk.

Trener: Gian Piero Gasperini.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Thuram, 10 Lautaro.

Ławka: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 5 Sensi, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 21 Asllani, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 36 Darmian, 42 Agoume, 70 Sanchez, 95 Bastoni.

Trener: Simone Inzaghi.

Arbiter: Sozza.

Asystenci: Di Iorio, Bercigli

Sędzia techniczny: Giua

VAR: Irrati, Maggioni

Inter mistrzem Włoch 2023/24! 20. Scudetto w historii klubu oraz 6. wygrana z rzędu z Milanem! | Milan 1-2 Inter (133)

22.04
19:46

Spacerek na Stadio Via del Mare! Inter rozgromił Lecce 4-0! (81)

25.02
16:51

Komentarze (38)

04.11.2023 o 22:28 przez Gajdzik
+6
Bardzo ważne 3 pkt. i wygrana na trudnym terenie, pierwsza połowa nie porywała, ale w drugiej już zdecydowanie lepiej, oby Lautaro w gazie już do końca sezonu i może wpadnie 30+ w lidze 💪🏻🖤💙

P.s. oby z Pavardem nic poważnego! 🙏🏻
04.11.2023 o 22:26 przez Pjerun
+7
Pjerun
3 punkty na tak trudnym terenie jak Atalanta są bardzo cenne. Szkoda tej straconej bramki.
Hakan i Lautaro to są obecnie najlepsi piłkarze Serie A.
04.11.2023 o 22:02 przez pasencjusz88
+3
pasencjusz88
Wygrane czy nie, dopchane czy nie, nie istotne. Dzisiaj " kuzyni " remisują lub przegywają i kolejka dla nas. Co do meczu powiem tylko to co Pan Dumanowski że takimi meczami wygrywa się mistrza i mocne drużyny wygrywają nawet kiedy mają słaby dzień.
04.11.2023 o 21:56 przez Czaglar
+1
Czaglar
Seba napisał:
Warto zaznaczyć, że Barella ani razu w tym meczu nie machnął łapami oraz ani razu nie wydzierał się na kolegów. W dodatku był to jego pierwszy dobry mecz od dawien dawna. Czyżby łokieć na twarz, a następnie stomp na głowę przestawiły klepkę i wróci stary dobry Barolo? :-D

Jak nie, początek meczu gdzie wbił się w tłum zawodników Atalanty zamiast wypuścić Lautaro. Argentyniec zwrócił mu uwagę to Nikos zaczął machać łapami w jego kierunku
04.11.2023 o 21:40 przez Nerazzurx10
+3
Nerazzurx10
Mam nadzieję że ktoś z zarządu sędziów przeanalizuję to spotkanie i arbiter który sędziował to spotkanie dostanie jakąś karę bądź zawieszenie.. tak brutalnej drużyny jak Atalanta dziś dawno nie widziałem, a sędzia niewzruszony.. ratuje go tylko czerwo które dał ale tu powinny być ze 3 czerwone kartki.. fatalny sędzia
Adi03
Tak jak pisałem wygramy koniec końców wyszarpiemy to zwycięstwo. Jesteśmy tak pewni siebie na boisku i to widać i to czuć. Dobre meczycho i dobra gra. Forza Internazionale
04.11.2023 o 20:43 przez Paolo92
+4
Paolo92
Atalanta dziś ostro , nie bawiła się z naszymi.
Na szczęście to im nie pomogło i dobrze , bo Inter dziś na zwycięstwo po prostu zasłużył.
Nie ustrzegliśmy się kilku błędów i to jest do poprawy.

Ważne są jednak 3 pkt i to się liczy ,a o szczegółach nikt później nie będzie pamiętał.
04.11.2023 o 20:40 przez Snake86
+2
Snake86
Cieszą trzy punkty, przeważaliśmy i lepsze sytuacje mieliśmy my. Może nie wypada marudzić, ale Dumfries mógłby zacząć podnosić głowę jak wrzuca piłkę ;) Dziwi mnie tylko, że tak późno Gasp wpuścił Muriela, zawsze nam przysparzał problemów. Swoją drogą z chęcią bym go zobaczył w Interze, ale chyba już do tego nie dojdzie.
04.11.2023 o 20:29 przez smerf1600
+4
smerf1600
Ależ ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Teraz modły o to, żeby Paviemu nic się nie stało poważnego
04.11.2023 o 20:23 przez Rafał 1976
+4
Rafał 1976
I właśnie o to chodziło jechać do Bergamo i wywieźć trzy punkty Tylko szkoda tej głupio straconej bramki
04.11.2023 o 20:21 przez Tifosinho
+4
Tifosinho
Pomysłem Atalanty na ten mecz było połamanie Naszych i sędzia niezbyt im to utrudniał. Wiadomo było, że nadejdzie taki mecz, że z reguły Ci najlepsi w końcu zawiodą i tak też dzisiaj było z Thuramem i Dumfriesem. DiMarco również dzisiaj słabiutko. Mega piła najlepszego według mnie Hakana do Damiana i co cieszy Asllani pokazał to samo przy podaniu do Sancheza więc widać, że podpatruje Calhe. Sommera mega blisko czystego konta, które mu się należało jak psu buda. Trochę oddaliśmy piłkę La Dei ale widać było, że to z reguły kontrolowaliśmy. Widzę pewne pozytywy w grze Barelli więc może to dobry prognostyk. Forza Nerazzurri 🖤💙
04.11.2023 o 20:24 przez ragnar
+3
ragnar
2 połowa Thuram git, to on przy strzale Dumfriesa odzyskał piłkę czy na koniec ciut za mocno podał do samcheza
1 połowa słaba, może te kopanie po kostkach go oslabiło
04.11.2023 o 20:20 przez cs88
+7
cs88
Świetny wynik, naprawdę ciężki mecz, ale...

drugi już raz w tym sezonie tracimy bramkę na własne życzenie tracąc piłkę przy własnym polu karnym (strata Bastoniego z Sociedad i dzisiaj Dimarco). Rozgrywanie piłki podaniami od tyłu jest świetne ale czasami lepiej zastosować prostsze środki i nie ryzykować wyciągania piłki z bramki.
armin22
Bardzo ważne zwycięstwo na trudnym podmokłym terenie, cieszy kolejna bramka Lautaro, niestety cała nerwówka spowodowana zagraniami do tyłu i to często w sytuacjach gdzie z przodu stoją wolni pomocnicy.
armin22
z pozytywów warto jeszcze dodać że mecz wygrany średnim nakładem sił co cieszy przed kolejnym meczem w LM
04.11.2023 o 20:16 przez mroowa111
+7
mroowa111
Wymęczone ale zasłużone olbrzymi krok do scudetto pierwsza połowa słaba druga lepsza Najlepsi Lautaro Sommer i żołnierz Darmian jedziemy dalej teraz Salzburg
Brawoooooooo.! ⚫🔵💪
Hamy , tak faulowali że innego sposobu nie mieli tylko ostro grać. Zwycięstwo najważniejsze!
04.11.2023 o 20:11 przez Paolo87
+5
Paolo87
Bardzo dobry Sommer, Bezbłędny z karnych Hakan i niezawodny Lautaro=zwycięstwo nad Atalantą👍💪🥇 Gorszy występ Dimarco i Mkhitariana.
b) jedziemy z czołówką aż miło
c) dawniej po takiej wpadce Dimarco i straconym golu byśmy tego meczu nie wygrali 🤣
Paolo87
Zwłaszcza punkt C-po takiej wpadce Dimarco kiedyś byśmy przegrali a teraz wywozimy 3 punkty💪👍

Jednak będąc uczciwym, taka wpadka Dimarco nie zdarza się często, zazwyczaj błyszczy, asystuje i jest jednym z najlepszych o ile nie najlepszym na boisku💪👍 Osobiście uważam go za lepszego zawodnika niż Dumfries.
04.11.2023 o 20:03 przez kadrian89
+7
kadrian89
Sommer znów cichym bohaterem. Ponownie Stefan i Darmian.

Druzyna w końcu charakter pokazuje. Sanchez wchodzi na 10 min i 2 bramki mógł mieć swoim zaangażowaniem. O to chodzi.
04.11.2023 o 20:00 przez tytusek25
+4
tytusek25
Jak dla mnie nadprogramowe 3 punkty na cholernie ciężkim terenie niwelujące blamaż i taką stratę z Sassuolo. Brawo. ... a w szatni wszyscy wypłacają karnego plaskacza dla DiMarco za szastanie respiratorem :) Brawo :)
+2
Oby nic poważnego z Pavardem, co do meczu wiedziałem że tak będzie to wyglądać bo Bergamo zawsze było ciężkim terenem. Jak dla mnie możemy wygrać tylko 1 do 0 bo jak pisałem ostatnio ważne żeby nauczyć się pchać takie mecze , jak mówił Szymon żeby nauczyć się cierpieć ale wygrywając.

AveCaesar 27.04.2024 07:42

🚨 Bramkarka klubu Checz Gdynia okazała się mężczyzną! Joanna Radziwiłowa to tak naprawdę Andrzej Dobrzyniecki, który przez lata występował w drużynach kobiecych! 🤯 Na dodatek Dobrzyniecki miał wyłudzać pieniądze od osób pokrzywdzonych w aferze Amber Gold i teraz grozi mu więzienie... 🙃

Seba 27.04.2024 07:16

CdS: "Nie tylko Taremi i Zieliński. Inter przygotowuje się na trzeci cios. Nadchodzi Bento".

MuCha2 27.04.2024 06:40

Teraz psychol Szymon chyba uderzy w dwie korny jak już ma po jednej. W tym roku ewidentnie olał LM chyba nie myślał że liga będzie taka słaba

MuCha2 27.04.2024 06:39

Co ma być to będzie amen.

HHAAH ! 26.04.2024 22:38

Thuram podobno ma klauzulę 85mln

Weo 26.04.2024 21:48

W Turcji top króla strzelców 1. Icardi 21 goli, 2. Dzeko 20 goli, 3. Manaj 17 goli, .......... 5. Buksa 14 goli, 6. Piątek 13 goli xD xD

pablo77 26.04.2024 21:34

Własciwie to nie musimy nikogo sprzedawać, ale przykładowo gdyby ktoś wyłożył te 90 baniek na Thurama to spokojnie moglibyśmy wziąć na przykład Jonathana Davida/Zirkzee i Scaliviniego na przyklad :D

Orzeu 26.04.2024 21:15