Gazety włoskie

Corriere dello Sport - Barella 0:2 McTominay (25)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
5 miesięcy temu
1609
25

Inter zremisował 2:2 z Napoli, mimo że prowadził już dwukrotnie. Spotkanie to skupiło uwagę kibiców nie tylko ze względu na dramaturgię na boisku, lecz także przez zmagania w środku pola pomiędzy Nicolo Barellą, a Scottem McTominayem. Pojedynkowi pomocników przygląda się dziś Corriere dello Sport

 

To Scott McTominay wyszedł z pojedynku w środku pola zwycięsko, dominując w starciach z Barellą i innymi graczami Interu. Taki przebieg rywalizacji znacząco wpłynął na postawę całej linii pomocy gospodarzy. McTominay był kluczową postacią w ofensywie Napoli - to właśnie on dwukrotnie trafiał do siatki, zapewniając gościom cenny remis.

Barella, jeden z najbardziej kreatywnych i wpływowych pomocników Interu, nie potrafił znaleźć rytmu i skutecznie przeciwdziałać presji McTominaya. Zamiast dyktować tempo gry i kreować sytuacje dla kolegów, często znajdował się na tyłach akcji, ustępując pola bardziej zdecydowanym rywalom. Podkreślano, że Barella nie wniósł do gry takiej jakości, jakiej oczekiwano, pozostawiając zadania ofensywne Piotrowi Zielińskiemu i Hakanowi Calhanoglu. Ta niedyspozycja w środku pola mogła mieć wpływ na brak lepszej kontroli spotkania przez Nerazzurrich - mimo iż Inter miał więcej sytuacji i dwa razy obejmował prowadzenie. 

 

udostępnij

Zobacz też

GdS - Muharemović jest zainteresowany Interem, Sassuolo liczy na licytację (5)

24.05
09:13

Il Messaggero - Koné żegna się z Romą (0)

23.05
11:18

Komentarze (25)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.01.2026 o 07:42 przez inter30
+1
inter30
Na tym polega problem naszych "liderów" którzy są w zasadzie od dłuższego czasu liderami tylko z nazwy, wykazują się z leszczami a znikają z silniejszymi, Barella jest tu wyjątkiem bo on znika i z tymi i z tymi, przespane mercato gdzie nie ściągnięto żadnego materiału na lidera właśnie procentuje
12.01.2026 o 22:48 przez tytusek25
tytusek25
Barella jest przereklamowany jak media expert. Jak dla mnie ,jeśli będzie konkretna oferta od jakiegoś niezorientowanego jelenia to wio . Jeśli tak ma grać cały czas jak przez zeszły rok to nie ma za kim płakać. Żaden z niego lider, te machanie witkami jest już żałosne, a jak ma strzelać lepiej od razu odwrócić głowę unikając żenady. W czasach świetności serie A nie łapałby się nawet na ławkę w top10 . Wielki małością reszty włoskich pomocników co widać zresztą w postawie kadry . Top sezon już miał. Zapakować i spieniężyć jak Onanę .Na pewno lepiej na tym wyjdziemy niż na przyspawaniu go do pierwszej 11 bez względu na jego obecny poziom , a raczej jej brak.
12.01.2026 o 21:44 przez Xucatlan
+2
Xucatlan
Nic ten McTominay nie grał. 90% podań do tyłu. Zawalił gola. Dwa razy wykorzystał gapiostwo obrońców i tyle.
12.01.2026 o 19:19 przez Piekarz
-1
Piekarz
Nie oszukujmy się, ktoś kogo szczytem marzeń jest bawienie pięciorga sraluchów w ciepłych kapciach ze swoją o dekadę starszą żoną, raczej nie ma w sobie wystarczająco wiele testosteronu na walkę w środku pola z potężnym, żądnym przygód Szkotem dupczącym młodszą modelkę i wykluczającym opcję podcięcia sobie skrzydeł potomstwem
12.01.2026 o 21:38 przez Pader88
Pader88
Masz czas
12.01.2026 o 18:45 przez lord-gs
lord-gs
Szkot w tej chwili to "zjada" wszystkich naszych mikrusów z pomocy
12.01.2026 o 13:32 przez Cyrax
+1
Cyrax
Barella to się może pojedynkować z Pobegą, a nie ze Szkotem.
12.01.2026 o 13:08 przez mroowa111
mroowa111
Czas zakasać rękawy i zasuwać na boisku jak najdawniej
12.01.2026 o 13:01 przez maestro177
+2
maestro177
Dokładnie o tym wczoraj myślałem po meczu, Barella to powinien być lider środka i osoba decydująca o losie meczy. Niestety tym kimś okazał się McTominay, który jest na ten moment półkę wyżej od każdego z naszych liderów. Nie wiem czy tą pustkę można poprawić pracą czy jednak potrzeba poważnego transferu, ale oczywistym jest ten brak.
No i można tutaj rozważać, czy w odpowiednich momentach nie lepiej jednak sprzedawać zawodników, za Barelle były poważne oferty, może trzeba było korzystać. W końcu przykładowo Napoli znalazło zastępstwo za Kwaracchelie.
12.01.2026 o 13:24 przez BartekBartek
+1
BartekBartek
U nas jak ktoś zagra świetny sezon to włącza sie myślenie że to będzie lider na kolejne 10 lat. A najgorsze jest to że nawet nie ma plotek transferowych dotyczących naszych "liderów", a o ofertach to nawet nie wspominam.
12.01.2026 o 20:07 przez ragnar
+1
ragnar
Tylko za Bastoniego, od czasu do czasu
13.01.2026 o 07:30 przez BartekBartek
BartekBartek
@ragnar , bo Bastoni trzyma poziom. Mi chodziło o oferty za "liderów" których część kibiców ma już dość.
13.01.2026 o 08:19 przez ragnar
ragnar
no tak, no niestety dopóki LM i Barella takimi będą to poza ligą nic nie wygramy :(
12.01.2026 o 13:00 przez Cou23
+6
Cou23
Przesunąć go na registe. To jest nasz nowy i vice Hakan. Zatracił umiejętność strzału i gola, pod polem karnym same złe decyzje, spowalnianie i straty po piętkach. Cofnięty mógłbym kontrolować grę podaniami, jest dobry w odbiorze i przede wszystkim w pressingu w środku. Naturalna i idealna ewolucja dla niego. W tym sezonie zagrał tak va torino i cremonese i to były jego najlepsze mecze w tym sezonie.
12.01.2026 o 13:39 przez darek666sz
+2
darek666sz
Dokładnie o tym mówię od dawna,im dalej od bramki przeciwnika tym jest lepszy.
13.01.2026 o 14:39 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Też tak uważam. Z tym, że może być z tym ciężko dopóki nie ściągniemy środkowego obrońcy i wahadłowego. Bo nie widzę innego zawodnika, który grałby na środku, z prawej strony i jeszcze patrzył czy Bisseck czegoś nie odwala. Przy tym robi asysty mimo, że u nas nie ma kto strzelać. Nawet jak gra Dumfries to Holender ustawia się jak napastnik, a z prawej tyra Nico.
13.01.2026 o 14:43 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Nasza prawa strona to obecnie gunwo a wszystko stara się tam łatać Barella.
13.01.2026 o 14:59 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
O czym chyba wszyscy zapominają. Łatwo być "w formie" grając z Basto i Dimą.
12.01.2026 o 12:55 przez inter30
+2
inter30
Grunt że rekord asyst pobity
12.01.2026 o 11:50 przez SETE
+4
SETE
To pokazuje, nie jest tez juz dla nas wszystkich w sumie zaskoczeniem, ze nasi liderzy , gracze co powinni zespol ciagnac za uszy, najlepiej zarabiajacy w duzych meczach nie wskakuja na swoj najwyzszy poziom. Tak jest juz od 1,5 roku w lidze.
12.01.2026 o 11:42 przez Matti
+4
Matti
Barella od dłuższego czasu nie jest już tym samym piłkarzem. Coraz mniej da się go lubić. Wieczne pretensje i machanie łapami, a sam zupełnie nie dowozi.
12.01.2026 o 12:05 przez Cny
+2
Cny
Wczoraj już rugal go Martinez w okolicach 15 minuty bo festiwal machania łapami real w najlepsze. I to robi chlop, który co chwila trafia w gołębie
12.01.2026 o 12:40 przez smerf1600
+2
smerf1600
to machanie łapskami i pretensje są strasznie irytujące, a jak dostał patelnie z Atalantą na pustaka z 5 metrów to walnął w trybuny. Może i ma kilka tych asyst ale wypadałoby samemu choć częsciej w bramke trafiać a potem opieprzać kolegów
12.01.2026 o 13:40 przez Matti
Matti
Nie dbam za bardzo o te kilka asyst. Jesteś pomocnikiem w Interze, więc to, że asystujesz to swego rodzaju minimum. Barella ze względu na skalę swojego talentu i wiek powinien być absolutnym topem, motorem napędowym i motywacją dla reszty drużyny. Niestety on w ostatnim czasie nie dowozi na poziomie piłkarskim, a jego zachowanie można porównać do naburmuszonego dziecka. Fatalnie się go ogląda na wszystkich płaszczyznach. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby posiedział trochę na ławce dla pokory.
12.01.2026 o 16:46 przez acmilanowek
acmilanowek
mkhitaryan lubi to

Shoutbox

Jaszczu91 10.06.2026 14:37

Spadli więc pewnie nie biorą go na gre w serie b

Jaszczu91 10.06.2026 14:35

Pewnie mają już na niego chętnego za 12 :D

Jacenty 10.06.2026 14:31

pisa wykupuje Akinsanmiro

Kredence 10.06.2026 14:03

Który jełop prowadzi profil fcinter na twitterze xd

Jacenty 10.06.2026 13:44

Tullio Tinti: "To normalne, że Bastoni interesuje wszystkie europejskie potęgi, ale to nie jest problem. Bastoni jest super szczęśliwy w Interze, ma koszulkę Interu przyszytą do ciała i na pewno zostaje w Interze. To jego dom"

Cny 10.06.2026 13:42

sprzedać CA za 25M do Romy czy Atletico i wziąć Gallo za darmo. i mamy hajsu jak lodu :D

Cny 10.06.2026 13:42

wy to tak zobaczycie nazwisko losowe i wrzucacie tutaj bez namysłu

martins2000 10.06.2026 13:33

Sancho wolnym agentem

doman 10.06.2026 13:28

Może by tak jadon sancho za darmo?

Cny 10.06.2026 13:19

Solet ujdzie, ale trzech czarnych na raz to za duże rozbijanie szatni. nie chcemy drugiego realu i walk plemiennych

Cny 10.06.2026 13:18

oby oby, przedłużyć Darmian, koniecznie xd

martins2000 10.06.2026 13:05

Tinti, Agente di Bastoni e Darmian, è entrato ora nella sede dell’#Inter. [@MatteoBarzaghi]

ragnar 10.06.2026 11:11

Solet za 20 ( coś takiego będzie) Provedel za 4 mln super ruchy, jak na obecne czasy

martins2000 10.06.2026 11:11

Roma: anche Chiesa tra le alternative a Greenwood

Orzeu 10.06.2026 11:10

a później zająć się sprawą pomocnika i wahadłowego

Orzeu 10.06.2026 11:10

Solet i Provedel dobre ruchy trzeba je wykonać jak najszybciej

Jaszczu91 10.06.2026 11:02

Chcieć wydać 12mln euro a móc wydać to jednak różnica

Jaszczu91 10.06.2026 11:01

Solet jak najbardziej ok

Cny 10.06.2026 11:00

Atta, Ndoye, SOlet - niewłaściwy kierunek....

Vancore 10.06.2026 10:59

italiano trenerem besiktasa a chcial albanca i w bolognii i w fiorentinie

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29454

Liczba newsów: 53341

Liczba komentarzy: 624581

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się