Wywiady z trenerami

Conte po meczu z Sampdorią (5)

Autor:
Źródło: football-italia.net
około 6 lat temu
1930
5

Antonio Conte wziął udział wczoraj w pomeczowej konferencji prasowej zorganizowanej po meczu Interu z Sampdorią. Oto co na temat zakończonego spotkania miał do powiedzenia trener Nerazzurrich:

- Tego wieczoru nie mieliśmy wyboru i musieliśmy wygrać ten mecz, aby zmniejszyć dystans  do czołówki do sześciu punktów.

- Rozbudziliśmy nadzieję, że uda nam się dokonać czegoś nadzwyczajnego. To prawda, mogliśmy przypieczętować wcześniej to zwycięstwo, bardziej zwiększając nasze szanse. Zamiast tego po bramce strzelonej przez Sampdorię poddaliśmy się i trochę nas to zaniepokoiło. W każdym razie to był dobry występ.

- Powtarzam, to nie jest problem z kondycją, ale kiedy mamy okazję wcześniejszego zdobycia punktów, nie robimy tego. To samo wydarzyło się w meczu Pucharu Włoch z Napoli. Wystarczy tylko jeden nieszczęśliwy rykoszet, i wtedy znów wszystko zaczyna się od początku.

- Mam nadzieje, że te mecze pozwolą nam uświadomić sobie, że musimy wcześniej zabijać przeciwnika oraz te mecze - oczywiście w sensie sportowym -  gdy mamy na to szansę.

- Musimy nadal korzystać z nowych rozwiązań. Podczas kwarantanny mogliśmy więcej popracować z Christianem zarówno nad aspektami fizycznymi oraz taktycznymi. Udało mu się w końcu zaaklimatyzować. Teraz jednak musi być jeszcze bardziej zdeterminowany i zdobywać więcej bramek.

- Mamy sześć punktów straty do zespołów z góry tabeli i 12 kolejek przed sobą. Nie mamy już marginesu błędu, podczas gdy Juventus oraz Lazio mogą sobie pozwolić na błąd i uniknąć dalszych konsekwencji.

- Właśnie dlatego potrzebuję okrucieństwa pod bramką, ponieważ dzięki wcześniej zdobytej przewadze, możemy wtedy odpocząć przy piłce.

 

Zobacz też

Chivu: Nie potrzebuję komplementów, wiem, kim jestem i co wnoszę do zespołu (1)

18.05
01:51

Simone Inzaghi: Gdybyśmy wygrali Ligę Mistrzów, zostałbym (32)

30.04
09:23

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
22.06.2020 o 17:43 przez mroowa111
+1
mroowa111
wynik jest ale musimy kontrolować takie mecze dużo bardziej i grać przez cały mecz a nie tylko połowe
22.06.2020 o 17:21 przez Endru
Endru
Super trenerze ale my kibice chcemy zeby zawodnicy trzymali poziom przez 90 min, a nie 45.
22.06.2020 o 16:09 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Albo Conte słabo wykorzystał te przeszło 2 miechy na dopracowanie wcześniejszego zabijania meczy unikając tym samym kolejnego z dramatów albo piłkarze nie wzięli sobie do serc i głowy jego słów. Praktycznie jak narazie nie się nie zmieniło. Jedna połowa na mega dobrym poziomie po czym po 15 minutach wracają na boisko stare odgrzane kotlety. Wystarczyło że trochę nas przycisnęli i mislismy strach w oczach. Szczęście że to nie była jakaś tam atalanta bo z 2-0 spokojnie zrobiłoby się 2-3...
22.06.2020 o 16:52 przez KoBa
+2
KoBa
Przecież to nie Conte spartolił setki, którymi można było zamknąć mecz. Strategia była dobra, ale wymagała tego, o czym z resztą Conte mówi w ostatnim zdaniu, aby być skuteczniejszym pod bramką przeciwnika.
22.06.2020 o 19:07 przez Dyl87
+1
Dyl87
Tonali, Radja dwa wahadła plus napastnik żeby Lukaku sobie odpocząć mógł i drugie połowy będą nasze, po prostu nie mam ławki a natłok spotkań jest tak wielki że jedna kontuzja czy zawieszenie za kartki to dla nas spory problem nawet przed wirusem graliśmy co 3,4 dni

Shoutbox

martins2000 24.06.2026 13:53

Guglielmo Vicario odejdzie z Tottenhamu, interesują się nim włoskie kluby. Juve jest informowane na bieżąco, w razie gdyby Aston Villa nie obniżyła ceny Martineza. Napoli monitoruje sytuację Vicario, na wypadek gdyby sprzedali jednego ze swoich bramkarzy. [Romano]

Orzeu 24.06.2026 13:52

choć każde źródło coś innego mówi

Orzeu 24.06.2026 13:52

zaakceptował obie oferty a Atalanta miała zadecydować czyją ofertę przyjmie

Orzeu 24.06.2026 13:51

inaczej niby było

Claudio 24.06.2026 13:51

Coraz więcej pojawia się informacji, że wszystko było dogadane również ze strony Interu. Palestra zapewniał Inter, że warunki mu odpowiadają i przejdzie do Interu, a od kilku dni jak przyszla Chelsea to chlopak nagle zmienil zdanie o 180 stopni. Zanim Inter bedzie oczerniany to niech lepiej poczeka, bo tutaj zawodnik i agent jak zobaczyli kasę z 10 druzyny premier league to nagle wszystkie ustalenia poszly się....

Jacenty 24.06.2026 13:44

martwi ta kontuzja Schlotterbacka, bo ponoć City nie chcą oddawać Diasa ani Gvardiola. Z przewijających się wczesniej nazwisk w kontekście obrony Realu Bastoni wychodiz na pole position...

Jacenty 24.06.2026 13:42

fcin1908it: na życzenie Topalovicia odbywa się spotaknie pomiędzy Interem a Catanzaro

Jacenty 24.06.2026 13:38

co tylko potwierdza, że nie dadzą rady wykupić Paza.

Jacenty 24.06.2026 13:38

Longari: Como zainteresowane Chalobahem z Chelsea, jednak operacja jest skomplikowana z powodu ffp.

Claudio 24.06.2026 13:29

Percassi załamani, że wpadło dodatkowe 10mln ;(

Claudio 24.06.2026 13:28

Corriere dello Sport - Tym, kto wywrócił cały transfer był Marco Palestra i jego agent. Piłkarz miał porozumienie z Interem od tygodni i podkreślał, że chce grać w Mediolanie. Nawet w rodzinie Percassich jest swego rodzaju rozczarowanie i zdziwienie całą sytuacją.

pluto11 24.06.2026 13:20

Niech zostaje bo Hakan nie pociągnie znowu całego sezonu a Stanko ogarnie

Tifosinho 24.06.2026 13:19

Ja miałbym do Palestry pretensję gdyby zadeklarował, że jest wielkim fanem Interu i zawsze marzył o grze w Naszych barwach a potem się wypiął i poszedł do Chelsea a tak to można mieć pretensję do agenta Palestry a także do ludzi, którzy od lat sprawiają, że Serie A traci na wartości i jakości

Jacenty 24.06.2026 13:14

Barzaghi: Stankovic pragnie pozostać w Interze - odrzucił propozycje Brentford oraz Tottenhamu

pablo77 24.06.2026 13:13

Czemu kretyn? dobrze zrobił, tylko kretyn by nie skorzystał z takiej okazji.

Piekarz 24.06.2026 13:08

Takich tu nie chcemy

Piekarz 24.06.2026 13:08

Palestra = kretyn

KKazam 24.06.2026 13:04

Poszedl tam, gdzie wiecej zarobi. Proste. Ja do mlodego nie mam pretensji. Ale do agenta juz tak. No i to, ze rynek tak wyglada +nasza wlasna polityka transferowa. Nje umiemy kupic i nie umiemy sprzedac

acmilanowek 24.06.2026 12:49

a idz pan w c :cenzor: z ta palestra . potraktowali Inter do wywindowania ceny. Atalanta na sbez mydla wych...

Klinsi64 24.06.2026 12:33

dlaczego palestra curvą jest?

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625334

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się