Relacje

Czas na Derby d'Italia! (46)

Autor:
ponad 14 lat temu
1669
46

Czas na 217. Derby d'Italia! Już 29 października o godzinie 20:45 hit 10. kolejki Serie A: Inter Mediolan vs. Juventus Turyn!

 

Tę zapowiedź zaczniemy od statystyk. To będą 217 Derby Włoch. Dotychczas lepszym bilansem może pochwalić się Juventus. Wygrał 96 oficjalnych gier z Interem. „Nerazzurri” ogrywali Juve 67 razy, a 53-krotnie padł remis.

 

Ostatni mecz pomiędzy Juve a Interem odbył się 13 lutego tego roku. W Turynie wygrała „Stara Dama” po golu Alessandro Matri'ego.

 

Inter sezon zaczął słabo, ale powoli się „rozkręca”. W Lidze Mistrzów wygrał na wyjazdach z CSKA i Lille. W Serie A w niedzielę udało się pokonać 1:0 Chievo, a wczoraj czarno-niebiescy ugrali punkt w Bergamo. Ten punkt jest tym cenniejszy, że uratował go w końcówce meczu Luca Castellazzi. Rezerwowy bramkarz Interu obronił w końcówce spotkania rzut karny. Luca będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności także w sobotę, ponieważ pierwszy goalkeeper wicemistrzów Włoch – Julio Cesar odniósł kontuzję w meczu z Atalantą. Urazy i absencje to zresztą znany temat w teamie Klubowych Mistrzów Świata. Wciąż nie dostępni do gry są Walter Samuel i Diego Forlan, zawodnicy którzy mieli by duże szanse na występ w tak ważnym meczu. Ponadto Claudio Ranieri nie może skorzystać z młodych pomocników: Coutinho i Poli'ego, a także bramkarza Viviano.

 

Juventus sezon zaczął doskonale. W lidze ostatnio wygrywają lub remisują. W ostatnich kolejkach pokonali u siebie Milan i Fiorentinę, a także zremisowali z Genoą. Na wyjazdach punkty dzielili z Catanią i Chievo. „Stara Dama” przewodzi ligowej stawce mając w dorobku 16 punktów – dwa razy więcej od drużyny Interu.

 

W drużynie lidera Serie A „błyszczą” Matri i Marchisio. Ten pierwszy ma już na koncie 4 bramki, a drugi o jedną mniej. Co ciekawe Claudio Marchisio dwa ze swoich goli w tym sezonie strzelił Milanowi, z którym Juve wygrało 2:0.

 

Kadra Juventusu na najbliższe spotkanie powinna być jak najmocniejsza. Zabraknie jednak prawdopodobnie Buffona, który przed meczem z Genoą doznał kontuzji. „Gigi” jeszcze nie wrócił do gry i być może oba zespoły zagrają bez swoich podstawowych bramkarzy. Podczas jednego z ostatnich treningów, drobnego urazu doznał także Krasic, o którym coraz głośniej mówi się w kontekście transferu.

 

Derby d'Italia już w sobotę o godzinie 20:45.

 

Przewidywane składy:

Inter: Castellazzi – Maicon, Lucio, Chivu, Nagatomo – Zanetti, Cambiasso, Motta – Sneijder – Pazzini, Zarate

Juventus: Storari – Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini – Marchisio, Pirlo, Pepe, Vidal – Vucinic, Matri

 

Transmisje TV:

Arena Sport 3 [MAXtv]

Arena Sport 4 (serbia)

C+ Fútbol (spain)

C+ Sport 1 (denmark)

C+ Sport 3 (norway)

C+ Urheilu (finland)

C+ Weekend (poland)

Digi Sport (hungary)

Digi Sport 3 (romania)

ESPN (uk/ireland)

Ictimai TV

NTV+ Sport On-Line

OTE Sport 2

Setanta Ireland

Sky Calcio 1

Sky Sport 1 (italy)

Sport TV3

Sport+ (france)

SportDigital.tv

SuperSport 1 [DigitAlb]

SuperSport 5 (za)

TRK Futbol+

TV4 Sport (sweden)

~ C+ Fútbol HD (spain)

~ ESPN HD (uk/irl)

~ NTV+ HD Sport

~ Sky Calcio HD1

~ Sky Sport HD1 (italy)

~ SuperSport HD1 [DigitAlb]

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Inter Mistrzem Włoch w sezonie 25/26! (71)

03.05
19:56

Hakan wziął Inter pod pachę i wprowadził go do finału Coppa Italia! 3:2 po wielkiej rimoncie drużyny Chivu na Meazza! (66)

21.04
20:42

Komentarze (46)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
29.10.2011 o 19:53 przez Gajdzik
Gajdzik
Pokażmy w końcu klasę <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <br />
Forza <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" /> <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
29.10.2011 o 18:58 przez kamil13216
kamil13216
Zas ten Chivu co ci trenerzy w nim widzą. Bedzie dobrze. Wygramy to. Mamy lepszy skład niż Żydentus
29.10.2011 o 16:29 przez Szociq
Szociq
środek ze Stankovicem wygląda tragicznie. Juve jest tak na prawde cienkie jak dupa węża problem w tym że my jesteśmy w totalnym mule. licze na zwycięstwo mimo wszystko.<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
29.10.2011 o 16:25 przez Neo_FCI
Neo_FCI
Nie w tym sezonie, powiedzmy sobie szczerze. Grajac Stankovicem i Zanettim to w ogole nie mamy o czym rozmawiac jezeli chodiz o jakas ofensywe. Remis bylby naprawde fajnym wynikiem, ale przy obecnej formie, to prosze o najlagodniejszy wymiar kary. Jak dostaniemy po dupie, to i tak Morattiemu to nic nie da, nic mu nie zaswieci, bo jest FFP...
29.10.2011 o 16:22 przez jacodj
jacodj
WYGRAMY <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! SOLO INTER <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! <img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
29.10.2011 o 16:12 przez LaBeneamata
LaBeneamata
Bedzie cholenie ciężko, ale trzeba ten mecz wygrać<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
29.10.2011 o 16:05 przez Omen
Omen
TYLKO ZWYCIĘSTWO!
29.10.2011 o 14:08 przez doman
doman
w tamtym sezonie liczylismy na odbicie sie od dna i z milanem zrobilo sie bodaj 3-0 haha, nie licze na cud, ale zaangażowanie tylko...<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
29.10.2011 o 13:53 przez Urys92
Urys92
Ciezki mecz fajnie by bylo jak bysmy pokazali na co nas stac wlasnie w derbach... Odbili bysmy sie od dna uwierzymy wkoncu w siebie i ze spotkania na spotkanie bedzie lepiej ! oby tak bylo ! Forza Inter !<img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" />
29.10.2011 o 13:37 przez kosa18ziom
kosa18ziom
A wiecie czy któryąś z tych kanałów podanych w newsie oprócz Ictimai tv jest na satelicie hotbird?
29.10.2011 o 13:34 przez pajobartek
pajobartek
kurs 2,45 na Inter 1<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> forza Inter!<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
29.10.2011 o 11:58 przez karli36
karli36
<span style="color: red">Oszukuje ludzi na "ustawionych" meczach.</span>
29.10.2011 o 11:40 przez Drago194
Drago194
Coś czuję że najwięcej na co można liczyć tu fuksiarsko strzelona bramka 1-0 i dalej obrona Częstochowy jak to miało miejsce w meczu z Lille<img src="/files/emoticons/27" alt=" :| " /> <img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
29.10.2011 o 08:24 przez typek1308
typek1308
Będzie dobrze,panowie co z wami<img src="/files/emoticons/35" alt=" ?? " /> LIcze na fajny kocioł na San Siro a damy rade 2:1 do przodu FORZA<img src="/files/emoticons/24" alt="&lt;flaga&gt;" />
28.10.2011 o 22:14 przez INTER.FAN
INTER.FAN
Ja stawiam wynik 1-0 dla Juve
28.10.2011 o 22:11 przez Michal_fci
Michal_fci
jest na c_ meczyk to git. Mialem ogladac z dziewczyna ale nie wiem czy chce zeby widziala ten pogrom ;/
28.10.2011 o 19:50 przez Seba
Seba
Jak znowu wyjdzie trójka Zanetti-Cuchu-Stankovic, to chyba się pochlastam. Jak my mamy stwarzać okazję i zdominować rywala w środku pola grając takimi zawodnikami ?
28.10.2011 o 19:05 przez Piotr1996
Piotr1996
Do boju Inter <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
28.10.2011 o 18:25 przez zlotoreki
zlotoreki
Gramy fatalnie nie wiem na co panowie poniżej wierzą. Juventus jest dla nas obecnie nie osiągalny, nawet w najwyższej formie. Obecnie 2-0 to najmniejszy wymiar kary, a obawiam się że dostaniemy nawet więcej. Gramy na stojąco, nie walczymy o wynik, natomiast mecz z Atlantą wszystkim nam mam nadzieję pokazał. To co się dzieję w tym sezonie to jest parodia, nawet tego co się działo w zeszłym. Mój typ to 1-4 dla Juventusu może przynajmniej honor uratujemy....
28.10.2011 o 18:24 przez Fqrve
Fqrve
trzeba wierzyc w wygrana to by podnioslo morale <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " /> <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.10.2011 o 17:56 przez kubi808
kubi808
Musimy wygrać ale juventus ciężki przeciwnik. Ale wierzę że wygramy<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.10.2011 o 17:49 przez gromek
gromek
3-0 dla nas. Takiego prezentu bym sobie życzył <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.10.2011 o 17:21 przez mikruzzo
mikruzzo
Po głowie mi chodzi wynik 3:3<br />
no ale i my i jufki jak do tej pory gramy bardzo niepewnie (szczególnie my), dlatego ciężko tak naprawdę przewidzieć jaki będzie wynik<img src="/files/emoticons/16" alt="&lt;confused&gt;" />
28.10.2011 o 17:12 przez Kubus
Kubus
1-4 dla juve. <br />
No ale wierzymy w remis <img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" /> ;P
28.10.2011 o 17:11 przez szymson55
szymson55
Wygramy to FORZA<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.10.2011 o 15:59 przez Kusy
Kusy
czas na spektakularne zwycięstwo<img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
28.10.2011 o 14:57 przez piotrek9216
piotrek9216
Wkurza mnie to jak te ciołki z turynu nas niedocnieniają. Marzy mi się taki typ jaki przedstawiłem<img src="/files/emoticons/11" alt="&lt;zly&gt;" /> .Motywacja podstawą do sukcesu<img src="/files/emoticons/15" alt="&lt;forza&gt;" />
28.10.2011 o 14:55 przez piotrek9216
piotrek9216
Bedzie 4-1 <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> ! Juve kompletnie nas zlechceważy i strzelimy im szybkiego gola .Po 15 minutach będzie już 2-0 . Potem <span style="color: red">I</span>nter przystopuje a juve będzie waliło głową w mur bo castelazzi będzie wszystko bronił.W 2 połowie juve naciśnie i stworzą pare groźnych sytuacji , ale castelazzi będzie na posterunku.Od 60 minuty Inter znów naciśnie i strzeli w ciągu 8 minut kolejne 2 gole.Gola honorowego dla juve zdobędzie niezawodny matri<img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
28.10.2011 o 14:34 przez luuki
luuki
Czas na blamaż ?
28.10.2011 o 14:27 przez Brising
Brising
troche sie boje o wynik

Shoutbox

Cyrax 27.06.2026 11:08

Szczególnie, że jest mega przeciętny

Cyrax 27.06.2026 11:07

Tylko że to nie jest transfer na zasadzie mamy fajny skład i wywalamy sobie 75 mln na napastnika. Zaraz zapewne będą chcieli zwrócić sobie te koszta, odejdzie, Leao, Rabiot, może Maignan i jednego wielkiego uja da im ten Ramos

timon 27.06.2026 11:07

To jest priorytet dla nas a mam wrażenie, że o tym zapominamy. Później znowu nas każda lepszą drużyną będzie kontrować

AveCaesar 27.06.2026 11:07

A na wahadle są LH z Dioufem.

timon 27.06.2026 11:06

Mamy 3 nominalnych obrońców Biseck, Akanji, Bastoni+ Augusto. Jeżeli chcemy grać pressingiem wysoko to potrzebujemy szybkiego środkowego i dużej rotacji

AveCaesar 27.06.2026 11:04

Pomijając fakt, że nie mamy bramkarza i obrony, a oni chcieli cały budżet wrzucić w kolejnego środkowego pomocnika.

AveCaesar 27.06.2026 11:02

Na ten moment jest to dobry ruch Milanu. Ściagnęli zawodnika na pozycję, na którą potrzebowali, o charakterystyce jaka była im potrzebna. Gdzie nie tylko w Serie A jest posucha takich zawodników, ale i ogólnie. Pewnie wybrali najlpeszą opcje z dostępnych. Duży, głośny, drogi transfer jak na Włochy. Zrobili to bez kadry zarządzającej. Poszli i załatwili, po prostu. Była potrzeba, jest wydatek. Nie wyszukali randomowego typa w programie na koniec okienka, tylko zamknęli najlpeszą dostępną opcje. Młodego gościa, 25 lat. Może odpalić we Włoszech, tutaj lubią takich snajperów. Zobaczymy jak będzie. My mamy dwóch speców, którzy negocjują pół roku, a i tak zawodnika zgarnia ktoś inny. To, że musieli przepłacić za Ramosa bo nikt inny nic chciał do nich iść to inna kwestia. Amorim ponoć go chciał. Allegro jak chciał napastnika to dostał Nkunku XD

Cny 27.06.2026 10:47

chyba że aż tak im się budżet spina

Cny 27.06.2026 10:47

jak nie zrobi a top4 i LM to serie B witaj

smerf1600 27.06.2026 10:44

nie dość że gość może dobije do kilkunastu goli to jeszcze będzie potem niesprzedawalny, bo kto go wezmie za takie chore pieniądze

smerf1600 27.06.2026 10:43

słoneczko w Milanie porządnie przyświeciło

martins2000 27.06.2026 10:39

Milan 2x bez LM w chłopa wkładają 115 mln chore

Claudio 27.06.2026 10:30

Ramos to nie jest zly napastnik, ale bardzo średni i coś tam strzeli moze kilkanascie goli jak bedzie jeszcze karne strzelal. Ale 80mln i 7mln NETTO?! On nigdy nie dobił do 20 goli w lidze. Może teraz mu się to uda? Jakby w Milanie nie wierzyli to nie zrobiliby tak ogromnej inwestycji. Ale przy takich brakach w zespole przepalac wiekszosc budzetu transferowego na jednego zawodnika ktory wybitny nie jest to naprawdę ogromnie zaskakujące.

Cny 27.06.2026 10:30

typ to wart może 40M sprowadzany pod widzimisię trenera. z dużym prawdopodobieństwem niewypału bo w tym... on jest wyceniany na 30M. wiadomo PSG nie musi sprzedawać ale bez przesady

Cny 27.06.2026 10:27

jakby Ałzyljo zrobił coś takiego, to sam bym pojechał do Mediolanu wieszać prześcieradła :D

Cny 27.06.2026 10:27

wypada się tylko cieszyć xd

Jacenty 27.06.2026 10:23

czyli kwota tansferowa i pensja jak w klubie z TOPu. A ten Ramos to chyba raz w karierze 11 bramek przekroczył w sezonie

Claudio 27.06.2026 10:20

kogoś w Milanie naprawdę poyebało?

Claudio 27.06.2026 10:20

Według najnowszych ustaleń stawka jest znacznie wyższa: mówi się o 74 milionach euro kwoty stałej plus bonusy. Koszt sprowadzenia zawodnika drastycznie wzrósł, a co za tym idzie – ostateczna suma, jaką Gerry Cardinale przeleje na konto paryskiego klubu, zamknie się w okolicach aż 80 milionów euro. Portugalczyk przeszedł już testy medyczne w USA, gdzie przebywa obecnie ze swoją reprezentacją na Mistrzostwach Świata, i podpisał z klubem z Mediolanu 5-letni kontrakt. Jego zarobki będą wynosić aż 7 milionów euro netto za sezon

martins2000 27.06.2026 10:12

Limity nałożone przez właścicieli przerywają wszystkie negocjacje,Marotta z Ausilio mają związane ręce i nogi

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53366

Liczba komentarzy: 625653

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się