Wywiady z piłkarzami

Dimarco skomentował bramkę z Interem (13)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
około rok temu
2188
13
Federico Dimarco Parma

Federico Dimarco - niegdyś etatowy lewy obrońca młodzieżowych drużyn Interu, dziś kat drużyny Spallettiego, który strzałem "stadiony świata" zapewnił beniaminkowi z Parmy pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Młody Włoch udzielił wywiadu po spotkaniu, a także skomentował swoją radość po golu w pomeczowym wpisie w mediach społecznościowych. 

Tuż po ostatnim gwizdku to Dimarco był najbardziej oblegany przez dziennikarzy zgromadzonych na San Siro. Oto jego wypowiedź dla Sky

Dołączyłem do drużyny w środku tygodnia po powrocie ze zgrupowania Reprezentacji młodzieżowej. Gratuluje jednak wszystkim bo od początku aż do dziś widziałem jak ogromna praca została wykonana przez każdego z nas. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. Uważam, że to sprawiedliwy wynik, walczyliśmy o niego przez pełne 90 minut. 

- Moja bramka jak uderzenie Carlosa? Nie przesadzajmy teraz z porównaniami do bramek, które są legendarne - nawet jeśli do był naprawdę ładny gol. Jestem zawodnikiem Interu i jest mi przykro, że zaliczyłem trafienie akurat w spotkaniu z nimi. Takie rzeczy się jednak zdarzają. Nie mam pojęcia czy to jakieś przeznaczenie czy po prostu zbieg okoliczności. 

- Moja przyszłość? Teraz jestem zawodnikiem Parmy i myślę tylko o niej. Jeżeli w przyszłości Inter będzie brał mnie pod uwagę to wrócę do domu, jeśli nie to przyjdzie czas na kolejny klub. Teraz jednak chwila radości z dzisiejszego zwycięstwa, a później pełne skupienie na kolejnym meczu. 

Dimarco był zaczepiany przez kibiców Interu w mediach społecznościowych, którzy dopatrywali się nieścisłości pomiędzy słowami obrońcy po meczu, a zachowaniu po strzeleniu bramki kiedy świętował gola ściągając koszulkę i biegając wzdłuż linii bocznej. 

Sam zainteresowany zamieścił wpis na swoim profilu w serwisie Instagram

- Moje zachowanie to efekt poczucia wolności i spełnienia po bardzo ciężkich ostatnich latach. W najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że swojego pierwszego gola zdobędę przeciwko drużynie, która od zawsze jest w moim sercu. Piłka jednak zawsze taka jest. Przepraszam fanów, których taka radość mogła urazić. Nie to było moim celem, nie jestem takim człowiekiem. Proszę Was też abyście nie żywili urazy i nie atakowali mnie. Szczególnie teraz kiedy lada dzień urodzi się moja córka! To niezapomniany dzień! Bardzo cieszę się z 3 punktów. Grajmy tak dalej PARMA!

1

Występ Dimarco skomentował także krótko Dyrektor Sportowy Parmy Daniele Faggiano: 

- Dimarco to świetny młody obrońca, który w głowie ma także ciągle atakowanie rywala. Dzisiaj był świetny zarówno w defensywie jak i ofensywie. Inter bardzo w niego wierzy i wielokrotnie to podkreślał. Jedyne na co mieliśmy szansę sprowadzając go to podstawowe wypożyczenie. Nie było mowy o klauzuli wykupu. 

Zobacz też

Joao Mario

Joao Mario: Przychodziłem do zupełnie innego Interu (7)

10.09
17:17
Christian Vieri

Vieri: Lukaku nie zagrał dobrego meczu (6)

16.09
16:38

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
17.09.2018 o 14:29 przez Piotrekfci
Piotrekfci
AveCaesar jestem pewien że Benassi i Dimarco dałoby z siebie 100 procent w każdym meczu i bili by na głowę tego Dalberta i chocby vecino.
16.09.2018 o 21:43 przez AveCaesar
AveCaesar
Wracaj po sezonie i bierz Benassiego ze sobą ;)
16.09.2018 o 19:43 przez Claudio
+3
Claudio
Trochę odpłynął.
Za bardzo się zagotował i niesmak pozostał.
Ale gol bardzo ładny.
16.09.2018 o 11:54 przez Orzeu
+1
Orzeu
Fajnie się zachował z tymi przeprosinami po meczu. Mam nadzieję, że po takim meczu odpali na dobre.
16.09.2018 o 11:51 przez Kondzik
+2
Kondzik
Plus tego wszystkiego jest taki ze to nadal nasz zawodnik. No ale przecież w Interze sa potrzebni gracze pewni, '' na już ''.... Sporo zmian nastąpiło i sadze ze to szybko nie zatrybi ale daj Boże
16.09.2018 o 11:40 przez IlCapitano
+3
IlCapitano
Z pewnością byłby lepszą opcją od przepłaconego brazylijskiego amatora zwanego Dalbertem.
16.09.2018 o 14:56 przez KoBa
KoBa
Na pewno nie gorszą.
16.09.2018 o 11:21 przez Diaby_10
+1
Diaby_10
Jest jeszcze młody zdobywając taka bramkę emocje go poniosły ... Oby rozegrał się w tej Parmie i lewy obrońca jak znalazł
16.09.2018 o 11:20 przez Pjerun
+1
Pjerun
Gościu graj se w tej parmie i nie wracaj nawet.
Czemu my nie możemy zrobić jak w fmie klauzuli, że wypożyczeni przez nas gracze nie mogą grać przeciwko nam?
16.09.2018 o 10:22 przez Endru
+2
Endru
Żenada jest wychowankiem jakis szacun mogl okazac, a z tym rozebraniem się lekka przeginka rozumiem radosc, ale sciaganie koszulki, co za błazen.
16.09.2018 o 10:14 przez Seba.
+7
Seba.
"Zobaczyłem, że na bramce wisi ręcznik, więc uderzyłem".
16.09.2018 o 09:06 przez pluto11
+1
pluto11
Cieszmy się że Babiany nie wszedł bo byśmy 2 dostali, trzeba chyba pomyśleć o tym żeby wypożyczalni zawodnicy nie mogli grać przeciwko nam
16.09.2018 o 08:07 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Dimarco heh. Jestem coraz bardziej przekonany że Dimarco byłby o wiele lepsza opcja od Dalberta! W styczniu pożegnać Brazylijczyka i ściągnąć z powrotem młodego Włocha na dodatek naszego wychowanka. Nie róbmy z nim tego co z benassim

Shoutbox

WirtuozTaktyki 17.09.2019 12:33

2 mocne ekipy w grupie + teoretyczne ogórki i mimo, że PSV to jednak przynajmniej klasa wyżej od Czechów, to jednak ubiegłoroczna wpadka z PSV powinna nas czegoś nauczyć

WirtuozTaktyki 17.09.2019 12:31

no generalnie to sytuacja bliźniaczo podobna do tej sprzed roku

Alfa 17.09.2019 12:06

a slavia u siebie to o honor raczej tylko bo nie o 3 miejsce

Alfa 17.09.2019 12:06

no chyba ze ich ogramy i wtedy tez beda walczyc o zycie :D

Alfa 17.09.2019 12:05

barka juz raczej bedzie pewna awansu to wystawi rezerwy

Alfa 17.09.2019 12:04

szkoda tylko ze barka ostatni mecz gra u siebie z bvb

KŁANIEŚ 17.09.2019 11:45

oby barca wygrała na wyjezdzie w bvb bo inne wyniki mocno nam skomplikują sprawę awansu... dziś. 3mam kciucki jak nigdy za barcę

kusy 17.09.2019 11:19

2-2 bvb farsa

kusy 17.09.2019 11:19

Inter Slavia 3-1, bvb -farsa. Mamy lidera w Serie i dzisiaj w grupie LM, takie są fakty.

zemaria 17.09.2019 11:14

Icardi do tego gównoklubu pasuje idealnie

Kredence 17.09.2019 11:11

niech mu sie wiedzie jak najlepiej

Odet 17.09.2019 11:10

niech strzela na zawołanie, to go wykupią

Kredence 17.09.2019 11:08

bez przesady ze kluczowe, podal do skrzydla tylko ale czytalem opinie i niby pozytywny wystep

InteristaNagato 17.09.2019 11:07

no miał podanie kluczowe przy golu Neymara chyba :D

SETE 17.09.2019 11:02

cos tam wszedl na kilkanascie minut

kulfon32 17.09.2019 11:02

Icardi juz coś zagrał w P$G ?

SETE 17.09.2019 10:59

na pelnym dystansie

SETE 17.09.2019 10:59

ja chcialbym zobaczyc Sancheza

Lopez 17.09.2019 10:59

Ok

Czarson 17.09.2019 10:59

zara podlacze

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    Inter

    3

    9

  • 2

    Bologna

    Bologna

    3

    7

  • 3

    Juventus

    Juventus

    3

    7

  • 4

    Napoli

    Napoli

    3

    6

  • 5

    Atalanta

    Atalanta

    3

    6

  • 6

    Torino

    Torino

    3

    6

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Domenico Berardi

    5

  • 2

    Dries Mertens

    3

  • 3

    Alfredo Donnarumma

    3

  • 4

    Ciro Immobile

    3

  • 5

    Luis Muriel

    3

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 14 września

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Juventus

  • FT

    Napoli

    2 - 0

    Sampdoria

  • FT

    Inter

    1 - 0

    Udinese

Niedziela, 15 września

  • FT

    Genoa

    1 - 2

    Atalanta

  • FT

    Brescia

    3 - 4

    Bologna

  • FT

    Parma

    1 - 3

    Cagliari

  • FT

    SPAL

    2 - 1

    Lazio

  • FT

    Roma

    4 - 2

    Sassuolo

  • FT

    Verona

    0 - 1

    Milan

Poniedziałek, 16 września

  • FT

    Torino

    1 - 2

    Lecce

Booking.com

Publicystyka

Serie A

Z obozu rywali - na koniec mercato (2)

07.09
14:54
Serie A

Z obozu rywali - to jeszcze nie koniec transferowej ofensywy! (5)

13.08
18:24
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 28421

Liczba newsów: 34711