Wywiady z piłkarzami

Dimarco skomentował bramkę z Interem (13)

Autor:
Źródło: sempreinter.com
9 miesięcy temu
2153
13
Federico Dimarco Parma

Federico Dimarco - niegdyś etatowy lewy obrońca młodzieżowych drużyn Interu, dziś kat drużyny Spallettiego, który strzałem "stadiony świata" zapewnił beniaminkowi z Parmy pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Młody Włoch udzielił wywiadu po spotkaniu, a także skomentował swoją radość po golu w pomeczowym wpisie w mediach społecznościowych. 

Tuż po ostatnim gwizdku to Dimarco był najbardziej oblegany przez dziennikarzy zgromadzonych na San Siro. Oto jego wypowiedź dla Sky

Dołączyłem do drużyny w środku tygodnia po powrocie ze zgrupowania Reprezentacji młodzieżowej. Gratuluje jednak wszystkim bo od początku aż do dziś widziałem jak ogromna praca została wykonana przez każdego z nas. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu. Uważam, że to sprawiedliwy wynik, walczyliśmy o niego przez pełne 90 minut. 

- Moja bramka jak uderzenie Carlosa? Nie przesadzajmy teraz z porównaniami do bramek, które są legendarne - nawet jeśli do był naprawdę ładny gol. Jestem zawodnikiem Interu i jest mi przykro, że zaliczyłem trafienie akurat w spotkaniu z nimi. Takie rzeczy się jednak zdarzają. Nie mam pojęcia czy to jakieś przeznaczenie czy po prostu zbieg okoliczności. 

- Moja przyszłość? Teraz jestem zawodnikiem Parmy i myślę tylko o niej. Jeżeli w przyszłości Inter będzie brał mnie pod uwagę to wrócę do domu, jeśli nie to przyjdzie czas na kolejny klub. Teraz jednak chwila radości z dzisiejszego zwycięstwa, a później pełne skupienie na kolejnym meczu. 

Dimarco był zaczepiany przez kibiców Interu w mediach społecznościowych, którzy dopatrywali się nieścisłości pomiędzy słowami obrońcy po meczu, a zachowaniu po strzeleniu bramki kiedy świętował gola ściągając koszulkę i biegając wzdłuż linii bocznej. 

Sam zainteresowany zamieścił wpis na swoim profilu w serwisie Instagram

- Moje zachowanie to efekt poczucia wolności i spełnienia po bardzo ciężkich ostatnich latach. W najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że swojego pierwszego gola zdobędę przeciwko drużynie, która od zawsze jest w moim sercu. Piłka jednak zawsze taka jest. Przepraszam fanów, których taka radość mogła urazić. Nie to było moim celem, nie jestem takim człowiekiem. Proszę Was też abyście nie żywili urazy i nie atakowali mnie. Szczególnie teraz kiedy lada dzień urodzi się moja córka! To niezapomniany dzień! Bardzo cieszę się z 3 punktów. Grajmy tak dalej PARMA!

1

Występ Dimarco skomentował także krótko Dyrektor Sportowy Parmy Daniele Faggiano: 

- Dimarco to świetny młody obrońca, który w głowie ma także ciągle atakowanie rywala. Dzisiaj był świetny zarówno w defensywie jak i ofensywie. Inter bardzo w niego wierzy i wielokrotnie to podkreślał. Jedyne na co mieliśmy szansę sprowadzając go to podstawowe wypożyczenie. Nie było mowy o klauzuli wykupu. 

Zobacz też

Juan Sebastian Veron

Veron: Conte jest właściwym trenerem dla Interu (6)

07.06
12:41
Lautaro Martinez reprezentacja

Lautaro Martinez: Musimy spróbować wreszcie wygrać (5)

20.06
17:46

Komentarze (13)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
17.09.2018 o 14:29 przez Piotrekfci
Piotrekfci
AveCaesar jestem pewien że Benassi i Dimarco dałoby z siebie 100 procent w każdym meczu i bili by na głowę tego Dalberta i chocby vecino.
16.09.2018 o 21:43 przez AveCaesar
AveCaesar
Wracaj po sezonie i bierz Benassiego ze sobą ;)
16.09.2018 o 19:43 przez Claudio
+3
Claudio
Trochę odpłynął.
Za bardzo się zagotował i niesmak pozostał.
Ale gol bardzo ładny.
16.09.2018 o 11:54 przez Orzeu
+1
Orzeu
Fajnie się zachował z tymi przeprosinami po meczu. Mam nadzieję, że po takim meczu odpali na dobre.
16.09.2018 o 11:51 przez Kondzik
+2
Kondzik
Plus tego wszystkiego jest taki ze to nadal nasz zawodnik. No ale przecież w Interze sa potrzebni gracze pewni, '' na już ''.... Sporo zmian nastąpiło i sadze ze to szybko nie zatrybi ale daj Boże
16.09.2018 o 11:40 przez IlCapitano
+3
IlCapitano
Z pewnością byłby lepszą opcją od przepłaconego brazylijskiego amatora zwanego Dalbertem.
16.09.2018 o 14:56 przez KoBa
KoBa
Na pewno nie gorszą.
16.09.2018 o 11:21 przez Diaby_10
+1
Diaby_10
Jest jeszcze młody zdobywając taka bramkę emocje go poniosły ... Oby rozegrał się w tej Parmie i lewy obrońca jak znalazł
16.09.2018 o 11:20 przez Pjerun
+1
Pjerun
Gościu graj se w tej parmie i nie wracaj nawet.
Czemu my nie możemy zrobić jak w fmie klauzuli, że wypożyczeni przez nas gracze nie mogą grać przeciwko nam?
16.09.2018 o 10:22 przez Endru
+2
Endru
Żenada jest wychowankiem jakis szacun mogl okazac, a z tym rozebraniem się lekka przeginka rozumiem radosc, ale sciaganie koszulki, co za błazen.
16.09.2018 o 10:14 przez Seba.
+7
Seba.
"Zobaczyłem, że na bramce wisi ręcznik, więc uderzyłem".
16.09.2018 o 09:06 przez pluto11
+1
pluto11
Cieszmy się że Babiany nie wszedł bo byśmy 2 dostali, trzeba chyba pomyśleć o tym żeby wypożyczalni zawodnicy nie mogli grać przeciwko nam
16.09.2018 o 08:07 przez Piotrekfci
+2
Piotrekfci
Dimarco heh. Jestem coraz bardziej przekonany że Dimarco byłby o wiele lepsza opcja od Dalberta! W styczniu pożegnać Brazylijczyka i ściągnąć z powrotem młodego Włocha na dodatek naszego wychowanka. Nie róbmy z nim tego co z benassim

Shoutbox

zemaria 25.06.2019 09:41

witam

kusy 25.06.2019 09:14

Atalanta 4 koszyk na 100 procent

Alfa 25.06.2019 09:14

no zobaczymy

KoBa 25.06.2019 09:13

ale moga miec grupe w której powalcza o 1/16 LE

Alfa 25.06.2019 09:13

4ty koszyk?

Alfa 25.06.2019 09:13

no ale raczej male szanse ze beda mieli latwa grupe

KoBa 25.06.2019 09:12

zależy od losowania

Alfa 25.06.2019 09:12

przytuli hajs i tyle

Alfa 25.06.2019 09:12

atalanta to imo oleje LM

Doktor377 25.06.2019 09:12

moje zdanie

Doktor377 25.06.2019 09:12

skonczy na 7-8

Doktor377 25.06.2019 09:11

wiem

kusy 25.06.2019 09:11

Atalanta nie pogodzi LM i Serie A

Doktor377 25.06.2019 09:11

Chyba ze Atalanta bedzie clay sezon pykac jak druga polowke ubieglego wtedy kurs na nich zacny ;)

Doktor377 25.06.2019 09:10

nie ma co kasy wywalac

Doktor377 25.06.2019 09:10

Juve i tak ma majstra

Doktor377 25.06.2019 09:10

Zreszta

Doktor377 25.06.2019 09:10

ale blisko

KoBa 25.06.2019 09:10

rok temu na pewno Napoli miało nizszy od nas

Doktor377 25.06.2019 09:10

kazdy sie spuszczal nad transferami Interu

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    90

  • 2

    Napoli

    Napoli

    38

    79

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    69

  • 4

    Inter

    Inter

    38

    69

  • 5

    Milan

    Milan

    38

    68

  • 6

    Roma

    Roma

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Fabio Quagliarella

    26

  • 2

    Duvan Zapata

    23

  • 3

    Krzysztof Piatek

    22

  • 4

    Cristiano Ronaldo

    21

  • 5

    Arkadiusz Milik

    17

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Sobota, 25 maja

  • FT

    Frosinone

    0 - 0

    Chievo

  • FT

    Bologna

    3 - 2

    Napoli

Niedziela, 26 maja

  • FT

    Torino

    3 - 1

    Lazio

  • FT

    Sampdoria

    2 - 0

    Juventus

  • FT

    Fiorentina

    0 - 0

    Genoa

  • FT

    Roma

    2 - 1

    Parma

  • FT

    Atalanta

    3 - 1

    Sassuolo

  • FT

    Cagliari

    1 - 2

    Udinese

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Empoli

  • FT

    SPAL

    2 - 3

    Milan

Booking.com

Publicystyka

derby

Reportaż z weekendu derbowego w Mediolanie (12)

20.03
16:21
Eintracht Frankfurt

Garść informacji o Eintrachcie Frankfurt (5)

22.02
14:55
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26147

Liczba newsów: 34208