Atalanta pokonana! Inter w półfinale Coppa Italia | Inter - Atalanta 1:0 (52)

Źródło: en.inter.it
ponad rok temu
4052
52

O 21:00 na Stadio Giuseppe Meazza wybrzmiał pierwszy gwizdek Daniele Chiffiego. Sygnał ten rozpoczął ćwierćfinałowe starcie pomiędzy Interem a Atalantą w ramach rozgrywek Coppa Italia.

1. połowa:

Na początku spotkania to Inter wykazywał się większą inicjatywą i chęcią do gry. Nerazzurri próbowali zepchnąć Atalantę na ich połowę. Nie przyniosło to jednak żadnych skutków, a pierwsze zagrożenie Inter stworzył dopiero w 21. minucie za sprawą strzału Nicolo Barelli. W kolejnych minutach Inter w dalszym ciągu starał się przejąć kontrolę nad meczem, lecz ponownie nie udawało się żadnej ze stron stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia bramkowego. W 37. minucie strzelać z dystansu spróbował Hakan Calhanoglu, lecz Turek przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Juana Musso. Zaledwie minutę później świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Denzel Dumfries, lecz ani Francesco Acerbi ani Robin Gosens nie sięgnęli futbolówki. Calhanoglu nie zniechęcił się po pierwszej nieudanej próbie i spróbował strzału z dystansu po raz drugi. Tym razem piłka odbiła się od słupka bramki Atalanty. Pod koniec pierwszej połowy Inter podkręcił tempo i starał się objąć prowadzenie przed zejściem do szatni na przerwę. Co ciekawe, tuż przed przerwą to Atalanta miała wyśmienitą okazję na strzelenie bramki, lecz Duvan Zapata nie trafił do bramki Onany z 7 metra.

2. połowa:

W drugą odsłonę gry z inicjatywą weszły obie drużyny, a mecz zaczął powoli się rozkręcać. W 50. minucie na bramkę Juana Musso uderzał Robin Gosens, lecz strzał Niemca okazał się niecelny. Wraz z upływem kolejnych minut, inicjatywę ponownie zaczął przejmować Inter. W 56. minucie dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Robin Gosens, lecz Romelu Lukaku strzelił w środek bramki, prosto w ręce Juana Musso. Wysiłki Interu w końcu się opłaciły! Piłka znalazła się pod nogami Matteo Darmiana, który pewnym strzałem przy słupku trafił do bramki Atalanty! Wyjście na prowadzenia dodało Nerazzurrim wiatru w żagle. Kolejną świetną akcję starał wykończyć się Henrikh Mkhitaryan, lecz piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Chwilę później na ciekawe rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się gracze Atalanty, ale rajd Jeremiego Bogi zakończył się niecelnym strzałem. W 71. minucie Simone Inzaghi zdecydował się przeprowadzić pierwsze zmiany. Na boisku pojawili się Federico Dimarco, Kristjan Asllani oraz Edin Dzeko. Z boiska zeszli natomiast Robin Gosens, Hakan Calhanoglu oraz Romelu Lukaku. Na ostatnią zmianę zdecydował się również Gian Piero Gasperini, w której to Brandon Soppy zmienił Giorgio Scalviniego. Parę minut później Danilo D’Ambrosio zmienił Denzela Dumfriesa. W końcowych minutach Inter kontrolował przebieg spotkania i pressował zawodników Atalanty na ich połowie. W 85. minucie Simone Inzaghi zmienił Lautaro Martineza na Joaquina Correę. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 5 minut, lecz Atalanta nie dała rady wyrównać, a Inter dowiózł zwycięstwo do końca awansując tym samym do półfinału Coppa Italia!

Wyjściowe składy:

INTER (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 8 Gosens; 90 Lukaku, 10 Lautaro.

Rezerwowi: 21 Cordaz, 40 Botis, 5 Gagliardini, 9 Dzeko, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 32 Dimarco, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 95 Bastoni.

Trener: Simone Inzaghi.

ATALANTA (3-4-2-1): 1 Musso; 2 Toloi, 19 Djimsiti, 42 Scalvini; 33 Hateboer, 15 De Roon, 7 Koopmeiners, 3 Maehle; 88 Pasalic, 10 Boga; 91 Zapata.

Rezerwowi: 31 Rossi, 57 Sportiello, 5 Okoli, 9 Muriel, 11 Lookman, 13 Ederson, 17 Hojlund, 22 Ruggeri, 23 Vorlicky, 28 Demiral, 93 Soppy.

Trener: Gian Piero Gasperini.

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57
Hakan Calhanoglu Lautaro Barella

Inter wciąż niepokonany w rundzie wiosennej! Dublet Hakana i czyste konto Sommera | Inter 2-0 Torino (40)

nazional
Mało grający ostatnio Dumfries, de Vrij, Gosens czy Lukaku pokazali że nie zapomnieli jak się gra w piłke a napewno czy jeszcze większej liczbie minut mogą odzyskać top formę. Darmian też zagrał tak że chyba ta pozycja będzie bardziej dla niego i co ciekawe da się zagrać dobry mecz bez Skriniara i Brozo, nie ma świetych krów.
01.02.2023 o 08:01 przez inter30
+1
inter30
Dobry mecz, Gosens i Lukaku się powoli rozkręcają, Correa jak zwykle mvp - wszedł na 5 minut, zdążył bezmyślnie stracić na połowie Atalanty, ratował się faulem na żółtą, za chwilę kontra dla Interu a ten zamiast pociągnąć akcję albo przetrzymać to z piłką wyleciał na aut nieudolnie próbując wymusić faul oddając znowu piłkę przeciwnikowi, kolejny występ-sabotaż
01.02.2023 o 05:50 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Ważne ze zwycięstwo i po 90 minutach,zwłaszcza przed ciężkim meczem !!
01.02.2023 o 00:14 przez danielWu
+2
danielWu
Minimalistyczne zwycięstwo,ale w sumie bez nerwów. Z Atalanta w formie. Lautaro jak na napastnika naprawdę robi dużo dodatkowej roboty. Cofa się,walczy, presuje. Bardzo chciałem bramki Lukaku, ale widać, że jeszcze brakuje mu rytmu. Szczególnie na początku spotkania kilka prostych technicznych błędów. Podsumowując. Cieszy awans w regulaminowym czasie gry. Forza Inter :)
01.02.2023 o 00:01 przez Capar
+4
Capar
Znaczenia pucharu Włoch nie bagatelizowałbym, biorąc pod uwagę sytuację w klubie. Zła sytuacja finansowa klubu ma nie malyw plus na mental drużyny, wygrywanie pozwala podtrzymać morale. A puchar Włoch otwiera też drogę do superpucharu Włoch.
01.02.2023 o 00:02 przez Capar
Capar
@ nie mały wplyw
01.02.2023 o 11:10 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Dokładnie, a wygrywanie nawet czy chociaż tych dwóch pucharów jednak pokazuje, że coś gramy w tych Włoszech utrzymując ten poziom. Co też sprawia, że zawodnicy chętniej patrzą w naszą stronę oraz daje jakieś tam dodatkowe euro na nasze konto.
31.01.2023 o 23:38 przez mroowa111
+3
mroowa111
Ogólnie dosyć spokojne zwycięstwo z dobrym rywalem. Zero z tyłu, poukładana gra, nikt nie zawiódł, najlepsi darmian, de vrij i hakan, szkoda tego słupka po jego strzale z dystansu, Lauti fajna asysta nnawet Lukaku nie odstawał za bardzo. oby tak dalej a będzie udana reszta sezonu.
31.01.2023 o 23:22 przez SETE
+4
SETE
Nie było Gagliardiniego i od razu mecz lepiej wyglądał.
31.01.2023 o 23:19 przez jacodj
+5
jacodj
Mam wrażenie jak by Lukaku coraz bardziej czuł piłkę i dziś to widziałem. Oby oby. Brawo za walkę o piłkę do końca meczu.
+4
SETE
Musi grac. Musi łapać minuty
31.01.2023 o 23:07 przez ciechan
+4
ciechan
Mam wrażenie, że jakby Darmian zagrał na 9tce to też zagrałby solidnie. Strasznie niedoceniana postać, a może być nioczywistym bohaterem drugiej rundy. Oczywiście nie ma co zapeszać, bo w weekend wyjdzie na przeciwko swieżego Leao.

Bardzo dobre zawody Gosensa. Gdyby bramkę strzelił Lukaku, to powiedziałbym, że zagrał świetne zawody. Widać, że nie ma rytmu meczowego, nie ma takiego czucia przestrzeni jak 2 lata temu przez co gorzej się ustawia, ponadto wygląda słabiej motorycznie, ale widać też, że sprowadzał grę do prostych zagrań, żeby poczuć pewność siebie i robił to dziś świetnie, bo dynamizował akcje. Myślę, że może się odbudować i odegrać ważną rolę w kluczowych spotkaniach. Dziś widać było namiastkę starego dobrego Big Roma. Na plus blok obronny, choć De Vrij wydaje mi się bardzo niepewny, czego nie można powiedzieć o Acerbim. Pan profesor w obronie, wyprowadzeniu i jeszcze płuca w ataku. Niesamowity gość. Miki, Acerbi, Dżeko, czy Darmian - nikt ich tutaj raczej bardzo nie chciał, a wykonują świetną pracę na rzecz drużyny. Nasi wahadłowy nie generują pojedynków 1v1, myślę, że tutaj jest duża przestrzeń do poprawy.
31.01.2023 o 23:05 przez Paolo87
+7
Paolo87
Stary dobry Darmian, marzenie każdego trenera-zagra wszędzie, nigdzie nie zawiedzie, strzela ważne bramki a w dodatku niewiele zarabia. Brawo Darmian !! Podpisanie z nim nowej umowy to bardzo dobra decyzja. Osobiście żałuję że trafił do nas tak późno. Najważniejsze że awansowaliśmy dalej, Forza Inter !!
31.01.2023 o 23:03 przez kadrian89
+1
kadrian89
Stefan dziś nabiegal się i nawygrywal mnóstwo pojedynków. Miki rewelacja. To samo Darmian.

Zmiany liche, ale Atalanta bez argumentów.

Satriano byłby lepszym 4 napastnikiem niż ta maskotka Szymona.
31.01.2023 o 23:02 przez inter_bitcoin
inter_bitcoin
A Pan Milan Skriniar to gdzie się podział, skoro samolot do Paryża nie poleciał? W katedrze Duomo modli się o przebaczenie?
31.01.2023 o 23:06 przez Paolo87
Paolo87
Nie ma litości dla takich Judaszy😉
31.01.2023 o 23:02 przez Kaniol
+3
Kaniol
Ogólnie fajnie się to oglądało. Ale mam wrażenie że gole zostawili na mecz z Milanem 😉
31.01.2023 o 23:01 przez pasencjusz88
+2
pasencjusz88
Ten Scalvini fajnie jakby do nas trafił
31.01.2023 o 23:00 przez danielinter
danielinter
35 letni DD wyżej w hierarchii niz Bellanova i to na wahadle gdzie nie grał chyba kilka lat i wcale się Izaghiemu nie dziwię. Barella do poprawy kilka głupich strat no i kozak Darmian wykończenie jak za dobrych lat Lukaku. Gość przyszedł za frytki, a jest mega ważnym piłkarzem. Życie bez Skriniara było i będzie bo Słowak wcale nie grał wybitnie i szkoda ze nie doszło do jego sprzedaży choćby i pół roku miałby być tu Maguire.
31.01.2023 o 22:58 przez Piotrekfci
Mecz potwierdzający jedno. Inzaghi jedyne na co się nadaje to na puchary tu trzeba mu oddać, że potrafi zmotywować drużynę. Liga za to leży i kwiczy.
31.01.2023 o 23:42 przez bonjovi100
+3
bonjovi100
Taka ciekawostka.. otóż w lidze jesteśmy na 2gim miejscu.. nawet przed zeszłorocznymi mistrzami. Nijak ma się to ma do drugiej części wypowiedzi.
31.01.2023 o 22:56 przez Kacpi26tv
Kacpi26tv
Świetny mecz w naszym wykonaniu. Szkoda że tylko 1:0 bo grą zasłużyliśmy na 3:0/3:1
Brawo dla całego pierwszego składu bo pokazali dzisiaj klasę. Szkoda że nie możemy grać tak w każdym meczu dzisiaj bo walka o scudetto wyglądała by inaczej. Mam nadzieję że w lukaku coś się przestawi bo to nie był zły mecz. A i gosens i dumfris do pierwszego składu na derby!

Wrzutki Dimarco=puchacz
31.01.2023 o 22:52 przez cuba
+5
cuba
Inter był drużyną lepszą i zasłużenie awansował,MVP Darmian,dobry występ Robina,Lukaku pod mega formą ale walczy chłop,najważniejszy awans i zasłużony
Kacpi26tv
Jezus ale my dzisiaj pięknie gramy. Szybkie piękne akcję przecież my rozgrywamy tą piłkę jak za najlepszych czasów. Piękna akcja przy golu darmiana. Dlaczego nie możemy tak pięknie grać piłką w każdym meczu?
Kacpi26tv
Jakbym oglądał nas za czasów conte czyli gra fajna dynamiczna a słabe wykończenie. Fajny meczyk w naszym wykonaniu i wyglądamy lepiej od Atalanty.

Podoba mi się gra naszych wahadeł. Dzisiaj gosens za pierwszą połowę wielki plus. Fajnie włącza się do akcji i dobrze wracał do obrony czego brakuje dimarco. Dumfris też okej wygląda. Widział bym go i gosensa w pierwszym w następnym meczu.

Lukaku mimo przebłysków dalej kopię się po czole a i szkoda strzału hakana
31.01.2023 o 21:48 przez kadrian89
+2
kadrian89
Czas najwyższy dac grać Gosensowi. Widać jaki w nim potencjał fizyczny drzemie, tylko głowę musi odblokować.

Xucatlan 10.05.2024 09:09

Tak Pjerun, Premier League jest bez wątpienia trudniejsza niż każda inna liga, ale przede wszystkim fizycznie. Czy jest trudniejsza niż Serie A czy La Liga jeśli chodzi o wymogi taktyczne? To już sprawa mocno wątpliwa.

Xucatlan 10.05.2024 09:00

Oglądałeś kiedyś Eibar Mendilibara? Jakość piłkarska byla jaka była, ale piłeczka tam chodziła elegancko. Przesuwanie formacji, asekuracja, zrozumienie między zawodnikami. Wszystko to było top.

Xucatlan 10.05.2024 08:55

Co szokującego jest w klęsce Aston Villi z Olympiakosem? Czas wreszcie otworzyć oczy, przestać jedynie kierować się wydatkami na transfery i pojąć, że drużyny z Wysp odstają taktycznie. Mnie nie dziwi, że Mendilibar, który z byle Eibar stworzył perfekcyjnie funkcjonujący mechanizm rozprawił się przehajpowanym Emerym. Angielskie drużyny za bardzo oddaliły się od grania taktycznego na rzecz tempa i intensywności. Stą wyniki drużyn z Premier League w pucharach są niewspółmierne do nakładów finansowych na tę ligę.

Pjerun 10.05.2024 08:49

Czym wiecej drużyn w pucharach tym łatwiej będzie obronić Scudetto

HHAAH ! 10.05.2024 08:47

Są szanse, że Włosi będą mieli w przyszłym sezonie 10 drużyn w europejskich pucharach XD https://twitter.com/DlugoszMarcin/status/1788281312685466107?t=rNHLlYqE3G4xVgGwvVcJkA&s=19

Dzonyy 10.05.2024 08:35

W szoku jestem, ze Olympiakos rozbil Ville w dwumeczu

pluto11 10.05.2024 08:33

Nie mówię że są nie do pokonania ale oni grają do końca

pluto11 10.05.2024 08:32

Leverkusen gra w tym sezonie tak że nie wiem co i jak zagrać musiała by Atalanta żeby wygrać

Dzonyy 10.05.2024 08:30

Kazdy w finale robi wszystko, zeby wygrac :D

Inter9 10.05.2024 08:10

Myślę że Atalanta zrobi wszystko by wygrać Ligę Europy , bo Bayer i tak ma już awans do ligi mistrzów . Gdyby Atalanta wygrała , ale byłaby gonitwa do ostatnich punktów pomiędzy Romą i Bologną i fajnie byłoby mieć 5 zespołów w Lidze Mistrzów :P

pablo77 10.05.2024 00:45