Informacje z klubu

Kiepski mecz, remis lepszy dla Interu niż dla Napoli (37)

Autor:
Źródło: inf. własna
7 miesięcy temu
41
37
fcinter serwisowe

Inter po fatalnej pierwszej i nieco tylko lepszej drugiej połowie, zremisował bezbramkowo z Napoli. W obecności ponad 60 tys. widzów obie drużyny zagrały bardzo słaby mecz prowadzony w raczej wolnym tempie. 

Rozpoczęcie spotkania opóźniło się z powodu wielu gestów i symboli świadczących o pamięci zgromadzonych o zaskakującej śmierci Davide Astoriego. Po pierwszym gwizdku arbitra atmosfera na boisku nadal przypominała jednak pełną zadumy stypę niż spotkanie mianowane hitem tej kolejki Serie A. 

Wystarczy wspomnieć tylko, że statystyka strzelecka po pierwszych 3 kwadransach to jeden celny strzał Napoli i po jednym niecelnym dla obu drużyn. W barwach ekipy z mediolanu raz po raz grę do przodu próbował szarpnąć Rafinha, nie miał jednak wsparcia wśród pozostałych graczach ofensywnych Interu.  Mediolańczycy po osiągnięciu bilansu posiadania piłki na poziomie 60-40 w pierwszym kwadransie gry, później pozwolili Napoli wyrównać statystyki i wymienić w tym czasie dwa razy więcej podań niż Nerazzurri.

Druga połowa od początku nieco bardziej przyjazna dla oka zewnętrznego obserwatora. Zachowania graczy Interu cięzko jednak nazwać staraniem się o zmianę wyniku. Impuls długo nie nadchodził także z ławki trenerskiej gdzie Luciano Spalletti dopiero po godzinie gry wymienił Rafinhę na Edera. Najlepszą sytuację na przychylenie szali zwycięstwa w tym spotkaniu, zmarnował w sposób spektakularny Lorenzo Insignie, który w sytuacji sam na sam z Samirem Handanović zdecydował się na ostatecznie nieudaną próbę lobowania bramkarza Interu. 

0:0, mimo gry z drużyną walczącą o tytuł mistrzowski, wydaje się być wynikiem niekorzystnym dla obu drużyn ze wskazaniem na Napoli, które bardzo utrudniło sobie tym remisem swoją drogę do Scudetto. Inter traci kolejne punkty istotne dla gry w Lidze Mistrzów i chociaż miał do tego prawo w meczu z Neapolem to jego bardzo nieodświętna gra w mecz tuż po klubowych urodzinach, ani trochę nie nastraja pozytywnie przed kolejnymi pojedynkami. Cieszyć może dziś jedynie nieco lepsza postawa, słabo ostatnio dysponowanych, Joao Mirandy i Roberto Gagliardiniego. 

Inter 0:0 Napoli 

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 20 B. Valero, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert.
Trener Luciano Spalletti
NAPOLI: 25 Reina; 23 Hysaj, 26 Koulibaly, 33 Albiol, 6 Mario Rui; 5 Allan, 8 Jorginho, 17 Hamsik; 7 Callejon, 14 Mertens, 24 Insigne.
Ławka rezerwowych: 1 Rafael, 22 Sepe, 11 Maggio, 19 Milic, 20 Zielinski, 27 Machach, 30 Rog, 37 Ounas, 42 Diawara, 62 Tonelli, 99 Milik.
Trener: Maurizio Sarri

Zobacz też

Inter wygrana Icardi Lautaro

Luciano Spalletti powołał na Fiorentinę (2)

25.09
01:35
Luciano Spalletti

Usprawiedliwiona nieobecność Spallettiego (1)

24.09
14:48

Komentarze (37)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
13.03.2018 o 21:16 przez radekksm
radekksm
Mecz dramat,mam nadzieje ze Spal sie ogarnie i posadzi na ławe gagliardiniego i o nim zapomni......
13.03.2018 o 10:49 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Zastanawiam się czy inne kluby tez maja takich kibiców którym najlepiej wychodzi dogryzanie sobie na wzajem czy tylko u nas tak jest. Myślę że jesteśmy w tym mistrzami. :)
12.03.2018 o 20:25 przez Klinsi64
Klinsi64
więcej wykrzykników,może ktoś potraktuje poważnie to co piszecie
12.03.2018 o 19:14 przez lrogas83
lrogas83
Niestety jeśli chodzi o atak , to bez poprawy. Od meczu z juve-11 meczy i tylko 13 punktów, aż 22 straconych punktów !! ! Zgadzam się z tym , że Gagliardini zagrał bardzo dobrze i chyba to był jego najlepszy mecz w sezonie. Cancelo i Skiniar bardzo się starali ale mieli bardzo dużo niedokładnych podań !! ! Nieźle radziliśmy sobie z wysokim pressingiem Napoli ale od pomocy za dużo się nie działo . Rafinha chciał ale bez wsparcia nic nie może. Perisic dno, Brozo słabo !! ! Candreva- jak grał słabo , to chcwalili go za statystyki - teraz nie ma statystyk i nie posłał żadnej dobrej piłki do przodu! Zwróćcie uwagę na statystyke strzelonych bramek u Candrevy ponad 50 bramek na ponad 300 meczy w serie a- a co gra u nas w tym sezonie ?? ? Jego czas się skończył !! ! Mamy ostatnią szansę na pobudkę, w innym przypadku skończymy nie tylko za Romą i Lazio ale także za Milanem
12.03.2018 o 18:30 przez davi23
davi23
Dodam coś, jak Skriniara ktoś nauczy wolnych, a pierdalnięcie ma to będzie kozak. Nie dość, że obrona mega to gość dobrze podaje, strzela - mega zawodnik!
12.03.2018 o 18:27 przez davi23
davi23
Zgadzam się z SETE, to nie był zły mecz, w obronie potrafimy sobie radzić, i jeśli Gagliardini coś zagra to do linii pomocy jesteśmy zabezpieczeni. Problemem jest kwestia rozgrywania akcji a co za tym idzie ataku. Nasz atak przestał istnieć a bramki zaczynają strzelać obrońcy. Zobaczcie mecz z Benevento, zamiast klepać ich 6:0 to my 2:0 i kto strzela i po czym? w meczu Napoli szczęście gości, że Skriniar nie wpakował bo skończyloby się 1:0 po czym? jaki fragment i jaka pozycja na boisku strzela?
Icardi na boisku nie istnieje jeśli nie ma kto do niego grać, a w tym meczu ile dostał piłek?!
12.03.2018 o 17:25 przez el_loco
el_loco
@Jovetić10 @Ave Caesar Dokładnie tak!
12.03.2018 o 17:13 przez AveCaesar
AveCaesar
@Jovetić10 to wtedy byłoby "cyniczne, wspaniałe Juve " i "ich woli nie da się złamać" lub " Juve wystarczył jeden strzał" hahahahaha
12.03.2018 o 15:15 przez Jovetić10
Jovetić10
Eleven było wczoraj żałosne i zachowywali się jakby pierwszy raz oglądali Serie A. Najsmutniejsze jest to, że później kibice wchodzą do Internetu i powtarzają te same bzdury. Przed meczem byłem przekonany, że to będą szachy z góra jedną bramką w meczu i każdy kto zna tę ligę mógł mieć podobne odczucia. Tym bardziej, że Inter zagrał w tym sezonie już kilka podobnych spotkań z mocniejszymi rywalami. Ze strony Interu nie była to taka ogromna tragedia, co nawet potwierdzają noty we włoskich gazetach, w sumie Napoli też nie było w stanie nic zrobić i było bezradne, Inter zagrał bardzo dobrze taktycznie. Typowy klincz, który jeszcze kilka lat temu był w Serie A normalnością, ale co oni tam wiedzą, Napoli i Roma zapoczątkowały ofensywną grę, teraz doszło Lazio i myślą, że odmieniło to całą ligę. Gdyby to Juventus grał w miejsce Interu, to pewnie byłyby zachwyty jak to nie zneutralizowali najładniej grające w Europie Napoli heh, a nie daj boże jakby strzelili jakąś przypadkową bramkę lub bramkę w ostatniej akcji meczu.
12.03.2018 o 14:50 przez SETE
SETE
Moim zdaniem nie bylo tak zle jak niektorzy tutaj pisza. Napoli jest druga sila w Serie A a my jestesmy w kryzysie. Mecz na remis i brawa naleza sie dla obrony i defensywnych pomocnikow, ktorzy nie dali rozwinac skrzydel asom spod Wezuwiusza. No niestety nasz ofensywny tercet nie istnieje , a sam Rafinha gry do przodu nie pociagnie..po prostu sie k...a nie da.
Z remisu jestem zadowolony, ale ..mega :cenzor: solidnego Dambrosio , ktory nic nie daje na plus tej druzynie, mega :cenzor: owych od grudnia Candrevy i jeszcze bardziej ch...ego Perisica i pozal sie Boze podajacago za plecy w aut przy wyjsciu z kontry Edera naprawde, naprawde nie chce juz ogladac .
12.03.2018 o 14:19 przez el_loco
el_loco
p.s. Oczywiście nie mówię o wszystkich komentatorach eleven.
12.03.2018 o 14:17 przez el_loco
el_loco
"Kiepski mecz, remis lepszy dla Interu niż dla Napoli"
Błagam nie cytujciee prezentujących najniższy możliwy poziom fachu komentatorów eleven!
Dobrymi to oni mogą być gazeciażami ale na komentowaniu meczu totalnie się znają. Zamiast komentować mecz w sposób niezależny nieustannie opowiadają jakieś "historyjki" nawet w sytuacjach pod bramkowych. Najgorszy jest Świecicki i jego odrzucający styl bycia z manierami niczym "szlachta" czyt. pajac!
Pozdrawiam
12.03.2018 o 12:07 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Jeżeli na koniec sezonu Milan nas przegoni mając w połowie sezonu taka stratę do nas to kibice nic innego nie powinni zrobić jak tylko piekło na ziemi tym amatorom.
12.03.2018 o 11:33 przez boniunio
boniunio
@Est statystyki : Inter 3/1 Napoli 11/2 dlatego napisałem że całe szczęście że Napoli miało rozregulowane celowniki bo miało bardziej klarowne sytuacje niż my
12.03.2018 o 11:31 przez Klinsi64
Klinsi64
pieprzycie jak komentatorzy eleven o nudnym meczu,tyle tylko że im chodziło o show i mieliby w dupie np 3-0 dla Napoli dla nas ten punkt jest cenny
12.03.2018 o 10:34 przez Est
Est
@boniunio - Napoli też oddało tylko jeden celny strzał na bramkę Handanovicia ;-) Dla mnie ten mecz wyglądał tak, jakby żadna z drużyn nie chciała strzelić gola.
12.03.2018 o 10:27 przez Rebelde
Rebelde
Ja nie oglądałem meczu i to chyba to była słuszna decyzja. Trzeba trochę odpocząć psychicznie od tego bagna,
12.03.2018 o 10:20 przez Piotrekfci
Piotrekfci
Nie oglądałem meczu ale widząc statystki z jednym qurewskim strzałem przez cały mecz to wierzę że był on fascynujący !! Betonowa taktyka rządzi - 4-2-3-1 z candreva - perisicem i nie zmienia się qurwa NIC !
12.03.2018 o 10:05 przez boniunio
boniunio
Moje oczy nadal krwawią po tym spotkaniu, to chyba był ostatni mecz jaki oglądałem na żywo resztę będę śledził w relacji live na flashscore bo tego antyfootbolu oglądać się nie da !! Zero pomysłu na grę , zero gry kombinacyjnej , kompletne ZERO !! Całe szczęście że Napoli miało rozregulowane celowniki bo mogło być 0-3 spokojnie a nie mogę z tych komentarzy że mogliśmy to spotkanie wygrać ... z 1 " jednym " " one " strzałem na bramkę :)
12.03.2018 o 08:30 przez ryzykfizyknoc
ryzykfizyknoc
Cancelo na lewej stronie to porażka...
12.03.2018 o 08:00 przez Drakan83
Drakan83
Najgorszy na boisku Perisic. Klub dobrze zrobił, że go nie sprzedał przed sezonem, był w takiej formie że był niezbędny, ale to co on teraz wyprawia to jest jakiś sabotaż (i sabotuje poza Klubem sam siebie). W normalnym życiu, w normalnej pracy, już by dawno wyleciałby z roboty, pewnie jeszcze z dyscyplinarką, za tak wykonywaną pracę. Nie mam pojęcia co się z nim stało. Najnormalniej on powinien usiąść na ławce na pare meczów, Karamoh powinien się ogrywać. Candreva wkurza jak nie wiem tymi złymi dośrodkowaniami, ale po nim chociaż widać wole walki, że mu się chce. Dzisiaj to Perisic nadaje siędo odstawienia...jest przewidywalny, i słaby Eder byłby lepszy od niego nawet, przynajmniej ma wole walki.
12.03.2018 o 07:39 przez Weo
Weo
Candreva choć się starał to i tak słabo wyszedł ale najbardziej wkur**a Perisić, którego w ogóle nie widać na boisku, jak dostanie piłkę to albo ją źle przyjmie i straci albo poda do tyłu. Zero jakiejkolwiek szarzy na bramkę, pogubiony jak dziecko w lesie. Nie ma już chemii między nim a Icardim a to przede wszystkim ona zazwyczaj dawała nam zwycięstwa w tym sezonie.

Dzięki taktyce uśpiliśmy zapędy Napoli i skutecznie broniliśmy dostępu w pole karne ale atak kuleje mocno. Mamy dużo ciężej niż Roma czy Lazio w tym momencie o LM. Trzeba liczyć powoli na szczęście i zadyszkę Lazio która coś tych pkt ostatnio traci, Romie też jeszcze noga się podwinie ale jest zdecydowanie lepszą drużyną niż nasza. Tylko nasza dyspozycja najbardziej martwi bo żeby wygrywać trzeba coś w tym ataku jednak robić.
11.03.2018 o 23:31 przez IRT
IRT
Można było to spotkanie wygrać. Większość graczy zagrała dobry mecz, ale zabrakło chęci walki o trzy punkty. Konsekwencje są takie, że prawdopodobnie do ostatniej kolejki nasz ewentualny awans do Ligi Mistrzów będzie nierozstrzygnięty.
11.03.2018 o 23:26 przez danielinter
danielinter
Geniusz taktyczny Spala to wymiana po przerwie pozycjami DD i Cancelo Hahaha
11.03.2018 o 23:26 przez interista1987
interista1987
Jak to lepszy remis dla nas ?? puknijcie sie w czolo Napoli klub podrzedny ma zapewniona LM w przyszlym sezonie a o scudetto to moga miec najwyzej mokre majty w nocy jak I'm sie przysni..
My jestesmy w pizdzie bo znowu jedziemy do Genui I z takim atakiem I pierwszym rezerwowym koslawym Ederem znow bramki nie strzelimy chyba, ze Skriniar cos wymysli. Bez odbioru do nastepnego tyg.
ps.czekam na mercato
11.03.2018 o 23:22 przez Est
Est
Mecz bez historii, dobrze, że jest ten jeden punkt.
11.03.2018 o 23:01 przez Lovato
Lovato
Zmiana Rafinhi dała jedynie całkowity paraliż Interu w środkowej części boiska i impotencje w ataku.
11.03.2018 o 23:00 przez Pjerun
Pjerun
Zmiana Rafinhi była pewnie podyktowana jego przygotowaniem kondycyjnym.
Już na początku połowy podwinął sobie getry w dół, co zazwyczaj oznacza, że zawodnik nie ma już za dużo siły do grania.
Co do meczu to przede wszystkim dobra gra w defensywie. Najlepszy Skriniar, do tego świetna praca Brozo i Gagliardiniego. A w ofensywie cały czas kiepsko i raczej nie zanosi się w tym sezonie na poprawę.
Trzeba liczyć na kupę szczęścia i miejsce w top4.
11.03.2018 o 22:56 przez Lovato
Lovato
Straszny mecz, wszystkie akcje bez pomysłu, dobrze że przynajmniej defensywa prezentuje jakiś poziom. Zmiany też słabe albo zbyt późne aby mogły by cokolwiek zmienić. Do tego jeszcze ten rożny z ostatniej minuty meczu i 4 graczy Interu w polu karnym...
11.03.2018 o 22:55 przez el_loco
el_loco
Czy ktoś może wytłumaczyć mi zmianę Rafinhi?

Shoutbox

Chuchu 25.09.2018 23:06

Dida <3

Kondzik 25.09.2018 23:06

Spoko ale to co zlapal to nie widzisz

ZnawcaCalcio 25.09.2018 23:06

Po tym sezonie koniecznie nowy bramkarz

kulfon32 25.09.2018 23:06

Co chcesz od cezara ?

Dzonyy 25.09.2018 23:06

albo znawca na sb

Rebelde 25.09.2018 23:06

brozovic fajnie rozgrywa, ale niektóre jego podania są mocno przekombinowane i robią tylko zamieszanie

ZnawcaCalcio 25.09.2018 23:06

Albo Cesar

Chuchu 25.09.2018 23:06

No z Samira już się powoli robi kmiot, oby nie zgówniał w krótkim czasie niczym kiedyś Dida w Milanie

Czarson 25.09.2018 23:06

to nie da sie dyskutowac

Czarson 25.09.2018 23:06

chyba, ze miales jakies praktyki u mazaka

ZnawcaCalcio 25.09.2018 23:06

Juz pod koniec poprzedniego osmieszal sie

Dzonyy 25.09.2018 23:05

Sezon akurat gra slaby

Czarson 25.09.2018 23:05

jak szedl do drugiej strony i rykoszet

ZnawcaCalcio 25.09.2018 23:05

I nie mowcie ze gra wybitny sezon

Czarson 25.09.2018 23:05

ale nie w tej akcji

Kondzik 25.09.2018 23:05

Dziekuj handzie bo bez niego bys przegral 2 meczw

Czarson 25.09.2018 23:05

widzimy

ZnawcaCalcio 25.09.2018 23:05

Jezeli wy nie widzicie problemu u Handy to beka z was

Dzonyy 25.09.2018 23:05

On z mazakiem to przez sen takie bronia

Archiwum shoutboxa

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    5

    15

  • 2

    Napoli

    Napoli

    5

    12

  • 3

    Fiorentina

    Fiorentina

    5

    10

  • 4

    Sassuolo

    Sassuolo

    5

    10

  • 5

    Lazio

    Lazio

    5

    9

  • 6

    SPAL

    SPAL

    5

    9

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnikp

Bramki

  • 1

    Krzysztof Piatek

    5

  • 2

    Lorenzo Insigne

    4

  • 3

    Rodrigo De Paul

    4

  • 4

    Gregoire Defrel

    4

  • 5

    Ciro Immobile

    3

Pokaż wszystkich

Wyniki Serie A

Piątek, 21 września

  • FT

    Sassuolo

    3 - 1

    Empoli

Sobota, 22 września

  • FT

    Parma

    2 - 0

    Cagliari

  • FT

    Fiorentina

    3 - 0

    SPAL

  • FT

    Sampdoria

    0 - 1

    Inter

Niedziela, 23 września

  • FT

    Torino

    1 - 3

    Napoli

  • FT

    Chievo

    0 - 2

    Udinese

  • FT

    Bologna

    2 - 0

    Roma

  • FT

    Lazio

    4 - 1

    Genoa

  • FT

    Milan

    2 - 2

    Atalanta

  • FT

    Frosinone

    0 - 2

    Juventus

Wtorek, 25 września

  • FT

    Inter

    2 - 1

    Fiorentina

Środa, 26 września

  • 19:00

    Udinese

    ? - ?

    Lazio

  • 21:00

    Roma

    ? - ?

    Frosinone

  • 21:00

    Atalanta

    ? - ?

    Torino

  • 21:00

    Cagliari

    ? - ?

    Sampdoria

  • 21:00

    Genoa

    ? - ?

    Chievo

  • 21:00

    Juventus

    ? - ?

    Bologna

  • 21:00

    Napoli

    ? - ?

    Parma

Czwartek, 27 września

  • 19:00

    SPAL

    ? - ?

    Sassuolo

  • 21:00

    Empoli

    ? - ?

    Milan

Booking.com

Publicystyka

Liga Mistrzów

Na co stać włoskie kluby w LM? (7)

17.09
18:27
Liga Mistrzow puchar

Liga Mistrzów - żyła złota (12)

29.08
13:29
Archiwum publicystki

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 17616

Liczba newsów: 31679