Felietony

Jak się (nie) robi transfery (30)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 7 lat temu
157
30
fcinter serwisowe

2010 rok. Inter zdobywa potrójną koronę, a w jego składzie grają gwiazdy jak César, Sneijder czy Eto'o. Trzy lata później „Nerazzurri” kończą ligowy sezon na zaledwie 9. miejscu. Klub ze stolicy Lombardii jak żaden inny powinien być zdeterminowany do zmian, ściągnięcia lepszych piłkarzy, by znów wrócić do czołówki.

 

Nic podobnego... Tymczasem mistrz kraju Juventus wzmacnia swoją i tak mocną drużynę. Za 9 mln euro do stolicy Piemontu przyjeżdża Carlos Tevez (kwota ta może wzrosnąć o 6 milionów euro, gdy Juventus w ciągu następnych trzech lat będzie się kwalifikował do Ligi Mistrzów), za darmo Fernando Llorente. „Stara Dama” wciąż ma ochotę na Stevana Jovetica, który być może przejdzie za około 25 mln euro. Do Fiorentiny za 18 mln euro ma trafić Mario Gomez. Gilardino ma przejść do Romy...

 

Inter tylko deklaruje. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zainteresowany był chyba każdym z wyżej wymienionych piłkarzy, aczkolwiek nie podjął prób nabycia któregokolwiek. A przecież są to świetni zawodnicy, którzy niewątpliwie podnieśliby poziom gry mediolańskiej drużyny. W dodatku do nowych klubów trafili/trafią za śmieszne wręcz pieniądze.

 

„Nerazzurri” działają po swojemu. Kilka miesięcy temu zaklepali transfery Diego Laxalta i Rubena Botty. Pomijając fakt, że ich nabycie do dziś nie zostało oficjalnie potwierdzone, obaj to „no-name'y” w skali światowej, a Botta który choć zapowiadał się ciekawie złapał ciężką kontuzję.

 

Inter zaklepał również Icardiego. 20-letniego argentyńskiego napastnika, który gra w Sampdorii. 10 bramek w 31 spotkaniach (z czego 4 strzelone najgorszej drużynie w lidze) Inter wycenił na około 13 mln euro. Aktualnie czarno-niebiescy są na etapie finalizacji transferu Ishaka Belfodila. 21-letni napastnik po którym ciężko oczekiwać cudów, dla formalności 8 goli w 33 meczach. „Il Biscione” decydują się go jednak pozyskać – kosztem Antonio Cassano, który w ubiegłym sezonie był jednym z niewielu piłkarzy w czarno-niebieskich trykotach prezentujących jakikolwiek poziom.

 

Nie tak dawno Sky Sports prezentowało terminarz dyrektora sportowego Interu na jeden z czerwcowych tygodni. Marco Branca miał wówczas zamknąć transfery takich piłkarzy jak Silvestre, Belfodil, Caldirola, Isla, Stanković czy Chivu. Do dziś udało się tylko sprzedać perspektywicznego obrońcę Caldirolę, kapitana młodzieżowej reprezentacji, wicemistrza Europy U-21. W Interze szansy nie dostał, ale pewnie te 2,5 mln euro przysłużą się mediolańskiemu klubowi do kupna kolejnego przeciętniaka czy na opłacenie kontraktu jednego z wielu emerytów. Aż dziwne, że nikt nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Tommasso Rocchim.

 

Inter zaczął godnie i z nadzieją, bo od zatrudnienia świetnego trenera. Żeby wrócić na szczyt potrzebni są jeszcze dobrzy piłkarze. Może Marco Branca nieco zmieni swój kalendarz i za transfery weźmie się raz wcześniej niż w ostatni dzień okienka transferowego. Bo koło nosa przefruną kolejni. Jak chociażby Paulinho.

 

Czytaj także na FootBar.pl

Zobacz też

Mourinho Moratti

Spełnienie marzeń i ucieczka - Mou wspomina Inter cz. III (12)

27.05
19:46
Antonio Conte

Jak to z panem jest, panie Conte? (22)

04.04
12:12

Komentarze (30)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.07.2013 o 23:52 przez anett
anett
Eh... polityka Interu odnośnie transferów przypomina politykę naszego "zacnego" rządu.
03.07.2013 o 22:35 przez Nerazzurri 1908
Nerazzurri 1908
Myslałem ze te 9 wstrząsnie na tyle Morattim i resztą ze zrobi wszystko zeby sie wzmocnic i znów grac o najwyzsze cele, ale to co oni narazie robią to jest zenada !!
03.07.2013 o 19:11 przez SlimShady
SlimShady
To co sie dzieje w tym mercato to żenada, same młokosy, zakupy choćby Arsenal, tylko że bardziej wyprawa po ogórki.
W zeszłym przyszło moze duzo starych ale z nazwiskami jak Cassano czy Palacio którzy momentami ratowali sezon.
03.07.2013 o 17:00 przez kubainteretoo9
kubainteretoo9
Co tu robi dalej ten idiota Branca ?? !! Sztab miał być niby cały wymieniony i co ?? Strama odszedl a Branca został !! Wywalić go bo on mnie naprawdę denerwuje !! Na 20 transferów uda mu się jeden pożądny !! Sprzedają mlodych kupuja przeciętniaków, co to ma być w ogole ?? To na miejscu Branki już każdy z nas tutaj by sie lepiej sprawdził niż on sam !!
03.07.2013 o 16:53 przez inter_21
inter_21
To wszystko co napisane jest prawdą. Że niby Tevez zarabia więcej? Ok, tylko ciekawe jak będzie wyglądał ostateczny rozrachunek jak jufki znowu zagrają w LM a my będziemy w środku tabeli (rozważanie dla tych którym się podoba taka polityka). Niby proste a zbyt trudne dla idiotów z zarządu. Póki co uwzględnaijąc sprzedaż Cassano nei jesteśmy ani trochę silniejsi niż w poprzednim sezonie, już widzę tą zapowiadaną walkę o majstra, jak ktoś w to wierzy to jest idiotą. Już nie wspomnę o możliwym odejściu Guarina i Rano. A było wyłożyć te 15-20 baniek za Paulinho i byłby światowy zawodnik na lata, no ale lepiej kupić 3 ogórów za tą kwotę
03.07.2013 o 14:35 przez slawekov
slawekov
Po prostu źle wydajemy pieniądze i wszyscy poza samymi wydającymi zdaja sobie z tego sprawę i starają się wcisnąć nam kogo się da. Świerza porcja transferowych ploteczek z kraju i ze świata http://krotkapilka.pl/artykul,plotki_transferowe_16,801
03.07.2013 o 14:04 przez InterVan
InterVan
Kasy to my mamy tylko nie umiemy jej uzutkowac rosadnie
03.07.2013 o 13:18 przez petric
petric
oj szkoda , że dużo od pieniedzy zależy i przez to bedzie trzeba czekac kolejne 3 lata aby odnotowac jakikolwiek sukces...
03.07.2013 o 12:37 przez groch
groch
Nie wiem czy to kwestia odejscia Orialiego czy co... Ale od 2 lat wydajemy duzo pieniedzy... ale jakosciowo kupujemy szrot. Dosłownie. Kupno Kuzmanovica... Szczerze nie chce wypowiadac sie na jego temat bo gral za malo ale juz slyszy sie o jego odejsciu... O co chodzi? Czy Branca pijany jezdzi i bierze co popadnie?
03.07.2013 o 12:09 przez Dominho
Dominho
Nie krytykuję Belfodila czy Icardiego. Porównuje tylko jakie my wydajemy sumy na transfery, podczas gdy inni wydają mniej na lepszych i pewniejszych piłkarzy. Pensje z pewnością Mauro i Ishak będą mieli mniejsze od Gomeza czy Teveza, ale wciąż w tym klubie są piłkarze, którzy nie grają tak jak oczekujemy a ciągną wielką kasę + nie wiemy jak wyjdą nam te nowe transfery. Cały czas bawimy się w kupowanie jakichś "kinder niespodzianek", a w tabeli spadamy coraz niżej.

Bandyta: Czyli jak byliśmy na 2. miejscu to nie było w tym zasługi Stramy tylko jedynie piłkarzy, a jak spadliśmy na 9. to tylko Strama był winny?
Poza tym czemu mam się wstydzić? Nie rozśmieszaj mnie...
03.07.2013 o 11:45 przez kibol123
kibol123
jeszcze sezon moze 2 sezony i moratti sprzeda klub w 100% albo fanatycznie go zniszczy jka pan krol z Poloni
03.07.2013 o 11:13 przez n29
n29
Kolejny sezon na doswiadczenia... Ciekawe po ktorym sezonie moratti obudzi sie i stwierdzi ze po zdobyciu 3tytułów doprowadzil klub na dno...
03.07.2013 o 11:11 przez Pawel1992
Pawel1992
jesteśmy w kryzysie (może nie zbyt dużym ) jeśli chodzi o finanse więc powinniśmy kupowac tanio , nie dawać wysokich zbyt kontraktów a nawet pozyskiwac piłkarzy którym kończy się umowa i prezentują solidny poziom jak np. Honda
03.07.2013 o 10:23 przez Odet
Odet
ja nie będę krytykować Icardiego i Belfodila, bo jak Cavani szedł do Napoli to się śmiałem...
Pamiętajmy że transfery w Interze zależą od Morattiego, Branca jest tylko narzędziem, sam tych transferów nie wymyśla.
Pozdr.
03.07.2013 o 10:18 przez Bandyta
Bandyta
i wstydź się takie rzeczy dawać na blog , to jest tylko twoje spostrzeżenie , narzekać to sobie możesz u siebie w domu
03.07.2013 o 10:16 przez Bandyta
Bandyta
Tekst kompletnie zrypany , skład mamy , ale problemem był Stamacccioni , było tylko kilka braków bo w pewnym momencie było 2 miejsce
03.07.2013 o 10:00 przez InterVan
InterVan
13mln Icardi a Aubumeyang w BVB.
03.07.2013 o 08:36 przez Vancore
Vancore
Co wy z tym Caldirola... niech sobie jest nawet kapitanem pierwszej reprezentacji Hiszpanii czy Brazylii... to nie zmieni faktu ze jest beznadziejnie slaby i Chivu bez formy jest pewniejszym pilakrzem niz Caldirola w swojej topowej.
03.07.2013 o 05:23 przez viking
viking
Moje 5 gorszy:
- Dlaczego tu nie ma słowa o podatkach odprowadzanych od pensji? Przecież od kilku lat ten problem nadaje nurt działań zarządu.

- Icardi nie zagrał jeszcze spotkania w naszych barwach a już jest krytykowany. 20latek w premierowym sezonie w Serie A strzela 10 bramek i zalicza 4 asysty w 14. zespole ligi, dużo lepiej zaczął niż np El Shaarawy. Nie mowie, ze będzie lepszy od niego ale dlaczego tak ciężko wam dać mu choć trochę kredytu zaufania?

- Caldirola, sprzedany za 2.5mln ale Inter zastrzegł sobie prawo wykupu go w następnym sezonie za 4.5mln(oferta ta zostanie automatycznie zaakceptowana). Skoro jest tak dobry to przybędzie nam ograny obrońca w następnym roku. (bardziej pokładam nadzieje w 19letnim Pasa, dobrze wykorzystał szanse jakie dostawał)

- Belfodil za 10 mln + 800k pensji. W zamian odejdzie Cassano (2 x 2.7mln -pensja), który fizycznie byłby zdolny do gry u Mazzarriego może 15-20 min i Silvestre (2x1.7) = 5,4+3,4=8,8mln oszczędności na wypłatach, wiec można powiedzieć, ze polowa karty wyniesie nas 1.2 mln.. dużo...? (Ps. juventus mocno o Belfodila zabiegał w styczniu)

- Sprawa Tevez-Llorente, sam jestem ciekaw jak sportowo wypalą. Tevez za 9+6mln, Llorente za darmo? świetny biznes!.. moment, ale czy aby na pewno? Patrzcie na roczne pensje: Tevez(2x5.5 mln) + Llorente(2x5mln) = 21mln + 9mln(transfer Teveza)

Reasumując sprawę napastników:

Zakładając ze Icardi będzie kosztował 13mln i będzie zarabiał 1mln to:
W tym okienku nasz budżet Belfodil + Icardi będa kosztowali 17,8(15+2. 8) mln euro, a juventus Tevez + Llorente 30mln euro.
Po 3 latach: 25mln, a ich 72mln + 6mln(ewentualny bonus Teveza). To naprawdę dwa inne światy.

-Kontynuując temat pensji w kadrze Interu - tutaj jest największy problem. Mimo, że ostatnio pożegnaliśmy się(nie opisując jak..) z najlepiej zarabiającymi: Julio, Lucio, Maicon, Sneijder, Eto (warto dodac ze tylko Chivu zgodził się na obniżenie wynagrodzenia) to nadal słono przepłacamy ( http://img853.imageshack.us/img853/3252/place1.jpg ). Co łączy nas a Chelsea i Bayernem Munachium? to że płacimy praktycznie tyle samo co oni na swoje gwiazdy! ! ! (http://football-italia.net/35210/milan-and-inter-top-wages-survey)

Tak to wygląda w klubie bez własnego stadionu, bez udziału w lidze mistrzów, w lidze która cały czas spada w rankingach...
03.07.2013 o 04:23 przez Dado90
Dado90
Tekst jak dla mnie niepotrzebny bo przeciez wszyscy widza co robi nasz zarzad,Branca robi to na co pozwala mu Moratti nie ma co sie oszukiwac ze pilkarze pokroju Teveza czy Jovetica nie przejda do nas,dlatego ratujemy sie sredniakami albo talentami a moze ktorys wypali,przykro sie na to patrzy ale trzeba przywyknac do takiego stanu rzeczy...Ale mimo wszystko dzieki za poswiecony czas...
03.07.2013 o 03:47 przez viva08inter
viva08inter
Tu nie zalezy kto ile kosztuje.. inter stac na teveza czy kogos mocniejszego tylko\1CENZURA\3nie chca dac wyzszej pensji...
Moratti to żyd na kase.
Zeby ktos gral to trzeba dac mu zarobic..
Pewnie paulinho by przeszedl do nas tylko ze za wysokie zarobki na niego trzeba bylo placic.
Ci mlodzi co przyjda to tylko pod tekst odmladzania klubu.. tacy nie wymagaja duzych zarobków. .
Co odpowiada morattiemu.
03.07.2013 o 03:41 przez viva08inter
viva08inter
Zwolnic gnoja
03.07.2013 o 02:50 przez zahor
zahor
Zasadniczo tekst sprowadza się do krótkiego podsumowania: Marco Branca to pe*ał co obciął i sprzedał i dlatego teraz są takie a nie inne transfery, To zwykły amator, koleś niemający pojęcia o tym wszystkim.
03.07.2013 o 01:24 przez siemanko94
siemanko94
Jak dla mnie tytuł jest prawidłowo napisany, te ``nie`` to tylko taka wstawka. Przeczytaj tytuł bez niej a zobaczysz, że wszystko gra. Co do transferów to już od dawna wiadomo, że ludzie odpowiedzialia za nie w Interze to banda idiotów i nieudaczników
03.07.2013 o 01:10 przez Drago194
Drago194
Nie chcę się czepiać, ale w tytule jest mały błąd gramatyczny, powinno raczej być "Jak się nie robi transferÓW" Chyba, że to celowy błąd popełniony przez autora dla dodania niezwykłości artykułowi, w takim wypadku serdecznie przepraszam.
03.07.2013 o 00:42 przez Wesley90
Wesley90
Baranca Show i tyle w temacie gdyby Thohir miał 100 % już by go tu nie było
03.07.2013 o 00:32 przez Dominho
Dominho
Dejwid: Takie było zamierzenie, to miał być komentarz sytuacji a nie żaden esej na temat beznadziejnych transferów. 13 mln na niepewnego Icardiego wydajemy lekką ręką, a na pewniaka ciężko wydać kilka milionów więcej?
03.07.2013 o 00:28 przez Dejwid
Dejwid
Hmm toz to taki przydługawy komentarz, a nie żaden tekst. Imo malo profesionalnie brzmi. Znow ktos zapomnial, ze milonowe transakcje przy tak ogranczonym budżecie, to nie przejscie sie do sklepu po bułki.
03.07.2013 o 00:23 przez kovacic10
kovacic10
Święta prawda w tym aryukule. Aż przykro...
03.07.2013 o 00:22 przez fred
fred
Dobry i jakże prawdziwy tekst. Ale czy konieczny? Wszyscy zorientowani doskonale wiedzą co się dzieje. Takie teksty tylko wzmagają ból, zdezorientowanie i niezadowolenie kibiców : /

Shoutbox

Alfa 08.08.2020 15:51

Amen

IlCapitano 08.08.2020 15:51

No i po co

Ojciec SB 08.08.2020 15:51

konte do juve do nas Allegro

Alfa 08.08.2020 15:50

Szkoda

Alfa 08.08.2020 15:50

Ehh sarry Bay Bay

Klinsi64 08.08.2020 15:49

suning

Vancore 08.08.2020 15:49

i tak powinno byc

Ojciec SB 08.08.2020 15:49

przeciez przy Sunning i kobrze to dwa okienka transferowe i bedziemy mieli najpotezniejszy sklad w europie

Ojciec SB 08.08.2020 15:47

atak Lukaku Messi

Alfa 08.08.2020 15:46

Coś pięknego taka pomoc

Alfa 08.08.2020 15:46

Tonali barila sensi erykcen

Alfa 08.08.2020 15:46

Aczkolwiek 4312 allegriego u nas bym widział

Ojciec SB 08.08.2020 15:46

Messi a krul go nie chce

Ojciec SB 08.08.2020 15:46

no niech idzie ten konte do juve bo do nas przychodzi

Alfa 08.08.2020 15:46

Nie pójdzie do juve póki jest tam agnelii a że juve to rodzina agnellich więc nigdy nie wróci

pablo77 08.08.2020 15:41

Coś czuje, że po LE się nie dogadamy z Conte i dziwnym zbiegiem okoliczności pójdzie do Juve a do nas Allegri :)

Nasir 08.08.2020 15:36

piter jakie posilki dzisiaj?

Nasir 08.08.2020 15:36

pamietaj sb, nie zmieniaj sie bo jest jestes idealna

Kazam 08.08.2020 15:35

Xdddddd

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym graczem Interu w meczu z Getafe?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 01 sierpnia

  • FT

    Brescia

    1 - 1

    Sampdoria

  • FT

    AC Milan

    3 - 0

    Cagliari

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Inter

  • FT

    Juventus

    1 - 3

    Roma

  • FT

    SSC Napoli

    3 - 1

    Lazio

Niedziela, 02 sierpnia

  • FT

    SPAL 2013

    1 - 3

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 1

    Torino

  • FT

    Genoa

    3 - 0

    Hellas Verona

  • FT

    Lecce

    3 - 4

    Parma

  • FT

    Sassuolo

    0 - 1

    Udinese

Booking.com

Publicystyka

Finał Madryt 2010

„Nie liczę godzin i lat..." (11)

23.07
20:00
Antonio Conte Pintus

Czy Inter jest źle przygotowany fizycznie? (8)

22.06
23:54
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Juventus

    Juventus

    38

    83

  • 2

    Inter

    Inter

    38

    82

  • 3

    Atalanta

    Atalanta

    38

    78

  • 4

    Lazio

    Lazio

    38

    78

  • 5

    Roma

    Roma

    38

    70

  • 6

    Milan

    Milan

    38

    66

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Ciro Immobile

    36

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    31

  • 3

    Romelu Lukaku

    23

  • 4

    Francesco Caputo

    21

  • 5

    Luis Muriel

    18

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 26893

Liczba newsów: 37202