Zwycięstwo wyrwane w ostatnich sekundach | Lecce 1:2 Inter (89)

Źródło: en.inter.it
ponad rok temu
7191
89

Inter w wyjazdowym spotkaniu z Lecce w ostatnich sekundach wyszarpał zwycięstwo. Spotkanie otworzył w 2. minucie Romelu Lukaku. W 48. minucie Lecce do tlenu podpiął Ceesay, a gol na wagę zwycięstwa padł dopiero... w 94. minucie spotkania za sprawą Denzela Dumfriesa.

Inter błyskawicznie rozpoczął sezon i już przed 2. minutą trafił do siatki Lecce za sprawą Romelu Lukaku! W 6. minucie strzału z dystansu spróbował Lautaro Martinez, ale futbolówka minęła bezpiecznie bramkę Falcone. W 9. minucie strzał Hakana Calhanoglu z problemami został sparowany przez goalkeepera gospodarzy. W 20. minucie Nicolo Barella przeprowadził wspaniały rajd na bramkę Falcone, ale w ostatniej chwili przeszkodził sobie z Robinem Gosensem i finalnie po słabym strzale bramkarz Lecce wyłapał piłkę. W 38. minucie Lecce doszło do pierwszej okazji strzeleckiej. Dobrze ustawiony Handanović z lekkimi problemami złapał jednak futbolówkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Lecce drugą połowę rozpoczęło podobnie jak Inter - od strzelenia bramki. W 48. minucie do siatki trafił Ceesay, który nie pozostawił szans na interwencję Handanoviciowi. W 52. minucie jeden z zawodników Lecce próbował wkręcić piłkę w światło bramki Słoweńca, ale na szczęście kibiców Interu piłka minęła świątynię strzeżoną przez Handanovicia. Minutę później strzałem zrewanżował się Nicolo Barella, jednak uderzył za lekko i prosto w ręce bramkarza. To pierwszy strzał Interu od... 23 minuty spotkania. W 60. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Bistrović, ale na szczęście dobrze interweniował bramkarz Interu. Minutę później świetnym wolejem popisał się Dimarco, ale jeszcze lepsza była interwencja Falcone. Na tablicy wyniku nadal widniał remis 1:1. Inter przycisnął Lecce i w 68. minucie był bliski wyjścia na prowadzenie - Denzel Dumfries po dośrodkowaniu skierował piłkę w słupek bramki strzeżonej przez Falcone. Minutę później kilku centymetrów zabrakło Lautaro Martinezowi. Na kwadrans przed końcem świetnym strzałem dla Lecce popisał się Banda, ale piłka nie znalazła drogi do bramki Handanovicia. W 77. minucie Edin Dzeko uderzył po rzucie rożnym na bramkę Lecce, piłkę sparował Falcone, a futbolówka finalnie trafiła pod nogi Lukaku, który skierował ją do siatki rywali. Sędzia anulował jednak trafienie z powodu popełnionego przewinienia. W 79. minucie świetną akcję przeprowadził Edin Dżeko z Lautaro Martinezem, ale strzał Argentyńczyka był zbyt oczywisty dla bramkarza Lecce. Inter nie odpuszczał - w 82. minucie dogodną sytuację Edina Dzeko wybronił Falcone, który w tym meczu spisywał się fantastycznie. Inter wyszarpał zwycięstwo z beniaminkiem w 94. minucie spotkanie - Denzel Dumfries wepchnął piłkę do bramki strzeżonej przez Falcone. Nerazzurri rzutem na taśmę wygrali spotkanie wyjazdowe z Lecce.

LECCE: 30 Falcone; 17 Gendrey, 6 Baschirotto, 4 Cetin (21' 29 Blin), 25 Gallo; 8 Bistrovic (74' 19 Listowski), 42 Hjulmand, 16 Gonzalez (74' 14 Helgason); 27 Strefezza, 77 Ceesay (63' 9 Colombo), 11 Di Francesco (74' 22 Banda).

Niewykorzystani rezerwowi: 1 Bleve, 21 Brancolini, 10 Di Mariano, 24 Frabotta, 26 Ciucci, 31 Voelkerling, 80 Berisha, 83 Lemmens, 99 Rodriguez.

Trener: Marco Baroni

INTER: 1 Handanovic; 37 Skriniar (86' 11 Correa), 6 De Vrij, 32 Dimarco; 36 Darmian (68' 2 Dumfries), 23 Barella, 77 Brozovic (57' 22 Mkhitaryan), 20 Calhanoglu (68' 9 Dzeko) 8 Gosens (57' 95 Bastoni); 90 Lukaku, 10 Lautaro Martinez.

Niewykorzystani rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 9 Dzeko, 12 Bellanova, 14 Asllani, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa.

Trener: Simone Inzaghi.

Sędzia główny: Prontera.

Asystenci: Mondin, L. Rossi.

Sędzia techniczny: Mercenaro.

VAR: Banti.

Asystent VAR: Paganessi.

Inter niespodziewanie traci punkty. Kontrowersja w końcówce spotkania! Inter 2-2 Cagliari (46)

14.04
20:01

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

Dyl87
Nie sztuka wygrywać w najlepszej formie tylko w kiepskiej lub w normie.
14.08.2022 o 18:26 przez tytusek25
+2
tytusek25
Brzydki mecz , ciężki mecz ,twardy mecz ,ale mimo wszystko fajnie ze od samego początku chopoki dostali wyraźne info ,ze trzeba ostro zap***alać na każdy zdobyty punkt i nikt się przed nimi kładł nie będzie. Brawa za charakter. Tylko najlepsi wygrywają jak nic nie idzie.
14.08.2022 o 11:15 przez Handa
+6
Handa
a ja to kolejny sezon nie mogę uwierzyć w tego Darmiana :) chłop przychodził do nas jako niechciany odrzutek z ManU, nikt dosłownie nie liczył na jego dobrą grę, miał być tylko zapchajdziurą która nic nie spieprzy. A tutaj faktycznie jest gość na którym można polegać, strzela ważne gole, może grać na kilku pozycjach, nie marudzi i mało zarabia. Szok, że tacy piłkarze jeszcze istnieją. Wiadomo, że umiejętnościami do topu nigdy nie dojedzie, ale może właśnie to robienie z niego na siłę przyszłej supergwiazdy na początku jego kariery spowodowało że nie wytrzymał presji.
14.08.2022 o 11:29 przez Paolo87
Paolo87
Darmian zawsze był bardzo solidny i uniwersalny. Już w Torino prezentował się bardzo dobrze, nie wiem po co mu był ten Man U, to nie jest liga dla Włochów. Pobyt w Parmie był z naszej perspektywy strata czasu bo mógł już wtedy grać u nas. Takiego zawodnika doceni każdy trener-uniwersalny, nic nie zchrzani, zarabia nie wiele a do tego potrafi też strzelić bramkę (czasem bardzo ważna jak np. w następnym sezonie). Osobiście bardzo go cenie bo nie wielu jest zawodników którzy gdzie się go nie wstawi tam gra dobrze.
AJ
Po tym meczu bardziej mam zły niż dobry humor. Start dobry Inter, miel olbrzymia przewagę, a potem odpuścili i narobili sobie problemów. Tak straciliśmy scudetto w tamtym roku. Z ławki wychodzą 2 napastnicy którzy kompletnie nic nie dają, a ten który najwięcej dawał z ławki odszedł. Nie bardzo widzę ten sezon z taką gra niestety :(
14.08.2022 o 10:08 przez Balkanczyk
+2
Balkanczyk
Dopisujemy 3 pkt i to jest najważniejsze - to po pierwsze. Po drugie po precampionato nogi są jeszcze ciężkie, co widać gołym okiem, ale świeżość przyjdzie, spokojnie. Sezon jest długi, jeszcze wiele może się zdarzyć. Po trzecie wynik 1:1, co robi Inzaghi? Wprowadza z ławki dwóch kolejnych napastników i Dumfriesa, w zeszłym sezonie byłaby to wymiana napastnik za napastnika. Panowie będzie tylko lepiej, Forza Inter!
14.08.2022 o 09:48 przez kontousuniete
kontousuniete
Jak Twoim najlepszym ofensywnym zawodnikiem jest Dimarco (którego bardzo szanuję i jest dobrym zawodnikiem).
To mówi wszystko o formie pomocników, wahadłowych i Lautaro.
Oczywiście był jeszcze Lukaku na którym opierała się gra.
14.08.2022 o 09:06 przez Adi03
+2
Adi03
Po golu na 2:1 było widać ile znaczył dla nich.. oby nikt nie odszedł już, sezon zweryfikuje i będzie ok. Kilka razy pisałem, że Holender nie powinien być sprzedany i pierwszy mecz z bramką. Potrzeba gości którzy gdy idzie ciężko wepchną piłkę do bramki-dosłownie wepchną.. Pazza Inter Forza Inter
14.08.2022 o 09:06 przez Matiinterlegia
+2
Matiinterlegia
Ciężkie początki chyba nas czekają,ale musimy być cierpliwi,a mam nadzieje że wszyscy odpalą. Póki co,gra jak w sparingach,szła jak po brudzie. Inzaghi zaimponował mi zmianami,wreszcie nie 1:1. Gosens ciagle nie przypomina zawodnika z przed kontuzji. Szkoda że nie mogliśmy zobaczyć Onany,mam nadzieje że na tej pozycji będzie większa rotacja niż ostatnimi laty.
14.08.2022 o 08:24 przez maestro177
+1
maestro177
Jak zobaczyłem terminarz na sierpień to się ucieszyłem, bo początek sezonu mógł być ciężki i przewidywania się spełniły. Ważne 3 pkt.
Dimarco bardzo dobrze się pokazał. No i super debiut Lukaku.
14.08.2022 o 08:03 przez Piotrekfci
-1
Gdzie ma niby jechać nasz Dumfryjczyk ;) ? Moc, siła, szybkość, gole, asysty. Chłopak jest znacznie cenniejszy niż te 40-50 baniek. Cały czas liczę że Gosens przebudzi się i przypomni sobie jak się gra w piłkę. Na szczescie mamy niesamowitego Dimarco (kocham Cię chłopak ! 110% Interista) ale Niemiec musi się obudzić, jest nam bardzo potrzebny. To samo tyczy się Skriniara, który przez te durne gierki transferowe widać trochę stracił koncentrację do gry na poziomie jaki stałe prezentował. Forza Panowie !
14.08.2022 o 00:38 przez maverik
+4
maverik
maverik napisał:
Dimarco można zrozumieć bo miał bardzo udane precampionato no i przy defensywnej grze Lecce jego dodatkowe wrzutki mogą pomóc, ale czemu Dumfries na ławie to nie wiem. Może chce mieć kogoś szybszego z ławki do wprowadzenia po przerwie gdyby wynik nie był korzystny.

No pierwsza bramka pokazała, że warto było postawić na Dimarco i Darmiana od początku bo wypracowali bramkę Lukaku z kolei Dumfries zrobił różnicę z ławki. Holender zdecydowanie najwięcej kreował i robił ruchu.
Co do samego meczu to trochę to wyglądało jak taki mecz środka sezonu, gdzieś w zimie, na kartoflisku gdzie trzeba było za wszelką cenę przepchnąć wygraną, więc dlatego ten mecz wyglądał tak jak wyglądał bo mamy w pamięci efektowne wygrane na start w poprzednich latach. Lecce ewidentnie miało plan wykorzystać beznadziejną murawę do jeszcze ostrzejszej gry i prawie im się to udało.
Najważniejsze, że najbardziej wysunięty na południe stadion mamy za sobą. Warunki były jak na Sardynii, więc jestem przekonany, że u siebie ze Spezią zagramy dużo lepiej.
14.08.2022 o 00:15 przez el_loco
+4
el_loco
Myślę, że powinniśmy się cieszyć z genialnej zagrywki Inzaghiego. 4 napastników i dośrodkowania. Bardzo możliwe, że coś wpadnie.
14.08.2022 o 00:09 przez Silvio
+11
Silvio
Dzisiaj Skriniar pokazał, że jest nie tylko świetnym obrońcą ale również najlepszym kandydatem na kapitana. Ujęcie jak uspakaja rozwścieczonego Laotaro po faulu jest najlepszym dowodem i potwierdza to co wszyscy wypisujemy w komentarzach przez całe Mercato.
14.08.2022 o 08:07 przez Piotrekfci
Też to miałem napisać :) . Obrazek jak uspokaja Lautaro mistrz ! Kapitan pełną gębą i oby tak tez było.
13.08.2022 o 23:46 przez nicolas80
nicolas80
Brawo Inter. Takie wygrane lubię najbardziej.
pluto11
Dimarco musi grać na wahadle bo mało pół lewy nie za bardzo i w takiej sytuacji potrzeba 2 obrońców bo zmiennik zmiennik na lewe wahadło znalazł się sam do momentu poprawy formy czyli Gosens
inter_bitcoin
Gosens z wyglądu wygląda jak Dżeko z połowy plemnika...
Endrju12
Albo jesteśmy w tak ........ formie albo myśleliśmy, że ten mecz sam się wygra albo jedno i drugie. Wiem, że liczą się tylko 3 punkty i że takimi meczami wygrywa się scudetto, ale jednak dość ciężko się na to patrzyło
smerf1600
Ajjj przyfarcilismy strasznie, ale liczą się tylko 3 pkt. Lukaku dziś bramka ale generalnie ociężały, musi się ogarnąć bo niedługo ważne mecze z Milanem i Lazio.
13.08.2022 o 23:08 przez Gajdzik
+5
Pierwszy mecz i już mini wylew 🙈😆 Pazza Inter Amala! 🖤💙
13.08.2022 o 23:00 przez Tifosinho
+10
Tifosinho
Szymek jak Ty żeś mi teraz zaimponował tymi czterema napastnikami 👍 a już miałem flashbacki z meczu z Bologną
13.08.2022 o 22:56 przez Piotrekfci
+4
Takie mecze budują morale i wierze, że z meczu na mecz będzie tylko lepiej. 3 pkt są ale gra do poprawy. Forza !
13.08.2022 o 23:26 przez danielWu
+2
danielWu
W meczu z takim przeciwnikiem Inter nie powinien budować morale. Bramka w drugiej minucie i oczywiście gra na stojąco. Bez przespieszenia rozgrywania akcji. Bez elementu zaskoczenia. Oczywiście cieszy mnie wygrana. Tylko z lepszym przeciwnikiem będzie ciężej o takie zakończenie. Brakuje od kilku sezonów zawodnika ofensywnego. Który dostanie podanie. Wejdzie w drybling. Zaskoczy obrońców, wygra pojedynek 1 na 1 wprowadzając element zaskoczenia. Półtorej roku temu nawet przez myśl by mi to nie przeszło. Barella już w końcówce poprzedniego sezonu. Irytował mnie gra, reakcjami na boisku. Zbyt dużo niepotrzebnej gestykulacji. Dziś podobnie. Dwa woleje to ja po czterech browarach lepiej bym uderzył piłkę 😁Liverpool podobno był zainteresowany. 60 baniek i jak mam wybierać między Skriniarem czy dumfrisem. Na załatanie finansów. To na tą chwilę bez zastanowienia wybrałbym Barelle.
13.08.2022 o 22:56 przez armin22
armin22
Tak z negatywnej strony to wahadła Perisic i Dumfries zjadają Gonsesa i Darmiana to może być nasz najsłabszy punkt, Dimarco słaby w defensywie i te strzały zza pola karnego Barelli, wyglądali dzisiaj troszkę na zmęczonych wierzę że się nam chłopaki rozkręcą z kolejnymi meczami
13.08.2022 o 23:00 przez Paolo87
Paolo87
Moim zdaniem na wachadlach docelowo pewnie będą grać Dumfries i Dimarco.
Silvio
Jak to jest z przepisami w serie A? Wolno ciągnąć za koszulkę czy nie? Edinowi Dżeko to prawie tą koszulkę wyrwał. Jak chciał dostać po meczu wystarczyło poprosić.
13.08.2022 o 22:54 przez ciechan
+6
ciechan
Murawa tragedia, a Lecce wyszło na noże. To jednak nie usprawiedliwia fatalnej gry na chodzonego i brak jakiegokolwiek zaangażowania. Dalej wyczekujemy świeżości, bo wszyscy dziś biegali z plecakami wypełnionymi kamieniami. Na plus odwaga Inzaghiego za zmiany, bo mógł być to miecz obusieczny. Nie wiem co to było za ustawienie na sam koniec. Lewe wahadło nie istniało dopóki nie pojawiał się w ataku Dimarco - wspaniała postawa w kolejnym meczu tego piłkarza i duża jakość w każdym kontakcie
13.08.2022 o 22:53 przez danielinter
+2
danielinter
Nieskuteczność znowu razi ja tam patrze spokojnie i nie podbiecam się wnioskami po 1 meczu liczy się to co będzie po 38
13.08.2022 o 22:57 przez Paolo87
Paolo87
Dobrze powiedziane, pozyjemy-zobaczymy.
13.08.2022 o 23:41 przez danielWu
-1
danielWu
Oczywiście sztab szkoleniowy myśli tak samo. I zaczną wyciągać wnioski najwcześniej przy dziesiątej kolejce 😂 w serie a Inter na wyjeździe czeka kilka spotkań. Z słabszym przeciwnikiem, podobnie nastawionym taktycznie. Także tego 🤪 3 punkty są więc git i nie ma co analizować/wyciągać wniosków.
14.08.2022 o 17:39 przez Paolo87
+1
Paolo87
Dlaczego uważasz że nie wyciągną wniosków? Nie chodzi o skład tylko o formę całej drużyny, poczekajmy na złapanie formy przez drużynę. Zobaczmy jak się będą prezentować. Nie wiem co masz na myśli że sztab nie wyciągnie wniosków?

HB 19.04.2024 23:10

coco trzymam kciuki za Twoją transakcję, byczq

HB 19.04.2024 23:09

coco 19.04.2024 16:46 Czas, aby Suning sprzedał Inter. Nie mogą już tego odkładać. Złożyłem bardzo poważną i kompletną ofertę zakupu 100% Interu zaprezentowanego na Suning w lutym. Byliśmy bardzo blisko zawarcia umowy

pluto11 19.04.2024 21:56

Czyli wychodzi na to że to Cagliari nie takie cienkie jak właśnie oklepuje Juve 2-0

acmilanowek 19.04.2024 21:38