Wywiady z piłkarzami

Mkhitaryan: Chcę zostać w Interze (5)

Autor:
Źródło: inter.it
ponad 2 lata temu
1461
5

Oprócz trenera Simone Inzaghiego w przedmeczowej konferencji przed starciem z Red Bullem Salzburg udział wziął także Henrikh Mkhitaryan. 

 

Czy coś się zmienia, gdy grasz w Lidze Mistrzów?

- Nie zmienia się nic, każdy mecz jest dla nas tak samo ważny. Wiemy, że przeciwko Realowi Sociedad nie zagraliśmy zbyt dobrze, ale już w meczu z Benficą zaprezentowaliśmy się dużo lepiej. Chcemy to kontynuować.

Czy bycie na szycie Serie A coś zmienia?

- Nie patrzymy teraz w tabelę, ligowa walka jest długa, a teraz gramy w Lidze Mistrzów i jesteśmy naładowani bardziej, niż kiedykolwiek. Już w meczu z Benficą pokazaliśmy, że chcemy wygrać te rozgrywki. 

Świetnie rozpocząłeś obecny sezon, czy chciałbyś kontynuować swoją karierę w tym miejscu?

- Czuję się tutaj świetnie, zarówno w mieście, jak i w klubie. Daję z siebie wszystko, żeby pomóc drużynie. Ja wykonują swoją pracę na boisku, a mój agent pracuje poza nim. Chcę zostać. 

Spodziewałeś się, że będziesz tak ważnym ogniwem tego zespołu?

- Przed transferem rozmawiałem z trenerem i powiedziałem, że będę dawał z siebie wszystko, żeby grać. Nigdy nie byłem defensywnym zawodnikiem, ale grając na tej pozycji robię wszystko, żeby pomóc drużynie zarówno w ataku, jak i w defensywie.

Po meczu w Lidze Mistrzów, czeka Was starcie z Romą.

-  Jutro zrobimy wszystko, żeby rozegrać ten mecz na naszych warunkach. Wiemy, że spotkamy się z silną drużyną, którą mogliśmy obserwować już w okresie przygotowawczym. Jutro zagramy przed naszymi kibicami, a dopiero potem skupimy się na meczu z Romą.

 

Zobacz też

Calhanoglu: latem moje nazwisko było na ustach wszystkich, ale trener od razu mi pomógł (2)

18.05
02:08
Pio Esposito

Pio Esposito: Miałem przeczucie, że uda nam się odwrócić losy meczu (0)

25.05
03:24

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.10.2023 o 19:02 przez danielinter
danielinter
W jego wieku najważniejsze jest zdrowe jeżeli będzie to nawet jako zmiennik da radę grac tu 3 sezony
23.10.2023 o 17:46 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Coś przebąkują, że zostanie do 2026 co jest lekkim przegięciem... Jest bardzo dobry, ale lata lecą trzeba rozglądać się za młodymi tym bardziej, że Fabbian za rok już mógłby powoli wdrazac się w lidze. Jest jeszcze paru młodych zdolnych no ale właśnie... Trener i jego uwielbienie doswiadczenia niezależnie czy chłop jest w pełni sił czy już oddycha rękawami ehh :/
23.10.2023 o 22:26 przez darek666sz
+2
darek666sz
Ten Fabbian co to niewiem czy z pół godziny zagrał w Bologni w tym sezonie?Ty chcesz wdrażać kogoś czy coś osiągnąć?
24.10.2023 o 09:44 przez Xucatlan
Xucatlan
Gdzie tam pół godziny. 17 minut póki co rozegrał. Mniej niż Kacper Urbański. Od lat się tu wymienia nazwiska tych naszych młodych uzdolnionych, że trzeba dawać im szansę, że może coś z nich by było i gdzie oni są?
Prawda jest taka, że nie dajemy szansy młodym, bo nie ma komu. Jak się pojawi ktoś, kto będzie dawał nadzieję na to, że coś z niego wyrośnie, to z pewnością na niego postawią.
23.10.2023 o 17:17 przez Paolo92
+1
Paolo92
My też chcemy żebyś został.
Przynajmniej ja. Tak do 2024 roku. Ewentualnie 2025.

Shoutbox

Xucatlan 08.06.2026 10:54

Cyrax, z tą decyzją finalnie należącą do piłkarza, to nie do końca. Wola piłkarza nie nadpisuje werdyktu sztabu medycznego.

Xucatlan 08.06.2026 10:49

Sytuacja z Eriksenem jest dziwna. W obu przypadkach zasłabł w trakcie meczu reprezentacji i niemal dokładnie tego samego dnia (pierwszy raz 12 czerwca, twraz 7 czerwca). To jest tak nieprawdopodobne, że to albo totalny przypadek albo powtórzyło się dokładnie coś co miało miejsce za pierwszym razem. Jak wytłumaczyć, że nie zdarzało mu się zasłabnąć w trakcie, treningów, meczów ligowych, meczów pucharowych, ale w obu przypadkach był to mecz reprezentacji na początku czerwca.

Cny 08.06.2026 10:47

Także imho nie ma co się nad tym nadmiernie pochylać. Jego wybór, on ponosi konsekwencje, nikomu postronnemu krzywdy nie robi.

Cny 08.06.2026 10:46

Przypadek Eriksena jest poprostu medialny i jest problemem dla grupki młodych milionerów uprawiających wyczynowy sport. 95% ludzi uprawiających sport zawodowo, jeśli nie więcej, nie może nawet zbliżyczć się do poziomu finansowego i opieki medycznej, na którą stać rozpoznawalnych piłkarzy.

Cny 08.06.2026 10:44

Jeden rabin powie "tak", drugi rabin powie "nie". WYdaje mi się, że większym problemem są zawały wśród zawodowych kierowców ciągników siodłowych niż u Eriksena, który znał ryzyko, ale pasja i zapewne pieniądze zdecydowały, że akceptuje je. Taki kierowca powoduje dużo większe zagrożenie, bo do grobu może zabrać jeszcze niewinnych ludzi. Do tego tryb życia znacznie bardziej obciąża neizdrowo organizm u niego niż u sportowca. Monitorowanie stanu zdrowia nawet w najlepszym na świecie Janusz-transie nie będzie na poziomie nawet 2-ligowefo Wolfsburga.

Klinsi64 08.06.2026 10:35

Eriksen już jest słaby dlatego powinien skonczyc

Cyrax 08.06.2026 10:33

Nie wspominając już jak może działać obecnie jego psychika po drugim takim zajściu. Stres, a tym samym reakcje z nim związane mogą być jeszcze większe

Cyrax 08.06.2026 10:31

We Włoszech zabraniają uprawiania zawodowego sportu z wszczepionym kardiowerterem też tylko tak z dupy ;)

Cyrax 08.06.2026 10:29

Dokładnie Claudio

Cyrax 08.06.2026 10:29

No trochę bzdury piszesz. Przeciwwskazania jakieś są, ale finalnie decyzja należy do samego piłkarza. Kardiowerter-defibrylator (ICD) monitoruje szybkość rytmu serca i gdy dochodzi do niebezpiecznej granicy, to wtedy się włącza. Oczywiście, że zawału można i dostać nawet siedząc na krześle, ale ekstremalny wysiłek fizyczny zwiększa ryzyko, bo to właśnie wtedy częściej dochodzi o bardzo szybkiego rytmu serca

Claudio 08.06.2026 10:28

Przypadkiem były 2 zdarzenia z Eriksenem i przypadkiem 2 były na murawie w trakcie meczu. Ale oczywiście to nie wina wysiłku..

Cyrax 08.06.2026 10:26

Xucatlan 08.06.2026 09:47 Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma

Jacenty 08.06.2026 10:18

Mou chce Paza do swojego 4-2-3-1, ale Real chce najpierw zrobić porządek w składzie

Orzeu 08.06.2026 10:06

mam podobne zdanie

Xucatlan 08.06.2026 09:47

Skoro wykwalifikowani specjaliści nie widzą przeciwskazań do tego by Eriksen profesjonalnie grał w piłkę, to co najmniej bardzo prawdopodobne jest, że ich po prostu nie ma. A może niech każdy kto ma jakieś problemy sercowe prewencyjnie przykuje się do łóżka...

Xucatlan 08.06.2026 09:42

Ludzie miewają zawały serca i inne tego typu rzeczy siedząc przed TV, jedząc obiad czy nawet we śnie.

Xucatlan 08.06.2026 09:41

Czemu każecie Eriksenowi kończyć karierę? Są w ogóle jakieś przesłanki ku temu, by twierdzić, że koniec grania w piłkę mu się w kakiś sposób przysłuży? Pomiędzy oboma zasłabnięciami Eriksen rozegrał 198 meczów. Można się domyślać, że jest dość szczegółowo monitorowany. Skoro nie wykazywał symptomów, że coś jest nie tak, to na jakiej podstawie ludzie twierdzą, że gdyby siedział na dupie w domu, to nic by się nie wydarzyło.

FENDI_SOSA 08.06.2026 01:13

mou szybko upadnie tam. szkoda naszego dumfriego ale juz chu. gra toczy sie dalej

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29451

Liczba newsów: 53337

Liczba komentarzy: 624444

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się