Wywiady z piłkarzami

Muntari: „Inter to mój drugi dom” (15)

Autor:
Źródło: inter.it
prawie 16 lat temu
352
15

Sulley Muntari udzielił wywiadu Roberto Scarpiniemu przed kamerami Inter Chanel. Reprezentant Ghany po raz kolejny podkreślił, że nie ma najmniejszego zamiaru opuszczać tego lata ekipy mistrza Europy.

 

Witamy Sulleya, który nieco dłużej przebywał na zasłużonych wakacjach, po tym jak ze swoją reprezentacją, której kibicowała cała Afryka, sprawił niespodziankę na mundialu.

Cieszę się, że wróciłem już do pracy z Interem, bardzo mi tego brakowało. Wkrótce zaczyna się nowy sezon i chcę wypaść w nim jak najlepiej. Jestem bardzo szczęśliwy z mojego pobytu tutaj.

 

Jak to jest rozpoczynać nowy sezon, po tym, jak wygrało się wszystkie trofea?

Za nami fantastyczny rok, w którym sięgnęliśmy po trzy puchary. Teraz jednak natychmiast czeka nas walka o inne trofea i chcemy je również zdobyć. Będzie to zarówno dla nas, jak i naszych kibiców bardzo ważne, aby w dobry sposób rozpocząć nowy sezon.

[hide]

 

Jakie doświadczenia przywiozłeś z Mistrzostw Świata? Czy można powiedzieć, że poza Ghaną, pozostałe afrykańskie zespoły zawiodły?

Myślę, że w pewnym sensie tak, ponieważ takie reprezentacje, jak Kamerun, Nigeria czy Wybrzeże Kości Słoniowej mają w swoich szeregach wielkich piłkarzy, którzy grają w najlepszych klubach Europy, a mimo to nie wypadły zbyt dobrze. Brakowało im też nieco szczęścia, przez co nie wykorzystały swoich szans. Pozostała Ghana, która zagrała lepiej, jednak ostatecznie także nie osiągnęliśmy tego, co sobie założyliśmy. Taka jest jednak piłka, musimy kontynuować nasza pracę mimo, że byliśmy naprawdę rozczarowani, ponieważ nie często masz okazję zagrać na mundialu. Mimo wszystko można powiedzieć, że jestem zadowolony z moich obu występów w finałach Mistrzostw Świata, a moja reprezentacja bardzo się poprawiła. Teraz jednak koncentruję się tylko i wyłącznie na Interze.

 

Podczas trwania mistrzostw we Włoszech można było przeczytać, że byłeś zły na swoich młodszych kolegów za brak zaangażowania w trakcie meczu. Kiedy byłeś młodszy zauważyłeś, że starsi zawodnicy „ciągnęli was za uszy”, żebyście zrozumieli, z jakim nastawieniem macie wychodzić na boisko?

Tak. Muszę jednak dodać, że trener nie był na mnie zły za to, jak się zachowałem, te doniesienia nie były prawdziwe. W każdym razie cieszę się z powrotu do Interu, który jest dla mnie drugą rodziną.

 

Z jakim nastawieniem przystępujesz do nowego sezonu?

Wszyscy mamy wielką chęć rozegrania jak najlepszego sezonu. Osobiście chcę trenować i grać jak najlepiej potrafię, aby być gotowym na początek rozgrywek. Nie będzie łatwo, ponieważ wygraliśmy wszystko i teraz wszystkie oczy będą skierowane na nas. Musimy grać tak dobrze jak dotychczas, a nawet dać z siebie jeszcze więcej. Nasz zespół jest bardzo związany ze sobą, tworzymy rodzinę. Właśnie to pomogło nam także sięgnąć po ubiegłoroczne sukcesy. Jestem przekonany, że także w tym sezonie będziemy wygrywać, poza tym przyszedł nowy trener, który jest bardzo inteligentny. Zrobimy wszystko by uszczęśliwić kibiców, prezydenta i siebie samych.

 

Jesteś bardzo lubiany przez kolegów z drużyny, którzy robią Ci także wiele dowcipów, to prawda?

Tak, ale robią to z sympatii, ponieważ stanowimy jedną grupę, gdyby nie było tego typu żartów grupa nie byłaby ze sobą tak zżyta, nie byłoby jedności. Takie rzeczy bardzo w tym pomagają. Z całą pewnością nigdy się na nich nie złoszczę, jesteśmy kolegami, a nawet przyjaciółmi. Dlatego od pierwszego dnia, kiedy pojawiłem się w Interze, czuję się tu jak w domu.

 

Dlaczego Twoim zdaniem cały czas można przeczytać o zainteresowaniu Twoją osobą angielskich klubów? Nie mówi się o klubach z innych krajów, a tylko o tych z Anglii, ma to związek ze stylem gry, jaki prezentujesz? A może, kiedy grałeś na Wyspach pozostawiłeś po sobie tak dobre wrażenie?

W trakcie sezonu, kiedy grałem w Portsmouth wypadliśmy naprawdę dobrze: zdobyliśmy FA Cup, który był pierwszym tytułem w mojej karierze, oraz zajęliśmy ósme miejsce w lidze. Cieszę się, kiedy słyszę, że jestem doceniany, jednak moje serce bije dla Interu. Chcę w tych barwach grać dobrze i wygrywać. Moim celem jest pozostanie w Interze, klubie prezydenta Morattiego, którego bardzo podziwiam, jako człowieka. Tu czuję się jak w domu.

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Zieliński: Szkoda mi Dumfriesa, ale takich ofert się nie odrzuca. Palestra... (12)

04.06
12:21

Pio Esposito: Cieszę się, że mogłem pomóc Włochom (3)

04.06
12:35

Komentarze (15)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
08.08.2010 o 15:38 przez Odet
Odet
Ja się obawiam, że Inter to jego pierwszy dom:(<br />
Pozdr.
08.08.2010 o 14:07 przez Piotr1996
Piotr1996
To bardzo dobrze, że Muntari mówi tak o Interze <img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " /> <img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
08.08.2010 o 13:30 przez Arcadinho77
Arcadinho77
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bOXDqeosDvg">http://www.youtube.com/watch?v=bOXDqeosD&shy;vg</a><br />
<br />
Bardzo dobrze ujete anty - bohater <img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <img src="/files/emoticons/23" alt="&lt;ban!&gt;" />
08.08.2010 o 13:21 przez Ynter
Ynter
W pierwszym sezonie spisywał się dobrze, jednak to co robił w zeszłym wołało o pomstę do nieba i ja osobiście bym już mu podziękował<img src="/files/emoticons/27" alt=" :| " />
08.08.2010 o 12:59 przez bloow
bloow
Ja tam sie ciesze ze zostaje, lubie go jako gracza, wydaje sie tez symatyczny jako czlowiek.
08.08.2010 o 12:57 przez SlimShady
SlimShady
.... ale sie podlizuje, coś mi sie zdaje że bedzie bardzo trudno sie go pozbyć <img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />
08.08.2010 o 12:39 przez adriano:)
adriano:)
Jak nie przyjdzie Mascherano to Munta zostanie, jednak wraz z przyjściem Argentyńczyka Sulley'a kariera w Interze dobiegnie końca.
08.08.2010 o 12:09 przez piotrekninter
piotrekninter
serce zostawia na boisku,a rozum w domu<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " /> <br />
jak nie chce grac np w Tottenhamie w 1szym skladzie,a byc u nas rezerwowym a moze i nawet czasem trybuny zwidzic prosze bardzo<img src="/files/emoticons/9" alt="&lt;brawo&gt;" />
08.08.2010 o 11:29 przez Wujas
Wujas
no to pozostaje jedynie zeby munta wrocil do swojego pierwszego domu za odpowiednia sume<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />
08.08.2010 o 11:29 przez ★Intero★
★Intero★
Ja pamiętam: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=bOXDqeosDvg">http://www.youtube.com/watch?v=bOXDqeosD&shy;vg</a>; <img src="/files/emoticons/12" alt=" :D " />
08.08.2010 o 11:22 przez Seba
Seba
Szkoda tylko, że więcej szkód niż korzyści z tego zostawiania serca <img src="/files/emoticons/13" alt=" :P " />
08.08.2010 o 11:03 przez interbig
interbig
od strony ekonomii to faktycznie Muntari przy Mascherano jest bez sensu ale kurczę jakoś czuje wielką sympatię do niego. Mówcie co chcecie ale zostawia serce na boisku!
08.08.2010 o 10:27 przez Kusy
Kusy
Ja tam się ciesze że Muntari zostaje ;)
08.08.2010 o 10:26 przez Seba
Seba
Albo chłop mocno wierzy w swoje umiejętności, albo będzie kolejną pijawką która nie będzie chciała rezygnować z wysokiego kontraktu. Nie wiem na co on liczy, ale jeśli faktycznie przyjdzie Mascherano, to Muntar nawet na ławkę nie będzie się łapał.
08.08.2010 o 10:09 przez mati1908
mati1908
taka atmosfera w druzynie jest jak najbardziej odpowiednia<img src="/files/emoticons/10" alt=" :) " />

Shoutbox

AveCaesar 24.06.2026 09:26

Ausilio z Marottą wiedzieli, że zostaną zrobieni. Dlatego plotki o Pazie i rozmowy z Perezem. Następnie o kolejnych środkowych obrońcach bo sytuacja z Pazem pewnie taka sama. Oni już zaczęli wydawać pieniądze, które miały być na Palestrę.

Claudio 24.06.2026 09:20

Czyli albo nasi nie dopilnowali na czas transferu i za pewnie sie czuli (zapewnienia ze strony Palestry i Atalanty), albo ewidentnie im się oczy zaświeciły usłyszawszy o dużo większych pieniądzasz z anglii i wszelkie ustalenia i zapewnienia poszły do kosza

Jacenty 24.06.2026 09:17

B) NIKT nie zaplanował wizyt Palestry z #Inter na wtorek (wczoraj) C) #Chelsea zawsze był zjednoczony wokół Palestry (na czele Xabi Alonso), bez dążenia do innych celów (nawet w Serie A)

Jacenty 24.06.2026 09:16

Pedulla: co się wydarzyło od zeszłego czwartku (ekskluzywna wiadomość od @MCriscitiello ) z zapowiedzianą ofertą od #Chelsea na 60 milionów i więcej? Bluesi pozwolili #Inter rozgrywać partię, wiedząc, że weekend będzie okresem przejściowym i znając ofertę na 50 milionów łącznie. Chelsea zrozumiało od agenta Palestry, że Inter zmaterializuje się do środy. Wczoraj po południu złożyło ofertę agentowi, który przekazał ją Interowi. W tym momencie stoły zostały wywrócone do góry nogami. Trzy decydujące rzeczy: A) Palestra NIGDY nie powiedział, że chce tylko Inter, ale że dałby priorytet Interowi w przypadku zadowalającej oferty dla Atalanty. Kiedy stawka wzrosła i wszystko się posypało, nie było już pola manewru. Warto to podkreślić bez udawania, że nic się nie stało. Lepiej ograniczyć się do relacji faktów bez narracji mających usprawiedliwić „chce tylko Inter”. To niesprawiedliwe wobec chłopaka (który nigdy nie wypowiedział tych słów) i wobec samej Inter.

Jacenty 24.06.2026 09:14

D. Mari: Inter nie spodziewał się takiego zakończenia operacji "Palestra". Teraz będzie trzeba dokonać ocen z Chivu. Inter zwraca uwage na Cambiaso, ale jest to całkiem inny profil i potrzeba oceny technicznej takiego transferu.

Cienty 24.06.2026 09:07

nie zrozumiałeś ironii ;)

acmilanowek 24.06.2026 09:05

niektorzy tu wypisuje ze henrique i diouf ogarna - tam nam ogarna ze znowu bodo glimt okaze sie zbyt silne

Cienty 24.06.2026 09:04

zara bedzie carvajal here we go...

martins2000 24.06.2026 09:03

L'Inter con il cerino in mano, il buco a destra è preoccupante: parte il casting per il nuovo terzino GDS

Cienty 24.06.2026 09:01

;( LH ogarnie prawą flankę :D ;(

Rebelde 24.06.2026 08:57

Palestra Here we go ....

martins2000 24.06.2026 08:55

Roma informuje Inter że Brazylijczyk nie jest na sprzedaż

Jacenty 24.06.2026 08:53

Arabowie zaproponowali olbrzymie pieniądze dla Soule, Roma chce za niego 40mln.

Claudio 24.06.2026 08:51

jedyna szansa na Wesleya to byłaby oferta oplacajaca ich zobowiazania z FFP, ale tez wielkich promocji na swojego czolowego zawodnika robic nie beda.

pluto11 24.06.2026 08:38

Na pewno jest pieniądzistą

Dzonyy 24.06.2026 08:33

Ciekawe czy Palestra tez byl Interista

Dzonyy 24.06.2026 08:29

Po co Palestra mamy Darmiana

Jacenty 24.06.2026 07:48

City bardzo chcą Malo Gusto, Chelsea żąda 50-55mln euro. Zamienią sobie 1 do 1 na Palsestrę.

pluto11 24.06.2026 07:24

W tym momencie jeżeli Palestra poszedł za kasą do Chelsea to mamy dwie opcje na rynku Włoskim. Mocniejsza czyli Weasley i bardziej prawdopodobna Cambiaso. Jednego o drugiego można by próbować wymienić za Fratte przy Wesleyu można by dopłacić 5-10

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29494

Liczba newsów: 53358

Liczba komentarzy: 625275

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

20x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

8x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się