Relacje

Inter wygrywa z Rapidem! (28)

Aby kontynuować zaloguj lub zarejestruj się.
Autor:
Źródło: inf. własna
ponad 7 lat temu
5147
28

Inter po dość mało ciekawym spotkaniu pokonał na wyjeździe Rapid Wiedeń 1:0. Bramkę dla podopiecznych Luciano Spallettiego zdobył Lautaro Martinez z rzutu karnego.

 

Od pierwszego gwizdka sędziego można było zauważyć, w jaki sposób będzie wyglądała większość meczu. Nerazzurrim najbardziej zależało na tym, aby mieć jak największe posiadanie piłki, a i gospodarze zbytnio nie przeszkadzali w tym drużynie Interu. Niestety długie utrzymywanie się przy piłce nie przekładało się na dużą ilość sytuacji bramkowych - tych w całym meczu było jak na lekarstwo. Pierwszą dobrą sytuację dla Interu miał Lautaro Martinez, który otrzymał świetne podanie z głębi pola, ale nie zdołał zbyt dobrze opanować piłki, przez co został wyrzucony na skraj pola karnego. Kolejna dobra sytuacja dla Interu miała miejsce w 15 minucie spotkania, kiedy to na 20 metrze został odgwizdany rzut wolny dla graczy Luciano Spallettiego. Do piłki podszedł Ivan Perisic, który niestety uderzył nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Richarda Strebingera. W 39 minucie doszło do dość kuriozalnej akcji - na lewej stronie dość dużo miejsca miał Ivan Perisic, który wbiegł z piłką w pole i kiedy wydawało się, że zaraz odda strzał, przewrócił się o własne nogi. Jak się chwilę później okazało, do bezpańskiej piłki próbował jeszcze dojść Lautaro Martinez, który został zahaczony przez jednego z obrońców Rapidu i sędzia nie miał wątpliwości - podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł nie kto inny, a sam poszkodowany i pewnym strzałem w środek bramki pokonał bramkarza gospodarzy. To była pierwsza bramka Lautaro Martineza w barwach Interu w rozgrywkach europejskich. Kolejną dogodną szansę na zdobycie gola miał El Toro, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i od razu uderzył z woleja, lecz bramkarz drużyny gospodarzy popisał się znakomitą interwencją. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

 

W drugiej połowie do głosu zaczęli coraz częściej dochodzić gracze Rapidu. Inter - tak jak już nas przyzwyczaił w tym sezonie - grał bardzo minimalistycznie i oddał pole rywalom, skupiając się głównie na kontratakach. Pierwszą groźną sytuację gospodarze mieli w 66 minucie, kiedy to przeprowadzili dobrą akcję prawą stroną i tylko znakomita interwencja Handanovica uchroniła Inter przed stratą bramki. W 74 minucie wreszcie zaatakowali Nerazzurri. Ivan Perisic świetnie pobiegł lewą stroną i odnalazł w polu karnym Radję Nainggolana, który niestety po otrzymaniu podania uderzył niecelnie. Była to najlepsza okazja dla Nerazzurrich na podwyższenie prowadzenia. Do końca spotkania nie działo się już nic wartego odnotowania - w całej drugiej połowie zawodnicy Luciano Spallettiego starali raczej się oszczędzać, mając już w głowie niedzielne spotkanie z Sampdorią.

Wynik na szczęście nie uległ zmianie i Inter wywalczył cenne zwycięstwo, które bardzo ich zbliżyło do awansu.

 

RAPID WIEDEŃ: 1 Strebinger; 19 Potzmann, 6 Sonnleitner, 20 Hofmann, 5 Bolingoli; 14 Grahovac, 8 Schwab; 97 Ivan, 23 Thurnwald, 39 Ljubicic; 9 Berisha

 

REZERWOWI: 21 Knoflach, 3 Muldur, 7 Schobesberger, 10 Murg, 15 Martic, 24 Auer, 28 Knasmullner

 

TRENER: Dietmar Kuhbauer

 

INTER: 1 Handanovic; 21 Cedric, 6 De Vrij, 23 Miranda, 18 Asamoah; 20 Borja Valero, 8 Vecino; 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic; 10 Lautaro

 

REZERWOWI: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 60 Schirò, 64 Nolan, 65 Roric, 87 Candreva

 

TRENER: Luciano Spalletti

 

 

Użytkownicy fcinter.pl dzięki współpracy naszej strony z Totolotkiem mają możliwość uzyskania bonusu bukmacherskiego 100% (do 1000 zł) oraz otrzymują od nas darmowy zakład (za 20 zł) - trzeba tylko przy rejestracji użyć kodu FCINTER

 

udostępnij

Zobacz też

Inter w wielkim stylu wraca na mistrzowską drogę | Inter 5-2 Roma (70)

05.04
19:45

Inter remisuje, czas na wielkie świętowanie! Inter 1-1 Hellas (17)

17.05
14:02

Komentarze (28)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
15.02.2019 o 18:20 przez AveCaesar
AveCaesar
No ale przecież my tak gramy od 9 lat. Nie rozumiem o co wam teraz chodzi. Teraz przynajmniej są jakiś wyniki i w jakiś tam pucharach gramy. Nawet w LM się znaleźliśmy. Pierwszy raz od ilu lat ? Siedmiu ?Dzisiaj się obudziliście ? Icardi, Perisić, Brozo czy inni nie od dzisiaj grają u nas, takie niby wielkie gwiazdy i piłkarze na poziomie, który powinien nam gwarantować Top 3 w lidze już od 5 lat, a cały czas jest padaka zamiast tego. Możemy zwolnić kolejnego trenera i czekać na cud z nimi bo jak widzę wielu właśnie tego chce. Przyjdzie nowy trener, będą ci sami piłkarze i skończy się w ten sam sposób i znowu wszyscy będą się zastanawiali dlaczego do tej tragedii doszło i po raz kolejny poleci kolejny trener bo to przecież będzie jego wina i tak w kółeczko sezon po sezonie do usranej śmierci.
15.02.2019 o 15:58 przez SETE
SETE
Ja wysunalbym tezę ze obecnie gramy najbrzydszy futbol ... w serie a napewno. To jest skandal żeby meczu nie dało się obejrzeć
15.02.2019 o 16:01 przez Pjerun
-1
Pjerun
Nikt ci nie każe oglądać.
15.02.2019 o 14:43 przez mateuszzajac
+1
mateuszzajac
Mecz porażka. Nie potrafię powiedzieć kto był lepszy. Inter powinien płacić za oglądanie takiego czegoś. Normalnie mnie trafiało jak widziałem ich granie do tyłu, jak można stworzyć akcję podbramkowe jak gra się cały czas do DeVrija i Mirandy?! Żadnego powtarzam ŻADNEGO ryzyka, wszystko grane na boki, do środkowych obrońców, później znowu na boki i znowu do środkowych obrońców.... Będąc przed telewizorem wcześniej wiedziałem gdzie będzie podanie... Uefa powinna zawiesić Inter bo profanuje piłke nożną. Żadnej akcji zagranej z klepki, żadnego bezpośrednego podania za plecy obrońców, wszystko schematyczne i nudne..... Ja piernicze jaka męczarnia.
Rozumiem że może jest wina Icardiego jeżeli chodzi o atmosferę, ale za te "innowacyjne" schematy to ktoś powinien wylecieć, bo nasi zawodnicy po półtora roku grania razem się nie rozumią.
15.02.2019 o 06:17 przez Piotrekfci
+1
Piotrekfci
Jedyne czego im nie można zarzucić w tym meczu to brak chęci. Nawet Najgo je wykazywał ale widać gołym okiem że forma przodu pola jest katastrofalne. Sklecenie jakiejś dogodnej sytuacji graniczy z cudem nawet na słaba drużynę z Austrii. Lautaro obecnie jak dla mnie nr 1. Biega, ma chęci, potrafi piłkę przytrzymać, okiwac i stworzyć sobie jakąś tam sytuację. Icar stoi i czeka
15.02.2019 o 04:52 przez Bartek-32
+3
Bartek-32
Postuluje za przeniesieniem Interu do ligi austriackiej
14.02.2019 o 21:28 przez NOVY
+1
NOVY
Wolny candreve I. Jego skokofaul na szyje przeciwnika

Takie cuda tylko w Interze 😁😁😁😁😁
14.02.2019 o 22:39 przez RedKhmer
RedKhmer
Ponoć Candreva po zakończeniu kariery chce zostać wrestlerem. Jego cios specjalny nazywa się "strzał w gołębia".
14.02.2019 o 21:13 przez kadrian89
kadrian89
Szkoda,ze Antonio nie huknal z tego wolnego za stadion bezposrednio i nie pobiegl za pilka na pamiatke
14.02.2019 o 21:09 przez IRT
+2
IRT
Spokojne zwycięstwo. Nie ma powodu do narzekania na wynik. Jedyne co mogło się nie podobać to żenada na skrzydłach, ale już raczej nie spowalnianie gry w drugiej połowie w perspektywie meczu w niedzielę. Wyróżnienia na plus dla Lautaro i Handanovicia.
15.02.2019 o 13:59 przez kibix
kibix
Zwycięstwo wiadomo cieszy, ale my jesteśmy Inter MEDIOLAN a nie jakaś Wisła Kraków, żeby satysfakcjonowało nas zwycięstwo z jakimś Rapidkiem Wiedeń
15.02.2019 o 14:00 przez kibix
kibix
Jedno bramkowe zwycięstwo *
14.02.2019 o 21:04 przez Kusy
+3
Kusy
Super mecz :D jakbym oglądal mecz przedsezonowy :D wykonanie wolnego w ostaniej akcji, po prostu brakuje słów co tam zrobili :D
14.02.2019 o 21:03 przez Pjerun
+4
Pjerun
De Vrij profesor dzisiaj.
14.02.2019 o 21:02 przez bomba
+3
bomba
Co za ironia wygraliśmy dzięki potknięciu o własne nogi najslabszego na boisku.
14.02.2019 o 21:15 przez Dyl87
+1
Dyl87
Przecież był faul na Lautaro chwile po Upadku Ivana
14.02.2019 o 21:00 przez Jovetic10
Jovetic10
Dobry wynik dla Parmy.
14.02.2019 o 20:56 przez Dyl87
+1
Dyl87
Może Zezol jest koniem trojańskim i chce wypchnąć Icardiego do jude ?? ?
14.02.2019 o 21:03 przez Dyl87
Dyl87
jude brakuje klasycznej 9 . A od kiedy jest zezol to Icardi upada a z tym jego cena już +20 , kapitana stracił - może to wszystko gra żeby wypchnąć go do jude ostatnio nawet jude rozprawiali że są gotowi na kolejny duży transfer obiecają mu 10 melonów i Wanda już nie odpuści pewnie już marzy o grupowym seksie w rozjeba... szatni jude !! !! Z crystinom na czele
14.02.2019 o 20:55 przez kadrian89
+3
kadrian89
Dlaczego Inter nie może wyjaśnić takim amatorom z Rapidu 4:0 i mieć z głowy rewanż, tylko dopasowują się do ich poziomu.

Valero niech sobie w przełajach biega tym jednostajnym tempem z 99% podań do tyłu, a Candreva to parodia piłkarza z przeszłości, aż żal na to patrzeć
14.02.2019 o 22:25 przez SETE
SETE
75 % naszego składu to jest niestety ŻAL
14.02.2019 o 20:54 przez sparzak30
+1
sparzak30
Kapitalny mecz... I truskawka na torcie mega wejście smoka na murawę Candrevy i DeAmbrozjjo poezja pełną gębą
14.02.2019 o 19:57 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Uff wygrywamy to dzięki naszemu kapitanowi, który zawsze jest z drużyną.
14.02.2019 o 18:51 przez karol-myszkiewicz
karol-myszkiewicz
Jakiś link do meczu?
14.02.2019 o 18:48 przez piotrekninter
piotrekninter
Włoska ławka, graczy którzy ,,kochajom,, Inter
14.02.2019 o 18:36 przez Claudio
Claudio
To co? Lautaro i Perisić po brameczce?
14.02.2019 o 17:55 przez Dyl87
+1
Dyl87
Ale ławka to tragedia !
14.02.2019 o 17:55 przez Dyl87
+1
Dyl87
Dobra 11 ;) !

Shoutbox

broda4991 24.06.2026 17:45

Ale nas chłostają wszyscy w to mercato. Jak wypuścimy Soleta który by nas kosztował 20mln to jesteśmy frajerami jeszcze przed rozpoczęciem mercato.

Imrahil 24.06.2026 17:35

yebac tego palestre

martins2000 24.06.2026 17:23

W ostatnim tygodniu Inter Mediolan nigdy nie złożył formalnej pisemnej oferty za Marco Palestrę!Ostatecznie Marotta i Ausilio nie otrzymali zgody od właścicieli klubu na sfinalizowanie transakcji.

rchemik 24.06.2026 16:53

oficjalnie okno startuje 1.07 więc wszystko to na razie są ploty itp. Nasi pewnie z racji wysokiej kwoty wejsciowej (palestra 45 od razu i reszta w bonusie) majać 50mln pewnie tutaj mieli priorytet. Solet pewnie dopiero z kasy za Dumfriesa czy innych

martins2000 24.06.2026 16:43

Curtis Jones trafił na celownik Juventusu

Samsewybierz 24.06.2026 16:24

jaja jakieś że my nie umiemy domknąć transferu za 20 baniek

Matti 24.06.2026 16:22

La Gazzetta - Atletico w tym tygodniu złoży ofertę za Soleta

Piekarz 24.06.2026 16:08

Jak Palestra jest wart 60 mln to Hakimiego wyceniam na mniej więcej 390

martins2000 24.06.2026 16:07

80-90 mln ?

Piekarz 24.06.2026 16:06

A jakby pójść po Hakimiego?

martins2000 24.06.2026 16:05

Palestra był głównym celem mercato nerazzurrich

Krownzay 24.06.2026 16:01

Jedyne co usprawiedliwiało taką kwotę za Palestrę to brak alternatyw

timon 24.06.2026 15:58

Nie mam pretensji o przegranie Palestry bo ta kwota byla przesadzona od samego poczatku, ale jak przegramy Soleta o jakies dwa-trzy miliony to juz bedzie kompromitacja

martins2000 24.06.2026 15:52

Udinese rozważa ofertę Atletico za Soleta

Piotrek85 24.06.2026 15:35

City chce Gusto. Może go sprzedadzą.

rchemik 24.06.2026 15:34

Nie mamy sobie nic do zarzucenia, Wygrał pewnie chytry agent i jego prowizja. Zdobycie Paza byłoby czymś wspaniałym. Wahadło jakoś obstawimy i będzie okej, ale mając Paza pojawia się dużo nowych możliwości gry przez środek. No ale jak Real zdecyduje że może go opchać to pewnie znowu jakiś Arsenal czy inne angielskie szejki powiedzą że dadzą 80mln i tyle będzie z pazia XD

Piekarz 24.06.2026 15:27

Dla mnie Palestra już wcześniej był nikim, ale teraz jest jeszcze bardziej nikim

Tifosinho 24.06.2026 15:26

No i wychodzi na to, że będzie rzucany z lewej na prawą i z prawej na lewą

Tifosinho 24.06.2026 15:26

Tylko u Nas pierwszy skład z automatu by miał a czy Malo Gusto odda miejsce w składzie to śmiem wątpić

Claudio 24.06.2026 15:17

najsmieszniejsze w tej calej historii w ktorej Xabi Alonso przekonal Palestre i obiecal mu pewny sklad byloby to jakby Chelsea grala nadal gowno, a Xabi po 10 kolejkach zostal wywalony, a nastepny trener pomijalby Palestre

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29493

Liczba newsów: 53359

Liczba komentarzy: 625372

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się