Felietony

Redakcja ocenia: Inter - Rubin (9)

Autor:
Źródło: inf. własna
około 8 lat temu
200
9
fcinter serwisowe

Za nami mecz inaugurujący rozgrywki Ligi Europejskiej. Inter na własnym stadionie zremisował z Rubinem Kazań 2:2. Jak w tym meczu, naszym zdaniem, zaprezentowali się zawodnicy Nerazzurrich? Zapraszam do zapoznania się z ocenami redakcji.

 

Jedrula: Wyjściowe ustawienie nie napawało optymizmem. Inter zaprezentował nam typowo włoskie podejście do rozgrywek Ligi Europejskiej, czyli "odpuszczamy te rozgrywki, skupiamy się na lidze". Czy to dobrze, czy to źle, ciężko jednoznacznie stwierdzić, aczkolwiek jeszcze ciężej jest mi uwierzyć, że dla profesjonalnego piłkarza problemem jest rozegranie dwóch meczów w przeciągu tygodnia, tym bardziej, że na naszych kalendarzach wciąż widnieje wrzesień. Były momenty, w których Inter prezentował się przyzwoicie, były krótkie momenty bardzo dobrej gry, przeważała jednak gra przeciętna, bądź zwyczajnie słaba. Gdy już wydawało się, że Inter kontroluje przebieg spotkania i zdobycie zwycięskiego gola jest tylko kwestią najbliższych minut, wówczas jedną szybką akcję przeprowadzili gracze Rubinu, czym kompletnie zgubili obrońców Interu i Rondon bez problemu mógł umieścić piłkę w siatce. Bardzo słabo wypadł dziś Jonathan, powinien dziękować Stramaccioniemu, że zagrał całe 45 minut. Pozytywne występy zanotowali Nagatomo i Cambiasso, których większość chętnie widziałaby już w innych klubach, a także Ranocchia, pomimo zgubienia krycia przy drugiej bramce i młody Chorwat Livaja, który oprócz bramki pokazał, że wie co zrobić z piłką nawet pod presją rywala.

 

Handanovic 6.5, Jonathan 4, Ranocchia 7.5, Samuel 6.5, Nagatomo 7, Cambiasso 7, Zanetti 6.5, Gargano 6.5, Coutinho 5.5, Cassano 7, Livaja 7, Guarin 6.5, Pereira 6, Milito 6

 

[hide]

peter0512: Jak głosi legenda, żaden trener nigdy nie wygrał meczu po wprowadzeniu obrońcy za napastnika przy stanie remisowym. Rozumiem, że Andrea Stramaccioni – trener młody i mocno stąpający po ziemi nie jest prawdopodobnie człowiekiem zabobonnym, ale w takie legendy trzeba wierzyć. Trzeba. A on dal nam dzisiaj ku temu kolejny powód.

 

Nie lubię krytykować trenerów, zazwyczaj daje im duży kredyt zaufania, uważając, że słaba gra to nie jest wina tylko trenera, ale przede wszystkim zawodników. Tak było zarówno w tamtym sezonie, jak i w tym meczu. Pomiędzy tymi przypadkami jest jednak spora różnica. Polega on na tym, że w poprzednim sezonie mieliśmy głównie piłkarzy wypalonych, zmęczonych ciągłymi zmianami trenerów, a co za tym idzie taktyki, sposobu trenowania. Teraz natomiast jest inaczej. Z piłkarzy, których trener miał dzisiaj do dyspozycji można było ustawić naprawdę fajną jedenastkę z piłkarzami, którzy są w stanie grać na wysokim poziomie. Tym dzisiejszym nie można było odmówić braku chęci, bo ona gdzieś tam była. Można jednak z pewnością powiedzieć, że wielu z nich najzwyczajniej w świecie do piłki na takim poziomie nie nadaje się, niektórzy już się nie nadają, niektórzy nigdy się do niej nie nadawali. Dlaczego więc trener postawił na nich?

 

Pierwszym przykładem piłkarzy, którzy wystąpić dzisiaj nie powinni musi być Jonathan. Nie wiem jednak czy jest sens poświęcać mu chociaż pół zdania. Przez 45 minut naliczyłem mu jedną dobrą interwencję, całe mnóstwo piłek przelatujących o metr od wystawionej nogi Brazylijczyk, oraz jeden genialny faul, którego nie powstydziłby się nawet niewidomy paraolimpijczyk. To był prawdopodobnie najgłupszy wślizg jaki widziałem . Drugi w kolejce po byłym piłkarzy Santosu, jest nasz były już wielki filar obrony, twardy i niezwyciężony jak Chiński Mur – Walter „The Wall” Samuel. Kiedy patrzę już któryś mecz z rzędu na jego grę i widzę cień genialnego kiedyś stopera, co ja opowiadam – to nawet cień nie jest, wtedy zastanawiam się czy Starmaccioni jest ślepy? Przytłoczony przez jego i jemu podobnych legendę, autorytet? Nie można wystawiać takich piłkarzy grając z najsilniejszym przeciwnikiem w grupie, a już na pewno nie u siebie – mecze w Mediolanie muszą być wygrywane, zawsze! Na pewno na plus trzeba ocenić zmianę Jonathana w przerwie, ale czy naprawianie własnych błędów ma prawo być pozytywnie oceniane? Chyba jednak nie.

 

Do wymienionej dwójki dołączyli dzisiaj także Zanetti i Coutinho. Ale o nich pisał już nie będę.

 

Najbardziej szkoda mi po tym meczu Andrei Ranocchii. W ostatnim meczu, w parze z Juanem tworzyli świetny duet, dzięki jego genialnej formie i wielkiemu zaangażowaniu Brazylijczyka stanowili parę ciężką do przejścia. Dzisiaj niestety partner został mu odebrany, a on musiał dwoić się i troić żeby nie tylko pilnować swojej pozycji, ale naprawiać też błędy Jonathana i Samuela. Ten ostatni sprezentował mu na końcu prezent w postaci przepuszczonej piłki. Co było dalej – każdy wie.

 

Na uwagę po tym meczu na pewno zasługuje Cassano, który dużo dzisiaj się starał i miał kilka świetnych podań, między innymi to, które rozpoczęło piękną akcję zwieńczoną pierwszą bramką dla naszego zespołu. Na plus dzisiaj zasłużyli także Handanovic, Nagatomo, Gargano i Livaja. Na mniejszy plusik Cambiasso.

 

Mam nadzieję, że Stramaccioni zauważy wreszcie swoje błędy i przestanie wystawiać w 11-osobowym składzie większą część obrońców, ale przede wszystkim piłkarzy wypalonych nie będących nawet na drodze do dobrej formy.

 

Handanovic 7, Jonathan 1, Ranocchia 8.5, Samuel 2.5, Nagatomo 6.5, Zanetti 5, Gargano 6.5, Cambiasso 6.5, Coutinho 2.5, Cassano 7, Livaja 6.5, Guarin 5, Milito 6, Pereira 4

 

Chuchu: Rozgrywki Ligi Europejskiej raczej są dla Interu w tym sezonie drugoplanowe, gdyż priorytetem jest zajęcie miejsca na podium Serie A. Sama frekwencja na San Siro pokazała, jak również kibiców obchodzą te rozgrywki. Nie usprawiedliwia to jednak postawy niektórych zawodników, bo właśnie dlatego w tych meczach grają, aby pokazać, że mogą dać wiele tej drużynie. Jonathan, na którego spada fala krytyki powinien grać na maksimum swoich możliwości, tymczasem nie miał prawie żadnego udanego zagrania. Coraz bardziej martwi forma Guarina, który miał być liderem drugiej linii. Zawodzi również Pereira, jednak ten nie zagrał jeszcze ani razu na swojej nominalnej pozycji. Najlepszy na boisku ponownie był Ranocchia, który w żadnym stopniu nie przypomina zawodnika z poprzedniego sezonu. Cieszyć może również bramka Livaji, który mógł podwoić swój dorobek strzelecki, niestety przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Andrea Stramaccioni, który miał być fenomenalnym debiutantem, póki co nie ma pomysłu na tę drużynę. W każdym meczu widzimy inne ustawienie oraz niektórych zawodników grających na nieswoich pozycjach. Miejmy nadzieję, że San Siro zostanie odczarowane w niedzielę.

 

Handanovic 8; Jonathan 2; Ranocchia 7,5; Samuel 5; Nagatomo 6,5; Cambiasso 5,5; Zanetti 5,5; Gargano 6,5; Coutinho 6; Cassano 6,5; Livaja 6; Guarin 4,5; Pereira 4,5; Milito 5,5.

 

Nen: Jestem wściekły na naszych graczy, bowiem dzisiejszy przeciwnik był jak najbardziej do ogrania i to, podkreślmy to, składem i ustawieniem takim, jakim Inter Mediolan mecz rozpoczął. Momenty świetnej gry Nerazzurrich obrazowały klasową różnicę pomiędzy obiema jedenastkami. Jednakże Rubin ugrał cenny punkt, a niedosyt rosyjskich kibiców w sumie wcale nie jest bezpodstawny. Skrajny racjonalizm nakazuje mi odrzucić jakiekolwiek paranormalne fatum spowijające Stadio Giuseppe Meazza, aczkolwiek nie sposób wytłumaczyć, co dziś tak naprawdę zawiodło. Druga bramka dla gości to nieprawdopodobne zaspanie całej drużyny. Wydaje się, że Stramaccioni troszkę za dużo przetasowuje skład przed każdym meczem; na tym etapie rozgrywek powinna klarować się już optymalna jedenastka, desygnowana na mecze najważniejsze, a do takich należało zaliczyć dzisiejsze „odbijanie” San Siro. Wciaż przed oczami mam kapitalną okazje Livaji z początku drugiej odsłony meczu. Szybka, zabójcza kontra w stylu Interu, zabrakło naprawdę niewiele (Chorwat uderzył świetnie i może mówić o pechu). Obiekt częstych drwin – Nagatomo, zostawił dziś na boisku najwięcej serca i, przynajmniej dziś, jest naszym małym bohaterem-wojownikiem. Zjawisko „upychania Cuchu i Pupiego” to gorący temat naszej strony, ciekawe czy zmieni to dzisiejsza dobra gra i asysta pierwszego oraz prowadzenie (udane!) trzech czwartych naszych akcji przez drugiego. Podsumowując, zarzucić coś można każdej formację, każdą linię można za coś pochwalić, co zresztą jest kompatybilne z wynikiem. Ocena Stramy? Jeszcze nie teraz.

 

Handanovic 6.5, Jonathan 4, Ranocchia, 6, Samuel 6, Nagatomo 7, Gargano 6, Cambiasso 6,5, Zanetti 6,5, Cassano 7, Pereira 5 Guarin 5,5 Coutinho 6,5, Livaja 7, Milito b/n,

 

Piekarz: San Siro pozostaje twierdzą nie do zdobycia; cieszy przynajmniej, że w przeciwieństwie do rywali z sąsiedztwa strzelamy na swoim terenie bramki. Zawodnicy zdecydowanie nie wynagrodzili stosunkowo licznej widowni na stadionie przyjścia na mecz rozgrywek, w których Inter nie powinien brać udziału. Spore obawy budzi chaos w ofensywie i gigantyczna nieporadność w wyprowadzaniu piłki. Masa karygodnych strat była dziś najbardziej rażącym elementem naszej gry. Samuel potwierdza, że nie jest już piłkarzem na pierwszy skład Interu; Jonathan potwierdza, że nie był nim nigdy. Stramaccioni po raz kolejny przejechał się na tym zawodniku i już w przerwie musiał zmarnować zmianę, która dużo dała zarówno prawej obronie, jak i samemu Zanettiemu, który od razu odżył. Kilku zawodników spisało się jednak zdecydowanie na plus: przede wszystkim wymienić należy Cassano. Sporym wyzwaniem jest ocena Guarina: dobrze wygląda ten zawodnik, dopóki nie przychodzi do rozegrania piłki, a zwłaszcza długich podań - wówczas to największa katastrofa na boisku. Wynik lepszy od gry; zespół dryfuje w niepokojącym kierunku i w ciągu najbliższych kilku meczów wyjaśnić się może, czy Stramaccioni na pewno trenuje odpowiednią grupę wiekową.

 

Handanovic 6,5, Jonathan 4, Ranocchia 6,5, Samuel 4,5, Nagatomo 6,5, Cambiasso 6,5, Zanetti 6, Gargano 5, Coutinho 6, Cassano 7, Livaja 6,5, Guarin 6, Milito 6,5, Pereira 5,5

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33

Komentarze (9)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.09.2012 o 21:21 przez Jedrula
Jedrula
Moratti nie zwolni Stramy, bo wierzy w ten projekt. Tym razem będzie cierpliwie czekał.
21.09.2012 o 20:33 przez Urys92
Urys92
Fakty sa takie ze nasi zawodnicy nie graja tak jak powinni dajcie czas Stramie czlowiek mlody ambitny a w juz szukacie problemu jesli nie da sie czasu trenerowi to znow czeka nas zmiana na kogos innego i znajac pecha bedziemy w srodku tabeli wiec apeluje dajcie mu szanse ! na obronie widze nagatomo juana rano i javiera pomoc esteban alvarez guarin wes napad milito cassano lub linve cou powinien zmieniac sie czesciej lub wchodzic od pierwszych min... <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/20" alt="&lt; loveinter &gt;" /> Damy Rade i Wierzymy Panowie !
21.09.2012 o 16:38 przez Gajdzik
Gajdzik
#1 No właśnie, powinna być wybrana najlepsza taktyka i ewentualnie jakieś małe korekty, a nie co mecz to nowe ustawienie
21.09.2012 o 15:44 przez Lewy21
Lewy21
Nie da się wygrać meczu jak się daje w każdy meczu pogrywać innym zawodnikom, w lidze inni, w LE inni. Zwłaszcza obrona to największy problem, bo o ile Ranocchia gra dobrze, to inni fatalni zwlaszcza stary Samuel i ten Jonathan którego nie wiem kto ściągną do Interu. Wczorajszy mecz pokazał iż w końcu należy utworzyć jakąś 4 podstawową i jej się trzymać . Bo po co te transfery skoro co mecz to inni. Druga sprawa to mentalność kilku graczy jest dość dziwna bo o ile kilku graczy zdobyło już Lige Mistrzow to zmiennicy powinni pokazywać ze warto na nich stawiac a okazuje sie ze graja tak jak by im nie zalezalo. Mam nadzieje ze w zimowe mercato dojdzie kilku dobrych zawodnikow zwlaszcza do pomocy, bo jak na razie oprocz sneidera i cassano nie ma <span style="color: red">I</span>nter gracz klasowych( nawet milito celniej dogrywa i dośrodkowywuje pilki) nie nasi pomocnicy<img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " /> <img src="/files/emoticons/33" alt=" !! " />
21.09.2012 o 14:25 przez Dejwid
Dejwid
Wy to jestescie konkretnie poryci. Jak nie daje szans rezerwowym to jest zle, a pozniej jak daje to tez jest zle. Moze jakby zamiast Livaji gral Milito to wygralibyśmy, ale wlasnie o to chodzi, ze w LE maja sie ogrywac rezerwowi i mlodzi zawodnicy.
21.09.2012 o 12:06 przez lays
lays
Bezsprzecznie każdy wczorajszy kontakt Johnatana z piłką to był dramat w trzech aktach. Grał po prostu tragicznie, Nagatome też nie błyszczał i działał mi na nerwy, no ale ratuje go bramka. Widać było wczoraj jak na tacy że gdy nasi grajkowie tylko zechcieli przyśpieszyć to Rubin nie istniał. No ale przyśpieszać im się za bardzo nie chciało i było to widać zwłaszcza przed stratą pierwszej bramki i bardzo długi okres po wyrównaniu kiedy to sobie dreptali i wymieniali piłkę jak na treningu.
21.09.2012 o 11:54 przez Cny
Cny
Niestety, ale Strama jest chyba jedynym człowiekiem na świecie, a przynajmniej tym jedynym z tych, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o Interze, który mając do dyspozycji taką kadrę jak ma Inter, wystawia taki skład w takim ustawieniu, zostawiając na ławce piłkarzy o klasę lepszych niż Ci w wyjściowej jedenastce.<br />
<br />
Brak regularności i zgrania. Strama pokazuje, że chyba (pdokreślam chyba) się nie nadaje.
21.09.2012 o 07:59 przez dodo_IM
dodo_IM
Wina Stramy leży tylko w tym że nie zmotywował naszych grajków do walki, którzy chcieli wygrać na stojąco. Trzeba w końcu wygrać na Giuseppe Meazza bo zaczynam się denerwować.
21.09.2012 o 02:06 przez Wisniapl
Wisniapl
Nic tylko się zgodzić z opiniami redakcji. Wszystko co zostało tam napisane to niestety racja. Niech Strama się ogarnie, bo jak na razie marnuje niezłych zawodników swoimi dziwnymi wymysłami <img src="/files/emoticons/8" alt=" ;( " />

Shoutbox

Lopez 29.10.2020 17:08

Bylego

Lopez 29.10.2020 17:08

Mistrza motywacji Jose

CzarodziejCzasu 29.10.2020 17:07

Ja chce Manciniego albo MOurinho

Lopez 29.10.2020 17:07

Gagliardiniego ROBERTO chyba

IlCapitano 29.10.2020 17:06

Czekam na MANCINIEGO ROBERTO

Lopez 29.10.2020 17:06

Conte mym pasterzem, nie brak mi niczego

IlCapitano 29.10.2020 17:05

Teraz już zaczyna grać do tyła

Lopez 29.10.2020 17:05

Nic jej nie zatrzyma

CzarodziejCzasu 29.10.2020 17:05

zwolnic Conte poki nie jest za pozno

IlCapitano 29.10.2020 17:05

Hakimi był przebojowy przez pierwsze 4 mecze

Lopez 29.10.2020 17:05

Maszyna ruszyla

IlCapitano 29.10.2020 17:05

Jak on już się przystosowuje

CzarodziejCzasu 29.10.2020 17:05

mowilem zwolnic tego pjerqqdolca

IlCapitano 29.10.2020 17:05

HAKYMI XDDDDDDDDDDDDDDD

CzarodziejCzasu 29.10.2020 17:04

ani krok do przodu sie nie posunelismy, dziekujemy za Hakima

CzarodziejCzasu 29.10.2020 17:04

No i co, przylazl Vidal, Kolarov a problemy Intera ciagle te same

Lopez 29.10.2020 17:04

Skepty w to nie wciagaj

IlCapitano 29.10.2020 17:04

Pedały je palą

IlCapitano 29.10.2020 17:04

Mentoli nie paliłem nigdy

Lopez 29.10.2020 17:03

Nie masz mentala

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym Interistą w meczu z Szachtarem?

Polls answer

Wyniki Serie A

Piątek, 23 października

 • FT

  Sassuolo

  3 - 3

  Torino

Sobota, 24 października

 • FT

  Atalanta

  1 - 3

  Sampdoria

 • FT

  Genoa

  0 - 2

  Inter

 • FT

  Lazio

  2 - 1

  Bologna

Niedziela, 25 października

 • FT

  Cagliari

  4 - 2

  Crotone

 • FT

  Benevento

  1 - 2

  SSC Napoli

 • FT

  Parma

  2 - 2

  Spezia

 • FT

  Fiorentina

  3 - 2

  Udinese

 • FT

  Juventus

  1 - 1

  Hellas Verona

Poniedziałek, 26 października

 • FT

  AC Milan

  3 - 3

  Roma

Sobota, 31 października

 • 15:00

  Crotone

  ? - ?

  Atalanta

 • 18:00

  Inter

  ? - ?

  Parma

 • 20:45

  Bologna

  ? - ?

  Cagliari

Niedziela, 01 listopada

 • 12:30

  Udinese

  ? - ?

  AC Milan

 • 15:00

  Spezia

  ? - ?

  Juventus

 • 15:00

  Torino

  ? - ?

  Lazio

 • 18:00

  Roma

  ? - ?

  Fiorentina

 • 18:00

  SSC Napoli

  ? - ?

  Sassuolo

 • 20:45

  Sampdoria

  ? - ?

  Genoa

Poniedziałek, 02 listopada

 • 20:45

  Hellas Verona

  ? - ?

  Benevento

Środa, 04 listopada

 • 17:00

  Genoa

  ? - ?

  Torino

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

 • 1

  Milan

  Milan

  5

  13

 • 2

  Napoli (-1)*

  5

  12

 • 3

  Sassuolo

  Sassuolo

  5

  11

 • 4

  Inter

  Inter

  5

  10

 • 5

  Juventus

  Juventus

  5

  9

 • 6

  Atalanta

  Atalanta

  5

  9

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

 • 1

  Zlatan Ibrahimovic

  6

 • 2

  Andrea Belotti

  5

 • 3

  Romelu Lukaku

  5

 • 4

  Francesco Caputo

  5

 • 5

  Giovanni Simeone

  4

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27011

Liczba newsów: 37754

Liczba komentarzy: 462285

Użytkownicy online: 4 (Lopez, Pjerun, Pjerun, CzarodziejCzasu) oraz 21 gości

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

18x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

7x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się