
Portal calcioefinanza.it opisał dokładnie sytuacje finansową Interu na rynku transferowym na dzień 8 sierpnia 2019 roku czyli po transferze Romelu Lukaku.
Na początek legenda pojęć wraz z tłumaczeniem:
Ruolo - pozycja na boisku
Costo prestito - koszt wypożyczenia
Valore di acquisto - wartość zakupu
Valore di cessione - wartość sprzedaży
Valore netto al - wartość netto na dzień
Anni di contratto - lata kontraktu
Stipendio netto - wynagrodzenie netto
Stipendio lordo - wynagrodzenie brutto
Riscatto - koszt wykupienia
Ammortamento (Amm.) – amortyzacja
Costo totale a bilancio - całkowity koszt w bilansie
Plusvalenze - zyski kapitałowe
Acquisti a titolo definitivo - transfery do klubu na stałe
Acquisti a titolo provvisorio - transfery do klubu tymczasowe
Cessioni a titolo definitivo - transfery z klubu na stałe
Cessioni a titolo provvisorio - transfery z klubu tymczasowe
Ricavi caratteristici attesi - szacowane przychody
Ile więcej Inter może wydać podczas mercato? Zakupy
Na dzień 8 sierpnia, Inter dokonał 10 zakupów w tym Romelu Lukaku. Jak widać poniżej w tabeli Inter przeznaczył 155 milionów euro na wszystkie transfery.
Sprzedaże i zyski kapitałowe.
Inter po 30 czerwca 2019 roku przeprowadził cztery takie transakcje. Wypożyczenie Nainggolana do Cagliari, sprzedaż Karamoha i Puscasa, a także rozwiązanie kontraktu z Mirandą. Na dwóch sprzedażach Inter uzyskał 16 milionów euro zysków kapitałowych, ale stracił blisko 3 miliony na odejściu Mirandy.
Koszt kadry na dzień 8 sierpnia 2019 roku.
Jeżeli tego dnia zakończyłoby się mercato we Włoszech to koszt kadry Interu na sezon 2019-2020 by wynosił 237 milionów euro czyli o około 40 milionów więcej niż w poprzednim sezonie gdy koszt kadry wynosił 198.2 miliona euro.
Po wypożyczeniu Ivana Perisicia do Bayernu koszt kadry zmniejszył się o wynagrodzenie brutto Chorwata czyli 7.4 mln euro. Otrzymane 5 mln euro w ramach wypożyczenia pozwoli na pokrycie kosztów amortyzacji z zyskiem około 2.3 miliona euro. W pierwszym sezonie operacja miałaby zatem zysk wysokości 9.7 miliona euro wynikających z oszczędności wynagrodzenia i kosztów amortyzacji. 30 czerwca 2020 roku Ivan Perisić będzie miął wartość bilansową w wysokości około 5.48 miliona euro. W przypadku wykupienia skrzydłowego za 20 milionów euro Inter uzyskałby zysk kapitałowy w wysokości 14.52 mln euro, a w przypadku wykupienia go za 25 milionów euro zysk kapitałowy wynosiłby 19.5 mln euro.
Koszty, a przychody.
Relacje pomiędzy kosztami kadry a przychodami na sezon 2019-2020 będą miały wpływ na wysokość straty w tym sezonie. Według obliczeń Inter powinien osiągnąć 400 milionów euro przychodów w obecnym sezonie, czyli 10% więcej niż w sezonie 2018-19 (370 milionów euro).
Na podstawie przeprowadzonych dotychczas operacji na rynku transferowym stosunek między kosztami, a przychodami wynosiłby 57%, a z uwzględnieniem wypożyczenia Ivana Perisicia 55% czyli o 8% gorszy niż w sezonie 2018-19, ale nadal w granicach progu, który wynosi 70%.
Jest zatem miejsce dla kolejnych transferów (drugi napastnik np. Dżeko). Dalsze zakupy mogą być zrealizowane ze sprzedaży Mauro Icardiego, który pozwoli na uzyskanie dużego zysku kapitałowego, a także Joao Mario, który obciąża bilans w wysokości 14 milionów euro, co jest najwyższą wartością biorąc pod uwagę zawodników, którzy występowali w Interze w sezonie 2018-19.
Komentarze (11)
Nie zapowiada się by miał przestać strzelać ,po raz 2 pewnie zmierza po koronę króla strzelców,osobiście dałbym mu szanse bo zrobił wszystko co możliwe by ją dostać.
Przecież niektóre spece pisały, że pozbycie się Mirandy dało nam same korzyści finansowe po tym jak zwróciłem uwagę, iż oddanie go za darmo do Jiangsu po ofertach paro milionowych od innych klubów to błąd.
Jak widać nie wyszliśmy nawet na 0. A 3mln to dla nas sporo. Ale trzeba było wspomóc Jiangsu które nam znowu podrzuci jakiegoś anonimowego australijczyka w podziękowaniu
No ale jak przychodzi co do czego to nagle "to są inne kluby, zarządzane przez inne osoby" , więc nikogo nam nie wypożyczą...bla bla bla
Musimy się pogodzić, że Suning na 1 miejscu będzie traktować Jiangsu i tego nie zmienimy, ale niektórzy myślą, iż Suning to stanie na głowie i włoży wszystkie swoje pieniądze, by zrobić mocarny Inter.