Pozostałe

Sytuacja finansowa Interu - raport Calcio e Finanza (11)

Autor:
Źródło: calcioefinanza.it
ponad rok temu
5067
11
Giuseppe Beppe Marotta

Portal calcioefinanza.it opisał dokładnie sytuacje finansową Interu na rynku transferowym na dzień 8 sierpnia 2019 roku czyli po transferze Romelu Lukaku.

Na początek legenda pojęć wraz z tłumaczeniem:

Ruolo - pozycja na boisku

Costo prestito - koszt wypożyczenia

Valore di acquisto - wartość zakupu

Valore di cessione - wartość sprzedaży

Valore netto al - wartość netto na dzień

Anni di contratto - lata kontraktu

Stipendio netto - wynagrodzenie netto

Stipendio lordo - wynagrodzenie brutto

Riscatto - koszt wykupienia

Ammortamento (Amm.) – amortyzacja 

Costo totale a bilancio - całkowity koszt w bilansie

Plusvalenze - zyski kapitałowe

Acquisti a titolo definitivo  - transfery do klubu na stałe

Acquisti a titolo provvisorio - transfery do klubu tymczasowe

Cessioni a titolo definitivo - transfery z klubu na stałe

Cessioni a titolo provvisorio - transfery z klubu tymczasowe

Ricavi caratteristici attesi - szacowane przychody 

 

Ile więcej Inter może wydać podczas mercato? Zakupy

Na dzień 8 sierpnia, Inter dokonał 10 zakupów w tym Romelu Lukaku. Jak widać poniżej w tabeli Inter przeznaczył 155 milionów euro na wszystkie transfery.

 

 

Sprzedaże i zyski kapitałowe. 

Inter po 30 czerwca 2019 roku przeprowadził cztery takie transakcje. Wypożyczenie Nainggolana do Cagliari, sprzedaż Karamoha i Puscasa, a także rozwiązanie kontraktu z Mirandą. Na dwóch sprzedażach Inter uzyskał 16 milionów euro zysków kapitałowych, ale stracił blisko 3 miliony na odejściu Mirandy.

 

 

Koszt kadry na dzień 8 sierpnia 2019 roku.

Jeżeli tego dnia zakończyłoby się mercato we Włoszech to koszt kadry Interu na sezon 2019-2020 by wynosił 237 milionów euro czyli o około 40 milionów więcej niż w poprzednim sezonie gdy koszt kadry wynosił 198.2 miliona euro.

 

Po wypożyczeniu Ivana Perisicia do Bayernu koszt kadry zmniejszył się o wynagrodzenie brutto Chorwata czyli 7.4 mln euro. Otrzymane 5 mln euro w ramach wypożyczenia pozwoli na pokrycie kosztów amortyzacji z zyskiem około 2.3 miliona euro. W pierwszym sezonie operacja miałaby zatem zysk wysokości 9.7 miliona euro wynikających z oszczędności wynagrodzenia i kosztów amortyzacji. 30 czerwca 2020 roku Ivan Perisić będzie miął wartość bilansową w wysokości około 5.48 miliona euro. W przypadku wykupienia skrzydłowego za 20 milionów euro Inter uzyskałby zysk kapitałowy w wysokości 14.52 mln euro, a w przypadku wykupienia go za 25 milionów euro zysk kapitałowy wynosiłby 19.5 mln euro.

 

Koszty, a przychody.

Relacje pomiędzy kosztami kadry a przychodami na sezon 2019-2020 będą miały wpływ na wysokość straty w tym sezonie. Według obliczeń Inter powinien osiągnąć 400 milionów euro przychodów w obecnym sezonie, czyli 10% więcej niż w sezonie 2018-19 (370 milionów euro).

Na podstawie przeprowadzonych dotychczas operacji na rynku transferowym stosunek między kosztami, a przychodami wynosiłby 57%, a z uwzględnieniem wypożyczenia Ivana Perisicia 55% czyli o 8% gorszy niż w sezonie 2018-19, ale nadal w granicach progu, który wynosi 70%. 

Jest zatem miejsce dla kolejnych transferów (drugi napastnik np. Dżeko). Dalsze zakupy mogą być zrealizowane ze sprzedaży Mauro Icardiego, który pozwoli na uzyskanie dużego zysku kapitałowego, a także Joao Mario, który obciąża bilans w wysokości 14 milionów euro, co jest najwyższą wartością biorąc pod uwagę zawodników, którzy występowali w Interze w sezonie 2018-19.

 

Tagi: Marotta FFP
udostępnij

Zobacz też

Coppa Italia Puchar Włoch 2020 2021

Fiorentina rywalem Interu w Pucharze Włoch (0)

26.11
08:00
Ustawienie taktyka

Sassuolo - Inter: Przewidywane składy (5)

28.11
10:27

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
14.08.2019 o 13:55 przez Mendjolan
Mendjolan
My tu dyskusje prowadzimy czy zarząd zrobił dobrze czy nie, a ja myśle, ze chiniole na finansach raczej się dobrze znają, wiec akurat w tej kwestii trzeba im zaufać. W klubie który obraca setkami milionów te 3 za mirande jakiegoś newralgicznego znaczenia nie mają.
14.08.2019 o 14:03 przez AveCaesar
+1
AveCaesar
Raczej marginalne i chodziło żeby przede wszystkim zejść te 3 mln ( czy tam 5 brutto ) z płac.
14.08.2019 o 09:46 przez Jaszczu91
Jaszczu91
Trzeba się pozbyć Mario choćby na wypożyczenie. GAbigola, póki jeszcze strzela w tym Flamengo. Sprzedaż Icardiego też by dała sporo zysków kapitałowych bo kosztował niewiele.
14.08.2019 o 19:49 przez VVujek
VVujek
"póki strzela"
Nie zapowiada się by miał przestać strzelać ,po raz 2 pewnie zmierza po koronę króla strzelców,osobiście dałbym mu szanse bo zrobił wszystko co możliwe by ją dostać.
14.08.2019 o 07:40 przez Claudio
Claudio
"a także rozwiązanie kontraktu z Mirandą. Na dwóch sprzedażach Inter uzyskał 16 milionów euro zysków kapitałowych, ale stracił blisko 3 miliony na odejściu Mirandy."

Przecież niektóre spece pisały, że pozbycie się Mirandy dało nam same korzyści finansowe po tym jak zwróciłem uwagę, iż oddanie go za darmo do Jiangsu po ofertach paro milionowych od innych klubów to błąd.
Jak widać nie wyszliśmy nawet na 0. A 3mln to dla nas sporo. Ale trzeba było wspomóc Jiangsu które nam znowu podrzuci jakiegoś anonimowego australijczyka w podziękowaniu ;)
14.08.2019 o 08:15 przez Husi
Husi
Na ten moment może i stracił ale to tylko jeśli patrzymy na to przez takie proste obliczenie. Zwyczajnie zapłaciliśmy mu pensje z kontraktu a nic nie dostaliśmy ot cała filozofia liczona do straty (a pare razy się przydał). Natomiast pensja Mirandy brutto czyli to co płaci klub to jakieś 5,5 mln, zostało to odjęte od przyszłego kosztu kadry. Tak więc brak Mirandy "opłaca" ponad połowe pensji Lukaku na najbliższy sezon.
14.08.2019 o 09:22 przez Claudio
Claudio
Tylko problem polega na tym, iż mogliśmy za niego dostać te kilka mln od innych klubów. Ale oczywiście Jiangsu musiało go dostać za "frajer".
No ale jak przychodzi co do czego to nagle "to są inne kluby, zarządzane przez inne osoby" , więc nikogo nam nie wypożyczą...bla bla bla
Musimy się pogodzić, że Suning na 1 miejscu będzie traktować Jiangsu i tego nie zmienimy, ale niektórzy myślą, iż Suning to stanie na głowie i włoży wszystkie swoje pieniądze, by zrobić mocarny Inter.
14.08.2019 o 11:46 przez maverik
maverik
Tak dokładnie, straciliśmy pod względem zysku kapitałowego, ale zaoszczędziliśmy więcej na pensji, która obciążała budżet.
14.08.2019 o 16:52 przez Klinsi64
-1
Klinsi64
ciekawe kto by nam za mirandę zapłacił?gość miał rok kontraktu,34 lata i dużą pensję
14.08.2019 o 18:12 przez kibix
kibix
No dobra dobra, a kto by za kontuzjowanego Vanheusdena dał nam 18mln? I to w Standardzie Liege?
14.08.2019 o 19:54 przez VVujek
VVujek
Zinho został odkryciem sezonu wiec nie dziwi ta kwota.

Shoutbox

pablo77 29.11.2020 23:03

milion rzeczy moze sie wydarzyć po drodze

pablo77 29.11.2020 23:02

nie ma co gdybać, nie wiadomo co się wydarzy

bitels10 29.11.2020 23:01

bióro biorę bierę

pablo77 29.11.2020 23:01

:D

kamil13216 29.11.2020 23:00

bez kitu nie wiem co mi odwaliło

Chuchu 29.11.2020 23:00

bióra?

HB 29.11.2020 23:00

kamil13216 29.11.2020 23:00 bióra*

HB 29.11.2020 23:00

xD

kamil13216 29.11.2020 23:00

bióra*

HB 29.11.2020 22:59

tak

Chuchu 29.11.2020 22:59

Jak wygramy z Gladbach i Szachtarem, a Real wygra z Gladbach to awansujemy wtedy?

HB 29.11.2020 22:59

byle Alexis nie byl kontuzjowany

kamil13216 29.11.2020 22:59

Barcelona to jest jedyny klub w Europie któy potrzebuje napastnika, jeśli z ich strony nie bedzie żadnych ruchow, to Martinez przybiegnie do biura marotty jak zbity kundel i z pocałowaniem oślizgłej kobrzej ręki podpisze kontrakt.

HB 29.11.2020 22:59

do tego jestesmy mniej uzaleznieni od Lukaku czy Juve od Cristiano, co pokazal mecz z Sass

HB 29.11.2020 22:59

wiec jest remis

HB 29.11.2020 22:59

mamy lepszego trenera niz juve

pablo77 29.11.2020 22:57

xD

HB 29.11.2020 22:57

2. we włoszech, 12. w europie

pablo77 29.11.2020 22:57

czas pokaże czy się złapiemy czy nie

HB 29.11.2020 22:57

zobacz sobie na transfermarkt

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto zagrał najlepiej w meczu z Sassuolo?

Polls answer

Wyniki Serie A

Sobota, 28 listopada

  • FT

    Sassuolo

    0 - 3

    Inter

  • FT

    Benevento

    1 - 1

    Juventus

  • FT

    Atalanta

    0 - 2

    Hellas Verona

Niedziela, 29 listopada

  • FT

    Lazio

    1 - 3

    Udinese

  • FT

    AC Milan

    2 - 0

    Fiorentina

  • FT

    Bologna

    1 - 0

    Crotone

  • FT

    Cagliari

    2 - 2

    Spezia

  • FT

    SSC Napoli

    4 - 0

    Roma

Poniedziałek, 30 listopada

  • 18:30

    Torino

    ? - ?

    Sampdoria

  • 20:45

    Genoa

    ? - ?

    Parma

Sobota, 05 grudnia

  • 15:00

    Spezia

    ? - ?

    Lazio

  • 18:00

    Juventus

    ? - ?

    Torino

  • 20:45

    Inter

    ? - ?

    Bologna

Niedziela, 06 grudnia

  • 12:30

    Hellas Verona

    ? - ?

    Cagliari

  • 15:00

    Parma

    ? - ?

    Benevento

  • 15:00

    Roma

    ? - ?

    Sassuolo

  • 15:00

    Udinese

    ? - ?

    Atalanta

  • 18:00

    Crotone

    ? - ?

    SSC Napoli

  • 20:45

    Sampdoria

    ? - ?

    AC Milan

Publicystyka

Kolarov

Aleksandar Kolarov - moje przemyślenia (7)

10.09
21:33
hakimi

O Hakimim słów kilka - artykuł (17)

30.08
11:28
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Milan

    Milan

    9

    23

  • 2

    Inter

    Inter

    9

    18

  • 3

    Sassuolo

    Sassuolo

    9

    18

  • 4

    Juventus

    Juventus

    9

    17

  • 5

    Napoli (-1)*

    9

    17

  • 6

    Roma

    Roma

    9

    17

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Zlatan Ibrahimovic

    10

  • 2

    Cristiano Ronaldo

    8

  • 3

    Romelu Lukaku

    7

  • 4

    Andrea Belotti

    6

  • 5

    Joao Pedro

    6

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27057

Liczba newsów: 38017