Informacje z klubu

Szokujące spotkanie Lega Serie A! Salę opuścili między innymi działacze Interu (5)

Źródło: football-italia.net
6 dni temu
1072
5
Serie A

Zgromadzenie Lega Serie A, na którym kluby miały głosować nad reformami i powołaniem nowego radcy Lega Serie A, zakończyło się kompletnym fiaskiem. Z mównicy grzmiał Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli, który wygłosił 45 minutowy monolog krytykujący cały system Serie A, podział kompetencji oraz nową pomoc pozwalającą klubom w kłopotach finansowych rozłożyć płacenie podatków na okres kilku lat.

 

Wystąpienia De Laurentiisa spowodowało godzinne opóźnienie. W trakcie obrad salę opuściło siedem klubów - Milan, Juventus, Roma, Napoli, Inter, Fiorentina oraz Monza, które ten czas spędziły na parkingu pod budynkiem. Torino na spotkanie w ogóle nie wysłało swojego przedstawiciela. Przy obecności tylko 12 klubów jakiekolwiek głosowanie i tak zostałoby uznane za nieważne.

 

Pomysł rozłożenia podatków na okres kilku lat skrytykował również prezydent Fiorentiny - Rocco Commisso, gdyż są to dwa jedyne kluby, które prowadzą działalność bez straty.

 

Prezydent Lega Serie A, Lorenzo Casini, przyznał, że kluby poprosiły, aby zespołom korzystającym ze wsparcia finansowego ograniczyć możliwości transferowe.

- Zgromadzenie potwierdziło mandat do kontynuowania dialogu z instytucjami, aby znaleźć najlepszy sposób radzenia sobie ze zobowiązaniami fiskalnymi. Zawieszenie płatności to zasada, która została wprowadzona dla całego sportu, nie tylko dla dla piłki nożnej. Co prawda ta dyscyplina reprezentuje większość, ale to nie jest jedyny powód.

 

- Napisałem do prezydenta FIGC - Gabriele Graviny - że Lega Serie A podtrzymuje opinię, że kluby korzystające ze wsparcia finansowego nie powinny mieć możliwości zakupu zawodników w zimowym okienku transferowym bez wcześniejszej sprzedaży. Rozmawiałem o tym również z ministrem Abodim i zwróciłem uwagę, że jest to nie w porządku, żeby korzystać z ulg finansowych do zakupu zawodników bez wcześniejszej sprzedaży.

 

Autorem pomysłu rozłożenia płatności podatków i innych zobowiązań był prezydent Lazio, Claudio Lotito.

Zobacz też

stadion

La Russo: Postawcie nowy stadion obok San Siro (3)

21.11
14:21
Serie A

SERIE A OGŁASZA DATY ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA SEZONU 2023-24 (0)

25.11
05:19

Komentarze (5)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
23.11.2022 o 09:37 przez Pjerun
+2
Pjerun
Na czas przemówienia prezydenta Napoli, salę opuściło Napoli. Aha...
23.11.2022 o 12:17 przez AlwaysRemember
AlwaysRemember
Poprawiłem, uciekł mi sens zdania.
23.11.2022 o 08:42 przez kadrian89
+2
kadrian89
Każdy broni swoich interesów. Nie dziwi, ze kluby,które są w dobrej sytuacji finansowej nie chcą ułatwiać życia zadłużonym, bo wtedy jaki sens jest mądrze zarządzać czymkolwiek?
23.11.2022 o 07:13 przez inter30
inter30
Lotito, Comisso, de Laurentis - prawdziwa śmietanka, która już dawno powinna w psychiatryku siedzieć
23.11.2022 o 08:09 przez bihal1
bihal1
niby dlaczego ?? Lotito rozumiem. Ale czego Laurentis i Comisso ?? dlatego że wyciągnęli z bagna swoje kluby ?? a może dlatego że nie mają długów i chcą aby to był standard ?? Ja też jestem za tym aby kluby nie wydawały więcej niż zarabiają. Prowadzi to tylko do pogłębienia kryzysu. Myślisz że te podatki zostaną umorzone ??

Shoutbox

HB 29.11.2022 12:22

+1

Xucatlan 29.11.2022 12:17

Możliwe, jednak wszystko co do tej pory wypływa wiąże się z księgowaniem. Nie sądzę żeby to mogło się skończyć degradacją. To nie są oskarżenia o bzpośrednie ingerowanie w wyniki, jak w 2006. Kara finansowa, może jakieś ujemne punkty plus może jeszcze dorzucą jakiś zakaz transferowy. To jest maksimum, tak realnie patrząc.

Xucatlan 29.11.2022 12:15

Orzeu 29.11.2022 10:41 jeżeli cały zarząd zrezygnował to sugeruje to, że dokopali się do czegoś większego

AveCaesar 29.11.2022 11:43

jakby sensem istnienia kibica Juve był nienawiść do Interu ....

AveCaesar 29.11.2022 11:42

tak też mam dobrego kumpla za Juve. o wszystkim da się z nim normalnie pogadać oprócz Juve i Interu oczywiście

Claudio 29.11.2022 11:37

Pytam się kumpla jufka czemu zawsze w Juve przekręty? Czemu największe afery głównie jeden klub? To mi odpowiedział że każdy kręci wałki, a Juve się tylko dostaje. Cóż bezsensowna dyskusja.

AveCaesar 29.11.2022 11:26

Krety uciekają

AveCaesar 29.11.2022 11:26

Podobno Dżuwe znowu się trzęsie

coco 29.11.2022 11:12

Romano - André Onana lascia il Mondiale, confermato: adesso volerà a Parigi e poi a Yaoundé. È finita con il CT Rigobert Song dopo la discussione di ieri. GDS - Mondiale finito per Onana. La frattura con Eto'o e il ct Song è insanabile. Il portiere è in aeroporto e sta per lasciare Qatar 2022

coco 29.11.2022 11:10

Ciekawe kiedy nasz właściciel zrezygnuje

Orzeu 29.11.2022 10:41

jeżeli cały zarząd zrezygnował to sugeruje to, że dokopali się do czegoś większego

Orzeu 29.11.2022 10:41

Xucatlan 29.11.2022 10:12 Jeżeeli nie dokopią się do czegoś głębszego, to za samo to kombinowanie z pensjami w czasie pandemii ich nie zdegradują, niestety.

Xucatlan 29.11.2022 10:14

Chievo za wałki w księgowaniu w 2018 dostało 200 000 Euro kary i odjęto im 3 punkty.

Xucatlan 29.11.2022 10:12

Jeżeeli nie dokopią się do czegoś głębszego, to za samo to kombinowanie z pensjami w czasie pandemii ich nie zdegradują, niestety.

Adriano_forever 29.11.2022 10:10

I de sciglio za dumfriesa

madvillain666 29.11.2022 09:10

Bremer za De Vrija i Kostić za Gosensa ;)

madvillain666 29.11.2022 09:09

Ciekawe jak się sprawa u kolegów z Turynu rozwinie, ale śmierdzi tam kolejnym Calciopoli...

Nasir 29.11.2022 08:58

nieustannie od 1998 caly czas

Dzonyy 29.11.2022 08:57

no co nasir - chciales juventus to masz.

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Teraz albo nigdy (3)

04.10
07:00

Portret beniaminka - US Lecce (3)

03.08
07:00
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Napoli

    Napoli

    11

    29

  • 2

    Milan

    Milan

    11

    26

  • 3

    Lazio

    Lazio

    11

    24

  • 4

    Atalanta

    Atalanta

    11

    24

  • 5

    Roma

    Roma

    11

    22

  • 6

    Udinese

    Udinese

    11

    21

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Marko Arnautovic

    7

  • 2

    Ciro Immobile

    6

  • 3

    Dusan Vlahovic

    6

  • 4

    Lautaro Martinez

    6

  • 5

    Khvicha Kvaratskhelia

    5

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 27595

Liczba newsów: 44029