Wywiady z dziennikarzami

Vanni: Suning czeka na podpis. Wtedy sprzedadzą Inter... (8)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
prawie 5 lat temu
3473
8

Franco Vanni, dziennikarz La Repubblica, udzielił wywiadu portalowi fcinter1908 w którym poruszył temat m.in. sprzedaży udziałów Suning w Interze.

 

Zapraszamy do lektury:

 

Dobry wieczór Franco. Inter w teorii się osłabił, jednak początek sezonu pokazuje, że ten skład może powalczyć o Scudetto.

Oczywiście, że tak i było tak nawet przed sprzedażą CR7. Inter zamknął mercato zaopatrując się perfekcyjnie. Nie daje to gwarancji zwycięstwa, jednak oznacza bycie faworytem.

 

Marotta i Ausilio, biorąc pod uwagę trudności ekonomiczne, dokonali niemal cudu budując tę drużynę. 

 

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem, że drużyna jest teraz bardziej konkurencyjna, aczkolwiek ma słabszych liderów?

To, czy liderzy są słabsi pokaże czas. Siłę drużyny pokażą wyniki. Z technicznego punktu widzenia trzeba przyznać, że Hakimi jest zawodnikeim lepszym niż Darmian i Dumfries, lecz trzeba także przyznać, pomijając nostalgiczny punkt widzenia przez który uważamy go za absolutnego czempiona, że w zeszłym sezonie różnie mu się wiodło, nawet mimo tego, że liczby miał świetne. Lukaku jest wspaniały, główny architekt Scudetto. Jednak w Europie nie błyszczał, a został zastąpiony przez Dżeko, który technicznie jest dobry co najmniej tak jak Lukaku. Jedynym jego limitem jest wiek, ale nie zapominajmy, że Inter wziął także Correę. Do tego należy wspomnieć o Calhanoglu. Marotta nie tylko wziął dobrego zawodnika, lecz także osłabił bezpośredniego rywala. 

 

Jaką ocenę wystawiłbyś za to mercato?

Musimy podzielić ocenę na tą dla Suning, które może otrzymać 6, ponieważ wygrała i zrobiła świetne rzeczy w ostatnich latach, od Marotty i Ausilio, którym z łatwością można przyznać obfitą 8. Średnio mamy 7,5. Nie do końca rozumiem fanów Interu, którzy atakują Suning. To prawda, że Hakimi i Lukaku odeszli, ale prawdą jest też, że to Suning ich kupiło. Wszystkie te narastające przeciwności wobec własności są tylko częściowo uzasadnione. Kolejną wielką zasługą Suning było to, że szybko wybrał menedżera takiego jak Beppe Marotta, kiedy opuścił Juventus. Marotta odniósł w ostatnich latach imponującą liczbę zwycięstw.

 

W ustach pozostaje gorzki posmak, jeśli pomyślisz o mercato jakie mógłby przeprowadzić Marotta, gdyby był w stanie zainwestować wszystkie lub prawie wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży Hakimiego i Lukaku.

 

 
 

Wielu krytykowało Suning za niezainwestowanie całej kwoty wydanej na Lukaku. Dlaczego tak mało do wydania dostał Marotta i Ausilio?

Sprzedaż Hakimiego była niezbędna, by zapewnić przetrwanie klubu. Jednak dług Interu urósł tak mocno, że nawet sprzedaż Lukaku oceniono jako bardoz uzyteczną. Inter ma 375 mln euro obligacji do zrefinansowania i kilka innych zaległości do spłacenia. Nie wspominając przy tym, że przez zamknięcie stadionów klub wiele stracił. Dlatego, gdy pojawiła się oferta 115 mln euro za Lukaku i zawodnik poprosił o odejście to właściciele zgodzili się na tą transakcję.

 

Czy Suning sprzeda wkrótce klub?

Myślę, że Suning czeka na podpisanie wszystkich dokumentów związanych z budową nowego stadionu, wtedy wartość klubu wzrośnie. Kiedy chodzi o stadion, wszyscy myślą, że prawdziwym biznesem jest dzień meczowy, z restauracjami i sklepami wewnątrz stadionu, jednak tu nie o to chodzi. Prawdziwym biznesem jest rozwój nieruchomości w okolicy. Stadion będzie tylko częścią wielkiego parku - i to stąd przyjdą prawdziwe pieniądze. Gdy kontrakty zostaną podpisane, Suning sprzeda Inter: póki co oferty pokrywały długi, jednak właściciele chcą zarobić więcej. W przeszłości Zhangi wyceniły Inter na milidard euro. Z nowym stadionem wartość klubu może wzrosnąć do takiej kwoty.

 

Czy to prawda, jak mówią plotki, że relacje Inzaghiego z szatnią są już teraz na bardzo dobrym poziomie?

Absolutnie tak, i to nie tylko z drużyną, ale i z całym klubem. Po Spallettim i Conte, wspaniałych trenerach, których cechował ciężki charakter, posiadanie bardziej spokojnego trenera nie mogło w klubie się nie spodobać. Spalletti i Conte mieli wyraźne wahania nastrojów. 

 

Inzaghi jest spokojniejszy, ale nie znaczy to, że jest mniej zdeterminowany. Zresztą, przyjrzyjcie się jak żyje meczami. 

 

Inter gra bardziej po europejsku. Czy to właściwa droga do lepszych wyników w Champions League?

Inzaghi ma szczęście: ciężko będzie powtórzyć wygranie Scudetto, jednakże lepsze wyniki w Europie są bardziej niż prawdopodobne. Taktyka Inzaghiego jest bardziej praktyczna w Europie. Na końcu nikt nie powie Inzaghiemu, że miał szczęście w grupie, ponieważ grupa jest praktycznie taka sama jak rok temu. Fani Interu oczekują awansu do finałowej 16-tki w tym roku. 

 

Jak duże szanse są na to, że Inzaghi będzie trenerem, który zdobędzie drugą gwiazdę? 

Jest to możliwe. W mojej opinii Inzaghi jest gotów na wygranie czegoś znaczącego. Inter ma wielką szansę, jednak nie będzie łatwo. Kalendarz na początku sezonu był łatwy, Inter nie może zlekceważyć nikogo. Druga gwiazda jest w zasięgu ręki, jednak łatwo będzie o potknięcia. 

 

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Romano: Inter chce zatrzymać Calhanoglu przynajmniej do 2027 roku (5)

23.04
07:42

Romano: Plany Barcelony wobec Bastoniego pozostają bez zmian. Nadal brak kontaktu z Interem, a cena… (0)

02.04
05:59

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.09.2021 o 19:28 przez BoniunioBDG
+1
BoniunioBDG
Za dobrze dzieje się w klubie to włoskie pismaki próbują mieszać ... psy szczekają a karawana idzie dalej :forza:
07.09.2021 o 13:32 przez Seba
+1
Seba
Ponownie o sytuacji Suning pisze dziennik...rzymski. Ciekawe ;)
07.09.2021 o 13:04 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Już po sprzedaży Lukaku mieli nas zaorać i zasiać ziemniaki, tymczasem wyszliśmy na tym bardzo dobrze. Wszyscy co stękali nagle dupcie cichutko ale jak widać jeden Pan się obudził z letargu chcąc zabłysnąć. Z nimi to jest jak z opozycją na granicy z Białorusią.
07.09.2021 o 11:42 przez Pader88
+5
Pader88
Dokładnie zaraz po podpisaniu umowy na stadion za jednym zamachem podpiszą umowę sprzedaży Intera i tyle z dynasti „chińskich gołodupców”… napewno tak bedzie bo jakiś ciećwierz z La Repubblica tak opisał, zrozumcie to.
07.09.2021 o 11:24 przez ZnawcaCalcio
ZnawcaCalcio
a VVujek myśli, że Zhang nas kocha xdd
07.09.2021 o 09:40 przez Dyl87
+2
Dyl87
Ciekawy artykuł, co ma być to będzie do puki Marotta jest to jest dobrze ;-)
06.09.2021 o 22:59 przez danielinter
+1
danielinter
Na pewno jakis kiep z republiki wie o planach Suning
06.09.2021 o 22:56 przez Kebo
+3
Kebo
No to sobie poczekamy XD

Shoutbox

Cny 27.06.2026 22:17

dogadaliby się szybciej to i tak czeski by wbiła

Cny 27.06.2026 22:16

przeciez tutaj nie ma co winić Ałzylja

Cny 27.06.2026 22:16

to samo paz

Cny 27.06.2026 22:16

co nie zmienia faktu że kandydatem był idealnym niemalze

Cny 27.06.2026 22:16

oczywiście że palestra przeplacony

jaszczomb 27.06.2026 21:12

a na paza nigdy nie bylo nawet cienia szansy bo como go kupilo w oknie w ktorym byl on dla nich na wylacznosc

jaszczomb 27.06.2026 21:11

60 mln za palestre to przeciez kpina

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w warunkach totalnego przeplacania za potencjal i nic wiecej?

jaszczomb 27.06.2026 21:11

w jakich warunkach

Cny 27.06.2026 20:44

a tak to znowu wyjdzie zbieranie pokemonów bo fundusz, bo dyrektorzy nie potrafią w takich warunkach pracować, bo nie mamy absolutnie scoutingu

Cny 27.06.2026 20:43

taki przykry. w sensie nie ma złości, tylko smutek bo się rysował piękny inter

Chuchu 27.06.2026 20:38

Ależ piękny falstart mercato

jaszczomb 27.06.2026 20:18

zaorane

jaszczomb 27.06.2026 20:17

alez klinsi wyjasnia sb

Klinsi64 27.06.2026 19:33

nie kupmy jeszcze Soleta i śmiało mozna uderzać po Olise

Klinsi64 27.06.2026 19:32

145 mln zaoszczedzone brawo Marotta

Klinsi64 27.06.2026 19:32

50+70+25

Cny 27.06.2026 19:19

a na okazje się nie czeka, tylko się ich szuka

Cny 27.06.2026 19:19

teraz znowu przepalą hajsu na murzynow

Cny 27.06.2026 19:18

50M na gwiazdę? czego gwiazdę? ligi czeskiej czy ekstraklasy? ;) ... pajacerka tu się odwala. ciężko funkcjonować we współczesnym futbolu w takich realiach. oni serio myślą że Marotta zawsze ulepi z gówna kolejny majstersztyk jak Chivu... za trenerów jednak nie trzeba płacić. za piłkarzy już tak. i nich nie nauczyli ich że wydane ok 70M na djufa Dalberta anża janża poszło do pieca

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29500

Liczba newsów: 53368

Liczba komentarzy: 625702

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się