Wywiady z dziennikarzami

Vanni: Suning czeka na podpis. Wtedy sprzedadzą Inter... (8)

Autor:
Źródło: fcinter1908.it
prawie 5 lat temu
3475
8

Franco Vanni, dziennikarz La Repubblica, udzielił wywiadu portalowi fcinter1908 w którym poruszył temat m.in. sprzedaży udziałów Suning w Interze.

 

Zapraszamy do lektury:

 

Dobry wieczór Franco. Inter w teorii się osłabił, jednak początek sezonu pokazuje, że ten skład może powalczyć o Scudetto.

Oczywiście, że tak i było tak nawet przed sprzedażą CR7. Inter zamknął mercato zaopatrując się perfekcyjnie. Nie daje to gwarancji zwycięstwa, jednak oznacza bycie faworytem.

 

Marotta i Ausilio, biorąc pod uwagę trudności ekonomiczne, dokonali niemal cudu budując tę drużynę. 

 

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem, że drużyna jest teraz bardziej konkurencyjna, aczkolwiek ma słabszych liderów?

To, czy liderzy są słabsi pokaże czas. Siłę drużyny pokażą wyniki. Z technicznego punktu widzenia trzeba przyznać, że Hakimi jest zawodnikeim lepszym niż Darmian i Dumfries, lecz trzeba także przyznać, pomijając nostalgiczny punkt widzenia przez który uważamy go za absolutnego czempiona, że w zeszłym sezonie różnie mu się wiodło, nawet mimo tego, że liczby miał świetne. Lukaku jest wspaniały, główny architekt Scudetto. Jednak w Europie nie błyszczał, a został zastąpiony przez Dżeko, który technicznie jest dobry co najmniej tak jak Lukaku. Jedynym jego limitem jest wiek, ale nie zapominajmy, że Inter wziął także Correę. Do tego należy wspomnieć o Calhanoglu. Marotta nie tylko wziął dobrego zawodnika, lecz także osłabił bezpośredniego rywala. 

 

Jaką ocenę wystawiłbyś za to mercato?

Musimy podzielić ocenę na tą dla Suning, które może otrzymać 6, ponieważ wygrała i zrobiła świetne rzeczy w ostatnich latach, od Marotty i Ausilio, którym z łatwością można przyznać obfitą 8. Średnio mamy 7,5. Nie do końca rozumiem fanów Interu, którzy atakują Suning. To prawda, że Hakimi i Lukaku odeszli, ale prawdą jest też, że to Suning ich kupiło. Wszystkie te narastające przeciwności wobec własności są tylko częściowo uzasadnione. Kolejną wielką zasługą Suning było to, że szybko wybrał menedżera takiego jak Beppe Marotta, kiedy opuścił Juventus. Marotta odniósł w ostatnich latach imponującą liczbę zwycięstw.

 

W ustach pozostaje gorzki posmak, jeśli pomyślisz o mercato jakie mógłby przeprowadzić Marotta, gdyby był w stanie zainwestować wszystkie lub prawie wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży Hakimiego i Lukaku.

 

 
 

Wielu krytykowało Suning za niezainwestowanie całej kwoty wydanej na Lukaku. Dlaczego tak mało do wydania dostał Marotta i Ausilio?

Sprzedaż Hakimiego była niezbędna, by zapewnić przetrwanie klubu. Jednak dług Interu urósł tak mocno, że nawet sprzedaż Lukaku oceniono jako bardoz uzyteczną. Inter ma 375 mln euro obligacji do zrefinansowania i kilka innych zaległości do spłacenia. Nie wspominając przy tym, że przez zamknięcie stadionów klub wiele stracił. Dlatego, gdy pojawiła się oferta 115 mln euro za Lukaku i zawodnik poprosił o odejście to właściciele zgodzili się na tą transakcję.

 

Czy Suning sprzeda wkrótce klub?

Myślę, że Suning czeka na podpisanie wszystkich dokumentów związanych z budową nowego stadionu, wtedy wartość klubu wzrośnie. Kiedy chodzi o stadion, wszyscy myślą, że prawdziwym biznesem jest dzień meczowy, z restauracjami i sklepami wewnątrz stadionu, jednak tu nie o to chodzi. Prawdziwym biznesem jest rozwój nieruchomości w okolicy. Stadion będzie tylko częścią wielkiego parku - i to stąd przyjdą prawdziwe pieniądze. Gdy kontrakty zostaną podpisane, Suning sprzeda Inter: póki co oferty pokrywały długi, jednak właściciele chcą zarobić więcej. W przeszłości Zhangi wyceniły Inter na milidard euro. Z nowym stadionem wartość klubu może wzrosnąć do takiej kwoty.

 

Czy to prawda, jak mówią plotki, że relacje Inzaghiego z szatnią są już teraz na bardzo dobrym poziomie?

Absolutnie tak, i to nie tylko z drużyną, ale i z całym klubem. Po Spallettim i Conte, wspaniałych trenerach, których cechował ciężki charakter, posiadanie bardziej spokojnego trenera nie mogło w klubie się nie spodobać. Spalletti i Conte mieli wyraźne wahania nastrojów. 

 

Inzaghi jest spokojniejszy, ale nie znaczy to, że jest mniej zdeterminowany. Zresztą, przyjrzyjcie się jak żyje meczami. 

 

Inter gra bardziej po europejsku. Czy to właściwa droga do lepszych wyników w Champions League?

Inzaghi ma szczęście: ciężko będzie powtórzyć wygranie Scudetto, jednakże lepsze wyniki w Europie są bardziej niż prawdopodobne. Taktyka Inzaghiego jest bardziej praktyczna w Europie. Na końcu nikt nie powie Inzaghiemu, że miał szczęście w grupie, ponieważ grupa jest praktycznie taka sama jak rok temu. Fani Interu oczekują awansu do finałowej 16-tki w tym roku. 

 

Jak duże szanse są na to, że Inzaghi będzie trenerem, który zdobędzie drugą gwiazdę? 

Jest to możliwe. W mojej opinii Inzaghi jest gotów na wygranie czegoś znaczącego. Inter ma wielką szansę, jednak nie będzie łatwo. Kalendarz na początku sezonu był łatwy, Inter nie może zlekceważyć nikogo. Druga gwiazda jest w zasięgu ręki, jednak łatwo będzie o potknięcia. 

 

 

Tagi:
udostępnij

Zobacz też

Giuseppe Bergomi

Bergomi: 70 mln euro na Nico Paza bardziej realne niż 50 mln za Palestrę (5)

26.06
08:07

Di Marzio: Bastoni odejdzie tylko na warunkach Interu. Barella i Calhanoglu zostają. Thuram... (1)

21.04
08:08

Komentarze (8)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
07.09.2021 o 19:28 przez BoniunioBDG
+1
BoniunioBDG
Za dobrze dzieje się w klubie to włoskie pismaki próbują mieszać ... psy szczekają a karawana idzie dalej :forza:
07.09.2021 o 13:32 przez Seba
+1
Seba
Ponownie o sytuacji Suning pisze dziennik...rzymski. Ciekawe ;)
07.09.2021 o 13:04 przez AveCaesar
+2
AveCaesar
Już po sprzedaży Lukaku mieli nas zaorać i zasiać ziemniaki, tymczasem wyszliśmy na tym bardzo dobrze. Wszyscy co stękali nagle dupcie cichutko ale jak widać jeden Pan się obudził z letargu chcąc zabłysnąć. Z nimi to jest jak z opozycją na granicy z Białorusią.
07.09.2021 o 11:42 przez Pader88
+5
Pader88
Dokładnie zaraz po podpisaniu umowy na stadion za jednym zamachem podpiszą umowę sprzedaży Intera i tyle z dynasti „chińskich gołodupców”… napewno tak bedzie bo jakiś ciećwierz z La Repubblica tak opisał, zrozumcie to.
07.09.2021 o 11:24 przez ZnawcaCalcio
ZnawcaCalcio
a VVujek myśli, że Zhang nas kocha xdd
07.09.2021 o 09:40 przez Dyl87
+2
Dyl87
Ciekawy artykuł, co ma być to będzie do puki Marotta jest to jest dobrze ;-)
06.09.2021 o 22:59 przez danielinter
+1
danielinter
Na pewno jakis kiep z republiki wie o planach Suning
06.09.2021 o 22:56 przez Kebo
+3
Kebo
No to sobie poczekamy XD

Shoutbox

Claudio 28.06.2026 10:30

Teraz czytam, że niby chcemy Ndicke

Tifosinho 28.06.2026 10:29

Pisząc kogoś masz na myśli Weasleya do Interu? 😉

Klinsi64 28.06.2026 10:26

kto te ploty wymysla

Klinsi64 28.06.2026 10:26

Inter nie ma 25 na Soleta za to wyda 30/35 na ChLobaha albo 40 na Ordoneza🤦

Claudio 28.06.2026 10:08

Zaraz jeszcze Roma nie spelni FFP, wywalą ich z pucharów i cyk Milan w LM :D

Claudio 28.06.2026 10:05

Bardziej mnie ciekawi co zrobi Roma. Oni do 30.06 muszą kogos sprzedac za dobrą kwotę, a tu cisza

Claudio 28.06.2026 09:49

w el.MŚ Kolumbia wygrała i zremisowała z Argentyną.

Claudio 28.06.2026 09:48

Będzie beka jak argentyna odpadnie z tą Kolumbią

Piotrek85 28.06.2026 09:31

Jednak dobrze. Argentyna -Kolumbia ,taki mozliwy ćwierćfinał.

Piotrek85 28.06.2026 09:29

Źle spojrzałem

Piotrek85 28.06.2026 09:29

Przepraszam pomylka

Piotrek85 28.06.2026 09:28

A że nie potrafią wygrać z Kolumbia czy Kongo to już inny temat

Piotrek85 28.06.2026 09:28

Gdyby Portugalia wygrała grupę to byłaby rywalem Argentyny w ćwierćfinale.

Claudio 28.06.2026 09:25

Drabinka i faza grupowa to jakaś patologia. Pierwszy poważny rywal ze ścisłego topu Argentyny, która jakoś nie zachwyca też swoją grą może być dopiero w polfinale.

Claudio 28.06.2026 09:23

Niech Portugalia wygra ten smieszny turniej

Piotrek85 28.06.2026 09:15

Kto czarnym koniem? Maroko,Norwegia , Kolumbia?

Klinsi64 28.06.2026 08:56

chociaż Lautaro nie gra dużo lepiej

Klinsi64 28.06.2026 08:55

za wystawianie tego paralityka powinni zostać wykluczeni

Piotrek85 28.06.2026 08:55

Graja słabo jak na swój potencjał a ten Ronaldo to już kula u nogi.

ragnar 28.06.2026 08:48

7 mln to wzrosła jego wartość po tym meczu...gol, mvp' 😄

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29501

Liczba newsów: 53369

Liczba komentarzy: 625715

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się