Nerwy do końca | 1:0 w meczu Interu z Lazio (46)

Źródło: inf. własna
ponad 4 lata temu
5201
46

Inter utrzymał pozycję lidera tabeli po 5. kolejce Serie A i ostatecznej wygranej z Lazio 1:0 na Meazza. Bramkę na wagę 3 punktów dla Il Biscione zaliczył Danilo D'Ambrosio po podaniu Biraghiego.

Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie z animuszem wskazującym na potencjalny, kolejny hit i wizytówkę włoskiej piłki dla fanów Calcio na całym świecie. Zarówno piłkarze Conte jak i trenera Simone Inzaghiego przystąpiły do meczu w takim samym ustawieniu i z taką samą przewodnią myślą taktyczną - wysoki pressing i szybkie tempo gry. Owocem takiego nastawienia z obu stron było bardzo miłe dla oka 20 minut gry, w której mimo wyniku 0:0 zarysowywała się przewaga Interu. Piłka sprawnie rozgrywana była od trójki stoperów przez wyróżniającego się Barellę i resztę pomocników aż pod pole karne rywala gdzie Inter nie potrafił już jednak stworzyć większego zagrożenia.

Brak zdecydowania w ofensywie Interu, raz po raz próbowali wykorzystywać gracze Lazio którzy tylko dzięki postawie Handanovicia nie zdołali zdobyć bramki. I kiedy w 23. minucie Inter wydawał się zaczynać bić głową w mur, dobre głębokie podanie Biraghiego wykorzystał Danilo D'Ambrosio. Włoch zdecydowanie nabiegł niczym naturalny wahadłowy na długi słupek bramki i wykorzystał kiepską interwencję Jonego. Inter 1:0 Lazio. Po zdobyciu bramki Nerazzurri nie zdołali stłamsić rywala chociaż widać było, że Lazio nie gra swobodnie w środku pola wobec bardzo dobrej postawy Barelli i Brozovicia. Do końca pierwszej połowy bliżej było wyrównania niż powiększenia zaliczki Interu - Antonio Conte miał zapewne wiele do powiedzenia piłkarzom w szatni po tym jak w ostatnim kwadransie to przyjezdni mieli więcej z gry i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Interu. Obie setki piłkarzy z Rzymu bez zmrużenia oka wybronił jednak, mocno dziś obijany przez rywali, grający swój mecz numer 300 w lidze dla Interu, Samir Handanović.

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tempie choć po kwadransie okazać miało się, że obie drużyny nie będą w stanie utrzymać pełnej intensywności przez 90 minut. Lepiej zarówno na przestrzeni całego meczu jak i tuż po wznowieniu prezentował się jednak Inter, który lepiej wszedł w spotkanie po przerwie i został ułożony przez trenera w szatni. Obaj trenerzy szybko zdecydowali się też na przeprowadzenie piersszych zmian, których podsumowanie widoczne jest na dole strony.

Meczu nie dokończył Lukaku, który ustąpił miejsca na boisku Alexisowi - Chilijczyk miał okazję pograć z również wprowadzonym wcześniej z ławki Lautaro Martinezem. Argentyńczyk w końcówce meczu zbierał z resztą owacje od kibiców ponieważ ambitnie wdał się w prywatną wojnę z defensorami Lazio, która oprócz imponującego odbioru piłki i niemal podwyższeniu wyniku pozwoliła też Interowi skraść wiele czasu rywalom w końcówce meczu. Ostatecznie najlepszą okazją drugiej połowy był rajd Barelli po przejęciu przez niego piłki w środku pola. Ani Inter ani Lazio nie zdołały jednak odmienić rezultatu, który widniał na tablicy po pierwszej połowie i po ostatnim gwizdku i rezultacie 1:0 Inter może pochwalić się kompletem 15 punktów po 5 pierwszych meczach nowego sezonu Serie A.

1

Marsz po Scudetto trwa w najlepsze! | Inter 4:0 Atalanta (86)

28.02
19:51
Matteo Darmian Benjamin Pavard

Jesus karci Inter, Nerazzurri wypuszczają prowadzenie i kończą wspaniałą serię | Inter 1:1 Napoli (81)

17.03
19:44

Komentarze (46)

26.09.2019 o 17:25 przez Kebo
Kebo
Na chłodno oceniam jako przyzwoity mecz. Na plus oczywiście Handa ratujący tyłek jak prawdziwy kapitan, profesor de Vrij, naprawdę klasa światowa w tym meczu no i wisienka na torcie - Barella, niesamowity potencjał. Na minus niestety Skriniar, który na lewej stronie jest bardzo niepewny, Brozo - kilka razy głupio stracił piłkę i Politano, którego przesuwali po boisku jak pionka. Liczą się 3 punkty, lecimy dalej!
26.09.2019 o 13:24 przez Damianos
Damianos
A Messi znowu Nie zagra przeciwko nam :D
26.09.2019 o 10:59 przez IRT
IRT
Pokazujemy wysoką jakość. To zwycięstwo z całą pewnością było zasłużone, aczkolwiek nie da się zaprzeczyć, że zawdzięczamy je Handanoviciowi - momentami zbyt głęboko się cofaliśmy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Partnerom Lukaku w ataku brakuje trochę skuteczności, tym razem słabsza postawa Politano. Pomocnicy muszą uważać, by nie tracić głupich piłek, Sensiemu zdarza się przegrywać pojedynki fizyczne, zaś Brozović ma swoją manierę bycia od czasu do czasu po prostu niechlujnym. Rodzi to niepotrzebne kontrataki. Generalnie jednak, 5 meczów i 5 zwycięstw, trzeba to kontynuować. Jest nieźle, choć to wczesna faza sezonu.

In plus:
- profesor De Vrij (moim zdaniem to był jego najlepszy mecz w barwach Interu)
- Barella (to naprawdę jest młody Vidal)
- profesor Handanovic (fenomenalny występ)
26.09.2019 o 08:31 przez Czarson
Czarson
Żywy mecz. Doskonały Handa i De Vrij. Barella zaczyna imponować.
26.09.2019 o 08:00 przez Piotrekfci
Jeżeli Conte przełoży cała swoją energię i mentalność na graczy wymieniając przy tym candreve, vecino I Valero na gości o parę klas wyższych (marzenie Chiesa, Milikovic) to Judy w końcu zostaną zdominowane.
26.09.2019 o 07:51 przez Drakan83
Drakan83
Mogliśmy to przegrać, ale mamy w bramce Giganta...De Vrij...Profesor Dr Habilitowany...Barella znakomity...tak samo Lukaku, robi kawał roboty z przodu, której może wszyscy nie widza, przyjmuje-rozgrywa...skupia na sobie uwagę obrońców...coś, czego Icardi nie robił...pracuje na całą drużyne, odciąża i daje mozliwości innym...coś, czego Icardi nie robił, jego gole brały sięz tego, że to na niego pracowano...są niedociągnięcia...mogliśmy to przegrać spoojnie 1:3-4...ale szczęście też sprzyja zwycięzcą :)
Jeszcze uczą się grać systemem Conte, ale widać postępy, chęć gry...powinno być tylko lepiej...Conte mega energia, kogoś takiego nam było trzeba
26.09.2019 o 07:41 przez Mateo9000
Mateo9000
Jak w tytule newsa, nerwy do ostatniego gwizdka. Świetne występy Handy i De Vrija. Barella zaczyna pokazywać na co go stać. Na minus kilka sytuacji gdzie nasza obrona dała się dość łatwo wykiwać i umożliwiła zawodnikom Lazio sytuacje na bezpośredni strzał, jednak Batmanović pokazał klasę, w najlepszy możliwy sposób świętując trzysetny występ. Lukaku bez czystej sytuacji, a D'Ambrosio kolejny raz udowodnił, że dużo lepiej wychodzi mu atak niż obrona. Okrasą całego spotkania było dość wybiórcze sędziowanie, z pomijaniem fauli po obu stronach, błędnym przyznawaniem piłki (straciliśmy tak min. jeden rożny) itp. Wynik mógł być zupełnie inny, ale to był zdecydowanie dzień bramkarzy, niemniej 3 pkt. zostają u nas co najważniejsze :)
26.09.2019 o 06:28 przez maestro177
maestro177
Trzeba podkreślić pragmatyzm zespołu, zapewne po stracie bramki nasza gra wyglądałaby inaczej. Oprócz Handanovicia i Barelli super zagrał też De Vrij. Conte ma to coś, już nie mogę się doczekać następnego tygodnia, Barca i Juve nie są w formie, może być ciekawie.
26.09.2019 o 05:38 przez Kondzik
Kondzik
Barella nie jaki PLACEK okrzyknięty przez opisującego lyske, po raz kolejny zamyka japy. Szacun za ocenianie graczy przed sezonem xD. Dziś Handa jak dla mnie MvP, to jest kosmita w bramce. Pięknie wygląda tabela oj pięknie !! FORZA !!
26.09.2019 o 03:28 przez maverik
maverik
Handanović nam dupę uratował inaczej w pierwszej połowie mogło być pozamiatane. Druga połowa to już zdecydowanie pełna kontrola. De Vrij świetny występ przeciwko byłemu klubowi :)
26.09.2019 o 01:26 przez Woo-cash
Woo-cash
Niestety meczu nie widziałem. Ale będę polował na powtórkę na eleven może pokażą. Najważniejsze 3 punkty i zachowany fotel lidera i oby tak do samego końca.
26.09.2019 o 00:21 przez el_loco
el_loco
Ten Maresca to chyba fan Juve. Strasznie źle sędziował zwłaszcza w końcówce meczu na Naszą niekorzyść.
Nerazzurri 1908
Meczu nie widziałem więc nie będę o nim pisał, cieszą 3 pkt komplet zwycięstw i lider , jedziemy z tym sezonem panowie !!
25.09.2019 o 23:21 przez WTC
+2
WTC
Handanović najcudowniejszy nas uratował dzisiaj. Lautaro jak ma takie sytuacje marnować jak ta w końcówce meczu, to niech lepiej robi wypad do tej Barcelony za to 100 mln.
25.09.2019 o 23:17 przez Kaniol
+1
Kaniol
Będzie dobry grajek z tego młokosa Barelli. Batmanovic dobrym występem uczcił swój jubileusz ;)
25.09.2019 o 23:16 przez Gajdzik
+4
Trochę błędów było, ale widać ewidentny progres, w końcu nasi piłkarze gryzą trawę przez 90 min. Jestem prawie pewien, że z Łysym na ławce stracilibyśmy bramkę w doliczonym czasie...

5/5 Forza Inter !! 🖤💙 👊🏻
25.09.2019 o 23:11 przez armin22
armin22
Jest dobrze nie ma co narzekać 3 pkt, zespół walczył, biegał nie zafundował nam nerwowej końcówki jak to wcześniej bywało, więcej zgrania i troszkę szczęścia a będą efekty, Lazio miało swje akcje ale w drugiej części my nie mieliśmy? Jest top tabeli i czekamy na Sape
25.09.2019 o 23:19 przez armin22
+1
armin22
warto jeszcze dodać że nadal mamy tylko 1 straconą bramkę (10:1) nie ma takiej drugiej ekipy w top 5 ligach
25.09.2019 o 23:09 przez Rafał 1976
+2
Rafał 1976
Pięć meczy pięć zwycięstw 💪💪💪💪 Generał Conte prowadzi nas od zwycięstwa do zwycięstwa 💪💪💪💪
25.09.2019 o 23:07 przez kadrian89
+1
kadrian89
Solidna gra i wybiegane znów . Fajnie wyglada gra piłka Handa-obrona-pomoc, ale brakuje później przeniesienia gry wyżej i tworzenia sytuacji.

Politano niestety słabo , za to Biraghi bardzo solidnie wyglada.
25.09.2019 o 23:12 przez armin22
+1
armin22
dokłądnie Politano świetnie wygląda jak wchodzi z ławki na ,,podmęczonego'' przeciwnika
25.09.2019 o 23:16 przez Bonhart25
Bonhart25
Biraghi zrobił dobre wrażenie, dobre przechwyty, dośrodkowania, no i przede wszystkim zmniejszyła się ilość podań do tyłu ;)
25.09.2019 o 23:07 przez Piotrekfci
+7
Pierwsza połowa poza golem do zapomnienia. Druga to już pokaz siły fizycznej. W końcu widzialem Lukaku takiego jakiego chce widziec co mecz. Chociaż dalej brak powrotu za piłka tak jak to robil choćby Mandzu w judach. Barella WOW gość w formie miażdży. Biraghi też bardzo bardzo dobre zawody. Brawo tym bardziej że to wychowanek i było widać jego dumę bycia Interista. Szkoda akcji czy to Barelli czy Lautaro ale na szczęście wygrana i tak jest. Brawo Inter. Vecino OUT !!
25.09.2019 o 23:03 przez danielinter
-2
danielinter
Po tym meczu cieszy tylko wynik gra przecietna Handanovic wybronil nam mecz.Widac zmeczenie Lukaku czy Brozovicia , ktory obok Godina , ktory znow robi duzo bledow byl najgorszy na boisku.Mam nadzieje ze zacznie grac wincyj Sanchez bo Poli i Lautaro robia duzo wiatru , ale liczb za grosz.
26.09.2019 o 05:54 przez darek666sz
+1
darek666sz
Wybronil mecz?a Strakoscha to co?Handa w drugiej połowie prawie bezrobotny bo szybko Lazio spuchło.Forza
25.09.2019 o 23:00 przez jacodj
jacodj
Jest jest jest!
25.09.2019 o 22:58 przez Seba
Seba
Pintus zbiera plony. Najpierw Milan, a teraz Lazio w okolicach 60 minuty oddychało rękawami. Inter natomiast nadal naciskał niczym Gang Świeżaków.

Martinez? Byk? Kaczka, to maks co może z niego być.
25.09.2019 o 21:57 przez jacodj
jacodj
Vecino do zmiany
25.09.2019 o 21:56 przez nazional
+1
nazional
Nie podoba mi się ta nasza gra...zero ruchu w drugiej linii, nikt tam się nie pokazuje do gry, ani Brozo ani Vecino, coś próbuje Barella ale to dużo za mało. Przy takiej sytuacji nasi stoperzy są zmuszeni kulac piłkę ciągle między soba ewentualnie idzie długa na Lukaku albo co dziwniejsze na malutkiego Pilotami. Kreatywność potrzebna od zaraz.
25.09.2019 o 21:53 przez SlimShady
SlimShady
Sensi za Vecino i Sanchez za Politano na boisko
25.09.2019 o 21:53 przez Gajdzik
+1
Udało się strzelić, ale na zdecydowanie za dużo pozwalamy Lazio i tylko dzięki Samirowi nie straciliśmy bramki, trzeba się bardziej ogarnąć !!
25.09.2019 o 21:51 przez Piotrekfci
Wolno wolno i jeszcze e raz wolno... Wchodzą w nas jak w masło i gdyby nie Handa to już 3-1 dla Lazio jak nic. Conte wstrzasnij nimi bo vecino I brozek tragedia do potęgi

Dzonyy 19.03.2024 10:54

Dzieki Piter. Poprawilem juz. Od razu lepiej.

Piter 19.03.2024 10:54