Déjà vu Sassuolo. Inter wygrywa 7:0 (video) (29)

Źródło: inf. własna
ponad 9 lat temu
650
29

Inter rozgromił na własnym boisku Sassuolo 7:0. Hat-trickiem popisał się Mauro Icardi, dwie bramki dołożył Pablo Osvaldo, a po jednym trafieniu zaliczył Mateo Kovacić i Fredy Guarin.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się w wymarzony sposób dla graczy Waltera Mazzarriego. W 4. minucie spotkania idealne podanie w pole karne otrzymał Mauro Icardi i na raty, bo za trzecim podejściem  wepchnął piłkę do pustej bramki drużyny gości. Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi drużyny Nerazzurrich, którzy starali się podwoić swój dorobek bramkowy. Zespół gospodarzy stwarzał sobie kolejne okazje do strzelenia gola, jednak za każdym razem futbolówka lądowała obok bramki lub w rękach Consigliego. Sytuacja ta uległa zmianie w 21. minucie spotkania. Wtedy to Icardi podał w powietrzu piętką do Osvaldo, a ten odegrał ją do wbiegającego w pole karne Kovacica. Chorwat pokonał bramkarza lekkim strzałem po ziemi i na tablicy wyników widniał rezultat 2-0. Dwubramkowe prowadzenie było jednak zbyt niskie i zawodnicy gospodarzy wciąż napierali na bramkę przyjezdnych. Dziewięć minut później było już 3-0, a swoje drugie trafienie dzisiejszego popołudnia zapisał na swoje konto Mauro Icardi.  Napastnik Interu otrzymał piłkę przed polem karnym rywala i precyzyjnym strzałem zza 16-tki pokonał bezradnego golkipera przyjezdnych. Gdy pierwsza połowa dobiegała już do końca i wszystkim wydawało się, że zostanie ona zakończona 3-bramkowym prowadzeniem Interu, to swoje pierwsze trafienie dzisiejszego dnia zapisał na swoje konto Dani Osvaldo. Akcję bramkową w 43. minucie meczu zapoczątkował Dodo, który w przebojowy sposób wdarł się lewą stroną boiska w pole karne rywala. Młody skrzydłowy Interu oddał strzał na bramkę Consigliego, jednak jego strzał został został odbity przez bramkarza Sassuolo. Piłka trafiła jednak pod nogi Osvaldo, który mocnym strzałem wbił piłkę do niestrzeżonej bramki rywala. Pierwsza połowa dobiegła końca i Inter prowadził 4-0.

Druga połowa meczu przyniosła kibicom kolejne trafienia w wykonaniu zespołu Nerazzurrich. 8 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony swojego hat-tricka skompletował Mauro Icardi. Napastnik Interu otrzymał futbolówkę w polu karnym  rywala i mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Consigliego, asystę przy tej bramce zaliczył Mateo Kovacic. Kilka minut później czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Sassuolo,Domenico Berardi, który w trakcie kontrataku swojego zespołu, nie posiadając piłki przy nodze uderzył łokciem Juana Jesusa. Trzy minuty po tym zdarzeniu, a dokładniej w 62. minucie meczu swój debiut w Serie A w barwach Interu zaliczył Ibrahima Mbaye, który na boisku zmienił Yuto Nagatomo. W 72. minucie spotkania Inter strzelił swoją 6. bramkę w tym spotkaniu. Świetnie w polu karnym rywala zachował się Fredy Guarin, który pomimo dogodnej pozycji nie strzelał, a podał do Pablo Osvaldo, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Brak samolubstwa przy bramce Osvaldo wynagrodzono Kolumbijczykowi już 2 minuty później. Tym razem to napastnik Interu podał do wbiegającego w pole karne Guarina, a ten oddał mocny na bramkę rywala. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Sassuolo. Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła już zmienić rezultatu i spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0 dla Interu.

Inter 7-0 Sassuolo (HT: 4-0)

Strzelcy: Icardi 4', 30', 53', Kovacic 21', Osvaldo 43', 72', Guarin 74'

Żółte kartki: Ariaudo 33'

Czerwone kartki: Berardi 59'

INTER (3-5-2): Handanovic, Andreolli, Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo (62' Mbaye), Hernanes, Medel, Kovacic (65' Guarin), Dodò (76' Palacio), Osvaldo, Icardi.

SASSUOLO (4-3-3): Consigli, Vrsaljko (62' Gazzola), Terranova, Ariaudo, Peluso, Biondini, Magnanelli (46' Taider), Missiroli, Berardi, Zaza (66' Pavoletti), Sansone.

Poniżej prezentujemy Państwu skrót zawierające wszystkie bramki z dzisiejszego spotkania: