
Miał trafić do Interu już latem ubiegłego roku, jego transfer przełożono jednak o dwanaście miesięcy. Teraz, kiedy wydawało się, że wszystko dopięte jest już na ostatni guzik, zamiast do Mediolanu, może przenieść się do Rzymu. Matias Aguirregaray i Inter wyraźnie nie mają ze sobą po drodze, co potwierdzają najnowsze doniesienia.
Agent zawodnika – Antonio Caliendo – przed kilkoma tygodniami informował, że przeprowadzka jego klienta do zespołu Nerazzurrich jest już przesądzona. Kilkanaście dni później wypowiada się jednak już w zupełnie innym tonie:
- Od dłuższego czasu rozmawiamy z Lazio na temat transferu Matiasa. Biancocelesti są nim poważnie zainteresowani, jednak negocjując z Lotito nigdy nie możesz być do końca pewny, że transakcja zostanie sfinalizowana. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie, obecnie Terassa wycenia Aguirregaraya na 6 mln euro, czyli kwotę, którą Lazio uważa za zbyt wysoką.
Jeżeli działacze Interu rzeczywiście interesują się Urugwajczykiem, to muszą się pospieszyć. Claudio Lotito chce bowiem jak najszybciej wzmocnić prawą stronę obrony swojego zespołu: z rzymskim klubem najprawdopodobniej pożegna się Lichtsteiner (ma trafić do Juventusu), a jego miejsce ma zająć Konko z Genoi lub właśnie Aguirregaray.
Komentarze (7)
Ja osobiście nadal jest za Van der Wielem bo to dla mnie idealny kandydat na prawą flanke.