
Coraz bardziej realna wydaje się wizja, że Thohir skupi się na młodych zawodnikach w Interze. W dzisiejszym wydaniu Corriere dello Sport możemy przeczytać, że nowym celem dla Branki i Ausilio będzie pomocnik Hellasu Verona - Jorginho. Bliżej umiejętności tego zawodnika będziemy mogli już w sobotę, kiedy na San Siro przyjedzie Andrea Mandorlini ze swoimi podopiecznymi. Konkurencja jednak jest duża.
Dwa gole zdobyte przeciwko Parmie w niedzielnym spotkaniu oznaczają, że nie mający jeszcze dwudziestu dwóch lat pomocnik przyciągnął zainteresowanie wielu dużych włoskich klubów.
- Już wcześniej nie brakowało o niego pytań, ale teraz, biorąc pod uwagę, że będzie mógł występować z Prandellim i reprezentacją Włoch konkurencja wydaje się dużo większa. Fiorentina prawdopodobnie potraktowana lepiej, jako drużyna, która pytała wcześniej. Obserwuje go także AC Milan, nie brakuje również zainteresowania z zagranicy (Manchester United i Arsenal)
Co do reprezentacji - problem leży jeszcze w reakcji FIFA na jego wybór obywatelstwa, najwcześniej będzie mógł wystąpić w grudniu 2014 roku. Tzmcyasem Inter podziwia uniwersalność młodego gracza, gdyż może obejmować wszystkie pozycje pomocnika. W przyszłym roku głównym zadaniem będzie podpisanie gracza, który może grać przed obrońcami (kontrakty Cambiasso i Mudingayia wygasają). Nazwisko Jorginho jest traktowane jako dużo młodsza alternatywa Pirlo (jeden z ulubionych zawodników Thohira). Podpisanie kontraktu z obecnym rozgrywającym Juventusu będzie jednak poważnym odskokiem od projektu młodzieżowego.
Hellas wycenia zawodnika na 10 milionów euro. Inter ma doskonałe relacje z klubem z Werony, gdyż wcześniej przeprowadził już z beniaminkiem transfery Bianchettiego i Longo. Agent zawodnika Joao Santos przyjedzie do Włoch w ciągu najbliższych kilku dni, aby odnowić i dostostować warunki umowy zawodnika z Hellasem. To może być idealna okazja do pierwszego kontaktu. Jorginho strzelił już pięć goli w zaledwie ośmiu spotkaniach.
Transfermarkt +++++ WhoScored
Komentarze (13)
cieniak? wtf?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=580461292026540&set=pb.124858950920112.-2207520000.1382542717.&type=3&theater
12 Assist
tak smao pisaliście o kovaciu , taiderze , balfodilu i icardim , więc optymistyczniej
ale nie czaje tego, wygrywa prima mlodziezowa LM, oni szukaja nowych mlodych, po co
mamy juz JJ Kova Icardiego Belfodila, chca nastepce Cuchu, jest Duncan, jest tez Olsen
lepiej niech sie skupia na bocznym obroncy bo tu bida, i moze kims za Diego, reszta jest ok