Wywiady z trenerami

Chivu: We Włoszech nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej intensywności (11)

Autor:
Źródło: en.inter.it
5 miesięcy temu
1127
11

Inter uległ wciąż niepokonanemu w tej edycji Ligi Mistrzów Arsenalowi 1:3 na San Siro. Była to trzecia z rzędu porażka Nerazzurrich w tych rozgrywkach. Oto co po zakończeniu spotkania miał do powiedzenia trener Cristian Chivu:. 

 

- Byli od nas silniejsi pod względem intensywności, techniki, szybkości i tego, jak zajmowali przestrzeń na boisku. To drużyna, która rzuca się do każdego pojedynku. Zagraliśmy dobre spotkanie i mogliśmy strzelić gola przy stanie 1:1, ale pewne wydarzenia potrafią zmienić nastrój w zespole. Mieliśmy też pecha przy drugiej bramce z rzutu rożnego: nasi obrońcy próbowali wybijać piłkę z linii, ale ta trafiła w poprzeczkę i spadła prosto na głowę ich zawodnika.

- W drugiej połowie Arsenal podniósł poziom koncentracji, grał z większą pokorą, a my mieliśmy większe trudności z kreowaniem okazji. Są świetnie zorganizowani, pełni jakości i potrafią wprowadzić z ławki odpowiednich graczy, by sprawić ci problemy. Musimy poczekać do jutra, aby zobaczyć, co pokaże tabela. Wiemy, że być może będziemy musieli przejść przez play-offy, ale nie stanowi to dla nas problemu.

- Pozostaje niedosyt, bo wiem, że przy odrobinie większej koncentracji i dojrzałości mogliśmy ugrać coś więcej w meczach przeciwko Liverpoolowi i Atletico. Myślę jednak o naszym rozwoju pod względem nastawienia i mentalności: gdybyśmy zagrali przeciwko Liverpoolowi lub Atletico dzisiaj, być może wynik byłby inny. Tak postrzegam rozwój tej grupy. Ten zespół idzie naprzód z odpowiednim nastawieniem, chęcią nawiązania walki nawet z ekipą, która może ci zaszkodzić w sytuacjach jeden na jeden dzięki topowym zawodnikom. Czerpię pewność z tego oraz z progresu, jaki ostatnio pokazaliśmy.

- Pod koniec wpuściliśmy Andy’ego Dioufa. Myślałem też o zmianie na 4-3-3, ale brakowało mi siły przebicia w ataku, a Arsenal wprowadził Gabriela do obrony, gdy zorientowali się, że Pio Esposito sprawia im niemałe kłopoty. To prawda, że zabrakło nam nieco indywidualnego błysku i dośrodkowań z prawej strony, ale nie mam nic do zarzucenia Luisowi Enrique i wszystkim chłopakom - byli skoncentrowani i zaangażowani od początku do końca. Staraliśmy się pozostać w grze. Kiedy wygrywaliśmy kilka pojedynków blisko pola karnego, szukaliśmy wyjścia do przodu, by coś wykreować. Premier League to rozgrywki definiowane przez intensywność na najwyższym poziomie, a we Włoszech nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do rozgrywania pewnych typów spotkań. Staram się przekazywać konkretne zagrania i to, co musimy robić na boisku. Chcemy robić postępy krok po kroku, bo ważne jest utrzymanie wiary w to, że to co robimy, jest słuszne.

 

Zobacz też

Conte stawia się De Laurentiisowi: Inter w pełni zasłużył na Scudetto (12)

25.05
12:45

Chivu: Brakuje nam już tylko trzech punktów do mistrzostwa (2)

27.04
04:25

Komentarze (11)

Nie jesteś zalogowany. Tylko zalogowane osoby, mogą dodawać wiadomości
21.01.2026 o 17:37 przez mroowa111
mroowa111
To trzeba zacząć grać szybciej zacząłbym bym jednak od intensywniejszych treningów
21.01.2026 o 15:07 przez lord-gs
lord-gs
Chivu to niedoświadczony trener, który rzucił się na głęboką wodę. Póki co całkiem nieźle się na niej utrzymuje. Ja trzymam kciuki żeby jego pomysł na drużynę zaskoczył też z tymi większymi bo z mniejszymi na imponujące statystyki.
21.01.2026 o 12:40 przez Pader88
+2
Pader88
Wstyd takie rzeczy gadać w ogóle a co dopiero jako trener takiej drużyny jak Inter
21.01.2026 o 09:29 przez SlimShady
+1
SlimShady
Arsenal ma szeroki sklad i dużo młodych zawodników na wysokim poziomie i mogą grać taki intensywny i dynamiczny styl gry. W zasadzie w tych ostatnich 3 meczach w lidze mistrzów nie zagraliśmy złych meczów tak na prawdę ale no byliśmy gorsi. Z Atletico graliśmy jak równy z równym, z Liverpoolem nawet byliśmy lepsi ale mieliśmy w tych meczach pecha jak zawsze. Wczoraj przyjechała najlepsza obecnie obok Beyernu najlepsza drużyna na świecie i mieliśmy swoje szanse ale widać bylo niestety są lepsi i zasłużyli na wygraną. Może jakby to był Inter Inzagiego to by to teraz inaczej wyglądało.
21.01.2026 o 08:31 przez Nerazzurro90
Nerazzurro90
Skończ pierdoli*
21.01.2026 o 08:09 przez timon
+1
timon
Nie są przyzwyczajeni do intensywności Arsenalu ale przynajmniej nie jesteśmy tez przyzwyczajeni do intensywności Napoli, jude czy Milanu... ,,idziemy do przodu" nie, nie idziemy. Jedynym pkt z drużyną z włoskiej i Europejskiej czołówkito ten u siebie ze zdziesiatkowanym Napoli, a brak chociaż pkt w meczach u siebie z lanym przez kazdego Live i pewnym awansu Arsenalem to kryminał. Mamy przed sobą dwa kompletnie niepotrzebne mecze i patrząc po tabeli pewnie awansujemy do 1/8 czyli cały luty gramy co trzy dni, więc zaraz zaczniemy tez gubić pkt w lidze. Powinniśmy dokoptowac do składu psychologa bo Chivu ma ewidentnie braki w przygotowaniu mentalnym zawodników na ważne mecze
21.01.2026 o 07:20 przez pluto11
pluto11
Nawiązując do nagłówka, to wyobraź sobie chłopie jak być w SerieA grał jako Inter ma takim tempie jak Arsenal, to byś wszystkich zamiatał bo by fizycznie nie dali rady
21.01.2026 o 06:12 przez Kredence
+5
Kredence
Wierzę w Ciebie Chivu. Porównując sobie pierwszy sezon Inzaghiego a Chivu, to lepiej wypada nasza obecny trener. Ma więcej odwagi, lepiej rotuje i wydaje się widzieć problemy tego zespołu. Całym sercem za Chivu ♥️
21.01.2026 o 06:05 przez ragnar
+1
ragnar
Póki co plus za zmiany, na pewno lepiej zarządza od Inzaghi

Ale musi się jeszcze dużo nauczyć, może jakby nie grał tyle wolnym dziadem Mikim a częściej grał Sucic i Zielu razem to właśnie teraz mielibyśmy tego owoce, tak samo miało być 3421, może jakby to parę razy przetestował to wczoraj Thuram Bonny Pio byliby lepiej opcykani w tej taktyce
21.01.2026 o 04:34 przez kadrian89
+4
kadrian89
Chivu jest naiwny. Przyszedł do Interu sytych kotów i myśli o rozwoju, gdy tu potrzeba 3/4 grubych nazwisk do budowania drużyny.

Arsenal gdyby musiał docisnąć i wyszedłby pierwszym garniturem, to widzielibyśmy przepaść fizyczna i taktyczna.

Inter z tym swoim 3-5-2 we Włoszech grający ospale i przewidywalnie nie ma czego szukać na dziś w Europie.
21.01.2026 o 04:05 przez Domino
+5
Domino
Niestety smutna prawda w nagłówku. Nie są przyzwyczajeni we Włoszech do szybkiego tempa, jakości, kupowania młodych dobrych zawodników zamiast starych odpadów czy budowania stadionów bez zbędnej biurokracji.

„Mieliśmy też pecha przy drugiej bramce z rzutu rożnego„ - no cóż za pech ze Trossard był zupełnie niepilnowany na długim słupku. Ale to na pewno nie wina krycia strefowego? No tak, tylko Arsenal mógł wpaść na genialny pomysł żeby dać dwóch zawodników do jednej strefy pilnowanej przez jednego obrońcę. To nie wina sposobu obrony roznych.

Shoutbox

Apocaliptic 11.06.2026 21:32

Trochę lat już ma to może forma nie ta

Adriano_forever 11.06.2026 21:26

ja się pytam czemu Oczoa nie gra

Apocaliptic 11.06.2026 21:15

Bramkarz co sito puścił xd

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

siedzi

Adriano_forever 11.06.2026 21:14

GOOOl

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

piekna sprawa

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ajajaj

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mundial

Adriano_forever 11.06.2026 21:10

ależ mecz

ragnar 11.06.2026 20:57

Dumfries, Konate, Paz, Bernardo za 29 mln plus prowizje

El Imprezatore 11.06.2026 20:23

jakby go wzięli to może jest jakiś cień szansy na Paza

martins2000 11.06.2026 20:04

Real Madryt prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie Bernardo Silvy. Madrycki klub dokonał ataku w ciągu ostatnich 24 godzin i jest przekonany, że sfinalizuje transakcję uprzedzając Atletico i Barcelonę. [Romano]

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Wgl naprawdę wart jest takich 50 ten palestra aż? Jakoś go nigdy nie widziałem w akcji a to nie są małe kwoty

FENDI_SOSA 11.06.2026 19:41

Xd ale ta ata jest odklejona

Rebelde 11.06.2026 19:03

Chyba najslabsza

martins2000 11.06.2026 18:54

3k

martins2000 11.06.2026 18:47

Giovanni Carnevali nowym dyrektorem generalnym Juventusu. [Romano]

Archiwum shoutboxa

Publicystyka

Stajnia Ausiliasza (20)

02.04
19:37

Inter - Arsenal: Szukanie kozła ofiarnego to błąd. Prawdziwy problem leży u szczytu (6)

21.01
17:20
Archiwum publicystki

Tabela

/

Tabela strzelców

Serie A

  • 1

    Inter

    38

    87

  • 2

    Napoli

    38

    76

  • 3

    Roma

    38

    73

  • 4

    Como 1907

    38

    71

  • 5

    Milan

    38

    70

  • 6

    Juventus

    38

    69

Pokaż tabelę

Mecze

Zawodnik

Bramki

  • 1

    Lautaro Martínez

    17

  • 2

    Anastasios Douvikas

    14

  • 3

    Donyell Malen

    14

  • 4

    Rasmus Højlund

    13

  • 5

    Marcus Thuram-Ulien

    13

Pokaż wszystkich

Statystyki serwisu

Liczba użytkowników: 29457

Liczba newsów: 53344

Liczba komentarzy: 624663

Użytkownicy online: 0 1 gość

Serwis istnieje od 2003 roku

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką cookies. Możesz określich warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Herb Interu
Scudetto

21x

scudetto

Champions league

3x

Champions league

Coppa italia

10x

Coppa Italia

Fifa Club World Cup

1x

Fifa Club World Cup

UEFA cup

3x

Uefa Cup

Logo FcInter.pl

Nieoficjalny, największy polski serwis poświęcony Interowi Mediolan. Działamy dla Was od 2003 roku!

Serie A

Puchary

Dla Tifosich

Serwis

Zarejestruj się

Zarejestruj się